segovesus

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 8.5.2019  22:33

70% ... Seriál jsem viděl, hrál jsem Pokemon Go i Let's Go Pikachu, znám slušně 4 generace ze 7 (na podzim 8). Film je nádherně roztomilý, plný úsměvných momentů, vizuální stránce není co vytknout. Pikachu je vymazlený a když sedí v autě v dětské sedačce a masíruje psyduckovi nohy, tak to prostě nevymyslíš. Je tam ovšem prvek, na kterém se zasekla realizace Enderovy hry, hlavní hrdina je starší natolik, aby tam mohla být romanticka linka sameček a samička, protože prostě cílovka a ty marketingové stereotypy, jak vydělat. Zápletka je poměrně rafinovaná, tvůrci však mohli trochu lépe pracovat s tempem a přidat více soubojů, ale rozpočet je prostě konečný. Úplně se nabízí pokračování a moc rád bych jej viděl.

• 18.8.2018  22:10
    Equalizer 2 (2018)

70% ... bohužel oproti prvnímu filmu nic nepřidává. Připomnělo mi to krátký film, který navazoval na pohádku Na vlásku. Opět se člověk setká se svou oblíbenou postavou a může být v jejím světě o pár chvil déle, ale nic originálního. Je to nadstandardní akční film, ale scénář mohl být lepší. Oceňuji Pedro Pascala a volbu jmen členů zásahového týmu, pobavilo. P.S.: Ani hodinky už nehrají takovou stěžejní roli, jak v prvním díle.

• 3.8.2018  23:25
    Tully (2018)

Fight Club pro ženy na mateřské.

• 1.1.2018  23:56
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Ono to jde. Myslim, že takto se dá dělat popularizace historie i v našich podmínkách.

• 13.12.2017  23:58

50% ... Naivní Disneyovka. Plno skvělých malých vtípků, ale jako by z jiných filmů. Profesionálně realizovaný kýč, aby se podojila ta obskurní věc, od které Luke pije na ostrově mlíko. Motivace některých postav je vyloženě debilní. Asi jsem už starým, ale tohle bylo na mě až moc laciné, tohle nežeru, ať to má recenze jaké to má. Ale já byl vždycky více na Star Trek.

• 24.10.2017  21:49

70% .... Magicky elektrizující a atmosférická i hudební kontinuita z prvního dílu, ale tempo ala art z 80. let, někdy až moc pomalé, takže je potřeba to pravé rozpoložení. Vzpomněl jsem si na Interstellar. Nejvíce originální mi přišla postava Joi a celý koncept vztahu s hlavním hrdinou. Některé "akční" momenty v závěru mi naopak přišly až rušivé a možná si to mohli trochu odpustit. Takže dobrá myšlenka, zajímave filozofické konflikty, ale poněkud zbytečně barokní zpracování.

• 26.8.2017  06:56

Takové Bylo nás pět bez děje a s minimem humoru. Pohled na vesnici za 2. světové války z pohledu malého kluka, který se z Prahy ocitne na venkově u své tety a prarodičů. Film je točen profesionálně, ale konečná podoba je změť vzpomínek, bez jakéhokoliv dějového oblouku. Hlavní hrdina sice nakoukne pod povrh rodinných vztahu, ale vše zůstavá v hranicích chápání jeho věku. V neděli v TV dobrý, chodit na to do kina, asi není nezbytné. Jediným nepřítelem je ve filmu vlastně čas.

• 15.7.2017  20:55

Žánrová klasika s Apatowoskou (producent) syrovosti a vzhledem k zápletce s melancholickými pasážemi. Doporučuji, i když by tomu neškodilo o 15min méně.

• 8.7.2017  21:31

Sterilní designový romantický film. Vše je tak čisté a krásné, až umělé. Atmosféra je povedeně vykreslená. Uvítal bych to kratší, ale jinak nezbývá než doporučit. P.S.: Hlavní hrdinka už není ta malá Rue z Hunger Games.

• 26.5.2017  23:00

Guy Ritchie si to točí, jak se mu líbí. Ve filmu jsou až geniální klipové momenty se zajímavě vybranou hudbou, ale to vždy po chvíli skončí. Z Legendy o králi Artušovi je tam tak nějak vše a tak nějak ve stylu Asterix v Británii a Gangy z New Yorku. Rasově je to vyvážené, takže černoch, asiat, žena s nadváhou ... splněno. Kdo zná Ritchieho bude spokojen hlavně po vizuální stránce.

• 19.5.2017  22:50

Přemýšlel jsem jestli na to jít, zvědavost zvítězila. No, polovina ženských postav jsou mega krávy a pak je tam jedna, o které od začátku víte, jaký bude její osud a jedna, která je nahá ve sprše. Jakmile si tam někdo zapálí tak umře, protože kouření škodí zdraví a způsobuje smrt, to se ví. Další věc, která je smrtelná ve filmu, je stupidita posádky. Vetřelec vlastně zachraňuje matku přírodu, které tito lidi proklouzli přirozeným výběrem. Zajímavá je jen linka a atmosféra kolem dvou Androidů, ovšem ani zde scénář nezklame a je předvídatelný jako seriál Ulice. Takže žádné rafinované zápletky, ale jen řemeslně odvedené akční sci-fi, ve kterém je vše, co ve Vetřelci má být.

