ratpile

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 2.1.2020  17:38

Nic vic sem nechtel. Sam doma: Pasti z Vietnamu. Gangsta mexikanci, trocha Gran Torina a gore řežba v závěru. Není to zdaleka taková akční pecka jako čtyřka, ale jinak nemám výhrad.

• 6.12.2019  17:16
    Joker (2019)

Umim si Phoenixe predstavit v mene utahane, v mene artove a mene depresivni verzi Jokera, nezli v tomto pribehu Unaveneho mamanka stredniho veku. Phoenix je ale natolik podmanivym ukazem, ze i sebenudnejsi scena hypnotizuje. Samotne vyvrcholeni je pak naprosto brilantni (jak filmarsky, tak vyznenim) a tu misty divnou znepokojivou nudu posouva do drazdiveho rozpolozeni mezi anarchii, soucit a jokerovske silenstvi. A to rozhodne neni tuctova zalezitost. All I have are negative thoughts.

• 6.12.2019  16:48

Na Irishmana jsem se tesil vic, Tarantino me ale nakonec vydrazdil mocneji nez Scorsese. Ze to bude cinefilni a maniakalne vypiplana lahudka jsem ocekaval. Ze to bude mit jak treskute zabavne, tak i tahle momenty jakbysmet. Neocekaval jsem ale tak kurevske zadostiucineni v zaveru, tak paradniho frajera Pitta a ze to vsechno spolu bude tak pekne, barevne ladit v tehle divne hollywoodske pohadce. Tarantino je bezskrupulózní bourák. A footfetisista. Plna palba.

• 6.12.2019  16:40
    Irčan (2019)

Tesil jsem se na to jak malej, protoze zeru vsechno co smrdi mafii, De Nirem, Pescim, Pacinem a hlavne Scorsesem. Scorsese porad umi servirovat ten pocit, ze lze fungovat jako lidska zruda, vrah, zlodej a kurevnik, s hrdosti a noblesou predaka prijemneho rodinneho podniku. Jen uz to nebyla ta cista, ostra gangsterka ala Mafiani ci Casino a vlastne jsem mel pocit, ze uz jsem to vsechno videl v cistsi a zabavnejsi forme. Jako ulepena, starecka, mafianska pusa na rozloucenou, to ale porad funguje nadprumerne. Jen to tentokrat nebyla takova radost jako za mlada.

• 9.2.2019  18:36

Cooper je skvely, Gaga civilni, pisnicky obstoji i bez filmu a je to vcelku sveze odvypravene, takovym tim indie "mam kameru az v nose" stylem nasnimane dilko. Presto, pocity mam spise ambivalentni. Jakoby snimek prave v tom svem nezavislem poletovani kolem obliceju postav nedostatecne napnul dramaticky oblouk, a ac se tim vyhnul davce zanroveho klise, pusobil na me tak nejak nevypointovane . Jo a trochu mi vadil nijak nekomentovany prerod Gagy v nemastnout neslanou "popovou princeznu. Myslel jsem, ze je jeji postava o necem trochu jinem.

• 29.1.2019  16:22

Vlastne mi to vubec nevadilo. Zamerne becko s predatory na malomeste, sexy doktorkou a bandou zelenych mozku a dostatkem nadhledu k tomu. Dalo se z toho vyvarit sakra vic, dalo se jit mnohem vic na dren beckove podstate; stejne mi to ale pride mnohem vic nezli cokoliv se sterilni znackou s cejchem zbytecne sracky Predator vs Cokoliv.

• 29.1.2019  16:16
    Venom (2018)

Cekal jsem o dost vetsi pruser. Tohle je jen prumerny, zato prehledne odvypraveny komiksak - s nadprumernym hlavnim protagonistou a uspokojive badass vesmirnym parazitem. Nic vic, ani nic min. Snesl jsem to ale o dost snaz, nezli takoveho Aquamana. Ta ctvrta hvezda je jen Hardyho.

