Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

To o com bol tento film? Nejako mi unikol cely ten koncept. Suverenne najvacsia sracka. Disney studio zasluhuje vybombardovat celou flotilou odboja. Sceny detailne prepracovane, a tot vse. Uplne dejovo onicom, priblble flashbacky, poloretardovane dialogy, vykradacka minulych dielov, ale zialbohu tych najprisprostejsich casti. A toto mal byt vrchol trilogie. No hanba na 100 let. Sceny sa dali predvidat, total zabil Luke Skywalker: "vidis, ja som sa zmylil." A tym je zrazu vysvetlenych 30 rokov star wars a jeho zivota v tejto sage. Jednotlive nezaujimave/nedynamicke otrepane sceny nudili, a s pribudajucim casom a plnsim bruchom popcornu, doslova nasierali. No davam bohove slabych 3* z 5*. Na toto sa clovek cely rok tesi, a bum. Z minulych dielov vzniklo mnoho ikonickych zaberov, gifov, hlasok, scen ale z toho dielu nebude nic. Pride mi to ako narychlo a nasilu zbuchany film, ako ked v skole student pocas volnej hodiny pise sloh na nasledujucu vyucovaciu hodinu slovenciny. Obcas mi to prislo ako umele natahovanie casu. Zaujimave komenty : verbal, cival, djkoma ...Temna sila zvitazila priatelia...

John Wick 3 (2019)

Nuda........ tento film si zaslúži iba jednoslovné hodnotenie. Po vzhliadnutí (niekoľkokrát) jednotky (john wick 1) som bol sklamaný dvojkou, a táto trojka je úplne slabá. vôbec nič ma nezaujalo a totálne som sa nudil celý film. tak ako v dvojke veľa zabíjania, až sa človek unudil z toho. Napr. niečo podobné, ako keď budete jesť rezeň celý týždeň, tiež sa Vám zhnusí. ale raz za čas máte na to chuť. Podobne so zabíjaním (na plátne off course). úplne ďakujem bohu, že som si kúpil Midi balenie popcornu a veľkú pepsi, lebo by to boli muky.... čerešničkou na torte tie totálne priblblé dialógy vo filme. scény s bitkami a zabíjaním boli častu mimo realitu a pripomínali mi Segalovky, Chuck Norrisovky, kde šte aj tie boli aspoň kus kreatívnejšie. záver: ak si čo len kus náročný divák, nechoď na to. dávam 2* z milosti

Bohemian Rhapsody (2018)

konečne vyborný film 5*. očakávania boli velke, do kina som vstupoval s patričným odstupom, aby som umocnil príjemné prekvapenie a to sa na moje prekvapenie skutočne stalo :) ale dobre, koniec romatike. za prvé, film nie je životopis, za druhé je to hudobný eargasm. konečne film, v ktorom sa nič romantické na konci nedoserie, nie je tam nič romanticky rozmazávané. pekne, tvrdá realita, úlomky života poprepletané super pesničkami. sttttrašne som trpol čo sa na konci stane, jestli to producenti nedoserú na štýl star wars a nedajú nejakú romantickú plačlivú scenu. Nie.dali ten najlepší koncert aký queen zahrali (dobre ´86 bol naj) a tam to skončilo. basta ! držiac sa hesla v najlepšom treba skončiť. Z kina som si odniesol iba to najkrajšie. koment píšem s tyzdnovym odstupom, lebo by to tu bola samá chvála . postrehy: v kine sedeli všetci ticho (asi prvýkrát za rok !!! ) s úžasom hladeli na dej, ktorý doslova človeka vťahoval. v kine sedela aj o hodne staršia generácia a čuduj sa svete pri gej scenach (bozkavani) nebolo vidieť a ani počuť žiadny prejav odporu, ale ich tolerancie. niektoré scény nie sú úplne presné, ale čert to ber nie je to životopis. záver: určite odporúčam vidieť, ALE rozhodne na megakvalitnej reprosústave :)

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

najlepší z poslednej trilógie. ale .... príliš veľa línií, príliš veľa spomínania a rozmýšľania, postavy vstupujú do deja pomerne v hojnom počte, avšak nie sú okreované, chýba im nejaký tej vývoj, čas na vytvorenie osobnosti vo filme. efekty sú super, pekne sa pohrali aj s prostredím, super prepracované lode atd. V Star Wars strašne chýba lord Darth Vader, a natrepaním x-postáv do deja to nikdy nevynahradí. Keď to zhrniem, veľmi kvalitný, ale Star Wars, boli filmy, kde sú očakávania na kvalitu diametrálne iné než v hociktorom sci-fi filme. celkovo mám tento film za 4,4 * z 5,0*a určite odporúčam ísť do kina.

