fErnesto

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 20.3.2009  11:11
    Nenarození (2009)

Jednu hvědičku za trailer. Minimálně strašidelné, spíš se bojíte scén, kdy utichne hudba a je zřejmé, že odněkud, při infarktovém střihu a hudbě, vyskočí zase nějaký zombík. Horor, který Vás donutí zavírat oči, ale bohužel kvůli tomu, jak je strašný. Jak taky mohl dopadnout film, kde vymítání zlého ducha vede černošský židovský kněz, který je zároveň basketbalovým koučem a o exorcismu ví mnoho, protože o něm psal disertační práci.

• 20.3.2009  10:58

Jak tu někdo napsal, plýtvání Vaším časem.. Příběhy o vztazích jsou častým tématem, proto už nepřekvapí svou originalitou, natož o partnerských vtazích. Takové filmy upadají do zapomnění, zvláště pak v dnešní době, kdy je chrleno takové množství a film se považuje za úspěšný tehdy, když dosáhne požadované návštěvnosti v několika týdnech od premiéry. Během filmu se sem tam zasmějeme, ale ruku na srdce, to i když někdo šlápne do hovna.

• 13.3.2009  11:17
    Marley a já (2008)

Průměrná odpočinková lehká komedie.

• 8.3.2009  21:59

Po dlouhé době kvalitní česká pohádka. Je určena pro menší, ale dospělí si užijí skvělé kreativní zpracování. Rozhodně se chci podívat ještě jednou a vychutnat si všechny detaily. Filmu také svědčí jeho krátká, tak akorát stopáž. Vypadá to jako směs těch nejlepších absolventských prací.

• 6.3.2009  10:57

Velice kvalitní film. Jako jedna z mála adaptací komiksu nepůsobí vtipně a vypráví příběh velice žravě. Skvělé efekty a výkony. Postavy Rorchana a Komedianta byly tak krásně zkažené a lhostejné a přesto byly hrdiny. Oba působili přirozeně a kdyby nějací takový hrdinové existovali, myslím, že by časem otupili k lidem přesně jako oni. Naprosto nepředvídatelný děj drží v pozornosti po celé 3 hodiny a šokuje zakončením.

• 4.3.2009  18:05
    Spirit (2008)

Po prvních záběrech jsem si říkal, zatraceně, konečně přesně to, co mám rád. Ale potom se film začal vyvíjet úplně špatně. Našláplé scény byly prokládány strašnou fyzikou postav, která ke správnému komiksovému zpracování jistě patří, ale nesmí působit směšně. A když Denny Colt běžel po drátech elektrického vedení, bylo mi trapně. Jednotlivé scény mají velkou vizuální sílu a jsou zajímavé, až hypnotické, bohužel je ruší kolkrát zmatený pohyb postav, po každém střihu se musíte znovu zorientovat. A střih samotný je zvláštní, jako laikovi se mi jeví nevhodný. Přeskakuje nejspíš prvoplánově mezi kontrasty bílé, černé a červené, ale po každém střihu, jakoby dostal divák facku. Naopak chválím výběr herců, zvláště Samuela Jaksona a člověka, který hrál všechny verze pomocníků, role mu sedla jako pr..l na hrnec. Frank Miller, jako nejpravděpodobněji vynálezce svého stylu, je spíš originální, než hodnotný malíř a svého oboru by se měl držet.

• 2.3.2009  11:47
    Světáci (1969)

Bezva sranda s bezva buranama. Jedna z nejlepších komančovských komedií.

• 1.3.2009  19:27
    U2 3D (koncert) (2007)

I přes moji né zrovna velkou znalost většiny tvorby U2, jsem nadšený. Nejdříve bych rád opěvoval vůbec nápad převést koncert na plátno do Imaxu, potom zpracování, skvělý zvuk a v neposlední řadě i výběr multigenerační kapely. Koncert v Imaxu má oproti tradičnímu koncertu pár ohromných výhod a to, že Vám umožňuje být na těch správných místech s nejlepším výhledem a nemusíte se starat, jestli stojíte ve vlně dobře vyváženého zvuku. Plus, co na živém koncertě nezažijete, někdy jsem měl pocit, že bych z detailního záběru dokázal spočítat bonovi chlupy v nose. Imax, ikdyž v mnohém předčí živý koncert, v mnohém ho nahradit nemůže, proto se domnívám, že přináší zcela nový a odlišný zážitek z koncertu, né lepší, ale jiný. A opravdu doufám, že už kvůli obrovskému úspěchu, bude stejným hypnotickým způsobem natočeno ještě více takových.