• 24.4.2017  10:49

Vizuál nádherný. Obsazení povedené, některé herce jsem nepoznal až do titulků, třena Stanley Tucci jako klavír. Scéna a píseň s talíři je v kreslené verzi asi nejvíce WTF moment, ale ve filmovém zpracování mi to přišlo více patřičné. Nemůžu si pomoci, ale nejvíce mě rušila ta rasová nevyváženost, když už je v zapadlé francouzské vesnici 18. století plno černých obyvatel, a jeden z nich dokonce kněz, tak mi tam vyloženě chyběl asiat, arab, ind, indián, eskymák, ... Máme tam dvě otevřeně homosexuální postavy a režisér je taky gay, což filmu vysloužilo punc zakázaného ovoce v některý zemích. Ale na druhou stranu dost ubraly v dekoltech, kterými se měly pyšnit krásky svádějící Gastona ve vesnici a v kreslené verzi to bylo ve své době něco, co se u Disney nevidí.

• 25.3.2017  20:47

Zpomalené záběry a Enya to si hvědičku zaslouží. Odvážný počin ve výpravě překližkové pohádky. :D

• 11.3.2017  23:04

Takto má vypadat oddechové Béčko. Postavy jsou schematické, ale vtipné. Je tam sexy fotografka v proklatě těsném tílku. Je tam banda psychicky narušených veteránů z Vietnamu včetně velitele, který to miluje.. Kompozice záběru je až umělecká pocta všem možným slavným akčňákům. A příšerky jsou radost pohledět a řada jich překvapí. Vyplatí se počkat, až za titulky.

• 3.3.2017  22:55

Geronto road trip, několik skvělých momentů, ale má to hluché pasáže. Do filmu jsem se nezažral, jen jsem tak klouzal po povrchu. Výprava je skromnější a podání realističtější jako u Deadpool. Záporáci mi přišly až trapní a nakonec jsem si vzpomněl na slavnou sérii filmů Death Wish, ale v provedeni v Simpsonech.

• 3.1.2017  09:55

Hodně pod potenciálem, asi i proto, že jsem poslouchal těsně před tím audioknihu prvního dílu.

• 27.12.2016  12:04
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Ten dabing to asi celé zabil, bolelo to sledovat.

• 25.12.2016  21:56
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

10% ... oproti včerejší nudě, to bylo dnes absurdně avantgardní. První pohádka, ve které je ostrá palba z kulometu. "Princezny" se chovají a oblékají jak "děvky", divadlo střídá cestopis. Chybu neměl lovecký zámeček SS se sociopaty v kožených bundách. Kdo tady tohle schvaluje do realizace mi hlava nebere. Tak třeba zítra.

• 24.12.2016  20:19
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Další do řady kostýmových pohádek, kde už nezbyly peníze na scénář a dramaturga.

• 21.2.2016  21:33
    Všiváci (2014)

WTF, hlava mi to nebere.

• 25.12.2015  21:20
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

To se zas poplatky vyhodily z okna.

• 19.12.2015  21:52

Je to remake, profesionální a skvěle obsazený, nová generace dostane své hračky, ale už to je jeden z mnoha takových filmů nijak vybočující a nijak urážející.

• 19.11.2015  00:45

Dlouhá úvodní expozice a o něco kratší trojitý konec jak v Návratu krále. Jako čtenáře předlohy mě film nevtáhl do děje, pořád jsem tak nějak klouzal po povrchu a nemohl jsem se ponořit do děje. Světle momenty filmu jsou klipové souboje Snow vs. Coin, vlastně všechny scény alespoň s jedním z nich. Pocit s z posledních dvou filmů je vlastně jako z knihy, která mě bavila nejméně. Série je u konce, mohlo to být uděláno lépe, ale i hůře, kostky jsou vrženy, ať si každý udělá názor sám. 3D je úplně zbytečné.

• 30.8.2015  00:02
    Narcos (TV seriál) (2015)

90% ... vlastně historický seriál, k dokonalosti možná bude některým vadit trochu větší náročnost na pozornost a znalosti reálií.

• 1.8.2015  19:24
    Final Girl (2015)

Vypadá to jak studentský film.

• 21.3.2015  14:53

Čisté béčko. Snaží se to o atmosféru samurajského filmu a v hlavní roli je to mlha a ocel.

• 25.1.2015  22:58

30% ... trapné, pomalé, nudné. Takový "studentský" film, který si hraje na Woodyho Allena.

• 26.12.2014  14:05
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Kdyby to nebylo za moje peníze, tak prosím. Vydržel jsem až dokonce a viděl životní roli plazícího se Taclíka. O co slabší je scénář a nižší rozpočet o to více se vyřádíme na kostýmech a parukách.

• 20.11.2014  00:44

80% ... tohle bude fungovat a bude doceněno až s druhou půlkou. Byla to krásná psychologická předehra, která představila druhého hráče na šachovnici - District 13. Jinak si říkám, co si z toho vezmou ty děti 10-18 let, co jsem viděl v kině, co asi ví o totalitě, propagandě a manipulaci ? Poslední díl beztak četly, aby se dověděli s kým skončí Katniss, jestli s Peetou nebo Galem/Hurikánem.

• 27.9.2014  23:30
    Equalizer (2014)

90% ... že by nové Death Wish ? Dalo by se říci pokračování Man on Fire, skvěle natočené a Denzel Washington umí své moudra správně podat. Po dlouhé době super akční film, kde dobro zvítězí nad zlem a starší černý Američan nakope zlým Rusům prdel. Jak říkali v Odvážných palcích, ten film je jako mokrý sen černé republikánské voličky.

<< předchozí 1 2 3