Theker

okres Nitra
??--??

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 3.4.2020  10:14
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Váhal som aké hodnotenie dať, pretože všetko čo napísali trojhviezdičkový hodnotiaci je pravda. Hlavne nevyvážená (oproti ostatným dvom) "americká linka". V niektorých pasážach mi to až tak moc nepasovalo do konceptu, že som to skoro začal pretáčať. No napriek tomu má seriál výbornú dynamiku (alá Gomora). Musím aj ja skritizovať vycvičenie "armádneho" kartelu, ktoré tu bolo tak zjednodušené, že minimálne táto linka by si zaslúžila plus epizódu navyše. Sám si viem predstaviť, že by mal seriál dve - tri série a potom by až tak nevadila ani tá "americká linka" a bolo by dosť priestoru na rozobratie všetkých troch liniek príbehu. 60%

• 9.5.2020  18:36
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Najprv som zachytil na nete nejaké memečka s podivným típkom, potom som zistil, že sa jedná o nejakého Tiger Kinga a nakoniec sa začali objavovať recenzie na skvelý - úžasný - fantastický dokument(!) čo o ňom natočil Netflix. Nedajte sa oklamať. Na úvod treba povedať, že toto nie je dokument. Je to reality show, ktorá sleduje niekoľko rokov života pár excentrických ľudí, ktorí sa živia obchodom s exotickými zvieratami, ktorý evidentne nie je v USA nejako zvlášť regulovaný. A to mala byť zrejme aj nosná téma pôvodne zamýšľaného dokumentu. Lenže niekto niekde (asi v Netflixe) si povedal, že samotné postavičky prinesú viacej pozornosti, než tigre chované v zajatí. Áno - skutočne to nie je o chove zvierat, aj keď sa tu o tom hovorí stále. Nedozviete sa nič podstatné o tejto téme, zato budete ale vedieť ktorá čas tela štrbavého típka je súkromný majetok Joea Exotica. Už dlhšiu dobu sa hovorí, že Netflix kvôli honu za číslami (počet hodín filmov a seriálov, ktoré nám ponúka) a ziskom točí viac vaty a odpadu ako pozerateľných a hodnotných vecí. Tiger King je úžasný príklad tejto politiky. Keby som sa mal vyjadriť k tomu boomu čo sa okolo tejto verzie "Farmár hľadá ženu" na internete objavil, tak neviem. TV som prestal pozerať aj kvôli takémuto duhu "realityshow" a na internete s tým znovu určite nezačnem. 30% PS: stále som čakal nejaké zvraty, ktoré boli naznačované v nadšených recenziách, nejaká katarzia, ktorá by ospravedlnila 5 hodín bahna, ale nič také sa nestalo. A posledný diel - špeciál je len potvrdenie toho, prečo to treba zaradiť do správnej kategórie to jest reality show.

• 11.2.2020  20:32
    Sviňa (2020)

Zoberte si slovenské noviny za posledných 10 rokov, opíšte si všetky palcové titulky, napíšte z toho knihu, natočte film. Hotovo. Kto sleduje dianie na Slovensku, toho nič vo filme neprekvapí a nezhnusí. Snímok bude mať v tomto smere hodnotu o desať, dvadsať rokov, keď sa k nemu dostane ďalšia generácia. My ten hnus žijeme teraz. Napriek tomu považujem Sviňu za dobrý, mierne nadpriemerný film. Nie sú tam žiadne pasáže pri ktorých hrozí facepalm. Solčanská vie točiť, produkcia bola dobrá, dialógy tiež. Akurát Fešiho mal hrať Igonda a nie Heriban :) 70%

• 12.11.2019  02:07
    Bafuňář (TV seriál) (2019)

Máme aj my takých a ešte horších. K dokumentu: aj skrz dĺžku dokumentu som sa nevedel celkom dostať do situácie... namiesto istého zjednodušovania mohli ísť tvorcovia viac do hĺbky resp. mohli nám nešpanielskym amigos načrtnúť background niektorých situácií, či nálad španielov, lebo vzišlo z toho niečo, čo chce dať (a dalo) priestor druhej strane, ktorá už z princípu niektoré veci prifarbí, či naopak zatají. 60%

• 23.2.2019  16:28
    Ján a Martina (TV film) (2019)

Obsah, resp. tému hodnotiť nebudem. Celý prípad je ešte stále dosť čerstvý a neuzavretý. Formálna stránka je však tiež na zaplakanie. Zbytočná hra na emócie (samotná vražda dvoch mladých a nevinných ľudí je sama o sebe emotívna až až). Snaha o chronológiu tu však je, avšak nemá pevný základ. Pre nezainteresovaného je ťažšie pochopiteľný celkový spoločenský a politický vývoj po vražde. Tak isto nezmyselné cenzurovanie ešte aj továrenských značiek áut, proste ťažká komerčnosť autorov je zrejmá z každého strihu. Čakať však viac seriózne spracovanie tak vážnej spoločenskej traumy od televízie, ktorá si z vlastnej hlavnej spravodajskej relácie urobila bulvárny kabaret je asi zbytočné.