• 28.2.2009  05:04

"Tak co si myslíte, že je nejdůležitější v životě? Prosím, je to láska? Ne Tak štěstí? Kdepak. Je to život? Ano, zatleskejte soudružce" :D. Film plný hlášek, urážejících komunisty, křesťany, ateisty a v neposlední řadě úplně všechny. Super zábava se super Hrzánovou a Chýlkovou.

• 28.2.2009  04:42

Prázdnota umocněná skoro třemi hodinami. Ukázka toho, že dobré složky nemusejí vždy tvořit dobrý celek. Skvělí herci, skvělý režisér, obrovský rozpočet a nakonec, v neposlední řadě trochu přímočarý, ale dobrý a bezesporu originální scénář. Z téhle kombinace a soudního přetahovaní o načasovanou premiéru smrděli oscaři, ale myslím, že je ostuda, že byl vůbec nominován. Mám z toho takový pocit, že je film točen velice prvoplánově za účelem získání sošek a jeho obsah doplácí právě na to. Jakoby stačilo shrnout základní informace o filmu, které jistě nalákají velké množství diváků a prohlásit ho za dobrý na základě přečtení obsahu. Film má zajímavou zápletku, ale je dějově prázdný, vůbec né tak šokující, jak by se mohlo na první pohled zdát, a místy až divný. Jak si ve vážném dramatu můžeme vůbec troufnout, myslet vážně masky takovéhoto rozsahu, když ani neumíme vyrobit tupé, které by nevypadalo směšně :).

• 28.2.2009  04:18

Opravdu sranda, vedle Bolta zářil především křeček v kouli. Vlastně vedle křečka v kouli je vidět také Bolt. Velice vtipné a záživné především pro děti, kterým film bez jejich vědomí vštípí nějaké ty dobré hodnoty. Obdivuji nové enginy kreslených filmů a jen se těším co přijde dál.

• 15.2.2009  22:23
    Valkýra (2008)

Průměrný film z druhé světové války. I přes to, že víme, že atentát nebude úspěšný, má film spád a trochu znervózňuje. Podle mě nejzajímavější pro historické znalce a hnidopichy, kteří si přiřadí k vyčteným činům tváře. Až na hudbu film nezpůsobí nějaké větší překvapení.

• 10.2.2009  18:08
    Proč bychom se netopili (TV seriál) (2009)

Docela srandovní seriál, který nemůže být brán vážně, ale jsem si jist, že u některých vodáckých skupin to chodí velice podobně. Občas zábavné situace, ale ještě zábavnější, kuriózní a řekl bych možná skautské je jejich řešení uvědomělou partou vodáků v čele s kamarádem do deště.

• 9.2.2009  21:28

Film s velice pěknou vzdušnou atmosférou krásné vinice a zatrpklým Russelle Crowem s opravdu nevkusnými brýlemi. Místy úsměvné a nalazující na příjemnou hladinu. Skoro celý film jsem toužil tam odjet na nejbližší prázdniny.

• 31.1.2009  13:56
    Odpor (2008)

Dech vyrážející boj za svobodu. Pravdivý film o tom, že člověk není zvíře a nemělo by se tak s ním jednat, ať už je jakékoli národnosti. Každý by se měl zodpovídat jen za své činy a ne za to, kým je. Drama poukazující na směšnost a neodůvodnitelnost druhé světové války a přitom na obrovské následky na životech, ať už těch zničených, nebo poznamenaných až do jejich konce. Film je plný násilí, hyenismu a šokujícího úplně všeho. Daniel Craig excelentní.

• 22.1.2009  10:21
    Yes Man (2008)

Zajímavá zápletka, spousta srandovních situací a vynikající Jim Carrey, na kterém se pomalu podepisuje věk, ale ten jeho obličej je pořád jako z gumy. I dva týdny po shlédnutí filmu se mi vybavuje živě velké množství scén a musím se smát. Jim Carrey je snad jediný, který Vás donutí si při pohledu na svoji vlastní zkroucenou mrtvolu pořádně smíchy zachrochtat.

