Magnolia (1999)

Sú filmy, ktoré aj keď sú dobre natočené (až tak dobre že vám nevadí ani trojhodinová záležitosť), vo vás nezanechajú to, čo by ste čakali. A potom pozriete na čsfd a vidíte skoro samé top hodnotenia. No a potom sú tam hodnotenia priemerné a podpriemerné. A vtedy zistíte že nieste sám, ktorému myšlienkové pochody nebežia tak, ako väčšine. Magnolia je film, ktorý má všetko čo sa od dobre natočeného filmu očakáva: nestráca dynamiku ani pri dlhej stopáži, herci dávajú zo seba len to najlepšie... no a potom čakáte že vám niečo vyrazí dych. Hej aj vyrazilo. No prišlo to už po funuse a budilo to dojem ako nutné zlo. Teda aspoň u mňa. Po -pre mňa- kultových Boogie Nights som siahol po ďalšom údajne výbornom filme od režiséra P.T. Andersona, no sekol som sa tak, ako naposledy u Stalkera (Tarkovskij) či dávnejšie u Fontány (Aronofsky). 60%

Hříšné noci (1997)

V ďalekej minulosti, keď sa ešte péčko točilo na celuloid a len o svetlá sa staralo 20 ľudí... sa zrodil kult! 90%

Napoleon Dynamit (2004)

Fúha, navnadený pár vtipnými scénkami som sa na to vrhol. Škoda však že tie dve či tri fajn scénky boli jediné čo tento film k zasmiatiu ponúkol. No a hodnotiť to z pohľadu akejsi sondy do života retardovaného študenta strednej na americkom vidieku sa tiež nedalo, pretože vo filme sa nik normálny neukázal a po cca hodinke som si už aj já pripadal ako osoba z deficitom IQ. 40%

Marie z Nazaretu (2012) (TV film)

@batistutta tak prečo teda kazíš hodnotenie? Keď si niečo nevidel tak to nehodnoť. alebo si naháňaš počet hodnotení? PS.: viem že môj názor patrí do diskusie a kľudne ho zmažte, ale najprv zmažte toho trapka čo filmy nepozerá ale hodnotí !!!!

96 hodin: Odplata (2012)

Pôvodný Taken bol/je pecka. Pri tomto už vieme čo máme čakať, takže scenár nám odpadáva, plus tu máme malú reklamnú vsuvku firmy Apple (ale budiž) no a okrem Istanbulu tu nájdeme aj nejakú ekšn takže 60% (ale ten klišé koniec si mohli odpustiť...)

Konfident (2011)

Väčšine tu prítomných sa možno neľúbi Nvotova "filmařina" ale mňa istým spôsobom priťahuje už od Muziky, takže aj keď by som filmu mohol vytknúť isté technické nedostatky (napríklad nálepka KO na eštebáckom aute), nedám mu menej ako 70% a na tomto hodnotení má zásluhu aj zadoček Miši Majerníkovej :)

5 proti 5 (2007) (pořad)

Bavilo ma to pozerať nepravidelne tuším prvý polrok, kedy ešte Bičan nemusel pred nakrúcaním šnupnúť nejakú tú čiaru. Moje hodnotenie teda patrí začiatkom tejto klasickej TV súťaže, nie jej nútenému a čoraz viac slaboduchému pokračovaniu.

Džusový román (1984)

Najprv prebehlo stotožňovanie - áno vstávať zavčasu do fabriky to poznám, potom prišlo potešenie - spomienka na Novú Vlnu, no a potom prišlo znechutenie - abortus... Taký hraný dokument o reálnom socializme 80. rokov - 80%.