• 13.9.2020  22:58
    Nesmrtelný (2019)

Pre nás "gomorristov" sa jedná o nutnosť. Cirov príbeh je tu obstojne spracovaný. Tak dôležitá postava Gomorry si proste vlastný príbeh pýtala. Aj keď seriál má o triedu lepšie tempo, tak ani tento film nie je na zahodenie. Naopak - priam si pýta pomalejší štýl rozprávania doplnený o asi najsilnejšie časti - flashbacky. Som rád, že je to len jeden film, pretože väčšie naťahovanie by príbehu asi uškodilo. Cirov príbeh je tu vyrozprávaný aspoň v jednej rovine, aj keď stále neuzavretý. Nuž, keď je niekto nesmrtelný... 70%

• 4.4.2020  20:04

Je sobota večer, končí druhý týždeň odstávky kvôli korone, zapnem si film pri ktorom sa chcem pobaviť. Pobaviť sa - to bolo moje jediné očakávanie. Bohužial, plných 40 minút som sa nudil. Z kina by som asi neodišiel, ale HBOGO sa dá vypnúť ľahko.

• 31.3.2020  18:18

Dokument nekorenšpondujúci so svojim názvom. V podstate len taká malá sonda do panoptika postáv a postavičiek slovenského "informačného veku", kde ako background slúži obdobie po vražde Kuciaka. Aby sa dokument mohol volať tak, ako sa volá musel by prinášať oveľa viac a oveľa dôležitejších poznatkov. Ovšem niečo som si zobral a to utvrdenie v mojom názore, že SIS treba zrušiť. Rozpustiť tak, ako po revolúcii zrušil Sacher ŠtB. Táto tajná služba je nereformovatelná a štruktúry má skrz naskrz prelezené obchodníkmi z informáciami.

• 12.11.2019  17:01

Prečo to dostalo oskara neviem, lebo toto sme už všetci videli mnohokrát, akurát iný dej a obsadenie :) Ale tak... aspoň budú mať TV čo dávať popri Intouchables cez vianoce.

• 14.1.2018  19:53
    Smilf (TV seriál) (2017)

Frankie Shaw beží o život ulicami Južného Bostonu. V čiastočne autobiografickej minisérii sa Frankie alias Bridgette pretĺka životom slobodnej mamičky. Neberie si servítky, rozdáva rany, ale ich aj prijíma. Je slobodná aj keď zo záväzkom, je mladá, aj keď na WNBA už nemá. Prvá séria je u mňa za plný počet. Frankie Shaw dala do toho skutočne všetko, išla s kožou na trh a to jej vynieslo nomináciu na zlatý glóbus. Už sa teším na druhú sériu, aj keď s istými obavami, aby sa po pár častiach nevytratil ten drajf, čo si prvá séria držala od začiatku po koniec. update po roku: Druhá séria nestratila nič z toho, čo robilo prvú skvelou. Možno práve naopak a aj vďaka výraznejšiemu feminizmu či famóznej westernovej časti. 100%

• 10.10.2017  15:23
    Věrní (2017)

najväčšia slabina týchto dokumentov je absencia oponenta, ale to zas by sme sa napríklad vôbec nedostali k takým prehláseniam z ktorých máte chuť sa ísť opiť, lebo ste stratili vieru v ľudstvo :(

• 25.8.2019  18:57

Prvej časti asi nie je čo vytknúť, no na druhej mi chýbalo k rozpadu Juhoslávie - k tej strašnej vojne - povedať o niečo viac. Možno si to pýtalo tretí diel, aj keď chápem, že som pozeral nie vojenský, ale politický dokument. Každopádne oplatí sa to vidieť a k tej druhej časti, resp. k jej záveru radím pred pozretím aspoň letmo prečítať pár článkov o vojne v Juhoslávii.

• 29.9.2017  16:52
    Garda (2015)

Do polovice to je OK, povedal by som dokonca že vyvážené, ale po polovici, resp. po povstaní to už je silne tendenčné, vyznejúce ako posledná obhajoba starých gardistov. Okrem tejto vady tu absentuje akýsi systematický rozbor gardy. Komentár medzi "hovoriacimi hlavami" nie je k takejto téme dostatočný.

