Mr.Pumpkin

Ondřej Musil

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 15.6.2016  15:37

Největší slabinou Správných chlapů pro mě byla nejspíš jednoduchá, ale přitom poměrně krkolomně a místy až příliš vážně a nezábavně podáváná zápletka. Film se z tohoto důvodu chvílemi trochu nezajímavě táhne (zejména v jeho první polovině), ale většinou naštěstí poměrně sviští a zábava se z plátna v něktrých momentech doslova chrlí. Nějaké vtipy se sice netrefí do černého, ale celkově mi humor filmu sednul a nemůžu říct, že bych se nebavil. Velkým plusem je, že obě hlavní postavy jsou pěkně prokreslené a dobře ztvárněné. Navíc pár scén a několik hlášek je skutečně hodně povedených. Dojmy z filmu jsou v souhrnu takové, že je to jednohubková ptákovinka, která sice pobaví, ale nikterak závratně nenadchne a ani žádné hlubší dojmy nezanechá. Pokud nečekáte víc, nemůžete být zklamáni. 70%

• 31.3.2016  23:10
    Network (1976)

Hlavní devizou filmu jsou bezesporu herecké výkony (zejména Faye Dunaway, Peter Finch a William Holden stojí za vyjmenování) a velice povedený scénář, který je i dnes po 40 letech od natočení filmu až neuvěřitelně aktuální. Naopak režie mi přišla až příliš profesorská bez větší invence a šťávy. Pozitiva ale každopádně výrazně převažují. 85%

• 31.3.2016  23:04

Divokým historkám se dostalo uznání, které si podle mně tak úplně nezasloužily. Úplně na nich nevidím nic extra mimořádného ani jsem neobjevil žádný zásadní přesah. Přesto jako oddychová jednohubka, kterou v Divokých historkách vidím já (nic víc, nic míň), funguje film velice dobře. Slušně jsem se bavil. 70%

• 18.3.2016  13:17
    3 Idiots (2009)

Moje první setkání s Bollywoodem dopadlo celkem slušně. Tři idoti jsou zábavným a milým filmem, který dokáže místy trochu dojmout, a jeho poměrně napálená stopáž o 170 minutách uteče jako voda. Překvapivě ani hudební vložky mě vůbec nerušily. Chvílemi je to trochu naivní nebo přitažené za vlasy, ale to k produkci Bollywoodu nejspíš patří a nijak zvlášť to neobtěžuje. Spokojenost. 85%

• 31.1.2016  12:43

Za posledních 10 let mě žádný ze Spielbergových filmů příliš nezaujal a na jeho filmy jsem se v posledních letech díval spíš ze zvyku, než že bych čekal, že mě některý z nich dostane. Mostu špiónů se to ale povedlo. Po řemeslné stránce je film naprosto perfektní a příběh je vyprávěn jednoduše (ale promyšleně!), přímočaře a hlavně nesmírně poutavě i bez nějakých dramatických zvratů nebo srdeční tep zrychlujících scén. Dneska už se takhle filmy moc netočí a v tomhle případě mi ten staromilský Spielbergův rukopis nesmírně sednul. Tom Hanks hraje svůj kvalitní standard a Mark Rylance je výborný. Spokojenost veliká. 90%

• 10.1.2016  11:05
    Room (2015)

Velice povedené psychologické drama, které mě v několika okamžicích emocionálně zasáhlo. Všichni zúčastnění herci předvádí naprosto přesvědčivé a přirozeně uvěřitelné výkony. Mám jen jedinou zásadnější výtku, kvůli které nemohu udělit hodnocení nejvyšší. V druhé části filmu mimo Room je naznačeno několik traumat a konfliktů, které však nejsou dotaženy. Myslím, že film měl jít v těchto případech víc do hloubky a ne jen naznačovat a klouzat po povrchu. To je, myslím, škoda. 85%

• 18.12.2015  17:14
    Cesta (2009)

