Chen

Jan Lysý

okres Sokolov

homepage

• 27.12.2005  09:23

Myslím, že něco podobného by asi zvládl natočit každý druhý fanoušek filmu s digitální kamerou. Otázkou je, jestli by se do toho vůbec pouštěl. Toto se opravdu nepovedlo.

• 27.12.2005  09:21
    Drákula (1992)

Atmosférický film, který nabízí trošku jiný pohled na tisíckrát zpracované téma. Coppola si pohrává s postavami i s obrazovou stránkou titulu a daří se mu vytvořit netradiční podívanou, která je tak trochu jiná.

• 27.12.2005  09:19
    Dracula 2000 (2000)

Nemohu říct, že jsem nečekal víc. Průměrných akčních hororů je na pultech videopůjčoven tolik, že ani ostré tesáky znovuvzkříšeného Draculy mu nepomohou prokousat se skrze ně.

• 27.12.2005  09:17

Celkem slušná komedie, které chybí originální nápady, ale zdejší humor překvapivě funguje. Tedy, pokud se nebojíte své vlastní infantility.

• 27.12.2005  09:16
    Líbánky (2003)

Brittany Murphy je roztomilá, ale ani ona nezvládne dát jiskru filmu, kterému chybí většina toho, co od komedie očekáváte.

• 27.12.2005  02:00
    Fotr je lotr (2000)

Jiskra filmu nechybí, ale to mohu prohlásit o mnoha dalších titulech. Robert De Niro filmu pomáhá, ale pořád jde jen o mírně nadprůměrnou podívanou.

• 27.12.2005  01:59

Nikdy bych nečekal, že se budu smát usušené předkožce, ale je to tak. Doslova komediální koncert pro Roberta De Nira, Dustina Hoffmana a Barbru Streisand.

• 27.12.2005  01:54

Vtipná a dynamická akční komedie, která funguje stejně dobře jako Tenkrát na východě. Navíc, některé narážky na historické osobnosti sice dějepisce nepotěší, ale k vtipné jsou.

• 27.12.2005  01:52

Jackie Chan má lepší film, ale i horší. Když už nic jiného, množství cameo rolí a slušné akční scény film Cestu kolem světa za 80 dní zachraňují od totálního pádu do hlubin filmového škváru. Dívat se na to určitě dá.

• 27.12.2005  01:51
    Legenda o Zu (2001)

Pro západního diváka možná nestrativitelký kousek plný pestrobarevných efektů, létajících bojovníků, kteří umírají a reinkarnují se ve zběsilém tempu. Pro mě, milovníka asijské mytologie, lahůdka, která v každém ohledu nemusí dávat smysl, ale přesto má něco, co mě na filmu přitahuje.

• 27.12.2005  01:49

Sympatický představitel hlavního hrdiny zachraňuje co se dá. Jenže ani on nezvládne vyvážit podivný scénář a ještě podivnější trikové efekty, které jsou vlastně až k smíchu. Ani bojové scény nejsou ničím extra výjimečným. Snad příště.

• 27.12.2005  01:47
    Sedm mečů (2005)

Zdlouhavé, podivně sestřihané a zmatené. Akční scény střídají desítky minut dlouhé sekvence, ve kterých je opravdu těžké postřehnout o co vlastně jde, kdo stojí a proč stojí proti komu atd. atd.. Hark Tsui to zvládne mnohem lépe. Tentokráte trošku ujel.

• 27.12.2005  01:45

Je to sice zmatené (alespoň pro neasijské diváky), místy dost bizardní, ale některé akční scény jsou zajímavé. Sice nejde o vrchol hongkongské bojové choreografie, ale několik slušných nápadů by tu bylo.

• 27.12.2005  01:44

V rámci evropské akční tvorby jde o velmi slušný kousek. Pravdou je, že hlavním tahákem je sympatický Mickey Hardt, ale určitě potěší i skvěle zvládnuté akční scény a některé vtipné dialogy.

• 27.12.2005  01:42
    13 duchů (2001)

13 duchů. Právě ti jsou tím největším kladem filmu. Každý z nich je natolik bizardní, že musí zaujmout. Slušný je i samotný nápad s domem sloužícím jako přístroj na čerpání energie z uvězněných duchů. Škoda, že postupem času se titul nevyhne obvyklým klišé a spadá do naprostého průměru.

