Theker

okres Nitra
??--??

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 20.9.2020  16:13
    Schwejking (studentský film) (2005)

k zhliadnutiu tu: https://vimeo.com/48659999

• 13.9.2020  22:58
    Nesmrtelný (2019)

Pre nás "gomorristov" sa jedná o nutnosť. Cirov príbeh je tu obstojne spracovaný. Tak dôležitá postava Gomorry si proste vlastný príbeh pýtala. Aj keď seriál má o triedu lepšie tempo, tak ani tento film nie je na zahodenie. Naopak - priam si pýta pomalejší štýl rozprávania doplnený o asi najsilnejšie časti - flashbacky. Som rád, že je to len jeden film, pretože väčšie naťahovanie by príbehu asi uškodilo. Cirov príbeh je tu vyrozprávaný aspoň v jednej rovine, aj keď stále neuzavretý. Nuž, keď je niekto nesmrtelný... 70%

• 9.5.2020  18:36
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Najprv som zachytil na nete nejaké memečka s podivným típkom, potom som zistil, že sa jedná o nejakého Tiger Kinga a nakoniec sa začali objavovať recenzie na skvelý - úžasný - fantastický dokument(!) čo o ňom natočil Netflix. Nedajte sa oklamať. Na úvod treba povedať, že toto nie je dokument. Je to reality show, ktorá sleduje niekoľko rokov života pár excentrických ľudí, ktorí sa živia obchodom s exotickými zvieratami, ktorý evidentne nie je v USA nejako zvlášť regulovaný. A to mala byť zrejme aj nosná téma pôvodne zamýšľaného dokumentu. Lenže niekto niekde (asi v Netflixe) si povedal, že samotné postavičky prinesú viacej pozornosti, než tigre chované v zajatí. Áno - skutočne to nie je o chove zvierat, aj keď sa tu o tom hovorí stále. Nedozviete sa nič podstatné o tejto téme, zato budete ale vedieť ktorá čas tela štrbavého típka je súkromný majetok Joea Exotica. Už dlhšiu dobu sa hovorí, že Netflix kvôli honu za číslami (počet hodín filmov a seriálov, ktoré nám ponúka) a ziskom točí viac vaty a odpadu ako pozerateľných a hodnotných vecí. Tiger King je úžasný príklad tejto politiky. Keby som sa mal vyjadriť k tomu boomu čo sa okolo tejto verzie "Farmár hľadá ženu" na internete objavil, tak neviem. TV som prestal pozerať aj kvôli takémuto duhu "realityshow" a na internete s tým znovu určite nezačnem. 30% PS: stále som čakal nejaké zvraty, ktoré boli naznačované v nadšených recenziách, nejaká katarzia, ktorá by ospravedlnila 5 hodín bahna, ale nič také sa nestalo. A posledný diel - špeciál je len potvrdenie toho, prečo to treba zaradiť do správnej kategórie to jest reality show.

• 29.4.2020  20:07
    Noc bezMoci (2015)

Ucho je pre mňa jeden z TOP filmov. Vrcholné dielo tvorivej spolupráce Procházka - Kachyňa a aj z toho dôvodu som sa tohto remaku bál. Avšak obavy sa nenaplnili a okrem jasného Procházkovho námetu sa oplatí túto verziu pozrieť aj kvôli úžasným hercom v hlavných úlohách. Posun deju do Macedónska deväťdesiatich rokov je akceptovateľný a koniec si priamo žiada ak nie seriál, tak aspoň film o bezbrehých kariéristoch budujúcich nové štáty.

• 4.4.2020  20:04

Je sobota večer, končí druhý týždeň odstávky kvôli korone, zapnem si film pri ktorom sa chcem pobaviť. Pobaviť sa - to bolo moje jediné očakávanie. Bohužial, plných 40 minút som sa nudil. Z kina by som asi neodišiel, ale HBOGO sa dá vypnúť ľahko.

