Theker

Jaroslav Balla

okres Nitra
??--??

• 10.2.2011  21:08
    Spojenectví rysů (TV film) (2010)

Ten raj máme za oknami. Tých ľudí čo svoj život vrátili ta, odkiaľ sme tak násilne odtrhnutí... tak tí majú môj obdiv. Príbeh o tom, ako človek dokáže nielen život zobrať ale aj zachrániť a nie len ten rysí. Proste Líza a Muro sú moji noví obľúbenci :)

• 3.10.2010  19:59
    Ukřižování (TV film) (2008)

58%... z jednej časti plné faktov či prehliadka štýlov krucifixácie prierezom storočí, no z pohľadu ukrižovania Krista len zmes akýchsi domnienok a úvah.

• 1.9.2010  13:03
    Něžná mafie (TV film) (1997)

Podceňované exploitation v komerčnom hábe so svojimi nespornými kvalitami. 80%.

• 30.8.2010  17:20

Dosť dobrý krimitriller s nečakaným zvratom a kvalitným hereckým obsadením.

• 26.7.2010  15:40

70% ...príjemná oddychovka. Skvelý Belushi a nevýrazný Tupac, čo však nevadí.... Film postupne graduje a končí sa.... celkom dobre, takže keď sa niekedy budem nudiť možno zhliadnem znovu.

• 5.7.2010  20:35

Čakal som niečo o nitrianskom hrade ale dostal som niečo čo sa nedá špecifikovať....

• 4.7.2010  16:17

Dopredu priznávam, že zo 140minút som videl len úvodných 50 a ak sa to potom náhodou rozbehlo a zmenilo na mega - tera - giga kvalitný film, tak nemám právo hodnotiť, ale ak to pokračovalo v načatom nudnom ničím (ale fakt ničím) nezaujímavom slede náhodných scén, tak som zrejme dobre spravil. PS: film hodnotím ako "odpad!", tá jedna hviezdička je pre krásnu prírodu.

• 2.7.2010  16:43

Ako som sa zamiloval.... Poppy je neskutočne optimistické žiena v najlepšom veku, ktoré na jednej strane dokáže svojou prítomnosťou zdvihnúť náladu všetkým v okolí, na strane druhej dokáže liesť na nervy všetkým v okolí a to len preto, že je HappyGoLucky. Film nemá vlastne žiadny dej, nenesie žiadne posolstvo (i keď...) takže sa mnohým môže zdať nudným, nezáživným... Ja tento film beriem ako ako profil človeka a ako profil, ktorý aj mňa povzbudil - potešil, ale privodil mi mne zatiaľ nešpecifikovanú náladu.... Poppy je ozaj sympatická a chcel by som s ňou stráviť viac času, ale nie každý má to právo...

• 26.6.2010  21:59

Krv tuhnúca v žilách, fotodokumentácia, ktorú je ťažko zobraziť bez cenzúry, dychberúce profily vrahov z úst ostrieľaných psychológov či vyšetrovateľov, čierne ovce národa v celej svojej nechutnosti, hlas Tomáša Maštalíra plus neskorá nočná hodina a bedna zapnutá na estévečke.... o pokojný spánok som sa pripravoval pravidelne a nenútene. Jeden z najlepšie spracovaných slovenských dokumentov. Škoda, že hviezdami večera, vlastne noci boli tie čierne ovce národa....

• 23.3.2010  23:08
    Aféry (TV seriál) (2010)

Neviem čo proti tejto serii máte. Já sa pri tom vždy dobre pobavím... veď najprv to vyzerá, že obrába jej sestru a nakoniec vysvitne že jej dcéru... sehr guuuut!

• 10.1.2010  20:03
    Probuzení (1959)

Taký čs Rebel bez príčiny s tým, že tu hlavná hrdinka príčinu má. Na rok vzniku (59) je to dosť zdarilý snímok bez nútených ideologických vsuviek. Možno mi trošku vadil ten epilóg, ale inak psychodráma, ktorá bola natočená o desať rokov skôr, ako by sme očakávali.

• 5.1.2010  23:24
    Sexy 40 (2009)

Milfka a mladík čo nepotrebuje okuliare na čítanie... no dobre, mohla to byť celkom vtipná mestská komédia ( prvá polovica filmu), no režisér si odskočil pre cestopisy a zakončil to starým dobrým klišé, veď načo vymýšľať čosi nové i keď vlastne záver si každý môže domyslieť. Kto má rád filmy s MILF tematikou (nemyslím teraz porno) tak tomu môžem odporučiť "Crush" s úžasnou Andie MacDowellovou, to je určite lepší filmový zážitok ako toto podľa mňa divnô dielo.

• 2.1.2010  00:03
    Ženy mého muže (2009)

HAMBA HAMBA HAMBA !!!

• 31.12.2009  13:32
    Slovenský bigbít (TV seriál) (2007)

Je to dobré, len škoda že trošku obmedzené (len na 60s...). Na český bigbít to bohužial nemá.