Knihu jsem dočetl nedávno, a tak jsem se rozhodl, že si pustím i film. Od Johna Hillcoata jsem viděl zatím jen Lawless, což je film, který mě celkem minul a Hillcoatova režie na tom měla značný podíl. O to víc jsem byl mile překvapen, jak si vedl při adaptaci knihy Cormaca McCarthyho. Hillcoat převádí Cestu na plátno v rámci možností věrně a počíná si velice citlivě, což oceňuji. Žádné velké finesy. Jen šeď, popel, hlad, strach, deprese a beznaděj. Viggo Mortensen je maximálně přesvědčivým hlavním hrdinou a vše trefně podkresluje úžasná hudba. Spokojenost. 85 %

• 27.1.2015  09:25
    Whiplash (2014)

Whiplash je svižná, energická, rytmická, fámozně vygradovaná a žánrovým klišé se vyhýbající jízda, která záměrně kašle na vedlejší dějové okolnosti a vedlejší postavy a soustředí se pouze na souboj bubnujícího Milese Tellera a kapelníka J.K. Simmonse, který je pro mě hlavním důvodem k udělení páté hvězdy. 90%

• 25.11.2014  14:59

Knížku jsem četl a nevítal jsem ji úplně s bezbřehým nadšením jako všichni okolo mě, ale považuji ji za docela příjemně zábavnou oddychovku. Neměl jsem tedy nějak extremně vysoká očekávání (která by mohli mít obdivovatelé knižní předlohy), ale přesto jsem byl při závěrečných titulkách zklamán, a to poměrně výrazně. Chápu, že se film nemůže držet od začátku až do konce striktně předlohy, ale ve filmu toho chybí hodně (a podstatného!), několik věcí je změněných (ne až tak podstatných, ale přesto nikoliv ku prospěchu), dějová linie ze současnosti má neskutečně ošizený konec a ta z minulosti je utnutá rovnou úplně bez konce. Všechno je děsně uspěchané, kromě staříka není žádné z postav věnován vůbec žádný prostor a celkově je film hrozně epizodní (ještě víc než předloha), plochý, ale hlavně (což je naprosto zásadní) i úplně nezábavný. 35 %

• 28.10.2014  18:20
    Zmizelá (2014)

Fincher dělá co může a odvádí další řemeslně precizní práci. Rosamund Pike je výborná. Affleck hraje to, co hrát má. V první půli filmu to všechno šlape, atmosféra je skvěle budovaná a celkově film vzbuzuje zvědavost a pozornost (alespoň tedy tu moji). Nicméně všechno stojí na vykonstruovaném námětu a scénáři s několika zásadními nelogičnostmi, kdy jsem se v druhé půli (čím blíž ke konci, tím víc) kolikrát nestačil divit, co se ve filmu děje a jaké nedotaženosti v sobě scénář skrývá. To, že je ve filmu i nějaký společensky kritický přesah a jakási manželská satira je taky fajn, ale když je příběh filmu umělý konstrukt, kterému nedokážu věřit, tak prostě vyšší hodnocení udělit nelze. A předlohu rozhodně číst nebudu. 65%

• 23.7.2014  16:43

Další nevýrazný film od Davida O. Russella. Nebýt výborných herců v čele s Christianem Balem, tak bych už dnes možná ani nevěděl, že jsem tenhle film před půl rokem viděl. 60 %

• 23.7.2014  16:31

Moje druhé (a s největší pravděpodobností i poslední) setkání s Rehou Erdemem a opět se mi nepodařilo film nějak uchopit a pochopit chování postav. Nejdelší dvě hodiny na letošním MFF KV. 30 %

• 23.7.2014  16:27

Ne, ne, ne a ne... Ani moje čtvrté setkání s Wesem Andersonem mi příliš potěšení nepřineslo a opět mě utvrdilo v tom, že si prostě s jeho filmy nerozumím. Grandhotel Budapešť je přesto, že je to asi to nejlepší, co jsem od Wese Andersona viděl (dále ještě Život pod vodou, Fantastický pan Lišák a Až vyjde měsíc), film sice vizuálně vymazlený a hereckými hvězdami napěchovaný, nicméně značně sebestředný, obsahově prázdný a ve své podstatě ubíjejícně nezajímavý. Prvních pár minut se na to hezky kouká, ale pak už až na výjimky v zásadě nezájem. Jednou stačilo a s Wesem, kterému rozhodně talent upřít nelze, jsem asi skončil (i když to už jsem minimálně jednou říkal). 60 %