• 29.1.2019  16:10

Nevim, kdo prisel s tim, ze nejlepsi bude ze sveta Harryho Pottera odebrat vsechny barvy a vizualne pusobit jako skotsky dokument z KLDR. Kde jsou teple barvy, spicate klobouky a trocha toho kouzla?! A co se druhych Zvirat tyce, je to opet ta sama malodramaticka sragora jako jednicka. Slozity dej se snazi neustale podsouvat epicka dramata a osudove okamziky, u kterych divak ale zadnou osudovost neciti - byla mu zkratka jen recena. Nejkomictejsi je pak zaverecna scena radoby sokujiciho vyzneni, u ktere jsem absolutne netusil, co si z ni mam vlastne vzit a jak tedy snimek skoncil. Podivnost, ktera se bere straslive vazne a pritom jen potahuje barevne universum HP sedym filmem a lepkavou hmotou slizkych vztahu nesympatickych postav, vcele s hnusakem Mlokem. Pardon, ale oblibu tehle serie nechapu.

• 29.1.2019  15:52
    Bumblebee (2018)

Jedno z tech lepsich (jeslti ne nejlepsi) rozsireni universa. Bumblebee obstojne destiluje to nejllepsi z uvodu jednicky (seznamovani s autem, teen elementy), coz je sic misty prvoplanove roztomile a dnesni retro vlne mirne nadbihajici, lec porad lepsi, nez dalsi mega valka 5000 autobotu na prstencich Saturnu. Nejvetsi hereckou devizou je pak jednoznacne Hailee Steinfeld, ktera se umi prodat ve vsech polohach a jeji herectvi je emotivni, ale nefrackovite. Jo, a konecne je transformeri film odvypraven a sestrihan prehledne, coz je vlastne mozna ta nejzasadnejsi informace. Na takove Transformers bych se snad dokazal i tesit.

• 29.1.2019  15:36
    Aquaman (2018)

Zrzava Heard je k sezrani, Momoa je sve variaci DrogoConanoWhatever jako doma, podvodni svet je pohadkove barevny a patricne bombasticky (laserovy zraloci, bubnujici chobotnice, podmorske giga "kaiju", giga katapulto-langusty, Dolph Lundgred s trojzubcem). Jinak je ale tenhle - obstojny superbarevny blockbuster - trochu ukazkou toho, ze dosahnout wow efektu je v dobe vsudypritomneho CGI uz takrka nemozne. Ostatni propriety filmu jsou jinak naprosto klise klasika. Zly bratr, hodny bratr hrdina, ztracena matka, nalezena matka a kupa pobihani a bitek mezi tim.

• 25.11.2018  20:11
    Král psanec (2018)

Originalni to neni a clovek vi, kudy si ten Wallace ze Star Treku bude klestit cestu k vypraskani psychopatickeho princatka. Lec, nevadi. Kazdy vkusne vypravny, slusne odvypraveny a potem pachnouti bijak o chlapcich v krouzkovanych kosilich plati za dva indie pakistanske o historii madarske dendrologie. Pine klasicky neprehrava, Aaron Taylor-Johny-Michael-Frank-Johnson neklasicky animalne maniakalni a zminovane psychopaticke princatko dostatecne zakomplexovane. Statecne srdce 2 to neni, odporny Edward preci jen defenestroval efektivneji, presto - jsem za takoveto ukazy tuze rad.

• 29.9.2018  14:15
    Upgrade (2018)

Prakticky bezchybna zanrovka. Kombinace pomalejsiho antiutopickeho scifi a vydarenych akcnich pasazi - sveho druhu ala hospodsky, eRkovy Matrix. Vystaveny scifi svet se navic prijemne drzi pri zemi a zdarne reflektuje soucasne a budouci problemy ala umela inteligence, samoridici vozidla, spehovani, VR ci augmentace. Atmosferou se snimek trefil nekam mezi Deus Ex a nejake komorni scifko artovejsiho strihu. Nutno podotknout - obe linie zvlada naprosto duveryhodne ukocirovat tak, aby naplnil akci i zajimavym podhoubim sveta blizke budoucnosti. Nemam vyhrad. Snad jen predposledni scena mela zustat posledni. Zbytecny dovetek.