• 3.4.2020  10:14
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Váhal som aké hodnotenie dať, pretože všetko čo napísali trojhviezdičkový hodnotiaci je pravda. Hlavne nevyvážená (oproti ostatným dvom) "americká linka". V niektorých pasážach mi to až tak moc nepasovalo do konceptu, že som to skoro začal pretáčať. No napriek tomu má seriál výbornú dynamiku (alá Gomora). Musím aj ja skritizovať vycvičenie "armádneho" kartelu, ktoré tu bolo tak zjednodušené, že minimálne táto linka by si zaslúžila plus epizódu navyše. Sám si viem predstaviť, že by mal seriál dve - tri série a potom by až tak nevadila ani tá "americká linka" a bolo by dosť priestoru na rozobratie všetkých troch liniek príbehu. 60%

• 31.3.2020  18:18

Dokument nekorenšpondujúci so svojim názvom. V podstate len taká malá sonda do panoptika postáv a postavičiek slovenského "informačného veku", kde ako background slúži obdobie po vražde Kuciaka. Aby sa dokument mohol volať tak, ako sa volá musel by prinášať oveľa viac a oveľa dôležitejších poznatkov. Ovšem niečo som si zobral a to utvrdenie v mojom názore, že SIS treba zrušiť. Rozpustiť tak, ako po revolúcii zrušil Sacher ŠtB. Táto tajná služba je nereformovatelná a štruktúry má skrz naskrz prelezené obchodníkmi z informáciami.

• 26.3.2020  22:47
    Kráľovská hra (TV film) (1999)

Mňa osobne Huba viac presvedčil o skúsenosti s Gestapom ako Munzar a Dančiak sa tiež viac približoval nevzdelanému géniovi než Hrušínský, ale i tak to priemer neprekonalo.

• 22.3.2020  23:02
    Kousek nebe (2005)

Singapur, Jokohama, Ilava a Leopoldov. 70%

• 11.2.2020  20:32
    Sviňa (2020)

Zoberte si slovenské noviny za posledných 10 rokov, opíšte si všetky palcové titulky, napíšte z toho knihu, natočte film. Hotovo. Kto sleduje dianie na Slovensku, toho nič vo filme neprekvapí a nezhnusí. Snímok bude mať v tomto smere hodnotu o desať, dvadsať rokov, keď sa k nemu dostane ďalšia generácia. My ten hnus žijeme teraz. Napriek tomu považujem Sviňu za dobrý, mierne nadpriemerný film. Nie sú tam žiadne pasáže pri ktorých hrozí facepalm. Solčanská vie točiť, produkcia bola dobrá, dialógy tiež. Akurát Fešiho mal hrať Igonda a nie Heriban :) 70%

• 12.11.2019  17:01

Prečo to dostalo oskara neviem, lebo toto sme už všetci videli mnohokrát, akurát iný dej a obsadenie :) Ale tak... aspoň budú mať TV čo dávať popri Intouchables cez vianoce.

• 12.11.2019  02:07
    Bafuňář (TV seriál) (2019)

Máme aj my takých a ešte horších. K dokumentu: aj skrz dĺžku dokumentu som sa nevedel celkom dostať do situácie... namiesto istého zjednodušovania mohli ísť tvorcovia viac do hĺbky resp. mohli nám nešpanielskym amigos načrtnúť background niektorých situácií, či nálad španielov, lebo vzišlo z toho niečo, čo chce dať (a dalo) priestor druhej strane, ktorá už z princípu niektoré veci prifarbí, či naopak zatají. 60%

• 16.9.2019  22:09

Problém krátkometrážnych dokumentov je ten, že vždy niečo len načrtnú, no kvôli svojej dĺžke to nedokážu ďalej rozvinúť. V Poster Girl sledujeme medajlónik jednej mladej dievčiny očkovanej od mladého veku vlastenectvom, ktorá až v Iraku zistila, že vojna nie je MASH a má z toho posttraumatický syndróm. Lenže takých veteránov sú tisíce (nie len z US army) a teda chýba zahĺbenie sa do témy, alebo aspoň vyjadrenie otca (alebo iného vojenského vzoru z rodiny), ktorý by dal tomuto dokumentu jednu z vecí, ktorá mu chýba.

