Theker

??--??

• 7.4.2013  23:47

Video na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=CDjDs4KZEHo

• 15.3.2013  14:12
    Český žurnál (TV seriál) (2013)

** za tendenčný Tanvald.

• 5.3.2013  23:55
    Magnolia (1999)

Sú filmy, ktoré aj keď sú dobre natočené (až tak dobre že vám nevadí ani trojhodinová záležitosť), vo vás nezanechajú to, čo by ste čakali. A potom pozriete na čsfd a vidíte skoro samé top hodnotenia. No a potom sú tam hodnotenia priemerné a podpriemerné. A vtedy zistíte že nieste sám, ktorému myšlienkové pochody nebežia tak, ako väčšine. Magnolia je film, ktorý má všetko čo sa od dobre natočeného filmu očakáva: nestráca dynamiku ani pri dlhej stopáži, herci dávajú zo seba len to najlepšie... no a potom čakáte že vám niečo vyrazí dych. Hej aj vyrazilo. No prišlo to už po funuse a budilo to dojem ako nutné zlo. Teda aspoň u mňa. Po -pre mňa- kultových Boogie Nights som siahol po ďalšom údajne výbornom filme od režiséra P.T. Andersona, no sekol som sa tak, ako naposledy u Stalkera (Tarkovskij) či dávnejšie u Fontány (Aronofsky). 60%

• 3.3.2013  19:02

V ďalekej minulosti, keď sa ešte péčko točilo na celuloid a len o svetlá sa staralo 20 ľudí... sa zrodil kult! 90%

• 2.3.2013  00:03

Fúha, navnadený pár vtipnými scénkami som sa na to vrhol. Škoda však že tie dve či tri fajn scénky boli jediné čo tento film k zasmiatiu ponúkol. No a hodnotiť to z pohľadu akejsi sondy do života retardovaného študenta strednej na americkom vidieku sa tiež nedalo, pretože vo filme sa nik normálny neukázal a po cca hodinke som si už aj já pripadal ako osoba z deficitom IQ. 40%

• 8.1.2013  19:06
    Marie z Nazaretu (TV film) (2012)

@batistutta tak prečo teda kazíš hodnotenie? Keď si niečo nevidel tak to nehodnoť. alebo si naháňaš počet hodnotení? PS.: viem že môj názor patrí do diskusie a kľudne ho zmažte, ale najprv zmažte toho trapka čo filmy nepozerá ale hodnotí !!!!

• 3.1.2013  22:17

Pôvodný Taken bol/je pecka. Pri tomto už vieme čo máme čakať, takže scenár nám odpadáva, plus tu máme malú reklamnú vsuvku firmy Apple (ale budiž) no a okrem Istanbulu tu nájdeme aj nejakú ekšn takže 60% (ale ten klišé koniec si mohli odpustiť...)

• 17.12.2012  22:03
    Konfident (2012)

Väčšine tu prítomných sa možno neľúbi Nvotova "filmařina" ale mňa istým spôsobom priťahuje už od Muziky, takže aj keď by som filmu mohol vytknúť isté technické nedostatky (napríklad nálepka KO na eštebáckom aute), nedám mu menej ako 70% a na tomto hodnotení má zásluhu aj zadoček Miši Majerníkovej :)

• 10.12.2012  18:59
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Bavilo ma to pozerať nepravidelne tuším prvý polrok, kedy ešte Bičan nemusel pred nakrúcaním šnupnúť nejakú tú čiaru. Moje hodnotenie teda patrí začiatkom tejto klasickej TV súťaže, nie jej nútenému a čoraz viac slaboduchému pokračovaniu.

• 28.11.2012  23:18

Najprv prebehlo stotožňovanie - áno vstávať zavčasu do fabriky to poznám, potom prišlo potešenie - spomienka na Novú Vlnu, no a potom prišlo znechutenie - abortus... Taký hraný dokument o reálnom socializme 80. rokov - 80%.