• 12.7.2014  22:44

Pro mě nejlepší půlnoční film, který jsem kdy na MFF KV viděl. Doufám, že budu mít brzy příležitost se u téhle neskutečně zábavné a sympatické záležitosti zase zasmát. 90 %

• 12.7.2014  22:40

Velice osobní a otevřená zpověď Signe Baumane o bojích s duševními chorobami v její rodinně. Baumane se daří vložit do její zpovědi i špetku humoru, což příjemně odlehčí poměrně těžké téma. Animace je krásně hravá a normálně by nechávala spoustu prostoru pro divákovu představivost, avšak je doprovázena neutichajícím vyprávěním samotné režisérky, a tak se na divákovu fantazii ani nedostane, neboť je mu přesně všechno vysvětleno, a to je dle mého velká škoda. 65 %

• 12.7.2014  22:31

Solano chtěl vyprávět příběh Smutku bez konce s co nejméně dialogy. Chvílemi se mu to daří, chvílemi však již méně. Můj zásadní problém se Smutkem bez konce tkví v tom, že mi všechny postavy byly naprosto lhostejné a navíc utrpení hlavní hrdinky Cheby mi přišlo lehce vykonstruované a z toho důvodu poměrně iritující. Solanovi se tak nedaří vyvolávat emoce, což je u filmu, který se evidentně snaží emoce vyvolávat, smutné. 45 %

• 12.7.2014  22:20
    Šestnáct (2013)

Velice slušný celovečerní debut Roba Browna, který se však i přes celkem skromnou stopáž neobejde bez scenáristických klišé. Ani poměrně těžké téma a přesvědčivý výkon hlavního představitele nestačí k tomu, aby měl film nějaký hlubší emoční dopad na diváka (alespoň tedy na mě) a poměrně rychle po projekci z hlavy (alespoň tedy mé) vyprchá. Šestnáct ovšem rozhodně nenudí, svižně odsýpá, dokáže vybudovat správnou atmosféru a za vidění bezpochyby stojí. 65 %

• 15.10.2013  10:23
    Rivalové (2013)

Formule 1 mě jako sport vůbec nebaví. Navíc ve filmech ani úplně nemusím sledování předjíždějících se aut, a to ať už jde o jakékoliv závody či klasické honičky. Takhle by to ale šlo. Bavilo mě to a dokonce jsem se v jednu chvíli přistihl, jak si v duchu říkám, že bych se někdy mohl na závod Formule 1 jen tak poočku mrknout. A to už je co říct! Nicméně hned druhého dne ráno jsem tuto myšlenku opět zavrhl :) Jinak jak už tu zmiňují prakticky všichni, tak Howard pořád umí a oba hlavní herci jsou skvělí. Rozhodně stojí za vidění, byť celkové hodnocení je tu lehce přestřelené. Alespoň podle mého bezvýznamného názoru :) 80 %

• 12.4.2013  10:02
    Mumie (1999)

Přiznávám se, že jsem poprvé viděl Mumii až včera, tedy po 14 letech od jejího natočení. Z tohoto důvodu už jsem nemohl zcela docenit trikovou stránku a být jí ohromen tak, jak bych možná byl před těmi 14 lety. Problémem je, že triky jsou hlavní devizou filmu a ty postupem času lehce vyčpěly. Ano, je to neškodná oddychovka, ale prostě to na mě celou dobu působilo jako televizní film na nedělní dopoledne a ani jsem se moc nebavil. 50%

• 11.2.2013  09:43

Tahle gangsterka nemá ambice vyrovnat se klasikám svého žánru a nehraje si na nic víc než čím je, a to sice poměrně zábavnou akční oddychovkou, a to beru. Bavil jsem se. 70%