John Wick 2 (2017)

Film, kde namiesto deja divak moze akurat tak porozmyslat, ktora z tych milion vrazd sa mu pacila, alebo aspon si ju zapamatal. Za mna neskutocny prepadak, prizivujuci sa na jednotke. To ako keby som hral wolfenstein, otvorim dvere do miestnosti,vystrielam, idem do dalsej miestnosti, zase vsetkych vystrielam a dookola furt.Postreh teda z kvazi deja: pri jednej z bitiek reeves este ani nekopol protivnika a noha mu uz vyletela, a sekundu neskor az prisiel kopanec. Skoda casu, neodporucam vidiet. Hodnotenie 1* z 5*

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

skúsim byť stručný. pre mňa 2 roviny: režisér a hlavný herec. Režisér: Alejandro González Iñárritu je špička. Jeho filmy :Amores perros - Láska je kurva, alebo Babel, alebo 21 gramov sú u mňa vysoko hodnotené posledné dva majú po 5* ! ) herec: Leonardo DiCaprio jeho filmy netreba predstavovať , u mňa má drvivú väčšinu filmov za 4* až 5*. režisér je známy svojimi drsnými filmami, v ktorých sa na nič nehrá, ukazuje a opisuje surovosť života presne takú aká je, žiadne šťastné náhodičky ako v typických us produkciách. herec: jeho zručnosti a herecké umenie, film za filmom rastie, jeho výkony sú na mega-super-nenormálnej úrovni, vo filmoch kde sa stretol so staršími kolegami hercami nikdy neťahal za kratší koniec, jeho postavy boli vždy vyzreté, proste, to že nemal oskara je pre všetkých zanietených filmových fanúšikov jedna z veľkých záhad. k filmu... : je to strašná sračka. film odohrávajúci sa na jednej lúke, jednom lese, v ktorom neustále niekto krvácal, neustále tam bolo vidno črevá, kosti, neustále niekto niečo niekomu odhryzol, odsekol, prepichol,odstrelil, nechcem byť zlý, ale toto dokáže zahrať priemerný herec. film v ktorom 75% času chlapík naháňa iného chlapa a potom za 5 minút ho nájde ma proste rozosmial. poslednej tretine som sa musel už smiať na tom, čo som videl. stále zamrznutý a krvácajúci leonardo. Film má niekoľko nelogických chýb, ktoré posúvajú dej ( neprepadnutie leonarda v provizornej saune, kdežto jeho parťáka obesili, jump s koňom ako z matrixu, aj ten splav rieky bol už kúsok potiahnutý za vlasy). Nikdy by ma nebolo napadlo že spojenie takéhoto herca a režiséra dopadne pre mňa podpriemerným filmom. hudba: čistý podpriemer -vôbec nič extra. ešte spomeniem Toma Hardy-ho. áno hral tam a bol zarastený - inak aspoň pekne sa snažil zaťahovať po texasky čo mu skutočne išlo, nebolo mu rozumieť nič :) . čo sa mi páčilo, bolo niekoľko scén - prostredie, príroda - to bolo zachytené skutočne pekne. a to je málo... film má obrovskú mediálnu podporu za účelom zisku, leonardo ide po oskarovi. podľa mňa si zaslúži oskara oveľa viac za iné filmy než za toto ZÁVER: neodporúčam ísť na toto do kina.

