Gympl (2007)

Takže idem odpočítavať: humor -1*, hip-hop -1*. Zostali 3 a tie stačia pretože tento film, aj keď námet je dobrý a prajný, mohol byť urobený lepšie. O dosť lepšie. Inak keby bol USA produkcie tak vzhľadom na množstvo "sexuálnych" scén by bol braný ako erotický :)) Kto už videl aspoň jeden americký "erotický" triler vie o čom hovorím. Za celý film som sa zasmial maximálne 3 krát. Jedine dobré boli asi len naháňačky s policajtmi. Alebo som mal hľadať niečo viac medzi odhalenými prsníkmi a dymom z jointov?

Já, legenda (2007)

Oslobodený od mediálnej masáže, od prvotných recenzií, pár dní pred premiérou na markíze /:D/, som si vychutnal tento filmík a musím skonštatovať že hoc nemám vo svojom výbere filmy tipu sci-fi a horory tiež nie, tento ma zaujal. A dosť ma zaujal: 90%

Loose Change: Final Cut (2007)

Posledná verzia jedného z najkontroverznejších dokumentov o najkontroverznejšej udalosti po roku 2000 - o 11. septembri 2001. Film je kompletne prerobený a myslím, že autor počíta s tým, že divák zhliadol najprv predchádzajúcu 2nd edition a ja to tiež odporúčam. Teroristický útok na svetové obchodné centrum v NY a americké ministerstvo obrany Pentagon sa stali najdiskutovanejšími témami po roku 2000 a zároveň aj naviac utajovanými, resp. zamlčiavaními z pohľadu mainstreamových médií...

Muzika (2007)

Dobrý slovenský film som už dlho nevidel a aj z muziky som mal menšie obavy, ale tie pominuli už po pár minútach. Skvelá zábava, dobrý príbeh a herecké výkony. 9/10.

Pompeje: Zkáza (2007) (TV film)

Ťažko je tešiť sa na koniec filmu, keď vieme, ako to všetko skončí... Film odporúčam hlavne fanúškom Bettiny Zimmermannovej, ktorá tu ukáže svoje poprsie.

Pozemšťan (2007)

Tento film môžte hodnotiť dvomi, pardon tromi spôsobmi: Buď mu dáte aj napriek istým hereckým kvalitám "odpad", pretože je to bullshit a vlastne kto také niečo mohol aj natočiť, alebo tomu dáte 100%, pretože to vo vás zase niečo otvorilo a to aj vtedy, keď si od začiatku po koniec uvedomujete že je to len film, len príbeh, len hrané. No a tá tretia skupina hodnotení, to je niečo medzi. 90%

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Futbalové chuligánstvo - posilovňa - prachy - drogy - kurvy a nepredstaviteľná krutosť s ktorou si budujú rešpekt. Rešpekt z ktorého im nakoniec zostane paranoja na celý zvyšok života. Rise of the Footsoldier nieje len o Anglicku. To isté sa odohrávalo (a odohráva) aj u nás. Ak chcete vidieť ako si "užívajú život" európsky hrubokrkí zabudnite na kmotra a pozrite si tento snímok. Film má zo začiatku až pekelné tempo. Tvorcovia nás neušanujú od žalúdok zdvíhajúcich scén, pretože tie sú v tomto prípade asi najviac vypovedajúce. Len pre silné žalúdky! 9/10.

Slovenský bigbít (2007) (seriál)

Je to dobré, len škoda že trošku obmedzené (len na 60s...). Na český bigbít to bohužial nemá.

Sněžní andělé (2007)

Toto som určite nečakal, ale nesklamalo ma to i keď ešte stále neviem či sa film končí happyendom alebo nie...

5 proti 5 (2007) (pořad)

Bavilo ma to pozerať nepravidelne tuším prvý polrok, kedy ešte Bičan nemusel pred nakrúcaním šnupnúť nejakú tú čiaru. Moje hodnotenie teda patrí začiatkom tejto klasickej TV súťaže, nie jej nútenému a čoraz viac slaboduchému pokračovaniu.