• 19.10.2015  19:25
    Narcos (TV seriál) (2015)

1.sezóna: 60%. Ja neviem... že by som bol tak učičíkaný komplexnosťou The Wire, či odstrelený absurditou pretekajúcou z Farga? Medelínsky kartel ma proste miestami nudil. 2.sezóna: 78% Viva Colombia! 3.sezóna: 70%

• 29.4.2020  20:07
    Noc bezMoci (2015)

Ucho je pre mňa jeden z TOP filmov. Vrcholné dielo tvorivej spolupráce Procházka - Kachyňa a aj z toho dôvodu som sa tohto remaku bál. Avšak obavy sa nenaplnili a okrem jasného Procházkovho námetu sa oplatí túto verziu pozrieť aj kvôli úžasným hercom v hlavných úlohách. Posun deju do Macedónska deväťdesiatich rokov je akceptovateľný a koniec si priamo žiada ak nie seriál, tak aspoň film o bezbrehých kariéristoch budujúcich nové štáty.

• 4.1.2015  21:28
    Tajné životy (TV seriál) (2015)

po dvoch častiach: zatial lepší priemer

• 6.1.2015  16:21

Tento film by sa mohol volať "Na čom záleží", pretože idey a hodnoty v ňom obsiahnuté sú platné pre akúkoľvek spoločnosť - nielen pre tú našu facebookovskú A želal by som si, aby takýchto filmov, bolo viacej. 90%

• 3.9.2014  22:11

„A long time ago, we used to be friends...“ Kedysi dávno sme boli priatelia. Pamätáš? Patrila si medzi školskú smotánku až do momentu, kedy ti zabili najlepšiu priateľku Lilly. Po tom, čo z jej smrti obvinil tvoj otec - šerif jej vlastného otca a najmocnejšieho muža v celom slnečnom Neptune. Vtedy sa všetko zmenilo. Už si viac nešla na zápas neptúnskych Žralokov ako roztlieskavačka, decká z high society ťa už nebrali za seberovnú, vykašlal sa na teba aj Duncan – tvoj frajer a brat tvojej najlepšej kamarátky. Ničomu nepomohlo ani obdobie po Lilliinej smrti, keď si sa opúšťala... no a ten osudný večierok, na ktorom si prišla o panenstvo ani spomínať nebudem. Tvojmu tatkovi zobrali šerifskú hviezdu a dal sa na dráhu súkromného detektíva. A ty, Veronica, si mu pomáhala. „Je to len zdvíhanie telefónov a vybavovanie papierov...“ spomínam, ako by to bolo včera, keď si mi to vysvetľovala. Našla si si nových kamarátov, ktorých si z času na čas pekne využila, však samozrejme len pre dobro veci a vyriešenie tvojho prípadu. A potom prišiel Logana po ňom ďalší a ty si rástla, vzťahy v Neptune sa menili, až si sa rozhodla odísť na vysokú. Hovorí sa, že dva krát do tej istej rieky nevstúpiš a ty si to aj chcela dodržať. Dlhých desať rokov si sa tomu „úžasnému“ mestu na pobreží vyhýbala. Mala si za sebou prestížne právnické školy a vstupenku do sveta v podobe ponuky lukratívnej práce v prestížnej newyorskej právnickej firme. Potom sa to však stalo. Bulvár žije večne a jeho obete sú celebrity, hviezdy a hviezdičky. A jednou z nich aj tvoja bývalá spolužiačka a popová hviezdička Bonnie DeVille, ktorú práve zavraždili. Z tohto nechutného činu obvinili jej terajšieho priateľa, tvojho ex – Logana Echollsa. A ty Veronika sa tak vraciaš po dlhých rokoch do Neptune, aby si aj keď nechceš vstúpila do tej istej rieky a mňa to veľmi potešilo! Dospelých, Kickstarterovských a hlavne nostalgických 70%

• 15.4.2013  16:41
    Celnice (TV pořad) (2013)

Áno, ale bez Banášovej.

• 24.7.2013  22:40

Už som takmer zabudol prečo som prestal pozerať novodobé akčňáky. Nebyť Braňa Willisa, tak by som to ani nedopozeral. 50% len kvôli, ešte stále vtipnému dôchodcovi, Johnovi McClaneovi. Bez neho by to bojovalo o odpad.

