Iba taká hra (1995) (TV film)

Videl som ho niekoľkokrát a vždy som závidel chalanovi - gamblerovi, ako drtil na počítači Wolfensteina 3D!

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Neviem si pomôcť, no tento film ma v podstate nudil... Keby nebolo Al Pacina (ktorý asi nevie hrať zle) tak by to bolo na dve hviezdičky. Vôbec v postave Jeffreyho Wiganda mi niečo nesedelo, ale sakra neviem čo... Takže... Herecké výkony sú neni zlé, ale... 50%

Irčan (2019)

Neskutočná trojhodinová geriatrická nuda. Cez totálne prestrelenú stopáž sa strácate v charakteroch ale čo bolo pre mňa ešte horšie - v čase. Nebyť nejakých oporných bodov (JFK) tak totálne neviete ako plynie čas. Lebo jedna vec je vyskúšať počítačovo omladiť sedemdesiatnika na tvári no nič nespraviť s pohybmi nad ktorými "zajasá" nejeden ortopéd, alebo naopak neurológ bude hodnotiť stav toho pána čo zjavne prekonal mozgovú príhodu. Neviem ešte ako inak napísať že digital remaster De Nirovej tváre bolo asi najväčšie faux pas tohto filmu. Kvantum postáv a predlhú stopáž som už spomenul, tak ešte jedna vec: Odbory v USA je úplne iný svet ako odbory u nás a aj keď je previazanosť tamojších odborových predákov s mafiou povestná, nedokáže tak zaujať, ako čisto mafiánske kšeftárske techtle-mechtle na ktorých opisoch Scorsese vybudoval svoje meno. Ak pri inom filme nie, tak pri tomto je treba povedať aj s priehršťou hereckých legiend, že kráľ je nahý. Krásne je to vidieť aj na tunajších štvorhviezdičkových hodnoteniach, ktoré sa dávajú hádam aj v 90 percentách len z nejakej nostalgie.

Jacqueline Hydeová (2005)

Tak hviezdička navyše pre ten megaorgazmus pod palmou.... inak ako vždy pri týchto filmíkoch sa jednalo o totálnu kravinu.

Já, legenda (2007)

Oslobodený od mediálnej masáže, od prvotných recenzií, pár dní pred premiérou na markíze /:D/, som si vychutnal tento filmík a musím skonštatovať že hoc nemám vo svojom výbere filmy tipu sci-fi a horory tiež nie, tento ma zaujal. A dosť ma zaujal: 90%

Ján a Martina (2019) (TV film)

Obsah, resp. tému hodnotiť nebudem. Celý prípad je ešte stále dosť čerstvý a neuzavretý. Formálna stránka je však tiež na zaplakanie. Zbytočná hra na emócie (samotná vražda dvoch mladých a nevinných ľudí je sama o sebe emotívna až až). Snaha o chronológiu tu však je, avšak nemá pevný základ. Pre nezainteresovaného je ťažšie pochopiteľný celkový spoločenský a politický vývoj po vražde. Tak isto nezmyselné cenzurovanie ešte aj továrenských značiek áut, proste ťažká komerčnosť autorov je zrejmá z každého strihu. Čakať však viac seriózne spracovanie tak vážnej spoločenskej traumy od televízie, ktorá si z vlastnej hlavnej spravodajskej relácie urobila bulvárny kabaret je asi zbytočné.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Dopredu priznávam, že zo 140minút som videl len úvodných 50 a ak sa to potom náhodou rozbehlo a zmenilo na mega - tera - giga kvalitný film, tak nemám právo hodnotiť, ale ak to pokračovalo v načatom nudnom ničím (ale fakt ničím) nezaujímavom slede náhodných scén, tak som zrejme dobre spravil. PS: film hodnotím ako "odpad!", tá jedna hviezdička je pre krásnu prírodu.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Už len vymyslieť postavu Cimrmana a legendy či vynálezy okolo neho dalo určite zabrať. Bolo len otázkou času kedy a ako sa tento všestranný človek dostane na plátno... Film sa nakoniec vydaril na jednotku a keďže sa ho zhostili dvaja najväčší "cimrmanológovia" tak ani inak dopadnúť nemohol.

Jedna ruka netleská (2003)

Hm... tak ja nemusím hovoriť všetko, čo si myslím?? To ma teda nenapadlo...