ratpile

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 8.7.2018  14:44
    Escobar (2017)

Pokud bych nevidel Narcos, nemel bych prakticky co vytknout. Bardem je jako burt Escobar demon, vypraveni se podarilo smrsknout pribeh do 2 hodin tak, aniz trpel nejakou nesoudrznosti. Bohuzel, divak znaly Narcos si neprijde pravdepodobne na nic, co by nevidel v detailnejsim a co do vypravy nijak nezaostavajicim Netlix podani. Snad jen Penelope Cruz je preci jen nadstavbou nad serialovou predchudkyni. Jeji kreace byla bozi, byt radoby naivni milfka privirajici oci nad masovym vrazdenim nemusi byt kazdemu po chuti ani v podani tehle spanelske nadhery (bez ironie). Jen ten Sarsgaard mi prisel jako vylozeny downgrade. Pro netflixaky zbytecnost, pro ostatni lahudka.

• 6.7.2018  14:38
    Jetelín (TV seriál) (2016)

Tak to byla cira DEKADENCE. Do hlavy cloveka, ktery toto povazuje za vtipne, se zkratka nedostanu na sebehorsich vyparech. Soudkyne Barbara je oproti tomu Sedma pecet.

• 5.7.2018  23:35

Cerny humor vs groteska vs mrazeni v zadech. A predevsim divacky nepodlezavy, chytry balanc vsech slozek. Fakticky je to evidentne nepresne, satira a bizarni cerna komedie je to ale nadcasove trefna, tudiz na historicke vernosti jednotlivych realii vlastne nezalezi. Banda tlustych prasat si zkratka hraje svoje hry a lide umiraji. Konference ve Wannsee ala Sovetsky svaz by Monty Python.

• 5.7.2018  23:17
    Tomb Raider (2018)

Dokud se dej nepresunul do kobky, byl to zabavny Raider. Jakmile se ale stal Tomb Raiderem, ctvrtou hvezdicku ztratil. Do te doby to byla moc pekna podivana ala "nova" videoherni Lara serie ci Uncharted. Barvy, vyprava, herectvi Alicie Vikander. Kobka to ale vsechno splachla a z dobrodruzneho bijaku se stal takovy holcici Flynn Carsen.

• 5.7.2018  23:11
    Noční hra (2018)

Par vybornych scen (operace, pes, skleneny stul) a Rachel McAdams. Vkusna vec, lec pri zaverecnych formalne nutnych twistech/variacich na Hru s Douglasem, jsem uz opravdu mirne pospaval. Jinak ale fajn letni kino.

• 1.7.2018  18:32

Mozna za to mohla atmosfera vysmateho retro kina, a nebo to byla opravdu prdel. Samozrejme, pokud clovek priprve obe oci, zahodi hrdost, moralku a varlata. Jinak je to ale vizualne barevne tim spravnym feel-good zpusobem, hlavni hrdinove jsou typove netradicni a komedialni klise jsou pritomny vetsinou v pojeti ne tak slizkem a divacky atraktivnim. Behem jedne sceny jsem temer plakal smichy, coz je u letni komedie zrejme zasadni. Proboha, co se mi to stalo!

• 12.5.2018  20:09

Barevny kolos level nekonecno. Nastesti se ale nebere smrtelne vazne, prez vesmirne mnoztvi CGI si drzi i behem absolutne over-the-top sekvenci prehlednost, ma skveleho zaporaka Thanose, kupu foru ala "stary znamy" a na Blockbuster s velkym B, az prekvapive temny konec. Ten styl ala Thor Ragnarok universu sedi urcite vic, nezli nejake pokusy o dramata a kupodivu Avangerum v zaverecne sekvenci na emocich nijak neubral. Sakra draha guilty pleasure.

• 12.5.2018  19:54

Banalni scenar, kombinaci tribal Afriky, technologie a tradicne hnusneho oranzovo-hnedeho CGI. Po Jumanji a Ready Player One zacinam mit na tu hnedo-sedo-plastickou CGI blitku alergii.