• 15.3.2013  14:12
    Český žurnál (TV seriál) (2013)

** za tendenčný Tanvald.

• 29.3.2015  23:53

Vraví sa: Láska je kurva Tu to máte natiahnuté na tri hodiny a poprešpikované scénami, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani John Root so svojím Explicite-art. Vlastne tento film je celý taký explicite art. Teda že je to Art si myslia tí, ktorí ho ovenčili oceneniami. Ja si nemyslím nič, ale aj tak hodnotím, lebo som zakomplexovaný lúzer, ktorý by tam všetkým rozmlátil papule pri tom, ako sa tam na tej záhradnej oslave bavia o filozofii... ale inak pohoda-jahoda. Dalo sa to aj kratšie, dalo sa to možno aj softovejšie, ale napriek tomu (teda až na záver) je to premyslené, komplexné a hlavne nech hodí kameňom ten, kto si to nepozrie len kvôli tomu, že sú tam NAHÉ ŽENY!!! 70%

• 3.1.2013  22:17

Pôvodný Taken bol/je pecka. Pri tomto už vieme čo máme čakať, takže scenár nám odpadáva, plus tu máme malú reklamnú vsuvku firmy Apple (ale budiž) no a okrem Istanbulu tu nájdeme aj nejakú ekšn takže 60% (ale ten klišé koniec si mohli odpustiť...)

• 12.10.2012  21:52

Mohol by som napísať že slabšie ako jednotka no napíšem len že je to iné ako jednotka (aby som obhájil moje hodnotenie). Takže viac komédie, viac dôchodcov, prijateľná stopáž a tie ďalšie veci ako Chucková zblúdená guľka či Arnoldova topánka značky Smart :)) 68,5% ale 4*

• 17.5.2013  11:59
    Haló (TV pořad) (2012)

Iba za Hessa Jašteráka !!!

• 17.12.2012  22:03
    Konfident (2012)

Väčšine tu prítomných sa možno neľúbi Nvotova "filmařina" ale mňa istým spôsobom priťahuje už od Muziky, takže aj keď by som filmu mohol vytknúť isté technické nedostatky (napríklad nálepka KO na eštebáckom aute), nedám mu menej ako 70% a na tomto hodnotení má zásluhu aj zadoček Miši Majerníkovej :)

• 8.1.2013  19:06
    Marie z Nazaretu (TV film) (2012)

@batistutta tak prečo teda kazíš hodnotenie? Keď si niečo nevidel tak to nehodnoť. alebo si naháňaš počet hodnotení? PS.: viem že môj názor patrí do diskusie a kľudne ho zmažte, ale najprv zmažte toho trapka čo filmy nepozerá ale hodnotí !!!!

• 11.5.2013  17:39

Tarantino sa snaží vykopať Sergia Leoneho z hrobu a keďže je to Tarantino tak nechýbajú nejakí tí negri a samozrejme rozbušky plné potravinárskeho farbiva.... a samozrejme self-cameo :) Najlepšia scéna je samozrejme "The KKK took my baby away", ale potešia aj DiCapriové anatomické vedomosti :) 70%

• 24.11.2012  20:37

Popravde neviem ako mám dokument hodnotiť... kolíše mi to od dvoch do štyroch hviezdičiek, ale za to môže to spracovanie, ktoré je u Piussi ako vždy ZLÉ. ALE veľmi jej ďakujem za to, že sa snaží, pretože snaha sa cení. Teda ja si ju cením. Cenil som si ju aj vtedy keď som bol mrznúť na námestí (hoc len ako fotograf). Cenil som si tú snahu organizátorov a všetkých čo prišli. A teraz keď mi je po dopozeraní tohto snímku zle mám chuť "emigrovať". Ale nespravím to. Pretože to je až moc jednoduché. Čaká nás dlhá cesta, cesta na ktorej sa budeme učiť ako vychovávať z našich detí osoby z vlastným názorom a z odhodlaním bojovať za pravdu. Čaká nás aj veľa učenia o tom ako "používať demokraciu" a veľa iného, aby sme raz mohli byť na Slovensko - teda na masu ľudí žijúcich v našej krajine - teda na NÁS hrdí. Ešte k dokumentu, teda k názvu, ktorý síce vystihuje obdobie, ktoré Piussi ukázala no zároveň evokuje univerzálne heslo, ktoré pomohlo schovať sa Gorilám do hmly: "Lebo Fico!" Takže kontroverzných 50%.

• 8.3.2019  14:50
    Dámsky klub (TV pořad) (2011)

Úplne bežný ženský TV formát, ktorý nenadchne, ani neurazí. Varenie, móda ale aj lekári.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8