Quan zhi sha shou (2001)

Andy Lau se nestal hongkongskou ikonou jen tak pro nic za nic. Je opravdu dobrý a ve Fultime Killer předvedl zase, že mu to se střelnými zbraněmi absolutně sekne a že dokáže výborně ztvárnit rozporuplné, ne úplně kladné bytosti zvláštního uzavřeného světa. Režisér Johnny To si plně zaslouží srovnání s Johnem Woo a stejně jako kitano pevně věřím, že se nedostane do drápků hollywoodských producentů s jejich škrty ve scénářích. 8/10

Men tu (2007)

Derek Yee Tung je můj herecký wuxia hrdina a mám radost, že když patřičně ztloustnul a zestárnul, nestáhl se do nicnedělání a nevzpomíná na zlaté časy, ale tvoří a jde mu to zatraceně dobře. Jako režisér mě přesvědčil a Protege je opravdu velice dobrý film. Zárukou kvality je určitě Andy lau, který se film od filmu lepší a tvoří tak opravdový vrcholek ledovce hongkongského herectví. 8/10

Lion vs. Lion (1981)

Lion vs. Lion jsem sháněla dlouho a nezklamal. Klasická kung fu záležitost potěší hlavně přítomností Wonga Yu, svalnatého člena Venoms Lo Menga a Wang Lung Weie, kteří si tu báječně zakopali. Režie se trochu netradičně ujal výborný herec vedlejších rolí Chin Yuet Sang ve spojení s Hsu Hsia. Oba režiséři zároveň vytvářeli akční choreografie a dali si záležet na vynikající kameře, což je pro Hong Kong trochu netradiční. 7/10

Shaolin chuan ren (1982)

Ti Lung v hodně netypické komediální poloze, stejně, jako Derek Yee Tung, to je pro skalní příznivce obou dramatických herců trochu šok, ale šok hodně příjemný. Čínské komedie tohoto typu určitě nejsou pro každého a hodně kritických intelektuálů se bude šklebit, nicméně my, ujetí připoutanci k Hong Kongu se u takových projektů nasmějeme, zvlášť při posledním souboji, který se choreografům Yuenovic klanu moc povedl. 7.5/10

Wu Song (1982)

Tiger Killer je další netypický film s Ti Lungem. Rozhodně nejde o kung fu, toho se ve filmu moc nevyskytuje a začátek, prošpikovaný komickou bitkou s tygrem člověka ukolébá. Ale od poloviny je film hodně syrové drama plné Číny, konfuciánské morálky a hodně jiného vidění světa. Pro Evropana je to honě zvláštní a poučný zážitek. Navíc Ku Feng v roli staršího bratra Wu je opravdu vynikající.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Řemeslně výborný film s velice pěkným vykreslením postav, mezi kterými excelují určitě Watanabe a Nakamura Shido mě chvílemi trochu uspával. I když měl jistě navodit zoufalství a klaustofobičnost ostrova plného střelby a šedi, jeho příliš pozvolný dějový rozjezd mě uspal v první čtvrtině a pak už nevyburcoval a právě ta šeď a klaustrofobičnost mě začaly v určité fázi nudit. Japonští herci jsou výborní a zrovna Shido mě několikrát opravdu strhnul. Jenže rozmělnění a retrospektivní prostřihy způsobené dopisy mu nedaly moc prostoru, stejně, jako ostatním. Paradoxně zrovna dopisy, o které šlo v prvé řadě mi vadily a neúměrně natahovaly děj. Film, který měl určitě našlápnuto, ale mě osobně velice zklamal. 3,5/10

Quantum of Solace (2008)

Dialogy vynikající, akce perfektní, Bond na jedničku, M opět úžasná, bídák špičkový, hudba hodně moc dobrá, střih na úrovni, kamera standardně dobrá, jen škoda několika vlekle hluchých míst. Kdyby se do nich střihlo, dala bych za plnou. pozn.kung fu recenzenta: souboj na pěsti v hotelu uspokojil a nadchnul. Vynikající zvuk... 8,5/10

Charlotte Gray (2001)

Film, na který se hezky dívá a který staví na jistotě tématu i hereckých výkonů. Po všech stránkách je to prostě povedený, pěkný snímek, ale přesto si z něj člověk neodnáší ani mrazivý pocit, který by jinak měl transport dětí vyvolat, ani touhu vydět ho znovu.

Dvanáct zlatých medailonů (1970)

The Twelve Gold Medallions je hodně klasické wuxia pian, kterému dominuje Yueh Hua, coby statečný generál, který se musí postavit i svému mistrovi, ab získal dvanáct zlatých medailonů a zabránil zlu v jeho rozpínavosti. Bohužel patří The Twelve Gold Medallions režiséra Ching Gonga k topornějším snímkům své doby se slabou choreografií, která musí být často prostříhávaná, aby nedopadla ještě hůř, což filmu strašně ubírá. A to chorografem nebyl jen Chui Yee Ang, ale i tehdy mladičký Sammo Hung sbírající zkušenosti. Kromě Yueha Hua jsou tu k vidění ještě Ching Ping, Wong Chung Shun nebo Ku Feng. Na disku od Shaw Bros je ještě výborný dokument o wuxia, ve kterém se divák může o žánru dozvědět poměrně slušné informace. 5.5/10