Lennie

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 15.12.2011  16:05

Klasický Tim Burton...Sweeney Todd je na jednu stranu vrah, na druhou citlivá osobnost, stejně tak paní Lovettová, a oba jsou vsazení do šíleného světa který překypuje červenou, do kterého jim hraje skvělá hudba. Snímek navodí správnou atmosféru (plně jím uspokojíte třináctiletou německou kamarádku, která chce vidět horor, i sebe v osmnácti letech, kdy filmovým hororům neholdujete)

• 26.10.2011  14:38
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Po pár dílech se sice špatně hodnotí, ale pokud do hodnocení započítám to, jak mile jsem byla překvapená záživným českým seriálem s Karlem Rodenem v hlavní roli, jsem vážně spokojená :-)

• 11.9.2011  21:12

Hledat originalitu je celkem zbytečné. Snímek plný klišé a falešné romantiky, ale taky plný Justina Timberlaka (který se mi vážně, ale vážně zamlouval nejen jako chlap, ale i jako herec), vtipných rozhovorů (Proč nikdy nenatočí film, který se odehrává po závěrečném polibku? - Ale natočili, říká se mu porno.) a pohody.

• 11.9.2011  11:52
    Šmoulové (2011)

Vzhledem k masivní reklamní kampani a záplavě modrých postaviček všude, kde se dá, jsem čekala něco trochu lepšího. Na druhou stranu, mohlo to být i horší, v průběhu jsem se smála, a když pominu mé tendence usnout hned na začátku, vlastně mě to i bavilo.

• 25.6.2011  10:24
    Elixír a Halíbela (TV film) (2001)

Jsem proti této pohádce trochu zaujatá, protože předlohou pro ni je rozhlasová pohádka, kterou jsem poslouchala skoro ještě v pubertě, protože je jednoduše úžasná. Halíbelu tam mluví Simona Stašová, což je teda hodně jiná "zlá" čarodějnice, než Libuška Šafránková :-)

• 29.5.2011  15:04
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Čekala jsem asi trochu víc...

• 29.5.2011  15:03
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

První řada byla hodně dobrá, po delší době mě uchvátil nesitcom, téměř jsem se od toho nemohla odtrhnout. Druhá řada mě ale tak od půlky nebavila a zápletka s Bakchantkou a Dionýsem mi přišla...no, prostě divná. Třetí série se ale vrátila do jakési úrovně a díky sexy Alexanderu Skarsgardovi a jeho podivnému vztahu k hlavní hrdince mě bavila asi nejvíc :-) Postava Erika se mi celkově zamlouvá nejvíc, protože Sookie je podivně moralistická, její bratr je podivný celý, Tara byla zábavná, dokud si užívala s upírem, Bill mi byl podezřelý už na začátku a Sam je takový podržtaška...nicméně, ten seriál je fajn a má nápad, snaží se navázat na současnou upírskou kulturu a myslím, že se mu to i daří.

• 28.5.2011  20:47

Strašně dlouho jsem Amélii nechala ležet, než jsem si na ni končně udělala a čas...a nezklamala. Naopak byla strašně krásná, roztomilá, optimistická a snivá, celý příběh byl hravý, ujetý ve správné míře a pestře ztvárněný a ta hudba, ta tu byla opěvována už mnohokrát.

• 22.4.2011  11:54

Někdo tvrdí, že je Sekal přeceněný, někdo naopak namítá, že to je nejlěpší český film 90.let. Osobně se přikláním více ke druhému názoru, protože Sekal mě skutečně nadchl a nevěděla jsem, že se najde i domácí film, u něhož bych poslední půlhodinu takřka nedýchala. Moc se mi líbí, jak sníměk postupně graduje a já jako divák čekám, co se teda stane...a ani několik vteřin před titulky není jasno...a v tom se mi právě Sekal líbí, v tom dlouhotrvajícím napětí.

