500 dní se Summer (2009)

Film, který mě poznamenal! Viděno 2x (zatím). Způsob podání romantiky, vztahu a nakonec i lásky má u mě 10/10. Soundtrack podtrhuje atmosféru celého snímku. Scénář je dle mého názoru tak působivý, že musí zaujmout všechny pragmaticky smýšlející lidi. Pocit, který ve mě vyvolal tenhle snímek jen tak z paměti nevymažu :) Originální :)

Útěk do divočiny (2007)

Chytlavý příběh sympatického mladíka (Emile Hirsch, Např. Lords of Dogtown) popisuje dobrodružnou cestu pryč od rodiny potažmo americké společnosti. Dle mého názoru vyjímečný film ...

Schindlerův seznam (1993)

Epické dílo jak délkou tak obsahem. Zfilmované osudy „dobráků“ z 2. sv. války budou vždy v kurzu. Jsem zvědav jestli se Schindlerovi někdo na filmovém plátně vyrovná. Až neuvěřitelné, že se děj odehrává nedávno …

Sedm (1995)

Sedm hříchů zasazené do současnosti vykreslil David Fincher způsobem takovým, že mě nezbývá nic jiného než jen nevěřícně kroutit hlavou nad mistrovstvím jeho práce. Opravdu. Nebojím se, že to zní nadsazeně. Stojím si za svým :)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Začít komentář nějakým superlativem, který by plně dostál funkce vychválení lze najít jen těžko. Použiji vynikající! Brilantní! Perfektní! Skvělý! Vyberte si, ale věřte mi, že vyberete vždy správně.

Láska nebeská (2003)

Znáte ten moment, kdy se potutelně smějete, protože jste momentálně něčím okouzleni, potěšeni, z něčeho máte radost? Přesně tenhle usměv jsem měl při sledování Love Actually.

Potomci lidí (2006)

Těhotná žena po 19 letech. Zázrak pro lidstvo. Potomci lidí naznačuje směr jíž se může (zastánci opačného názoru by řekli nemusí) ubírat osud civilizace. Anarchie, chaos, totalita ve Velké Británii? Je to reálné? Bude s lidmi takto zacházeno v roce 2027?

Forrest Gump (1994)

Nezapomenutelný, odzbrojující a dechberoucí příběh. Napadají mě jen samá superlativa. Kvalita, které se jen těžko někdo vyrovná :)