• 29.9.2018  14:05
    Deadpool 2 (2018)

Jsou to slabsi 4, ale pobavil jsem se. Nektere scenky byly ve sve kombinaci eRkove brutality a absurdity fakt nevidane vtipnou zalezitosti. Mozna tomu ale chybela nejaka nosnejsi pribehova linka, nejaka vnitrni hra, ktera by Deadpoola vymanila z takove slide show misty genialnich, ale stale jen gagů. Idealni popcorn pro patecni kino. Se skvelym Bradem Pittem v nejvetsi roli kariery.

• 29.9.2018  13:57

Uplny zaver v sobe nesl alespon naznak Star Wars patiny a jistou osudovost priznacnou pro celou serii. Jinak me ale bylo cele putovani Sola po zaprasenych a zaolejovanych planetach tak nejak u zadku, coz bych u Star Wars neocekaval. Nudu proste ne. Mozna jsem jen nemel naladu. Jako rozsireni universa to neurazi, ale neco tomu sakra chybelo.

• 29.9.2018  13:51

V zaveru je love-story naplneno, jinak to ma ale spoustu pomerne neotralych hratek s klise a skvele zahrane hrdinky. Stredoskolska love-story/komedie, ktera nenasere svou tuposti. Netflix navic ty hezke barevne obrazky proste umi. Veronica ftw!

• 9.9.2018  17:34

Dle ocekavani, pohodovka v exkluzivnim prostredi Met Gala. Na prvniho Dannyho partaky se to v jejich lezerni eleganci nechyta, jako letni kino je to ale velmi dobre ubihajici jednohubka. Nejvtipnejsi neprekvapive Anne Hathaway.

• 8.7.2018  14:44
    Escobar (2017)

Pokud bych nevidel Narcos, nemel bych prakticky co vytknout. Bardem je jako burt Escobar demon, vypraveni se podarilo smrsknout pribeh do 2 hodin tak, aniz trpel nejakou nesoudrznosti. Bohuzel, divak znaly Narcos si neprijde pravdepodobne na nic, co by nevidel v detailnejsim a co do vypravy nijak nezaostavajicim Netlix podani. Snad jen Penelope Cruz je preci jen nadstavbou nad serialovou predchudkyni. Jeji kreace byla bozi, byt radoby naivni milfka privirajici oci nad masovym vrazdenim nemusi byt kazdemu po chuti ani v podani tehle spanelske nadhery (bez ironie). Jen ten Sarsgaard mi prisel jako vylozeny downgrade. Pro netflixaky zbytecnost, pro ostatni lahudka.

• 6.7.2018  14:38
    Jetelín (TV seriál) (2016)

Tak to byla cira DEKADENCE. Do hlavy cloveka, ktery toto povazuje za vtipne, se zkratka nedostanu na sebehorsich vyparech. Soudkyne Barbara je oproti tomu Sedma pecet.

• 5.7.2018  23:35

Cerny humor vs groteska vs mrazeni v zadech. A predevsim divacky nepodlezavy, chytry balanc vsech slozek. Fakticky je to evidentne nepresne, satira a bizarni cerna komedie je to ale nadcasove trefna, tudiz na historicke vernosti jednotlivych realii vlastne nezalezi. Banda tlustych prasat si zkratka hraje svoje hry a lide umiraji. Konference ve Wannsee ala Sovetsky svaz by Monty Python.

• 5.7.2018  23:17
    Tomb Raider (2018)

Dokud se dej nepresunul do kobky, byl to zabavny Raider. Jakmile se ale stal Tomb Raiderem, ctvrtou hvezdicku ztratil. Do te doby to byla moc pekna podivana ala "nova" videoherni Lara serie ci Uncharted. Barvy, vyprava, herectvi Alicie Vikander. Kobka to ale vsechno splachla a z dobrodruzneho bijaku se stal takovy holcici Flynn Carsen.

• 5.7.2018  23:11
    Noční hra (2018)

Par vybornych scen (operace, pes, skleneny stul) a Rachel McAdams. Vkusna vec, lec pri zaverecnych formalne nutnych twistech/variacich na Hru s Douglasem, jsem uz opravdu mirne pospaval. Jinak ale fajn letni kino.

