Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Oveľa logickejšie a s menším počtov divných technických vychytávok budúcnosti ako jednotka. Napriek tomu pre mňa veľmi ťažkopádne.

Světová válka Z (2013)

O tom, ako kvôli efektu zasa raz išla logika na vandrovku a ostal Pitt s tonami CGI škareďákov, s 1000%-ným šťastím a so svojou supernajsammilovanjšou rodinou.

Něco za něco (2008)

Úchylná zápletka, ktorá sa na konci rozuzlí jediným rozumným spôsobom.

Argo (2012)

Prifarbená realita, ktorá ale 3/4 filmu vyzerá veľmi dobre. A pani domáca ukazuje, že nie všetci boli jednotne proti.

Hvězdný prach (2007)

Nádherná hudba, veľa humoru a niektoré wow scény. Je zaujímavé, že zo starších herečiek vedia filmári urobiť pekné relatívne ľahko. Akonáhle majú urobiť z pekných škaredé, tak to nevyzerá vierohodne. A to nielen v tomto filme.

Nedodržený slib (2009)

Prekvapivo kvalitný film, ku konci trošku strácajúci dych. Snáď veľmi nestraniaci, lebo je podľa skutočných udalostí. Hlavný predstaviteľ je OVEĽA lepší, ako v Paneláku.

Kronika (2012)

Scenárista chcel asi ukázať, čo sa stane, ak úplní hlupáci dostanú výnimočné schopnosti. Inak si neviem vysvetliť motiváciu konania hlavných hrdinov a neospravedlňuje ich ani ich teenage vek.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Vypnúť mozog a kochať sa nádhernými autami! Zbierka relikvii z predchádzajúcich dielov. Stále hlúpe dialogy a hyper ptehnaná akcia.