Most špiónů (2015)

ftipné, dej je v poriadku, vôbec nenudí, celkom plynulý priebeh. vďaka bratom Coen-ovcom. Scény -každý odhadne ako dopadnú... a toto je súčasný režisér Spielberg. Film ktorý poteší, ale druhý krát už neťahá k videniu. Tomuto filmu proste niečo chýba, alebo lepšie povedané, je tu niečo navyše, čo kazí konečné hodnotenie. veľmi by ma zaujímalo ako by to dopadlo bez stevena s. Záver : odporúčam ísť na to po nedeľnom obede, taká nenáročná pohodová jednohubka vyššej kvality . u mňa za 4* z 5* (keby sa dalo dám 3,7*)

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Tento film ma sklamal. skúsim byť stručný. Sklamal ma dej - opakoval sa podľa predošlých častí. presne to isté čo som už videl ( režisér vydal vyhlásenie, že sa chcel pridržať osvedčenej línie a ničím novým neriskovať - to bola podľa mňa chyba, lebo ja som náročný a zhodou okolností som si všetky časti pozeral počas 2 mesiacov chronologicky podľa deja). Veľmi som sa bál týchto nových hercov, či zvládnu postavy, tu bolo príjemné prekvapenie, výborne im to sadlo. Moje očakávanie splnil film aj na poli 3D. V Kine som bol na verzii s originálnym anglickým dabingom ( vo filme použitá pekná angličtina, až na jednu postavu šušlajúcu výrazne americkou angličtinou, to si nenáročný divák ani nevšimne, dá sa prežreť). Občas som očkom mrkol na titulky a preklad bol skutočne desný (už od základnej školy omielané slovné frázy zle preložené). Vrátim sa znovu kriticky k deju. Obsahoval niekoľko scén, ktorých vyvrcholenie sa dalo dopredu predvídať, kus zdatnejší divák okamžite vedel, čo sa udeje ... J.J. Abrams bola chyba a o vizionárstve nemôže byť reč (nič vizionárske, nič inovatívne je tam natrieskané všetko čo fanúšik pozná). Je to taká povinná jazda s kvalitnými efektami, zvukom a hercami ale už s poslabším dejom. Záver: odporúčam ísť na to do kina, je to stále film ktorý stojí za to vidieť, nenáročný divák bude nadmieru spokojný, u mňa je to za 4* z 5*

Kód Enigmy (2014)

film je veľmi robený v takej, hm... vo veľmi zaujímavej línii. všetok dej sa rozvíja dosť priamočiaro iba s malými vychýleniami do strán. Je pomerne kvalitný, chýba mi tam viac zakomponovaných citov a trošku akčnosti-nepredvídateľných situácií. Hlavná rola - herec podal veľmi výborný výkon. Scenár mu dal možnosť dosť vyniknúť- je písané skoro ako pre one man show a tu kvality a vyzeretosť p B.Cumberbatcha sadli ako riť na šerbeľ. napriek tomu, že sa mi to až tak preukrutne nezaujal, práve spôsob a herecký výkon zvýšil u mňa hodnotenie o jednu hviezdičku hore. Film hodnotím 4* .

Noe (2014) odpad!

katastrofa na plátne, keď v polke filmu bola postavená archa už som tušil, že bude zle nedobre a druhá polka bude na mori. no a tu sa dostavilo absolútne sklamanie v podobe psychopatického konania postáv, hodinu tam každý chcel každého zabiť, napr: Noe chcel zabiť dieťa ktr. sa malo narodiť priateľke jeho syna, noeho chcel zabiť jeho protivník ešte zo súše, noeho starší syn chcel zabiť noeho, lebo chcel zabiť jeho dieťa, noeho chel zabiť jeho mladší syn, ktorý začal pomáhať chlapíkovi, ktorí chcel zabiť noeho. pri konci noe zapálil lod v ktorej chceli utiecť jeho starší a jeho priateľka, potom sa strhla trma vrma a neoho nepriateľ zo súše, ktorý ho chcel zabiť sa o to pokúsil, taktiež aj jeho mladší syn, ktorý nakoniec zabil tohto chlapíka a k tomu sa priplietol jeho starší syn. pri konci chcel noe zabiť dve dcéry jeho staršieho syna, ktorý ho tiež chcel zabiť ...no asi takto sa tam všetci chceli zabíjať, úplná psychopatina, dej úplne zle a záverečné obrázky happy-endu na súši, ktorú nakoniec všetci našli bez toho aby sa tam pozabíjali dal bodku za touto filmovou katastrofou. bol som na 3D a nejako veľa efektov pre tento film tam nie je ....ZÁVER: ABSOLÚTNE NEODPORÚČAM TENTO FILM. STRATA ČASU,PEŇAZÍ,NERVOV.

Ovládací panel
3 body