• 1.7.2018  18:32

Mozna za to mohla atmosfera vysmateho retro kina, a nebo to byla opravdu prdel. Samozrejme, pokud clovek priprve obe oci, zahodi hrdost, moralku a varlata. Jinak je to ale vizualne barevne tim spravnym feel-good zpusobem, hlavni hrdinove jsou typove netradicni a komedialni klise jsou pritomny vetsinou v pojeti ne tak slizkem a divacky atraktivnim. Behem jedne sceny jsem temer plakal smichy, coz je u letni komedie zrejme zasadni. Proboha, co se mi to stalo!

• 12.5.2018  20:09

Barevny kolos level nekonecno. Nastesti se ale nebere smrtelne vazne, prez vesmirne mnoztvi CGI si drzi i behem absolutne over-the-top sekvenci prehlednost, ma skveleho zaporaka Thanose, kupu foru ala "stary znamy" a na Blockbuster s velkym B, az prekvapive temny konec. Ten styl ala Thor Ragnarok universu sedi urcite vic, nezli nejake pokusy o dramata a kupodivu Avangerum v zaverecne sekvenci na emocich nijak neubral. Sakra draha guilty pleasure.

• 12.5.2018  19:54

Banalni scenar, kombinaci tribal Afriky, technologie a tradicne hnusneho oranzovo-hnedeho CGI. Po Jumanji a Ready Player One zacinam mit na tu hnedo-sedo-plastickou CGI blitku alergii.

• 8.4.2018  17:34

Nejepictejsi "je mi to u prdele" movie. 101 dalmatinu level 1000. A nejhorsi Spielberg. Dalsi stovka letajicich tyranosauru na postavickach z Overwatch by tu nudu nezachranila. Deje se toho spousta ale v zaplave nekonecneho vesmiru absence pravidel mi bylo vse desne u zadku a vubec mi to cele prislo jako nafouknute support video na propagaci nejake nove konzolovky. Atmofera toho, co mam rad na videohrach byla pritomna jen ve velmi povrchnim, ukricenem, efektnim baleni - chut zahrat si jakokoukoliv hru ve me snimek spise potlacil, nezli zazehl. A to mam videoherni minulost sakra bohatou. Posledni pul hodinu jsem v kine sledoval strop a hodiny. Treti hvezdicka patri jen vizualu a skvele Shining pasazi.

• 8.4.2018  16:44

U prvniho dilu v monumentalnich okamzicich mrazilo, dvojka uz jen bavi.Herecky to bylo prvne taky zazivnejsi, byt Boyeg a Eastwood neurazi. Cisty popcorn a nic vic.Coz nemusi byt nutne na skodu.

• 16.3.2018  09:54

Tovarna na filmy vygenerovala dalsi smesici predvidatelne neprovokativniho, nikoho neurazejiciho humoru, hopsani a divne CGI. Nic co by urazelo, ale snad i to by bylo lepsi, nezli cira prumernost. Rutina.

• 23.2.2018  15:47
    Blok 99 (2017)

Neco jako Gran Torino, jen si tu Vaughn pro odplatu doopravdy dojde a misto republikanskych zivotnich pravd lame ruce a rozslapava mozky. Meditativni revenge movie? Gore Prison Break? Indie bojove becko? Perfektni. Mad Max vezenskych filmu.

• 23.2.2018  15:34

Bozi [doplnte jmeno] v naprosto standardnim zivotopisnem snimku [doplnte jmeno]. Tak to proste u CV oskarovek chodi, a je jedno jestli se jedna o Winstona, Thatcher, homosexualni aktivisty ci starnouci hrace scrable. Oldman byl samozrejme skvely, nuda to nebyla, jinak ale dle ocekavani.

• 23.2.2018  15:27
    Velká hra (2017)

Svizne natocene, energicke, svezi, jinak ale vlastne nicim az tak zasadne specialni drama. Ma to ale dva velke hacky. Zaprve - Molly Bloom neni vykreslena jako patologicka cool manipulatorka, nybrz jako patologicky cilevedoma, otcem cepovana zena, ktera by pravdepodobne uspela v cemkoliv, do ceho by se rozhodla svuj cas investovat. Zadruhe - Jessica Chastain je naprosto uhranciva zrala sexy zenska, ktera umi skvele hrat. A je sakra zabavne na ni tech 140 minut koukat. Od obycejneho prumeru na mile daleko.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22