• 27.12.2005  01:39

Nemyslím si, že od prvního dílu došlo k fatálnímu poklesu kvality, jde spíše jen o to, že se vytratilo kouzlo neokoukanosti a originality. Ne snad, že by druhý díl vykrádal svého předchůdce, ale jde spíše o to, že nedošlo na žádné velké novinky.

• 27.12.2005  01:37

Mít na place hned několik veleúspěšných amerických komediálních herců (a jednoho budoucího režiséra úspěšných komedií) a na režisérské židli Ivana Reitmana? To nemohlo dopadnout jinak než skvěle.

• 27.12.2005  01:35

Spolu s Maléry pana účetního jsou pro mě Nástrahy velkoměsta nejlepšími italskými komediemi. Létající nehty, tak na to se jednoduše nezapomíná :).

• 27.12.2005  01:34

To nejlepší z italského humoru. Fantozzi není trapná, ale opravdu směšná postava. Paolo Villaggio dokáže vytřískat i z toho nejprimitivnějšího gagu scénu k popukání.

• 27.12.2005  01:17

Snad je to díky sentimentu, ale vzpomínka na to, jak jsme s pubertálními kamarády učurávali v kině, když se z reprobeden ozvalo "MOOOORTAL KOOOMBAT" mě nutí prohlásit, že Mortal Kombat je pro mě stále nejlepší filmovou adaptací počítačové hry. A přestože ve srovnání se záplavou akčních hitů (kde choreografii soubojů vládnou závěsná lana) poslední doby působí zastarale, pořád pro mě má Mortal Kombat své neodolatené kouzlo.

• 27.12.2005  01:14
    Martial Law - Stav ohrožení (TV seriál) (1998)

Choreograficky perfektně zvládnuté souboje, sympatické charaktery, vtipné dialogy a ještě několik příjemných ingrediencí jsou důvodem toho, že Martial Law je mým nejoblíbenějším akčním seriálem.

• 27.12.2005  01:13
    Troja (2004)

Obrazová vytříbenost s přehledem zaretušuje několik faktických nedostatků, které Troja má. Stejně tak silné obsazení a velmi slušné herecké výkony pomáhají zlepšit celkový dojem. Jsou sice lepší historické velkofilmy, ale Troja přesto pobaví, i když bez zanechání hlubšího dojmu.

• 27.12.2005  01:11

Podle mého o stupínek lepší než první díl. Ano, pořád je tu podivný scénář, ano, pořád to nedává smysl, jenže ano, pořád mě bavilo sledovat slepenici povedených akčních scén. Dobře, přiznávám, že Angelina navlečená v přiléhavém dresu mé mínění o filmu hodně zlepšila.

• 27.12.2005  01:09

Slušná adaptace počítačové hry, která sází na vizuální stránku a sexy Angelinu Jolie (u mě to vychází). Chabý scénář a celková zmatenost dojem kazí, ale i tak se to dá zhlédnout aniž bych prskal vzteky.

• 27.12.2005  01:08

Drsné holky, "vytunněná" auta, svalnatí potetovaní drsňáci. Rychle a zběsile jednoduše musíte "žrát", protože je to přesně ta "cool" podívaná, která mladé pobaví a starší rozčílí.

• 27.12.2005  01:06

Poměrně slušná lekačka, která několikrát vyvolá husí kůži. Není to příliš často, ale i tak zajímavá volba pro noční hororový maraton.

• 27.12.2005  01:04

Podle mého nejlepší filmová adaptace Kingových knih. Kathy Bates podává doslova úchvatný výkon (ne nadarmo byla její postava vyhlášena jedním z největších filmových záporáků všech dob, kdo vás vyděsí víc - Darth Sidious a jeho blesky nebo šílená čtenářka s kladivem?).

• 27.12.2005  01:02

Film sice patří k lepším adaptacím Kingových knih, ale pořád jde jen o čistý sci-fi průměr. Úsměvný je určitě způsob, jakým se vetřelci sápou ven z lidského těla.

• 27.12.2005  01:00

Osobně si cením dvou věcí, které film nabízí - vynikající trikové efekty a syrová atmosféra na níž má zásluhu především egoisticky slizký Kevin Bacon.

• 27.12.2005  00:59

Svižně natočená romantická komedie, kde je sentiment sympatický a postavy ještě více. Kromě toho nelze než ocenit to, že si Richard Curtis poradil s takovým množstvím postav, aniž by některá z nich ztratila na zajímavosti.