Akáty (2011)

Minimalistický snímek, který takřka beze slov řekne vše, co je třeba, a zahřeje na duši :) 80%

Angel Heart (1987)

Sice jsem už asi po hodině filmu odhadl konec, ale to mi nijak neznemožnilo, abych si tenhle velice povedený thriller pořádně vychutnal. A to zejména díky jeho úchvatně temné atmosféře, výbornému střihu, vhodnému výběru hudby a skvělému Mickey Rourkovi. 90%

Anna Karenina (2012)

Pro mě zklamání, a to přesto, že jsem byl jako jeden z mála zklamán i jinak do nebe vynášeným Pokáním. Určitě je na místě ocenit snahu zpracovat známý příběh originálně a nápad se zasazením děje do jednoho divadelního prostoru je zajímavým krokem. Nicméně mám pocit, že se Wright tak moc snaží, aby každá scéna a každý přechod mezi nimi byl naprosto vymazlený (a přiznávám, že jsem nejednou ocenil Wrightovu nápaditost), že zapomíná na to, že příběh Anny Kareniny by měl vyvolávat emoce. A v tom u mně naprosto selhává. Příběh si tak nějak odvypráví bez většího zanícení, ale hlavní je, že všichni úředníci bouchají stejně razítkem a služebníček zavře dveře tak akorát, aby se mohlo plynule přejít do další scény. Vždy ocením neobyčejnou formu, ale dle mého by to nemělo být na úkor obsahu a zejména pak na úkor emocím. Navíc jsem se utvrdil v tom, že Keira Knightley, byť není rozhodně špatná herečka, mě svým herectvím asi nikdy nestrhne a její postavy mi asi nikdy nebudou příliš sympatické. Naopak výkon Jude Lawa se mi líbil velice. 50 %

Austin Powers: Špionátor (1997)

Já vim, že je to hrozně ujetej film, ale já se u toho vždycky tak strašně pobavim. Mike Myers mě fakt dokáže rozesmát... 75%

Avatar (2009)

13.3.2010 - Téměř dva a půl měsíce jsem u tohoto filmu měl nejvyšší hodnocení. Nicméně ta pátá hvězda byla víceméně jen a pouze za překrásné vizuálno, které nám Cameron naservíroval. Nakonec jdu ale s hodnocením o stupínek níže. Zkrátka mi k absolutnímu hodnocení nestačí, že je prostinký děj Avataru zabalen do naprosto bombastického hávu. K tomu bych potřeboval přidat něco navíc. Mrzí mě to, ale finální ortel nakonec zní 4*... 90%

Avengers (2012)

Jsou to ale, prosím pěkně, poměrně silné tři hvězdy. V udělení vyššího hodnocení mi dost možná brání skutečnost, že jsem předchozími dílčími marvelovskými filmy takřka nedotčen (viděl jsem jen Hulka Ang Leeho, který mě ovšem ukrutně nebavil). I přes nadupanou akci a slušnou porci skvělých hlášek mě prostě nedokázali Avengers víc vtáhnout a získat na svoji stranu, a to může být způsobeno právě tím, že jsem se s většinou z nich seznamoval až právě při sledování filmu Avengers. Každopádně jsem rád, že se Joss Whedon takhle výrazně zviditelnil. Moc mu to přeju. Třeba se jednou dostanu i k dalším marvelovkám a pak se k Avengers vrátím a možná je více docením. Takhle je to za 70%.

Banáni (1971)

Ano, je to nevyvážené, ale taky neskutečně vtipné! :) 90%

Barry Lyndon (1975)

Skvělý film(jak jinak u Kubricka), který i přes tříhodinovou stopáž utekl jako voda a vůbec nenudil. Plusovými body jsou krásná hudba a vynikající kamera. 100%

Bezva vejška (2006)

Bezva vejšku jsem viděl čirou náhodou a musím říct, že jsem k němu zpočátku přistupoval značně skepticky. V průběhu filmu se moje skepse rozplynula a já se poměrně slušně bavil. Jasně, není to žádný převratný film a je značně nereálný, ale nehraje si na nic víc, než nabízí a to je mi sympatické. Pohodička, která panovala na South Harmon Institute of Technology, se přesunula i do našeho obývacího pokoje, kde jsem film povětšinu času s úsměvem na tváři sledoval. 65%

Bídníci (2012)

Asi už stárnu a měknu, ale mně se to prostě fakt líbilo :) 90%