• 24.11.2012  20:37

Popravde neviem ako mám dokument hodnotiť... kolíše mi to od dvoch do štyroch hviezdičiek, ale za to môže to spracovanie, ktoré je u Piussi ako vždy ZLÉ. ALE veľmi jej ďakujem za to, že sa snaží, pretože snaha sa cení. Teda ja si ju cením. Cenil som si ju aj vtedy keď som bol mrznúť na námestí (hoc len ako fotograf). Cenil som si tú snahu organizátorov a všetkých čo prišli. A teraz keď mi je po dopozeraní tohto snímku zle mám chuť "emigrovať". Ale nespravím to. Pretože to je až moc jednoduché. Čaká nás dlhá cesta, cesta na ktorej sa budeme učiť ako vychovávať z našich detí osoby z vlastným názorom a z odhodlaním bojovať za pravdu. Čaká nás aj veľa učenia o tom ako "používať demokraciu" a veľa iného, aby sme raz mohli byť na Slovensko - teda na masu ľudí žijúcich v našej krajine - teda na NÁS hrdí. Ešte k dokumentu, teda k názvu, ktorý síce vystihuje obdobie, ktoré Piussi ukázala no zároveň evokuje univerzálne heslo, ktoré pomohlo schovať sa Gorilám do hmly: "Lebo Fico!" Takže kontroverzných 50%.

• 5.11.2012  19:15

Tak dôležitá téma a tak zle spracovaná... ale čo sa autorky týka tak lepšie ako "Výmet". Slovensko potrebuje aby o ňom natočil niekto silný minimálne trojhodinový Zeitgeist, aby sa ľudia začali zobúdzať a aby sa tu oplatilo žiť. ALE nech to netočí Piussi.

• 31.10.2012  22:05
    Halloween (1978)

V predvečer sviatku Všetkých svätých som si pustil Predvečer Sviatku Všetkých svätých a... čas sa na tom filme už dosť podpísal. Síce to bol Carpenter, ktorý to krvavé divadlo rozbehol a aj keby som chcel hodnotiť v kontexte doby v ktorej (podla niektorých) kultový Halloween vznikol, nemôžem dať viac ako 60%.

• 16.10.2012  23:12

70% kniha je samozrejme obšírnejšia, no do filmu sa posnažili dať podstatu. Hnusný Západný Berlín so svojimi hnusnými panelákmi a samozrejme ešte hnusnejšou Bahnhof Berlin Zoologischer Garten...

• 12.10.2012  21:52

Mohol by som napísať že slabšie ako jednotka no napíšem len že je to iné ako jednotka (aby som obhájil moje hodnotenie). Takže viac komédie, viac dôchodcov, prijateľná stopáž a tie ďalšie veci ako Chucková zblúdená guľka či Arnoldova topánka značky Smart :)) 68,5% ale 4*

• 23.9.2012  22:27
    V pasti (2005)

57% ...keď som pozeral Teda Bundyho, tak som "fandil" Tedovi, aj tu som v podstate držal s tým nesprávnym pretože tá Hayley mi prišla taká odporná mladá ... a celé mi to prišlo "až moc" tak že mi nič iné nezostávalo.

• 27.6.2012  23:15
    SLC Punk! (1998)

Neviem už ktorý slovenský pankáč svojho času povedal že punk má v hlave, nie na hlave a vlastne o tom je aj tento film... Ako to tak býva každá parta má tvrdé jadro, ktoré je to najtvrdšie a zároveň najčistejšie v ideách, ktoré stelesňuje. Čo sa však udeje, keď tvrdé jadro začne mäknúť a to celkom prirodzene? Nie, neprestali si farbiť vlasy, robiť si číra, neprestali Fuckovať na počkanie, no v pauzách medzi týmto sme my zistili že je to všetko póza... 70%

• 9.6.2012  23:39
    Proti zdi (2004)

Ak si myslíte že nemecký film o a.) nemeckých Turkoch čo nechcú byť Nemcami, b.) nemeckých Turkoch čo zabudli byť Turkami, c.) o turkonemeckých sebevrahoch, v hlavnej úlohe s bývalou pornoherečkou nemôže byť dobrý, tak sa mýlite: 80%.