• 7.2.2013  17:47
    Bídníci (2012)

Asi už stárnu a měknu, ale mně se to prostě fakt líbilo :) 90%

• 7.2.2013  17:45

Nic nás nerozdělí je sice ždímačka emocí, ale setsakramentsky dobře natočená. Úvodní tsunami je doslova strhující a byť jsem se zpočátku bránil onomu ždímání emocí, tak se mi film dostal pod kůží. Byl bych pokrytec, kdybych filmu, který mě dokázal takto zasáhnout, dal jiné než nejvyšší hodnocení, a to i přesto, že se nejedná o dokonalý film. Bayonu si teď budu hlídat. 90 %

• 23.1.2013  21:20
    Mistr (2012)

Tak tady bude třeba ještě alespoň jedna projekce. Mistr je rozhodně odvážný a jiný filmový počin (v pozitivním slova smyslu), což je třeba zejména v dnešní době ocenit. V Mistrovi je několik skvělých momentů, které jsou občas prostřídány momenty ne až tak skvělými. Obecně mám trochu pocit (a je to víceméně má jediná výtka), že se Anderson někdy až příliš opájí svým vlastním géniem a výjimečností a na diváka trochu dlabe. Zkrátka film mohl být o fous stravitelnější a ucelenější. Ale to nic nemění na mém přesvědčení, že je Anderson bourák, který prostě umí. Film rozzařují výborný Philip Seymour Hoffman a snad ještě víc výborný (ale jen o malinko) Joaquin Phoenix. Trochu v jejich stínu je Amy Adams, která by ovšem taky neměla být opomenuta při rozdávání pochval. Celkově nevšední a zajímavý filmový zážitek. 75%

• 10.1.2013  17:50

Pro mě zklamání, a to přesto, že jsem byl jako jeden z mála zklamán i jinak do nebe vynášeným Pokáním. Určitě je na místě ocenit snahu zpracovat známý příběh originálně a nápad se zasazením děje do jednoho divadelního prostoru je zajímavým krokem. Nicméně mám pocit, že se Wright tak moc snaží, aby každá scéna a každý přechod mezi nimi byl naprosto vymazlený (a přiznávám, že jsem nejednou ocenil Wrightovu nápaditost), že zapomíná na to, že příběh Anny Kareniny by měl vyvolávat emoce. A v tom u mně naprosto selhává. Příběh si tak nějak odvypráví bez většího zanícení, ale hlavní je, že všichni úředníci bouchají stejně razítkem a služebníček zavře dveře tak akorát, aby se mohlo plynule přejít do další scény. Vždy ocením neobyčejnou formu, ale dle mého by to nemělo být na úkor obsahu a zejména pak na úkor emocím. Navíc jsem se utvrdil v tom, že Keira Knightley, byť není rozhodně špatná herečka, mě svým herectvím asi nikdy nestrhne a její postavy mi asi nikdy nebudou příliš sympatické. Naopak výkon Jude Lawa se mi líbil velice. 50 %

• 19.12.2012  09:46

Taková bomba jako Pán Prstenů to není (ale kdo to čekal? já teda ne). A jasně, nedostatky Hobit určitě má. Taky jsem si jich vědom. Nicméně předhánění v jejich vyjmenovávání a rozebírání ponechám místním kritikům. Já osobně jsem byl rád, že jsem se mohl vydat na další dobrodružství do Středozemě a prostě jsem si ho užil. Příběh se hezky propojuje s příběhem Pána prstenů, ať už hudebními motivy, lokacemi, předměty či postavami a Jackson všechno rozumně kočíruje. Objektivní hodnocení by bylo asi spíše na čtyři hvězdy, ale odkdy je hodnocení objektivní, že? :) 90%