• 21.4.2011  17:38
    Náš vůdce (2008)

Přestože jsem předem věděla, o co se ve filmu jedná, spolkla jsem všechno i s navijákem. Sice je to celé krapet přehnané, za týden zmanipulovat puberťáky, to by byl sen všech učitelů ;-)

• 19.4.2011  17:05

Moc krásný film, který jsem i přes svou mizivou znalost němčiny viděla pouze v originále a byla jsem unešena...skvělé herecké výkony, atmosféra a úžasná hudba...

• 27.2.2011  18:30
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Ďábelská Samantha, sladká Charlotte, upřímná Miranda a...prostě Carrie. A s nimi desítky mužů, stovky prosouložených nocí a tisíce módnách výstřelků. Možná jednotvárné, ale rozhodně to nenudí. Sice jsem se přímo nesžila s žádnou z hlavních postav, zato jsem nahlédla pod pokličku světa, do něhož (naštěstí) nikdy neproniknu.

• 26.2.2011  22:20

Náhodou to bylo fajn...a já se bavila. Přestože to je vlastně jen další díl seriálu, jen dvouhodinový, a nenabízí nic nového, sledovala jsem to celkem s nadšením.

• 20.2.2011  10:25
    Tisíc a jedna noc (TV film) (2000)

Jako malá jsem to viděla na Hallmarku pokaždé, když to běželo. Možná to není úplně ideální, ale zbožňovala jsem to. :-)

• 20.2.2011  10:15

Knižní předloha ve mně zanechala příliš silnou stopu, takže jsem byla zpočátku hodně rozpačitá a dlouho jsem neviděla víc, než úvodní půlhodinu. Hodně mi totiž chyběl jakýsi úvod, proč šla Christiane do Soundu, jak se dostala k drogám apod. Celkově byl celý film strašně zrychlený, největší prostor dostával hrdinčin stále tragičtější vzhled. To že ubíhá čas je mnohdy vidět jen na jejích odrůstajících rudých vlasech. Když se ale začne propadat hlouběji a hlouběji, film tím graduje. Pro mě vrcholem a nejsilnějším momentem je absťák s Detlefem...to jsem se hodně držela, abych nezačala zvracet taky.

• 15.2.2011  21:36
    Výlet do Říma (2002)

"Filmy" se sestrami Olsenovými mi splývají dohromady, takže jsem ohodnotila jen ty, u nichž si jsem jistá, že jsem je skutečně viděla...a u všech jsem si byla jistá, že je nechci vidět podruhé.

• 15.2.2011  14:08
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Dlouho jsem se od tohoto fenoménu distancovala. Když jsem se pak podívala na první díl, naprosto mě dostal a asi měsíc jsem neděla nic jiného, než se snažila prokousat k nejnovějším dílům. Pravda, ne každý díl je dokonalý, ale jako celek je to prostě fantazie.

• 15.2.2011  14:05
    Queer as Folk (TV seriál) (2000)

Sice mi stále schází posledné série, ale mylsí že i bez ní jsem schopna říct, že tento seriál na mě měl obrovský vliv. Díky němu jsem si dokázala vytvořit svůj názor na problematiku homosexuality a i když s radostí tvrdím, že to je jen gay-porno s příběhem, ten příběh tam převažuje.

• 15.2.2011  14:03

Po skončení jsem ještě dlouho zírala na titulky a udiveně čekala, jestli mě překvapí něco dalšího. Natalie Portman ukázala co všechno se v ní skrývá a Clint Mansell opět zkomponoval nádherné melodie. Nejprve jsem nevěděla, co od tohoto filmu čekat, nejprve mě mile překvapil, ale časem dojmy rychle vyprchávaly

• 15.2.2011  13:57

Králova řeč stojí především na silném příběhu a hereckých výkonech. Herců se zde pravda sice neukázalo mnoho, ale o to více se pak prosadili ti v hlavních rolích. Je zde navíc velmi působivě ztvárněn kus historie, který se nedostal do učebnic dějepisu a který je mnohem zajímavější, než jen strohá fakta. Mnohé scény byly velmi působivé, kromě postupně sílícího přátelství mezi princem a jeho logopedem to je třeba i jakýsi odstup malých princezen po tom, co jejich otec nastoupil na trůn, nebo krásné vyznámí královny Ažběty o tom, že jej dvakrát odmítla ne proto, že by jej nemilovala, ale proto, že se bála královských povinností...

