Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Oblíbené filmy (10)

Faunovo velmi pozdní odpoledne

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Od svých nejoblíbenějších herců, tj. Leoše Suchařípy a Roberta De Nira, čekám vždy maximum. A tady jsem se dočkal. Jsem opravdu rád, že Věra Chytilová neskončila jako klapka.

Život je krásný

Život je krásný (1946)

Malá nápověda k tomu, co máme v životě dělat, jestli to náhodou není jedno, jací vlastně jsme a zda má život vůbec smysl. Vítejte v Pottersville!

Babiččin dům

Babiččin dům (1988)

Snad nikoho neraní mrtvice z toho, že jsem si dal tento filmový poklad do svých oblíbených. Tímto pozdravuji svou vskutku milou babičku, všechny ty skvělé hochy z Pomády, co mi přebrali holky, pipiny, co jim nebylo dost dobré objetí v kadilaku, policajty, co mi vžycky "moc pomohli" a taky všechny soudržky učitelky, vychovatelky z družiny a pionýra, co usilovali o mou nezávadnou výchovu.

Vrah mezi námi

Vrah mezi námi (1931)

Nejvíce obdivuji ten nadhled a humor. Ačkoliv jsem sledoval příběh masového vraha dětí, dobře jsem se bavil a občas zasmál. Společenské vztahy i po 80 letech mají co říci o těch současných. Není to jen film, je to umělecké dílo.

Billy Elliot

Billy Elliot (2000)

Je to opravdu tak emotivní, jak píšou zdejší mudrcové. Celá ta rodinka je taková fantastická 4, hlavně Mr. Fantastic pan fotr je prostě vynikající. To, jak se mladý Billy chopil své role a přechody do jeho "tanečního světa" jsou maximálně povedené. U většiny muzikálů je začátek tančení/zpívání podivný, trapný, musíš si říct - je to muzikál. Ale tady ne.