• 25.8.2019  18:57

Prvej časti asi nie je čo vytknúť, no na druhej mi chýbalo k rozpadu Juhoslávie - k tej strašnej vojne - povedať o niečo viac. Možno si to pýtalo tretí diel, aj keď chápem, že som pozeral nie vojenský, ale politický dokument. Každopádne oplatí sa to vidieť a k tej druhej časti, resp. k jej záveru radím pred pozretím aspoň letmo prečítať pár článkov o vojne v Juhoslávii.

• 12.4.2019  21:51
    Horkýže Slíže - Brďokoky (hudební videoklip) (2002)

Legendárny song a klip, ktorý formoval "našu dobu"

• 7.4.2019  22:41

Vedľajší produkt vojny, ako v tomto filme nazvali vojenský súd je už väčšinou dopredu prehratou partiou. Tento film je však aj obžalobou britského impéria z radov jej vlastných - Austrálčanov. Krivda, v našich končinách prakticky neznáma, no v austrálskej kinematografii často riešená (viď. napr. Gallipoli od režiséra Weira). Kubrickové Paths of Glory zdieľa ten istý námet, no mne osobne strelil do srdca Bruce Beresford so svojím krotiteľom Morantom. 90%

• 21.3.2019  21:18
    Královská hra (TV film) (1980)

Zweigom len inšpirované! A teda bohužiaľ, pretože zahrané to je dobre. Niet sa ani čo čudovať: Hrušínský, Munzar... Samotná Zweigova kniha dáva viac priestoru na filozofickú polemiku, v tomto podaní sú však karty už dopredu rozdané.

• 18.3.2019  21:06
    Příběh Pierra Woodmana (TV film) (2009)

Príbeh najznámejšieho obkecávača v porne. Pierre vyzerá byť dopohody típek a mohol povedať oveľa viac či už o sebe, alebo hlavne o porne, pretože zažil zlatú éru európskeho porna (Private), na pár rokov zakúsil aj USA (Hustler), aby nakoniec skončil pri nízkorozpočtových hotel-castingoch vďaka ktorým ho (paradoxne) pozná najviac ľudí. Škoda, keby sa produkcie a réžie zhostili iní, tak to mohol byť celkom slušný dokument o pornografovi. Takto je to len medajlónik na úrovni reportáží z Reflexu. PS.: vo verzii pre HBO nie sú titulky, takže neviete kto je kto.

• 8.3.2019  14:50
    Dámsky klub (TV pořad) (2011)

Úplne bežný ženský TV formát, ktorý nenadchne, ani neurazí. Varenie, móda ale aj lekári.

• 23.2.2019  16:28
    Ján a Martina (TV film) (2019)

Obsah, resp. tému hodnotiť nebudem. Celý prípad je ešte stále dosť čerstvý a neuzavretý. Formálna stránka je však tiež na zaplakanie. Zbytočná hra na emócie (samotná vražda dvoch mladých a nevinných ľudí je sama o sebe emotívna až až). Snaha o chronológiu tu však je, avšak nemá pevný základ. Pre nezainteresovaného je ťažšie pochopiteľný celkový spoločenský a politický vývoj po vražde. Tak isto nezmyselné cenzurovanie ešte aj továrenských značiek áut, proste ťažká komerčnosť autorov je zrejmá z každého strihu. Čakať však viac seriózne spracovanie tak vážnej spoločenskej traumy od televízie, ktorá si z vlastnej hlavnej spravodajskej relácie urobila bulvárny kabaret je asi zbytočné.

• 24.12.2018  22:20
    Päť pesničiek (TV pořad) (1968)

TV medajlónik mladej Zory Kolínskej. Obsahuje songy: Každý deň; Uspávanka; Cesta do neba (s Ivanom Krajíčkom); Tichý hlas; Viac vám nepoviem a Odpoveď. Okrem Krajíčka účinkujú ešte aj Julo Satinský a Milan Lasica (v tom čase manžel Kolínskej), ktorý k väčšine piesní napísal text.

