Sloní putování (2006)

Zvířecí "herci" (mláďata) zahráli výtečně, bohužel tvůrci neměli úplně jasno pro koho a s jakým cílem film vlastně tvoří. Pro děti docela smutné a pro dospělé zase moc naivní. Nereálný kýčovitý konec " sloního putování za duhou" mě docela otrávil a jinak docela slušný film úplně "zazdil".

Nestyda (2008)

Čekáme na další filmový skvost od Honzy Hřebejka a on už sám sebe asi překonat nemůže. Takže patrně, kdyby to natočil někdo jiný, byli bychom tolerantnější. Macháček, Babčáková, Landovský a "korytňačka" hráli výborně, bohužel nesdílím režisérovo nadšení pro Emílii Vašáryovou....i když si taky nedovedu představit nějakou herečku, která by tuto roli přesvědčivě zvládla.

International (2009)

Dokud jsem neuviděla na vlastní oči, tak bych neuvěřila tomu, že by Tom Tykwer byl schopen natočit průměrný film! Clive Owen mě tady nijak neuchvátil, Naomi Watts taky ne, zajímavou postavu vytvořil snad jen Armin Mueller - Stahl. Takže celkově jeden z těch mnoha filmů, kdy se v tu chvíli sice nenudíte, ale po třech dnech člověk už neví o čem že to vlastně bylo. Pro mě bylo z filmu asi nejvíc zajímavé, že jsem nahlédla do Guggenheimova muzea v New Yorku (i když ho tu "trošku" rozstříleli).

Iluze lásky (2007)

Pro mě příjemný a chytře udělaný romantický film, nehodnotím to, že se tvůrci trošku přiživili na slavném jméně nejznámějšího kouzelnického mága http://www.reflex.cz/Clanek27285.html. Asi o jednu hvězdu nadhodnocuji, ale ten film mi v danou chvíli "sedl".

Muzika (2007)

Chytit některé detaily z dialogů mi občas dělalo trošku potíž (ale to se mi stává i u některých českých ), ale celkově skvělý film, skvěle obsazený i zahraný! Takový návrat do "totáče" nám nikomu neuškodí a příběh má přitom nadčasovou platnost...

Děti noci (2008)

Podle mizerného hodnocení jsem čekala další mizerný český film a ještě, když jsem zahlédla, že tam bude hrát Mádl, tak jsem očekávala pohromu (něco ve stylu http://www.csfd.cz/film/223887-o-zivot/). Normálně bych dala ****, ale film se mi líbil, nenudil a nemám k němu žádné připomínky, prostě příběh z normálního života průměrné české holky (Issová ji zahrála přesvědčivě), Mádl roli, která jako by mu byla ušitá na tělo zahrál taky výborně.

Důvěrnosti (2007)

Zase další zajímavý film o dospívání. Hlavní hrdinka (hezká exotická holka) hraje naprosto skvěle, ten zmatek mezi naprostou nevinností, náhlým probuzením hormonů a touhou po poznání neznámého ... a kolem začínají kroužit mlsní kocouři, nejvíc ten ze sousedství a bylo by divné, kdyby se mu to nepodařilo...Trošku mi chybělo, že se nedozvíme téměř nic, co se dívce honí v hlavě, že by to byla jen touha po sexu, to je nepravděpodobné a pak v tomto vyznění i ten kocour (přitom tyhle kocoury, kteří zneužívají děti, ať už holky nebo kluky, bytostně nesnáším) je částečně obětí vyzývavé myšky.

Where God Left His Shoes (2007)

Bezvadné téma - náhled na Ameriku taky z té druhé strany. Ne jen z těch nejluxusnějších domů, bytů, aut....Místy výborné, docela originálně a vtipně popisovaný vývoj vztahu 2 "kohoutů na jednom smetišti" otčíma, který neumí číst a psát (je to vůbec v dnešní době ještě možné?) a chytrého kluka s vlastním názorem .Pokud je pravda, že v Americe můžou vyhodit člověka na ulici do 2 hodin od doručení soudního příkazu, tak to je skutečně šokující...Škoda, že se nepodařilo, aby celkově film vyzněl víc reálně a věrohodně. Při trošku lepším provedení (možná i obsazení) by to mohl být skvělý film. Rozhodně (i když dávám jen ***) mě téma v hlavě uvízlo a film si budu pamatovat na rozdíl od spousty dalších dobrých filmů, o kterých už po týdnu člověk neví, o čem že to vlastně byly.

Poločas rozpadu (2007)

Nevím, jestli to bylo mojí nesoustředěností, ale byla jsem půl filmu naprosto zmatená, kdo je kdo , přestože tam vlastně jde jen o 2 manželské páry a pár milenek hlavního představitele. Když jsem si pak pustila začátek znovu, bylo mi vše naprosto jasné. Tím pádem i stouplo hodnocení nejmíň o jeden bod. Takže nevím, jestli jsem tele já, nebo to bylo nepřehledně udělané. Jinak rychlé vyřešení krize středního věku (milenky) pomocí granátu by mohlo být pro spoustu opuštěných manželek inspirativní....

Na hraně lásky (2008)

Výborné obsazení, skvělé téma, výtvarná stránka nemá chybu....ale něco je špatně, místy se film neuvěřitelně vleče a dokonce mám podezření, že kdyby místo nádherné Keiry to hrála nějaká herečka, která lépe zvládá vyjádření vnitřních emocí, tak by to taky bylo o chlup lepší....Nicméně slavného básníka mi to přiblížilo naprosto realisticky ať už je to podle skutečnosti nebo ne...