Tommy987

okres Senec

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 2.12.2018  01:29

Damn, that shit was dope!

• 17.12.2017  22:44

Ewanovi sa zatúžilo po Oscarovi, tak siahol po Pulitzerom ovenčenej geniálnej predlohe Philipa Rotha, bol jej celkom verný... a myslel si, že to stačí. Bohužiaľ, nestačilo.

• 26.10.2017  22:29
    Jana Eyrová (2011)

Veľmi pekná omaľovánka.

• 26.10.2017  15:49
    matka! (2017)

Čokoľvek dobré a čokoľvek zlé, čo ste o tomto filme počuli, všetko je to pravda. Aronofsky zobral matku(!) Zem, znásilnil ju Bibliou a zasypal tonou symboliky, niekedy lacnej, niekedy menej. Je to obžaloba ľudstva za to, že ničí túto planétu a obžaloba Boha za to, že mu to je jedno. Ale celé to vnímame optikou "matky," ktorá nechápe, prečo sú všetci takí nevďační, bezohľadní idioti a prečo ju "manžel" nechá prevalcovať k absolútnej bezmocnosti a do pozície pasívneho svedka vlastnej devastácie. A hej, celé je to dosť nabubrelé a in-your-face. Ani až také objavné to nie je. Ale ani sa to neberie vždy úplne vážne (že, Michelle Pfeiffer). A je tam dosť podnetov a motívov aj mimo tejto základnej kostry (celé to môže byť aj o rozklade jedného dysfunkčného manželstva). A Jennifer Lawrence, prítomná snáď v každom jednom zábere, je jednoducho skvelá. A subjektívna kamera Matthew Libatiqua v spojení so zvukovou stopou efektívne pracujú na tom, aby nás všetky tie šialené výjavy (a čakanie na ne) pohltili rovnako ako "matku." Aronofsky hovorí, že chce robiť filmy, pri ktorých budú ľudia buď tlieskať, alebo pískať, nič medzi tým. mother! tento cieľ spĺňa.

• 21.12.2016  20:34

Anti-Moneyball. Ak Moneyball bol oslavou baseballu skrz prizmu moderného geekovstva, tak toto chce byť akási starecko-nostalgická odpoveď. Akože na čo sú dobré kompjútre a interweby a presná štatistická analýza hráčov a ich výkonov, keď slepnúci vrčiaci Clint proste *počuje*, že namyslený stredoškolský Babe-Ruth-wannabe nebude zvládať točené nadhody, hoci páli jeden home run za druhým. Gratulujem. Toto staromilstvo by sa ešte dalo odpustiť, keby film mal dobrý scenár (nemá), dobré herecké výkony (Justin hrá zle; Clint nehrá, len vrčí; Amy sa aspoň snaží), alebo by to aspoň nekončilo tým najhlúpejším a najotrepanejším happyendom. Celé zle.

• 15.12.2016  15:01
    Hráč (2002)

Disneyovský feel good movie podľa skutočného príbehu, akurát bez akejkoľvek snahy o filmársku či scenáristickú kreativitu. A na konci pre istotu neuviedli, že Morris odhádzal v lige dokopy len asi jeden a pol zápasu a s mizerným, mizerným skóre :-)

• 1.5.2016  20:33

Chris Evans si pozrel Linklaterovu "Before Trilogy" a povedal si, že veď to je easy - dve postavy, jedno mesto, jeden večer a 90 minút dialógov. To dokáže aj on. Nedokázal. Postavy síce sú, ale sú nudné, nesympatické, chýba im charakter a nefunguje medzi nimi žiadna chémia. 90 minút dialógov tu je, ale kým tie Linklaterove sú chytré, živé a prirodzené, tie Evansove šuštia papierom a sú dosť banálne. Nočný indie New York je fajn, ale to je tak všetko.

• 18.11.2014  02:21

I'm mad as hell, and I'm not gonna take this anymore!