• 25.11.2018  20:40

najlepší sen v dejinách seriálov :)

• 27.8.2018  19:40
    Slováci na Piave (TV film) (2008)

Napíšem to takto: Slováci v Prvej svetovej vojne si zaslúžia oveľa viac ako tento medajlónik z dielne matiačiara Machalu.

• 29.1.2018  11:38
    Alice: A Última Noite (TV film) (2010)

Nepoznám dôvody prečo sa nenatočila druhá séria seriálu Alice, ale natočili sa aspoň dve hodinu a štvrť dlhé časti, ktoré nám ukážu ako sa osud Alice vyvíjal ďalej. Prvý "špeciál" Alice: O Primeiro Dia do Resto da Minha Vida nám načrtne kam sa hlavná predstaviteľka posunula za ten čas no a tento druhý špeciál je zas chuťovečka na spôsob posledných dvoch častí prvej série. Určite to stojí za to a ako vyvrcholenie série by to bola bomba. V súčastnosti sa tieto časti dajú pozrieť asi len na HBOGO.

• 25.1.2018  11:34
    Alenka (TV seriál) (2008)

Zo začiatku to vyzerá ako tisíckrát okopírované seriálové klišé a po prvých častiach som sa zamýšľal či vlastne nepozerám brak, ale Alice-Alenka, keď už spadla do tej králičej nory Sao Paulo - ktoré ju úplne pohltilo, mi dalo pozeratelnú sériu o mladej žene, ktorá zmení svoj život od základov. No a posledné časti sú niečo, čo napr. v slovenskej seriálovej tvorbe tak skoro ešte neuvidíme. 70% a idem si pozrieť aj tie dva špeciály natočené s odstupom času.

• 14.1.2018  19:53
    Smilf (TV seriál) (2017)

Frankie Shaw beží o život ulicami Južného Bostonu. V čiastočne autobiografickej minisérii sa Frankie alias Bridgette pretĺka životom slobodnej mamičky. Neberie si servítky, rozdáva rany, ale ich aj prijíma. Je slobodná aj keď zo záväzkom, je mladá, aj keď na WNBA už nemá. Prvá séria je u mňa za plný počet. Frankie Shaw dala do toho skutočne všetko, išla s kožou na trh a to jej vynieslo nomináciu na zlatý glóbus. Už sa teším na druhú sériu, aj keď s istými obavami, aby sa po pár častiach nevytratil ten drajf, čo si prvá séria držala od začiatku po koniec. update po roku: Druhá séria nestratila nič z toho, čo robilo prvú skvelou. Možno práve naopak a aj vďaka výraznejšiemu feminizmu či famóznej westernovej časti. 100%

• 11.1.2018  22:44
    Hráči (1998)

Dobre natočená vec, čo ma nezaujímala. Nie som gambler, sorry :)

• 10.1.2018  22:47

nebyť mojej slabosti k reuninon filmom, tak by som nikdy o Big Chill nezakopol. Nuž ale stalo sa :) Bývalí spolužiaci sa stretnú po X rokoch na pohrebe jedného z nich a spravia si z toho predĺžený víkend, kde už, ako to chodí, spomínajú, vyčítajú, spoja sa, rozhádajú... Generácia hippies od ktorej ubehlo toľko času, že ma to, čo mám na reunionoch najradšej tu úplne obišlo. Ale pár vtipných momentov a Credence Clearwater Revival prispeli k tomu, že dnes to bude aspoň za tri.

• 10.10.2017  15:23
    Věrní (2017)

najväčšia slabina týchto dokumentov je absencia oponenta, ale to zas by sme sa napríklad vôbec nedostali k takým prehláseniam z ktorých máte chuť sa ísť opiť, lebo ste stratili vieru v ľudstvo :(

• 29.9.2017  16:52
    Garda (2015)

Do polovice to je OK, povedal by som dokonca že vyvážené, ale po polovici, resp. po povstaní to už je silne tendenčné, vyznejúce ako posledná obhajoba starých gardistov. Okrem tejto vady tu absentuje akýsi systematický rozbor gardy. Komentár medzi "hovoriacimi hlavami" nie je k takejto téme dostatočný.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8