• 6.12.2009  21:48

Celkom pohodové trashmovie, síce viac Hollywoodske ale len z pohľadu produkcie pod ktorú sa podpísal Tarantino (a za ktorým išli do tohto filmu mnohí, ktorí zostali následne sklamaní, pretože NIE - toto nieje Tarantino). Proste taká pohodová umastená, ogrcaná, ošukaná motorkárska story plná nahých kurvičiek a vetrom ošlahaných chlapov. Na odreagovanie určite doporučujem! 79,95%

• 27.11.2009  22:35

Tak túto sociálnu drámu už poriadne nahlodal zub času. Charaktery a herecké výkony sú na dnešnú dobu skôr komické ako dramatické, no to sa samozrejme netýka Deana. Bohužiaľ nedokážem hlavne pre tieto dôvody dať viac ako tri hviezdičky, no film svoje kvality určite má. Rebel bez príčiny, ktorý má rád svojho otca a ktorému lezie na nervy panovačnosť svojej matky. James však čaká od otca viac autoritatívny prístup, no ten mu ho dať nevie - nedokáže, lebo je slaboch.... Film je príbehom jednej noci, jednej "nevinnej" hry a jednej utrpenej cti.

• 18.10.2009  22:46
    The Bill Cosby Show (TV seriál) (1969)

POZOR Väčšina z vás asi hodnotila seriál z roku 1984!!!

• 7.10.2009  15:47
    Barvy (1988)

Môj druhý film s tematikou L.A. gangov a takisto druhý film od Dennisa Hoppera (ako režiséra). Film je dobrý, no kto čaká nejakú "negerskú" záležitosť, tak ten je vedľa. Pretože viac ako o gangoch je tento film o ľuďoch, ktorý proti nim bojujú. Vlastne sa jedná o klasickú policajnú dvojicu teda nováčik a ostrielaný a ako to býva z úplne rozdielnym postupom....

• 8.9.2009  14:02

Fraška! Toto ide mimo moju úroveň chápania trashmovie... proste trápna paródia na legendárny Cannibal Holocaust!

• 29.8.2009  22:43

(Začnem stručným info pre znalcov: Exploitation - WIP) Tábor padlých žien je dosť neznámy slovenský film s kvalitným obsadením a zaujímavým príbehom z našej nie až tak dávnej histórie. Do prevýchovného tábora privezú ďalšiu várku "priradencov" a to tentokrát bratislavské prostitútky na prevýchovu k socialistickému spôsobu života. Dráma, no ja by som k tomu pridal ešte tragikomédia, ktorá sa oplatí vidieť. Zistíte, že na Slovensku sa netočia (netočili) len "pseudointelektuálne" nič nehovoriace filmy na spôsob Matkinových kníh, ale vznikli tu i ojedinelé snímky, o ktorých by sa malo hovoriť možno viac.

• 21.8.2009  21:59

Nehodnotím, pretože po polhodine nudy som rezignoval... nevidel som zatiaľ ani jeden tank len Viktora Preissa ako pozerá von oknom a vraví niečo o obsadení republiky a o vojne.... Keď film o šesťdesiatom-ôsmom a o mladých tak stokrát lepších Renčových Rebelov. Anglické jahody mi nechutili.

• 16.8.2009  00:42
    Wrestler (2008)

Dobre zahraná ukážka, ako to vyzerá po prežitom americkom sne. Keď bol RAM na vrchole nebol iba šedý mainstream.. bol hviezda.... Teraz keď je RAM už za zenitom tiež nieje mainstream... je niečo menej....

• 8.8.2009  18:58
    Elvis (1970)

Elvis - Takí sme boli..... Dokument zo skúšok a zo šiestich predstavení v Las Vegas..... Elvis bol len jeden... aj ked nieje mojou osobnou jedničkou, tak mi nič nebráni v tom dať tomuto dokumentu plný počet, pretože to bola šou ako sa patrí... a keď Elvis počas Love me tender zišiel dole do hľadiska a bozkával faninky a potriasal si ruku zo všetkými na okolo, tak na to asik tak ľahko nezabudnem... Hehe, pripomenul mi tým pápeža :)

• 7.8.2009  20:49
    Elvis: Aloha from Hawaii (TV film) (1973)

Síce Elvis už nieje to čo zamladi, je vidieť, že je poznačený showbiznisom, ale stále je to ELVIS, ktorý stojí za to.

• 1.8.2009  21:06
    Proboha! (2008)

Uff.... čo k tomu napísať?? Proste musíte vidieť, a keď uvidíte, tak začnite rozmýšľať. Ale prosím vás hneď!

• 27.7.2009  10:53

Zaujímavý hraný dokument o vynálezcoch "českého" penicilínu. Bol som milo prekvapený kvalitnou filmárčinou nijak nepoznačenou politikou, takže hodnotenie je na mieste.

• 18.7.2009  00:07

Filmová klasika. Ak máme nájsť film, ktorý radí pohyblivé obrázky k umeniu, ktoré uctievame, tak nám stačí Sunset Boulevard. Neviem čím to je, no je to tak. Proste reč umenia, ktorú cítime v barokovom chráme, či z Van Goghových obrazov je prítomná aj u Normy Desmondovej.

• 12.7.2009  00:24
    Tanec s vlky (1990)

Silný a dojímavý príbeh....

• 10.7.2009  19:36
    Casino (1995)

Genéza jedného kasína spolu zo všetkou špinou okolo toho. Opäť brilantná filmárčina od Scorseseho.

• 9.7.2009  17:03
    Zvrácený (2002)

Ešte teraz ma bolí z tých nizkych frekvencií hlava.... ale k filmu: silné pasáže zo začiatku (teda vlastne z konca) sú naozaj silné, no ku koncu snímku to už je len slabá káva, ale keď si zoberieme film ako celok, tak je to podarený filmový experiment.