• 3.10.2014  20:54
    Nevěřící (2013)

Richard Dawkins aj Lawrence Krauss sú obaja vynikajúci popularizátori vedy a kritici náboženstva a úprimne si ich vážim. Tento dokument ich sleduje počas ich "turné" po svete. Dávajú prednášky, zúčastňujú sa diskusií a debát, poskytujú rozhovory v televízii a rádiu atď. Väčšinu daných prednášok som videl už pred týmto filmom a obvykle sú výborné. Obaja sú výborní rečníci a keď majú nejakých náboženských oponentov, väčšinou ich intelektuálne vysoko prevyšujú a debaty bez problémov vyhrávajú. Avšak tomuto dokumentu sa to všetko podarilo zostrihať do celku, ktorý je nemastný-neslaný, útržky jednotlivých debát na seba často nenadväzujú a namiesto koherentného obrazu o práci týchto pánov tu máme len guláš niektorých ich argumentov bez hlavy a päty. Ľubovoľná prednáška ktoréhokoľvek zo zúčastnených ľudí vás obohatí viac, ako tento film. Alebo aj Religulous Billa Mahera.

• 20.12.2013  18:54
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

1. séria - 80%, 2. séria - 80%, 3. séria: 30%

• 21.5.2011  23:39
    Bio Ráj (1988)

Keď raz na tejto planéte pristane mimozemská civilizácia a spýta sa, že čo je na tých zvláštnych pohyblivých obrázkoch také fascinujúce, treba im pustiť Cinema Paradiso.

• 13.5.2011  22:19
    Odsouzení (2010)

Dráma o tom, ako silný jednotlivec vedie nerovný boj s veternými mlynmi systému. A vyhrá. A je to podľa skutočného príbehu. Takýchto tu už fakt boli tucty, lepšie i horšie, ale asi nie je náhoda, že tento druh filmov sa cíti najpohodlnejšie niekde na Hallmarku. Ale napriek tomu nebudem až taký prísny, lebo: a) je tu len nutné minimum citového vydierania (žiadne spomalené zábery objímania sa v slzách v sprievode sladkobôľnej hudby a pod.); b) okrem "boja proti nespravodlivosti" je to aj o absolútnej súrodeneckej láske a dôvere (Kenny počas celého filmu ANI RAZ nepovie svojej sestre, že je nevinný, rovnako sa jej explicitne ani nepoďakuje, ich vzťah je skrátka tak silný, že takéto slová nie sú potrebné); c) herecké výkony Hilary Swank a Sama Rockwella sú výborné.

• 13.2.2011  11:29
    Drux Flux (2008)

Herbert Marcuse by bol rád...

• 15.1.2011  11:59
    Vrcholek (2008)

Hedonik či nie (ad Adrian), toto je maximálne tak naratívny bordel. Dali sa z toho spraviť zhruba tri dobré filmy (jeden o hektickej práci redakcie denníka, druhý o nástrahách workoholizmu, tretí o hrôzach leteckej katastrofy), ale toto je guláš všetkého menovaného, s nejasným "posolstvom", krívajúcou gradáciou a bez toľko potrebnej katarzie. Zbesilá obrazová montáž sa snaží o akcentovanie (ne)riadeného chaosu v prostredí redakcie, ale zlyháva remeslo - strihy často nenaväzujú, orientácia v priestore je nemožná. Kamera robí na profesionálny film niekedy až neuveriteľné pohyby (nezvládnuté švenky, šialené zoomovanie), ktoré pôsobia rušivo. A aby toho nebolo málo, stopáž je hriešne naťahovaná, 145 minút bolo na nevydržanie. 5 / 10

• 18.12.2010  20:12

Smrť. Labuť. ZOO. Noha. Rozklad. Noha. Dvojčatá. Symetria. Irónia. Klavír. Umenie. Vermeer. Symbolika. Nyman. Greenaway.

• 30.11.2010  18:45

Zimomriavkovo geniálne a absolútne zásadné dielo Jakubiskovej tvorby i slovenskej kinematografie ako takej.

