Lucy (2014)

Rychlá devadesátiminutová sci-fi akce se zajímavým námětem a překrásnou Scarlett Johansson. V to jste možná doufali, když jste na tento titul narazili. Devadesát minut to má, ale i přesto to stihne nudit. Rychlé by si to přálo být, ale přesto to má čas na prokládání děje dokreslujícími dokumentaristickými záběry, aby divák skutečně věděl, co se mu říká. Akce byla všehovšudy jedna a tu už jste viděli v traileru. Scarlett krásná je, ale dle cool představy osvíceného genia se chová jako robot a všehovšudy mi byla lhostejná stejně jako jí bylo lhostejné celé bezprostřední okolí. Nikdo se tu nechová logicky, nic nedává smysl a vlastně celý film je úplně zbytečný. // 30%

The Battery (2012)

Jeremy Gardner je můj nový hrdina. O filmu jsem předem nic nevěděl, promítání bylo naslepo a úvodní scéna nasvědčovala nějaké nezávislé drama o jakési ztracené existenci. Když ale skončila, už jsem měl naprosto jasno. Takhle se mi do vkusu a nálady dlouho nic netrefilo. Pro každého kdo má rád prosluněné roadmovie, kdo se někdy ocitl v situaci, kdy se absolutně všechno podělalo a po ruce zbyla pouze láhev alkoholu a kamarád v podobném srabu. Pro každého, kdo je schopen problémy valící se ze všech stran řešit lehnutím si do trávy a pozorováním pohybujících se mraků. Pro ty, kteří si alespoň jednou položili otázku: "Jak je vůbec reálně možné, aby se mi něco takového stalo?". Pro milovníky absurdního humoru, písničkových soundtracků a zejména pak osamoceného tancování v obýváku. No a pak pro ty, kteří si standardně uprostřed konverzace uvědomí, že jsou nejspíš asi z úplně jiného světa. Blíže k realitě než se na první pohled může stát. Fascinovalo mě, jak se z lehké sluneční komedie často stávalo psychologické drama, z kterého mrazilo více než z leckterého hororu. Prosím sequel. // 90%

Jsem číslo čtyři (2011)

Stejně jako Twilight to oplývá několika působivými akčními scénami a stejně jako Twilight to totálně selhává ve všech romantických. Teda pokud vám není 13, nenosíte kalhotky a nerozplýváte se nad dlouhými záběry na metrosexuálního mládence procházejícího skrze davy středoškoláků v rytmu odcizující hudby. Protože žádné náctileté holce nikdo nerozumí, všichni jsou trapní a doma je potřeba bejt už o půlnoci. Doufám, že to šílenství kolem Twilightu nevydrží nijak extrémně dlouho. Chtělo by to ta prázdná místa mezi akčními scénami vyplnit nečím alespoň trochu koukatelným. // 40%

Kazatel (2011)

Přesně jak jsem z traileru a místních reakcí očekával. Klasické béčko s "hezkým" prostředím a ucházející akcí. Hlavně se nesmíte ptát proč je tohle zrovna takhle a jestli by to nemohlo být jinak a budete spokojení. Vlastně celkově moc nepřemýšlejte. Děj je ještě přímočařejší než jsem očekával a hlavní padouch se po svém drsňáckém nástupu ve výsledku nechal odkráglovat nějak podezřele jednoduše. Ale nevadí, je to krátké, svižné a nenudí to. Celý film jsem se usmíval nad Bettanyho chrčením. // 65%

Mstitel Cape (2011) (seriál)

The Cape je jako seriál a vlastně i jako jeho hlavní charakter neskutečný pozer. Vše se hraje na efekt. Dramatické příchody, dramatické odchody a dramatické je i vše mezitím. Zpomalovačky, dlouhé pohledy plné utrpení, klišé položené na další klišé, až by se v tom jeden utopil. A taky že ano. Stopka po ani ne celé odvysílané serii. Jediní, koho jsem si dokázal alespoň trochu oblíbit, byli ti zlodějíčci od cirkusu, u nich se to přehrávání dalo ještě tak nějak předpokládat. Ale i oni s postupem času více a více sklouzávali k všudypřítomnému moralizování. Ještě si vzpomínám, jakou jsem měl radost z traileru. Rozbil ji hned první díl. Dokoukal jsem zpočátku kvůli naději na změnu, později už pouze ze setrvačnosti. // Nejoblíbenější postava: Max Malini // 30%

Pařba v Bangkoku (2011)

Hlavní problém oproti prvnímu dílu je v tom, že se s hlavními hrdiny již nelze moc ztotožnit. U jedničky člověk sedí s kámoši a každou chvíli si říkáte, že jo, tohle je typické, takhle se v určité fázi kocoviny cítím přesně taky. Je to sice trochu šílené, ale to koneckonců reálné flámy bývají také. U dvojky ale všechno už od začátku jde do extrémů. Jak se titul snaží překonat sebe sama, tak veškeré situace nadsazuje až do nestravitelných křečí. Většinu těchto "absurdně vtipných" situací jste navíc viděli už někde jinde a i přes několik zdařilých vtípků tak druhá část Hangover padá do šedého, tak trochu nudného, průměru.

Princ a pruďas (2011)

Your Higness byl jedním z mých hlavních letošních must-see. Na daný žánr jsou zde přítomni velice zajímaví herci (převážně co se ženských rolí týče), Pineapple Express pro mě i přes místní dost vlažné hodnocení byla pecka a jakožto dítko naplno zasažené všemi formami fantasy jsem se cítil jako jasná cílová skupina. Proto jsem z toho všeho teď takový rozpačitý. Na různé variace slova 'fuck' v jinak vážně se tvářících situacích se jeden nemůže smát věčně a po pravdě, až na několik dalších wtf momentů, tu moc jiných zábavných situací nenajdete. Teda pokud neholdujete dost lacinému toilet humoru. Vůbec by mi nevadilo, kdyby do té parodie fantasy žánru šli více naplno. Takhle se film překvapivě chvílemi bere dost vážně a vy se pak nejednou přistihnete u zívání. // + za úvodní titulky // 60%

Světová invaze (2011)

Po úvodní seznamovačce až do konce akce. Dialogy jsou možná hloupočké, moralistické a plné patosu, ale nedají vám více času než vydechnutí po další přestřelce. U tohoto typu filmu víte dopředu, do čeho jdete. A pokud čekáte cokoliv hlubšího, než je stále se zmenšující skupinka, která jde a střílí, dokud nedojde až ke svému cíli, pak jste tu špatně. A já jsem rád, že se tam cokoliv hlubšího narvat nesnažili. Je to skrz naskrz mariňácká řezba. Mariňáci umírají a umírají i jejich nepřátelé, toť vše. Hvězdná pěchota na zemi. Já nějak nechápu všechno to rozhořčení okolo. To jste všichni tak vytočení, protože emzáky nezabil vzduch nebo voda nebo co ještě nikdo z těch glorifikovaných tvůrců nepoužil? // 70%

The Girl with the Tramp Stamp Tattoo (2011)

Nejdříve jsem myslel, že to je nějaký studentský film. Po chvíli jsem rozeznal Emmu Roberts a další herce známé především z menších rolí v seriálech a slabších filmech. Mám takový pocit, že nyní všem studentům dlužím omluvu. Kraťas je to zoufale nevtipný, parodie nefunkční a přehrávající E.Roberts je na facku. Naštěstí to je hodně krátké, ale i přesto jsem už v půlce netrpělivě očekával konec a doufal aspoň ve vtipnou pointu. Ta samozřejmě nepřišla. // 10%