• 22.1.2009  10:20
    Výměna (2008)

Ze začátku bylo velice těžké akceptovat Angelinu Jolie v takovéto roli. Je pro mě symbolem absolutně něčeho jiného, než co předvedla ve Výměně. Proto pro mě bylo obtížné se naladit na tu správnou atmosféru, ale jakmile se chlapec ztratil, rozplynuly se veškeré pochyby a už to byl jen herecký balet plný emocí. Film, kde bezpráví spáchá nenahraditelné škody a je mu nakopáno bohužel jen v mezích zákona. Krásný film. Obdivuji Clint Eastwooda, že dokázal za jeden rok vyprodukovat dva takovéhle špičkové filmy.

• 10.1.2009  14:04
    Wrestler (2008)

Nejsem fandou Aronofskyho, proto je mé hodnocení v tomto směru neovlivněno, ale výborná práce! Čekal jsem jako fanoušek wrestlingu hodně, ale i tak velice příjemné překvapení. Osobitě opravdové, překvapující, místy upřímně zábavné, dojemné a velice lidské drama. Nahlédnutí do osamoceného světa jednoho spíše dobrého člověka z jistým způsobem obdivuhodného prostředí. Dvě hodiny silného zážitku. Mickey Rourke je za své převtělení horkým kandidátem na Oskara. Spolu s Gran torinem a Temným rytířem jeden z nejlepších filmových zážitků za dlouhou dobu.

• 4.1.2009  10:57

Velice lehce nadprůměrné drama. Film se celou dobu pomalu táhne, je vláčný od začátku do konce, ale i tak vypráví zajímavý příběh a stojí za shlédnutí. Jenkins na Oscara určitě nedosáhne.

• 3.1.2009  23:03

Průměrný filmový zážitek pozvednutý na vyšší úroveň Willem Smithem, o kterého, spolu s charismatickým slepcem, si film opírám. Zajímavá zápletka, ale od nějaké chvíle, kdy Vám docvakne o co go, hrozně okaté až zdlouhavé.

• 3.1.2009  13:40

Krásný film, má opravdu všechno, co by měl správný film mít. Trochu mi vadilo prolínání se soutěží, film pak působí jako sbírka menších povídek, ze kterých Vás některé opravdu od srdce rozesmějí a jiné silně šokují. Jsou sice rozumně seřazeny a navazují jedna na druhou, ale ocenil bych ještě větší ucelenost. Podle mého nemá film šanci na Oscary, ale nasbírá hromadu nominací.

• 1.1.2009  17:57
    Vévodkyně (2008)

Zajímavý námět, ale trochu nudně natočen. Ve filmu bylo použito nečekaných zvratů, které Vás sice nezatlačí do křesla, jen se jim na chvíli podivíte v době mezi tímto a dalším zvratem. Film je natočen v zásadních bodech, kvůli kterým se dá lehce převyprávět, ale to mezi nimi je taková nafouklá, dobře vypadající bublina. Krásné prostředí, skvělá výprava a kostýmy, zajímavá hudba, v paměti mám jen dobré herecké výkony a i přes to mě to příliš neoslovilo. Na vině je podle mého, že Vám film nedovolí se s někým sjednotit a i přes dobrou psychologii postav a fakt, že v této době bylo nejspíš na denním pořádku žít povrchní společenský život více než ten vlastní, mi chybí proniknutí trochu více pod pokličku těch zajímavějších. Natočeno s velmi chladným odstupem.

• 27.12.2008  17:39
    Gran Torino (2008)

Výborný film o vysloužilém americkém vojáku Waltu Kowalskim, ve kterém přetrvávají vzpomínky z války. Připadalo mi, jako by měl takový svůj malý Vietnam u sebe v ulici, kde bydlelo víc "rejžožroutů" než američanů. Kowalsky, konzervativní stařík znechucený chováním mládeže, své rodiny a svým zdravotním stavem, po smrti své ženy zjistí, že má blíže ke kultuře svých vietnamských sousedů, než ke svým příbuzným. Film, kde nevyhrává pravda, ale na konci i přes to všechno máte pocit zadostiučinění.