• 23.4.2012  19:10

Námet: Hana Zelinová - Moja je pomsta (1967) Skvelá atmosféra leta ´69 v budujúcej no i rúcajúcej sa Bratislave, Pohľad na módu, životný štýl počas zlatého obdobia ČSSR, ale tak pokazený dej... škoda :(

• 15.2.2012  01:04

80% Exploitation od českej suprafeministky Chytilovej, ktoré sprvu ako komédia vás môžno chytí, možno nie (Donutil) no neskôr sa preleje (v dnešných gorilích dňoch) do politickej drámy aj o tom, akú cenu má pre spoločnosť jedna znásilnená žena.

• 10.1.2012  23:23
    Já, legenda (2007)

Oslobodený od mediálnej masáže, od prvotných recenzií, pár dní pred premiérou na markíze /:D/, som si vychutnal tento filmík a musím skonštatovať že hoc nemám vo svojom výbere filmy tipu sci-fi a horory tiež nie, tento ma zaujal. A dosť ma zaujal: 90%

• 4.1.2012  22:01
    Peacemaker (1997)

Prvá polovica filmu je nadštandard - destraction derby na mercedese napríklad :) ..no potom to už prechádza do amerického klišé.

• 4.11.2011  18:23
    Výmet (2003)

ako komédia.... no nieje to môj štýl humoru.... ako dokument.... toto Zuza myslela vážne??? ...

• 26.6.2011  19:09
    Kdyby mě zabili... (TV film) (2011)

100% Vitajte v strednej Európe, v regióne, kde je mafia a najvyššia štátna moc prepojená v jeden celok. V regióne, kde sa byť čestným policajtom slúžiacim vlasti nenosí, pretože sa ľahko môžete dostať do nemilosti len preto, lebo odhaľujete zločin.

• 24.6.2011  11:07

80% ...ževraj vykrádačka Tarantina... ale mne je to fuk. Dobrá dávka krvi a čierneho humoru na piatkové predpoludnie. Mne sa to páčilo!

• 24.4.2011  16:24

80% ....v čechách to ide... to obzeranie za dobou nie tak minulou. Na slovensku okrem Muziky nevzniklo vlastne nič. Film ktorý sa tvári ako komédia /smial som sa dosť často/ no v zápätí vás zmrazí dávkou socialistickej morálky.

• 22.4.2011  15:09
    Konkurs (1963)

Zoberte pár známych, kameru. Dohodnite si vstup na skúšky dychoviek či na konkurz do divadla. Napíšte dve strany dialógov pre nehercov. Povedzte im kde majú kedy stáť a čo vravieť a stlačte REC na kamere.... V roku 1963 sa podobným postupom zacvičoval Miloš Forman a položil tak základ českej novej vlny.

• 22.4.2011  14:54
    Den poté (TV film) (1983)

55%... o hodne slabšie ako Threads, ktorý latku filmov o tejto téme zdvihol hodne vysoko. "Deň potom" je dosť amatérsky hlavne čo sa týka niektorých nezmyselných dialógov. Svet po atómovej vojne je tu však zobrazený celkom presvedčivo - Kansas City zrovnané zo zemou, no ako som už napísal na Threads, ktoré boli točené ako TV film sa vo viacerých faktoroch nechytá.

• 18.4.2011  19:06

70% ....orgazmus ako u väčšiny na čsfd sa u mňa nekonal, ale napriek tomu nejdem pod 4*. Vojna - akákoľvek je svinstvo. A navyše v dnešnej dobe, keď sa bojuje v mene USA čo najďalej od USA je to svinstvo na druhú. Ale filmový zážitok sa dostavil a bol viac pozitívny ako negatívny.

• 1.4.2011  22:01

moje hodnotenie: 90% Keďže som ešte pred vyše hodinou netušil že takýmto "surovým" (z pohľadu absencie scenára nahradeného "len" realitou) dokumentom sa môže popýšiť aj (česko)slovensko, som v šoku. Snímok dokazuje že zlaté šesťdesiate boli ozaj zlaté. Snímok natočený trojčlenným štábom, ktorý si pán režisér aj sám zostrihal ukazuje akým smerom by sa mal uberať dokumentarista, ktorý to myslí vážne a chce ukázať veci "tak ako sú".