• 21.11.2012  08:55

Po prvních cca 25 minutách jsem byl nadšen, pak ovšem mé nadšení postupně upadalo, tu a tam sice znovu trochu zaplálo, ale po skončení filmu zůstává lehká pachuť. Proč to? V těch prvních 25 minutách se seznámíme s nápaditým světem videoher, lépe řečeno se světem uvnitř videoher, a skvěle se rozjíždí originální námět, se kterým tentokrát Disney přichází. Pak ovšem film postupně sklouzává k nepříliš zajímavému příběhu a dění v zajímavém prostředí se začíná stávat mírně nezajímavým. Začátek si říká o nejvyšší hodnocení. Nakonec jsem někde mezi 3 a 4 hvězdami. K nižšímu počtu se (byť nerad) přikláním z toho důvodu, že z tohoto nápadu se dalo vytěžit o mnoho víc. Koneckonců úvod je toho důkazem. 70%

• 19.11.2012  17:32

Asi takhle, oceňuju fakt, že se tvůrci pokusili uchopit žánr romantické komedie trošku jinak, než jsme obecně zvyklí. Jasně, ve výsledku film zůstává v jakýchsi mantinelech šablonovitosti, ale alespoň se pohybuje při těchto mantinelech a trošku přeci jen vybočuje. Ukazuje problémy, kterým musí mladý pár čelit před svatbou (mnohé z těchto problémů se dají aplikovat na vztahy v kterékoliv fázi) a přichází s poměrně zajímavým přístupem postav k těmto problémům a s jejich leckdy neotřelými reakcemi na různě životní příhody. Na co ovšem Zásnuby na dobu neurčitou podle mého dojíždějí je těžkopádnost a natahovaná stopáž. Oproti mým oblíbeným Kopačkám (srovnání se neubráním přeci jen – stejný režisér, producent, mužský hlavní hrdina a Segel podepsán pod scénářem) chybí tomuto počinu z dílny Apatowa lehkost, se kterou je příběh vyprávěn. To je skutečnost, která mi zkrátka vadila a kvůli které zůstávám u průměrného hodnocení o třech hvězdách. 65%

• 2.8.2012  09:56

The Dark Knight Does Not Rise Again. Nolan nám servíruje nabušený a mimořádně ambiciózní komiksový blockbuster. Zimmerova hudba burácí o sto šest a jedna velká scéna střídá druhou. Přesto za veškerou tou pompézností se podle mě skrývá příběh nikterak objevný (byť bohatě větvený) s několika, řekl bych, zbytečnými až rušivými zvraty a poměrně klišoidním vývojem děje. V Nolanových Batmanech (hlavně v Temném rytíři) jsme si zvykli, že Batman hraje tak trochu druhé housle, ale zatímco v Temném rytíři měl proti sobě Jokera - charismatického a děsivého záporáka, v tomto případě proti němu stojí pro mě nevýrazný Bane a Batman mi tam tak nějak chyběl (což se v Temném rytíři ani na okamžik nestalo). Musím říct, že jsem od Hardyho čekal víc. Nevím do jaké míry za to může on sám, ale jeho záporákovi v mých očích schází charisma. Upravený hlas, kterým mluvil, mě v několika málo okamžicích připadal spíš legrační než hrůzu nahánějící (a hlavně takhle může dýchat jen a pouze Darth Vader:)!). Přestože Nolan jede dost na efekt a jeho poslední Batman originalitou zrovna neoplývá, tak mě to celkově velice bavilo a rozhodně jde o důstojné zakončení série. Dokonce i nějaká ta emoce se k závěru objevila. Určitě jeden z nejlepších blockbusterů, které jsem za poslední roky viděl, ale Temný rytíř se neopakoval. 80%

• 27.7.2012  14:29
    Akáty (2011)

Minimalistický snímek, který takřka beze slov řekne vše, co je třeba, a zahřeje na duši :) 80%

• 27.7.2012  14:28
    Začátky (2010)

Poměrně nevýrazný, ale žádném případě ne všední snímek, který má co nabídnout. Přestože se film rozhodně nedá označit za optimistický, mile potěší. Herci jsou naprosto uvěřitelní a přirození. Příjemné překvapení. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 5