• 24.12.2008  11:17

Tak už je to tady, dlouho očekávané pokračování výborných sněženek. I s velkým očekáváním jsem z kina nešel tolik zklamán jako nepřekvapen. V první polovině filmu se dokola opakují ty nejprofláklejší hlášky, až na ně začne být člověk trochu alergický. Měl jsem z toho pocit, že šlo o pokus volně navázat na minulý díl, ale určitě ne zopakováním všech povedených vtípků, na které už i jen vzpomínky hlavních hrdinů působí trochu přežitě a za výkřiků dřepkins ne srandovně, ale směšně. Domnívám se, že kdyby k nějakému takovému setkání došlo určitě by probíhalo nějakým podobným způsobem. Ale ruku na srdce, kdo by chtěl o takovém srazu natočit film. I přes to dostává film po první polovině trochu náboj a alespoň se začíná něco dít. Co mají oba díly společné, je nejlepší Suchánek, ale narozdíl od předchozího dílu tento vidět znovu nemusím. Drsný komentář : Altamir :D

• 17.12.2008  17:50

Podobné a mnohem zajímavější příběhy prožívají denně spousty lidí. Já sám jsem se mnohokrát ve filmu poznal v těch chvilkách, kdy sedíte a přemýšlíte, pijete u baru, ležíte ve vaně, jen tak někam koukáte, možná na něco myslíte nebo jen jdete do výtahu... Nechápu, proč byl natočen obyčejný film o něčem, co většina normálních lidí zná ze svého života. Dva obyčejní lidé, kteří se v obyčejných situacích chovají úplně obyčejně. Žádné poselství, žádná hluboká myšlenka ani zábavná situace. Rozhodně bych tento film nenazval něčím jako komedie/drama, je to úplně normální realityshow v seriózním kabátě. Stejně tak jako koukat na tento film, jsem mohl pařit dvě hodiny nějakou hru a nepřišel bych o nic zásadního. Záhadní intouši v tom možná uvidí něco hlubšího.

• 17.12.2008  00:30

Jacques Mesrine je pořádnej hajzl. Skvěle zahraného Vincentem Casselem, možná mnou trochu idealizovaného, ale přesně takhle si tu postavu představuji. Sympaticky drzý záporák, kterému nestačí utéct z vězení s nejvyšší ostrahou, ale ještě se vrátí, aby na ní mohl doslova po zuby ozbrojen zaútočit. Proboha, kdo zaútočí na vězení ze kterého utekl? Skvělý filmový zážitek, těším se na prolog.

• 10.12.2008  20:54
    Pianistka (2001)

Tak to je ale hustá úchylárna

• 9.12.2008  18:02
    Max Payne (2008)

Velké zklamání. Největší mínus vidím v urputné snaze, aby Max Payne vypadal do detailů stejně jako hra. Ikdyž nejde hry srovnávat s filmem, byl dobrý nápad se jimy alespoň inspirovat, přetahnout prostředí, takový ty zapuchlý kouty, kde věčně vycházel kouř a pořádně to tam všechno rozstřílet. Ve filmu je málo akce a příliš chvil co vás mají napínat a znervózňovat, ale jsou příliš dlouhé a tak nějak to vůbec nefunguje. Pěkná hra světel, někdy dobrá hláška, ale jak mi připadalo, že je dobrý nápad natočit film podle hry, už je to fuč. Ještě jednou velké zklamání.

• 4.12.2008  20:52
    Hogan má pravdu (TV pořad) (2005)

Absolutní blbovina, která nemá s reálným životem nic společného. Ale! Všechno je postavené na obrovském Hoganovi, který ať bude "hrát" v čemkoli, tak to strhne, nebo v tomto případě pozvedne na svoji úroveň. Hogan pro mě je jistou ikonou z wrestlingu, kde se dostával do životem (spousty scénaristy) napsaných situacích, kde si například nechal rozmasakrovat motorku, aby nato mohl někomu rozmasakrovat obličej. Žeru jeho zinscenované příběhy a mám rád jeho nevyzpitatelné cholerické reakce.

• 4.12.2008  20:37

Tento film až na celkem sem tam povšimnutíhodné kulisy nemá vůbec nic a co hůř, film je zajímavý jen tím, jak je strašně špatný. Hvězdičku můžu přidat snad jen za to, že existují ještě o kousek horší filmy.

<< předchozí 1 2