Kdyby mě zabili... (2011) (TV film)

100% Vitajte v strednej Európe, v regióne, kde je mafia a najvyššia štátna moc prepojená v jeden celok. V regióne, kde sa byť čestným policajtom slúžiacim vlasti nenosí, pretože sa ľahko môžete dostať do nemilosti len preto, lebo odhaľujete zločin.

Deň náš každodenný (1969)

moje hodnotenie: 90% Keďže som ešte pred vyše hodinou netušil že takýmto "surovým" (z pohľadu absencie scenára nahradeného "len" realitou) dokumentom sa môže popýšiť aj (česko)slovensko, som v šoku. Snímok dokazuje že zlaté šesťdesiate boli ozaj zlaté. Snímok natočený trojčlenným štábom, ktorý si pán režisér aj sám zostrihal ukazuje akým smerom by sa mal uberať dokumentarista, ktorý to myslí vážne a chce ukázať veci "tak ako sú".

Spojenectví rysů (2010) (TV film)

Ten raj máme za oknami. Tých ľudí čo svoj život vrátili ta, odkiaľ sme tak násilne odtrhnutí... tak tí majú môj obdiv. Príbeh o tom, ako človek dokáže nielen život zobrať ale aj zachrániť a nie len ten rysí. Proste Líza a Muro sú moji noví obľúbenci :)

Happy (2008)

Ako som sa zamiloval.... Poppy je neskutočne optimistické žiena v najlepšom veku, ktoré na jednej strane dokáže svojou prítomnosťou zdvihnúť náladu všetkým v okolí, na strane druhej dokáže liesť na nervy všetkým v okolí a to len preto, že je HappyGoLucky. Film nemá vlastne žiadny dej, nenesie žiadne posolstvo (i keď...) takže sa mnohým môže zdať nudným, nezáživným... Ja tento film beriem ako ako profil človeka a ako profil, ktorý aj mňa povzbudil - potešil, ale privodil mi mne zatiaľ nešpecifikovanú náladu.... Poppy je ozaj sympatická a chcel by som s ňou stráviť viac času, ale nie každý má to právo...

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (2006) (seriál)

Krv tuhnúca v žilách, fotodokumentácia, ktorú je ťažko zobraziť bez cenzúry, dychberúce profily vrahov z úst ostrieľaných psychológov či vyšetrovateľov, čierne ovce národa v celej svojej nechutnosti, hlas Tomáša Maštalíra plus neskorá nočná hodina a bedna zapnutá na estévečke.... o pokojný spánok som sa pripravoval pravidelne a nenútene. Jeden z najlepšie spracovaných slovenských dokumentov. Škoda, že hviezdami večera, vlastne noci boli tie čierne ovce národa....

Elvis (1970)

Elvis - Takí sme boli..... Dokument zo skúšok a zo šiestich predstavení v Las Vegas..... Elvis bol len jeden... aj ked nieje mojou osobnou jedničkou, tak mi nič nebráni v tom dať tomuto dokumentu plný počet, pretože to bola šou ako sa patrí... a keď Elvis počas Love me tender zišiel dole do hľadiska a bozkával faninky a potriasal si ruku zo všetkými na okolo, tak na to asik tak ľahko nezabudnem... Hehe, pripomenul mi tým pápeža :)

Proboha! (2008)

Uff.... čo k tomu napísať?? Proste musíte vidieť, a keď uvidíte, tak začnite rozmýšľať. Ale prosím vás hneď!

Sunset Boulevard (1950)

Filmová klasika. Ak máme nájsť film, ktorý radí pohyblivé obrázky k umeniu, ktoré uctievame, tak nám stačí Sunset Boulevard. Neviem čím to je, no je to tak. Proste reč umenia, ktorú cítime v barokovom chráme, či z Van Goghových obrazov je prítomná aj u Normy Desmondovej.

Tanec s vlky (1990)

Silný a dojímavý príbeh....

Casino (1995)

Genéza jedného kasína spolu zo všetkou špinou okolo toho. Opäť brilantná filmárčina od Scorseseho.