• 20.11.2010  00:48

Určite to nie je to najlepšie od Sofie (mohla by sa už pozrieť aj inam, než do intímnych medziľudských vzťahov), ale stále je to výborné. Životná rola Stephena Dorffa. 9 /10

• 5.11.2010  19:28
    Poezie (2010)

Zvláštna atmosféra, brilantne zahrané, veľa vecí na premýšľanie, ale tých 139 minút je fakt príliš. A v rámci budovania poetiky by tomu možno prospela nejaká tá hudba... 7 / 10

• 12.8.2010  20:59

Akčno-romanticko-komediálny výplach, ktorý by mohol byť kvôli svojej klišovitosti a miernej stupidite odsúditeľný ako totálna zbytočnosť a záťah na peňaženky párikov, keby nebol tak sakramentsky svižný, svieži a zábavný. 7 / 10

• 12.7.2010  19:55
    Firefly (TV seriál) (2002)

Vedenie FOX-u sa bude naveky smažiť v nejakej špeciálnej časti pekla za zrušenie tohto geniálneho seriálu.

• 11.4.2010  19:04
    Bobule (2008)

Klišovité, ale milé.

• 16.3.2010  18:03
    Roger a já (1989)

Vtipná, ale argumentačne nevyspelá a demagogická "dokumentárna" hračka.

• 10.3.2010  22:21

Nebolo to zlé, formálne je to super dielko, oceňujem apolitickosť a celkom dobrý psychologický profil Rennerovej postavy a nebyť tej šialenosti s oceneniami, tak dám asi 4*, ale demonštratívne znižujem hodnotenie o hviezdičku, lebo uprednostniť tento film v kategórii scenár (!!!) pred Tarantinovými Bastardmi a v kategórii najlepší film prakticky pred kýmkoľvek z trojice Avatar-Bastardi-Up in the Air, je donebavolajúca blbosť.

• 28.2.2010  20:18

Viď Marius

• 12.1.2010  01:18
    Cabin Fever (2002)

Rozkošná chujovinka za jednu hviezdičku, druhá je za super koniec.

• 25.11.2009  15:55

Twilight v chlpatom.

• 15.11.2009  22:13
    Náhradníci (2009)

Čisto podľa námetu to malo potenciál stať sa jedným z najzaujímavejších sci-fi tejto dekády, bohužiaľ to ale spackaný scenár a mdlá réžia poslali do tuctového podpriemeru, odsúdeného na zabudnutie... 4 / 10

• 4.11.2009  14:34
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Päť hviezd a jedna symbolická za jeden z najdokonalejších televíznych diel, aké som videl. So say we all.

• 25.10.2009  22:49
    Proroctví (2009)

Tento film je taká hrôzostrašná býkovina, že nebyť občas slušnej atmosféry a dobrého vizuálu (na čele s peknou, dlhou jednozáberovou sekvenciou), bol by som nútený dať odpad. Scenáristi dávajú logike na prdel tak, že človeku sa už nechce ani cynicky uškŕňať, len by sa nad celou touto zlobou rozplakal. Light spoilers ahead: To, že hlavný hrdina "langdonovským" spôsobom vždy všetko vie (pattern v tom zhluku čísel spozná zhruba za 1,5 sekundy), by ešte ani tak nevadilo, hromadenie náhod, resp. "osudových stretnutí" vlastne tiež nie, keďže sme sa determinizmom oháňali už hneď na začiatku filmu. Keď ale dospejeme k prvému koncu (z troch) a zistíme, že celý doterajší dej aj s číselnými záhadami bol pre vyústenie úplne zbytočný, tak začneme seriózne rozmýšľať, či Alex Proyas fičí na nejakých tvrdých drogách, alebo sa dal k Vesmírnym ľuďom. "Druhý koniec" je typické rodinné zmierenie, bez ktorého to jednoducho nemôže byť, a keď už si myslíme, že miera gýčovosti nadobudla maximálnu možnú hodnotu, tak na nás režisér vrhá niečo tak strašlivo zlé, na čo snáď ešte ani slová nevymysleli. Sladkobôľna hudba, šťastný chlapček a dievčatko bežiace po digitálnej lúčke (harmonicky sa vlniacej vďaka jemnému vánku) smerom ku krásnemu veľkému stromu (áno, na rozlúštenie tejto vysoko sofistikovanej "symboliky" by pravdepodobne stačili kognitívne schopnosti neandertálca), to už je fakt vysoko over-the-top. 3 / 10 a režisérovi Vrany a Smrtihlava prajem skoré uzdravenie.

• 17.10.2009  23:32
    Dvojí hra (2009)

To Clive and Julia. My thanks to you for a job perfectly done.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12