Theker

okres Nitra
??--??

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 12.4.2019  21:51
    Horkýže Slíže - Brďokoky (hudební videoklip) (2002)

Legendárny song a klip, ktorý formoval "našu dobu"

• 7.4.2019  22:41

Vedľajší produkt vojny, ako v tomto filme nazvali vojenský súd je už väčšinou dopredu prehratou partiou. Tento film je však aj obžalobou britského impéria z radov jej vlastných - Austrálčanov. Krivda, v našich končinách prakticky neznáma, no v austrálskej kinematografii často riešená (viď. napr. Gallipoli od režiséra Weira). Kubrickové Paths of Glory zdieľa ten istý námet, no mne osobne strelil do srdca Bruce Beresford so svojím krotiteľom Morantom. 90%

• 29.1.2018  11:38
    Alice: A Última Noite (TV film) (2010)

Nepoznám dôvody prečo sa nenatočila druhá séria seriálu Alice, ale natočili sa aspoň dve hodinu a štvrť dlhé časti, ktoré nám ukážu ako sa osud Alice vyvíjal ďalej. Prvý "špeciál" Alice: O Primeiro Dia do Resto da Minha Vida nám načrtne kam sa hlavná predstaviteľka posunula za ten čas no a tento druhý špeciál je zas chuťovečka na spôsob posledných dvoch častí prvej série. Určite to stojí za to a ako vyvrcholenie série by to bola bomba. V súčastnosti sa tieto časti dajú pozrieť asi len na HBOGO.

• 14.1.2018  19:53
    Smilf (TV seriál) (2017)

Frankie Shaw beží o život ulicami Južného Bostonu. V čiastočne autobiografickej minisérii sa Frankie alias Bridgette pretĺka životom slobodnej mamičky. Neberie si servítky, rozdáva rany, ale ich aj prijíma. Je slobodná aj keď zo záväzkom, je mladá, aj keď na WNBA už nemá. Prvá séria je u mňa za plný počet. Frankie Shaw dala do toho skutočne všetko, išla s kožou na trh a to jej vynieslo nomináciu na zlatý glóbus. Už sa teším na druhú sériu, aj keď s istými obavami, aby sa po pár častiach nevytratil ten drajf, čo si prvá séria držala od začiatku po koniec. update po roku: Druhá séria nestratila nič z toho, čo robilo prvú skvelou. Možno práve naopak a aj vďaka výraznejšiemu feminizmu či famóznej westernovej časti. 100%

• 9.7.2015  16:32

Vizuálne podmanivá steampunková modla.

• 6.1.2015  16:21

Tento film by sa mohol volať "Na čom záleží", pretože idey a hodnoty v ňom obsiahnuté sú platné pre akúkoľvek spoločnosť - nielen pre tú našu facebookovskú A želal by som si, aby takýchto filmov, bolo viacej. 90%

• 29.7.2013  22:02

Nikdy, NIKDY nekupujte dom v ktorom býval nácek! 90%

• 25.7.2013  21:42
    Pozemšťan (2007)

Tento film môžte hodnotiť dvomi, pardon tromi spôsobmi: Buď mu dáte aj napriek istým hereckým kvalitám "odpad", pretože je to bullshit a vlastne kto také niečo mohol aj natočiť, alebo tomu dáte 100%, pretože to vo vás zase niečo otvorilo a to aj vtedy, keď si od začiatku po koniec uvedomujete že je to len film, len príbeh, len hrané. No a tá tretia skupina hodnotení, to je niečo medzi. 90%

• 3.3.2013  19:02

V ďalekej minulosti, keď sa ešte péčko točilo na celuloid a len o svetlá sa staralo 20 ľudí... sa zrodil kult! 90%

• 10.1.2012  23:23
    Já, legenda (2007)

Oslobodený od mediálnej masáže, od prvotných recenzií, pár dní pred premiérou na markíze /:D/, som si vychutnal tento filmík a musím skonštatovať že hoc nemám vo svojom výbere filmy tipu sci-fi a horory tiež nie, tento ma zaujal. A dosť ma zaujal: 90%

• 26.6.2011  19:09
    Kdyby mě zabili... (TV film) (2011)

100% Vitajte v strednej Európe, v regióne, kde je mafia a najvyššia štátna moc prepojená v jeden celok. V regióne, kde sa byť čestným policajtom slúžiacim vlasti nenosí, pretože sa ľahko môžete dostať do nemilosti len preto, lebo odhaľujete zločin.

• 1.4.2011  22:01

moje hodnotenie: 90% Keďže som ešte pred vyše hodinou netušil že takýmto "surovým" (z pohľadu absencie scenára nahradeného "len" realitou) dokumentom sa môže popýšiť aj (česko)slovensko, som v šoku. Snímok dokazuje že zlaté šesťdesiate boli ozaj zlaté. Snímok natočený trojčlenným štábom, ktorý si pán režisér aj sám zostrihal ukazuje akým smerom by sa mal uberať dokumentarista, ktorý to myslí vážne a chce ukázať veci "tak ako sú".