• 12.2.2011  11:01

Byla jsem naprosto uchvánecna hereckými výkony jak na "mužské" tak "ženské" straně. Rozdělení obrazu do dvou polvin mi sice zpočátku ztěžovalo sledování, ale v konečném důsledku to je ten hlavní fakt, který dělá film výjimečným.

• 12.2.2011  10:59

Kdybychom se na tento film nedívali ve škole, možná bych měla jiný názor...

• 31.12.2010  16:08
    Bohémové (2005)

Viděla jsem i záverečné představení (Rent: Filmed live on Broadway) a myslím, že nelze srovnávat. Divadelní svět má naprosto jiné možnosti než film a podle toho také Bohémové vypadají. Jsou zde stejné melodie, divadlení herci, film má neopakovatelnou atmosféru a ten příběh...oh...

• 30.12.2010  19:39

Hezký a zároveň i český film. Do nedávna bych tvrdila, že si toto spojení téměř odporuje...nicméně v poslední době přišla sousta snímků, které mě přesvědčují o tom, že český kinematografie není založená jen na levných komediích vařených z vody. Občanský průkaz je jedním z nich. Pestrý příběh, vripné i drsné momenty, příjemní (a v hlavních rolích též neznámí mladí) herci a skvělá hudba...jediné, za co strhávám jsou některé zdlouhavé pasáže.

• 27.12.2010  10:01
    Rent: Filmed Live on Broadway (divadelní záznam) (2008)

Och...nedostává se mi slov. Prostě úžasné. Některé melodie mě naprosto uchvátily, některé mě skoro zvedaly ze židle a já jsme většinu času prostě zírala...och, teď jen lituju, že jsem si to nenahrála...

• 17.12.2010  22:16

Mám sice ráda tu verzi příběhu, kdy má Víla prince zabít, ale místo toho se raději stane mořskou pěnou, ale co by z toho pak ty děti měly? A co bych z toho měla já? Vždyť i jako sedmnáctiletá puberťačka jsem u Arielina kukuče roztála jako malá :-)

• 12.12.2010  17:47

Toto je prosím konečně parádní komixová adaptace, která, na rozdíl od některých jiných, nepředstírá, že je něco jiného, než šíleně barevný nesmysl. Naopak, tady se tím chlubí :-) Komixové vyjadřování zvuků, sbírání bodů za zlikvidované bývalé, dvojité bojové záběry jako z Pokémonů :D a samozřejmě všechny ostatní efekty, kostýmy, hudba...a taky hrátky se střihem...prostě skvělé...vrním blahem a plánuju, kdy si to vychutnám ještě jednou :-)

• 5.12.2010  18:49
    Znovu 17 (2009)

Možná jsem cvok, ale tenhle "rom-kom" se mi vyloženě trefil do nálady, vylepšil mi pohled na Zaca Efrona a i když byl místy trapný a příšerný, jako celek se mi dost líbil.

• 26.11.2010  15:54

Na úvod musím uvést, že toto nehodnotím jako samostatný film, ale jako předehru k samotnému pořádnému filmu. A ta mě, čtenářku a dalo by se říci fanynku, neskutečně bavila. Snad poprvé dostali tvůrci prostor, aby se drželi knižní předlohy a myslím, že toho využili skvěle. O spádu se sice moc mluvit nedá, nekteré scény jsou přetažené...ale je to přostě "part one". Pokud se budou tvůrci držet ve stejném duchu, bude Potterovská série zkončena důstojně :-)

• 22.11.2010  22:29

Nádhera...nejen krásný příběh, ale taky ta animace, ty postavy...pořád dokola mě dojímá, jak Disney dokázal nakreslit charakter postavy do obličeje a gest...nejen v Krásce a zvířeti, ve všechn svých filmech, jen tady je to umocneno tím, že mnohé charaktery jsou promítnuty do předmetů :-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10