Ztracený svět: Jurský park (1997)

Stále jde o lákavou akční jízdu, která nepostrádá strhující momenty. Logicky nejde o stejnou bombu jako v případě prvního dílu. Vidět "žijící" dinosaury podruhé už není tak vzrušující, přesto ale stojí Ztracený svět za to a o napínavé chvilky určitě není nouze.

Jurský park (1993)

O něčem podobném jsem snil, když jsem se svým plastovým stegosaurem likvidoval sestřiny Barbíny.

Dej si pohov, kámoši 2 (1995)

Nemyslím si, že druhý díl je horší než první. Posílení ženského aspektu komedii jen pomohlo a krásná Sophie Loren je skvělým protivníkem dvou mužských hrdinů.

Dej si pohov, kámoši (1993)

Žádné sezení na lavičkách a krmení holubů, ale boj o ženu snů, tak má pravý důchod vypadat :)).

Čest rodiny Prizziů (1985)

Zajímavé mafianské drama, které nabízí skvělé herecké výkony, ale také pohled na rodinu, která se nebojí nějakého toho překročení zákona. Smyslná Kathleen Turner vs děsivý Jack Nicholson, tomu se říká souboj titánů.

Kapitán Ron (1992)

Letní komedie, která rozhodně stojí za vidění. Staromilská rodina VS rozjívený kapitán na jedné lodi? Místo pro plno gagů, které fungují.

Hlava rodiny (1991)

Roztomilá komedie o klasické rodině (tedy klasické v USA), kdy si otec nepřipustí, že by jeho děti mohly dospět a postarat se samy o sebe. Výtečná Diane Keaton si taktéž zaslouží chválu za své podání racionální matky a manželky. "Je to nádherné, ale všechno to změníme" - Martin Short je skvělý :D

Dům naruby (2003)

Bavil jsem se, bavil jsem se opravdu skvěle. Steve Martin jako raper? To se jen tak nevidí. Nikterak vulgární vtípky, ale ne úplně jemný humor. Ideální vyváženost humoru a kontrast mezi usedlou postavou Stevena Martina a živelou Queen Latifah funguje na výbornou.

V moci ďábla (2005)

Slušné hodnocení si film zaslouží za to, že se rozhodl nahlížet na vymítání skrze soudní proces a za okamžiky, kdy jsem se zděšeně ohlížel při každém, byť sebemenším zvuku. Zajímavý ztvárněný, dobře zahraný, děsivou atmosférou nešetřící horor.

Soudce Dredd (1995)

I dnes slušně vypadající triky, sebeironie, svižný spád a roztomilá Diane Lane. Slušná comicsová adaptace, která mě nikdy nezklame.