• 10.2.2011  21:08
    Spojenectví rysů (TV film) (2010)

Ten raj máme za oknami. Tých ľudí čo svoj život vrátili ta, odkiaľ sme tak násilne odtrhnutí... tak tí majú môj obdiv. Príbeh o tom, ako človek dokáže nielen život zobrať ale aj zachrániť a nie len ten rysí. Proste Líza a Muro sú moji noví obľúbenci :)

• 2.7.2010  16:43

Ako som sa zamiloval.... Poppy je neskutočne optimistické žiena v najlepšom veku, ktoré na jednej strane dokáže svojou prítomnosťou zdvihnúť náladu všetkým v okolí, na strane druhej dokáže liesť na nervy všetkým v okolí a to len preto, že je HappyGoLucky. Film nemá vlastne žiadny dej, nenesie žiadne posolstvo (i keď...) takže sa mnohým môže zdať nudným, nezáživným... Ja tento film beriem ako ako profil človeka a ako profil, ktorý aj mňa povzbudil - potešil, ale privodil mi mne zatiaľ nešpecifikovanú náladu.... Poppy je ozaj sympatická a chcel by som s ňou stráviť viac času, ale nie každý má to právo...

• 26.6.2010  21:59

Krv tuhnúca v žilách, fotodokumentácia, ktorú je ťažko zobraziť bez cenzúry, dychberúce profily vrahov z úst ostrieľaných psychológov či vyšetrovateľov, čierne ovce národa v celej svojej nechutnosti, hlas Tomáša Maštalíra plus neskorá nočná hodina a bedna zapnutá na estévečke.... o pokojný spánok som sa pripravoval pravidelne a nenútene. Jeden z najlepšie spracovaných slovenských dokumentov. Škoda, že hviezdami večera, vlastne noci boli tie čierne ovce národa....

• 8.8.2009  18:58
    Elvis (1970)

Elvis - Takí sme boli..... Dokument zo skúšok a zo šiestich predstavení v Las Vegas..... Elvis bol len jeden... aj ked nieje mojou osobnou jedničkou, tak mi nič nebráni v tom dať tomuto dokumentu plný počet, pretože to bola šou ako sa patrí... a keď Elvis počas Love me tender zišiel dole do hľadiska a bozkával faninky a potriasal si ruku zo všetkými na okolo, tak na to asik tak ľahko nezabudnem... Hehe, pripomenul mi tým pápeža :)

• 1.8.2009  21:06
    Proboha! (2008)

Uff.... čo k tomu napísať?? Proste musíte vidieť, a keď uvidíte, tak začnite rozmýšľať. Ale prosím vás hneď!

• 18.7.2009  00:07

Filmová klasika. Ak máme nájsť film, ktorý radí pohyblivé obrázky k umeniu, ktoré uctievame, tak nám stačí Sunset Boulevard. Neviem čím to je, no je to tak. Proste reč umenia, ktorú cítime v barokovom chráme, či z Van Goghových obrazov je prítomná aj u Normy Desmondovej.

• 12.7.2009  00:24
    Tanec s vlky (1990)

Silný a dojímavý príbeh....

• 10.7.2009  19:36
    Casino (1995)

Genéza jedného kasína spolu zo všetkou špinou okolo toho. Opäť brilantná filmárčina od Scorseseho.

• 2.7.2009  23:11
    Ktosi je za dverami (TV pořad) (1978)

Absolútna TV klasika.... Intelektuálni šašovia, ktorý patria k mojim najobľúbenejším.... vrelo odporúčam pozrieť aj ich Jožka Púčika (1983).... a nielen to!

• 29.6.2009  16:26
    Sex a Lucía (2001)

Úžasné! Príbeh s veľkým P ...a nieje to péčko. Premyslenosť a precízne spracovanie dýcha z každej scény, spletenec osudov, aký som dávno nevidel.... . oplatí sa pozrieť si tento film.

• 16.6.2009  01:26

Od zaciatku az do konca 100%. Lutujem, ze som to nevychutnal v kine.

• 1.6.2009  18:52

"Jo, když si tenkrát první holka svlíkla kalhotky a hodila je na pódium, bylo to kvuli klukovi, kterej spíval blues a když to pak začali delat bílí holky říkalo se tomu rokenroll a zástupy mladých lidi začali delat muziku, která změnila svět...."

• 26.5.2009  16:24
    MEDZI 4 - 5, 6 (TV film) (2008)

O niekom, ktorý toho pre slovenskú kinematografiu spravil dosť.

• 16.5.2009  17:33
    Sirény (1993)

Pekné, erotické a chvíľami aj vtipné :) Hugh a Tara boli do tohto filmu vybraný skvele. Atmosféra prvej polovice 20. stor. je tiež na jednotku. ..a ešte k tej erotike... hm... ktovie, ako by vyzeral tento film, keby sa ho podujal natočiť taký Tinto Brass? :))

• 14.4.2009  23:48

Štvorhodinový maratón, ktorý som prednedávnom absolvoval bol jeden z mojich najúchvatnejších výletov medzi filmovú klasiku. Sergio Leone, ktorý vlastne pre tento film skonal, nezomrel nadarmo. Tu sa nedá veľa písať, toto dielo sa musí vidieť.

• 13.4.2009  13:35
    Český sen (2004)

A nájde sa ešte niekto kto tvrdí, že postsocialistické štáty nezasiahol konzum??? :)) Jeden z najlepších pomiléniových dokumentov.

• 18.3.2009  17:55
    Muzika (2007)

Dobrý slovenský film som už dlho nevidel a aj z muziky som mal menšie obavy, ale tie pominuli už po pár minútach. Skvelá zábava, dobrý príbeh a herecké výkony. 9/10.

• 4.3.2009  00:38

Dve pasáže z filmu, ktoré definitívne rozhodli o mojom hodnotení: Nočná prestrelka v meste a ....poprava. Bez milosti, bez emócií ale zároveň až zdrvujúco emotívne. Film, ktorý netúži po striebornom plátne, no "len" v TV je ho škoda.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8