Warrior (2011)

Slušné tři hvězdy. I přes hromadu kliše a až ubíjející předvídatelnost (ano, uvědomuju si, že k žánru v rozumné míře patří) si film poměrně slušně šlape a obstojně baví. Nicméně žádnou světabornou záležitost bych z toho nedělal (ale vidím, že s tímto postojem jsem v menšině). 70%

Cesta na Měsíc (1902)

Toto bylo natočeno před 110 lety? Smekám.. 90%

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Po skončení filmu se ve mně bijí rozporuplné pocity. V první řadě je třeba zmínit, že film je výborně natočen, Daldry se zkrátka nezapře. Dále přichází se zajímavým pohledem na následky událostí 11.září 2001 (což je samozřejmě spíše zásluha knižní předlohy), disponuje zajímavým hereckým obsazením a výčet pozitiv by se dal zakončit hudební složkou, kterou má na svědomí Alexandre Desplat. Na druhé straně jsem měl u filmu nejednou pocit, že se na mě valí až příliš mnoho sentimentu a snahy dojmout diváka. Ono to chvílemi v náznacích i funguje, ale zároveň je v tomto filmu nemálo okamžiků, které v mém případě vyvolaly spíše kroucení hlavou než dojetí. Navíc jsem měl trochu problém s postavou mladého hlavního hrdiny. Ne, že by Horn hrál špatně, ale prostě mi nebyl vůbec sympatický a častokrát jsem jeho jednání neporozuměl. Určitě to není špatný film, ale ze čtyř filmů, co jsem dosud od Daldryho viděl, je jasně nejslabší. 65%

Zkažená úča (2011)

Jediné, co mě na Zkažené úče bavilo, byl (i přes poměrně malý prostor) sympaťák Jason Segel. Toho jsem si v posledních letech celkem oblíbil a i tady mě mile potěšil. Zkažená úča Cameron Diaz mi tu nepřijde ani vtipná, ani sexy. Zkrátka tři vtipné okamžiky na jeden a půl hodiny trvající komedii je prostě zatraceně málo... 50%

Dobytí Planety opic (1972)

S každým dalším filmem o planetě opic kvalita klesá. Dobytí Planety opic v tomto trendu pokračuje. Chybí Zira a Cornelius :) 50%

Útěk z Planety opic (1971)

O něco slabší než předchozí pokračování o planetě opic, ale stále se jedná o slušný film. Lidé a opice si v této části v podstatě vymění role a je zajímavé sledovat, jak se se vzájemným setkáním na planetě Zemi v 70. letech 20. století obě strany vyrovnávají. Následná hra na honěnou a schovávanou už však tak zajímavá není. 60%

Do nitra Planety opic (1970)

Jasně, Planeta opic je jen jedna a v porovnání s ní nemůže toto pokračování obstát. Není to ale vůbec špatný film. Pravda, v první třetině filmu to zavání lehkým průšvihem, ale pak se film rozjede a má rozhodně co nabídnout. Velice povedený konec (zejména závěrečná věta) mi pak celkem vyrazil dech. 70%

Johnny English se vrací (2011)

Činím tak nerad, ale víc než na dvě hvězdy to prostě nevytáhnu. Pro Rowana Atkinsona mám z let bohužel již dávno minulých slabost, a tak jsem byl rád, že ho vidím zase v akci, ale tohle mě prostě nebavilo. Přiznávám, u jedné scény jsem jsem se od srdce zasmál a párkrát se spíš jen tak uchechtnul, ale jinak musím říct, že mě místy Johnny English spíš otravoval než bavil. Humor hodně balancuje na hranici trapnosti a ta je několikrát značně překročena. Neříkám, že jsem u toho vyloženě trpěl, ale rozhodně jsem čekal něco víc, a to i přesto, že jsem očekávál, že to bude slušná kravina... 50%

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Ještě nápadně horší než první Stmívání (což je teda co říct). No, tak ale dám tomu aspoň jednu ušmudlanou hvězdu, abych měl rezervu pro další pokračování, pokud se k nim tedy někdy v budoucnu odvážím :) 15%

Spoluautor (2011)

Spoluautor mi utekl rychle. Až příliš rychle. Téměř od samého začátku filmu jsem se příjemně bavil a těšil se, jak to začne v druhé půli "houstnout". A skutečně, v druhé půli začíná pomalu přituhovat. Jenže v okamžiku, kdy čekám, že vše začne gradovat a Donovan ještě přitlačí na pilu, tak najednou bum, konec, titulky. Ani se mi nechtělo věřit, že je konec. Podle mě bylo všechno rozehráno na grandióznější finále. Abyste mě špatně nepochopili, nemám problém s koncem jako takovým(naopak se mi líbil), ale s tím co mu předcházelo, resp. nepředcházelo. Zkrátka konec podle mě přichází předčasně a není tak využit veškerý potenciál tohoto dramatu. Ale to je tak asi má jediná zásadnější výhrada. Jinak David Morse zahrál podle mě skvěle a jsem rád, že to ocenila i porota karlovarského festivalu. Martin Donovan podává sice poměrně jednotvárný, ale přesto celkem přesvědčivý výkon. Kdyby si s tím Donovan na konci(před koncem) líp pohrál, tak..... Ne, na kdyby se nehraje, takže zkrátka čisté čtyři hvězdy a hotovo :) 80%