• 8.4.2018  17:34

Nejepictejsi "je mi to u prdele" movie. 101 dalmatinu level 1000. A nejhorsi Spielberg. Dalsi stovka letajicich tyranosauru na postavickach z Overwatch by tu nudu nezachranila. Deje se toho spousta ale v zaplave nekonecneho vesmiru absence pravidel mi bylo vse desne u zadku a vubec mi to cele prislo jako nafouknute support video na propagaci nejake nove konzolovky. Atmofera toho, co mam rad na videohrach byla pritomna jen ve velmi povrchnim, ukricenem, efektnim baleni - chut zahrat si jakokoukoliv hru ve me snimek spise potlacil, nezli zazehl. A to mam videoherni minulost sakra bohatou. Posledni pul hodinu jsem v kine sledoval strop a hodiny. Treti hvezdicka patri jen vizualu a skvele Shining pasazi.

• 8.4.2018  16:44

U prvniho dilu v monumentalnich okamzicich mrazilo, dvojka uz jen bavi.Herecky to bylo prvne taky zazivnejsi, byt Boyeg a Eastwood neurazi. Cisty popcorn a nic vic.Coz nemusi byt nutne na skodu.

• 16.3.2018  09:54

Tovarna na filmy vygenerovala dalsi smesici predvidatelne neprovokativniho, nikoho neurazejiciho humoru, hopsani a divne CGI. Nic co by urazelo, ale snad i to by bylo lepsi, nezli cira prumernost. Rutina.

• 23.2.2018  15:47
    Blok 99 (2017)

Neco jako Gran Torino, jen si tu Vaughn pro odplatu doopravdy dojde a misto republikanskych zivotnich pravd lame ruce a rozslapava mozky. Meditativni revenge movie? Gore Prison Break? Indie bojove becko? Perfektni. Mad Max vezenskych filmu.

• 23.2.2018  15:34

Bozi [doplnte jmeno] v naprosto standardnim zivotopisnem snimku [doplnte jmeno]. Tak to proste u CV oskarovek chodi, a je jedno jestli se jedna o Winstona, Thatcher, homosexualni aktivisty ci starnouci hrace scrable. Oldman byl samozrejme skvely, nuda to nebyla, jinak ale dle ocekavani.

• 23.2.2018  15:27
    Velká hra (2017)

Svizne natocene, energicke, svezi, jinak ale vlastne nicim az tak zasadne specialni drama. Ma to ale dva velke hacky. Zaprve - Molly Bloom neni vykreslena jako patologicka cool manipulatorka, nybrz jako patologicky cilevedoma, otcem cepovana zena, ktera by pravdepodobne uspela v cemkoliv, do ceho by se rozhodla svuj cas investovat. Zadruhe - Jessica Chastain je naprosto uhranciva zrala sexy zenska, ktera umi skvele hrat. A je sakra zabavne na ni tech 140 minut koukat. Od obycejneho prumeru na mile daleko.

• 2.1.2018  14:43

Nepovazuji Star Wars za neco nedotknutelneho a puvodni serii bych na rezijni/scenaristicky piedestal take nestavel, byt je mam pomerne nekriticky v lasce. Takze ano - uvodni "haha" scenka do sveta Star Wars nepatri, ale mnohem vic, nezli podobne "modernizace klasiky", mi vadila absence esteticky uspokojivejsiho souboje svetelnych mecu a ikonictejsiho zaporaka v pozadi. Se zbytekem dokazi v pohode zit a bavil jsem se kazdou ze 150 minut v IMAXu. Narozdil od epizody 1-3, mi SW v rukou Disney pripada znovu tou vyjmecnou udalosti na sklonku roku. Zvraceny vztah LOTR/Hobbit se tu znovu rozhodne nekona. Obrovska podivana.

• 2.1.2018  14:22
    Na vlásku (2010)

Kez by se druha polovina nezvrtla v prilisny rozmach. Dokud se totiz pribeh drzel osobnejsiho vypraveni 2-3 postavicek, bylo Tangled naprosto kouzelne, vtipne, originalni, svezi a zaroven naprosto presne stylizovane dobrodruzo. Zbytek byl uz takova az prilis oslniva a srdcervouci klasika. Kouzlo starych disneyovek ale bylo pritomno. Idealni podivana pro celou rodinu.

• 2.1.2018  14:17

Ledove kralovstvi je kouzelne, postavicky vladnou vtipem, detem udela radost spousta roztomilych priserek/zviratek/mluvicich snehulaku, ale chybi tomu bytelnejsi vypraveni a lehkost pohadkove zkratky.

• 21.11.2017  08:36

Hrozne blby, genericky film a nerdske orgie v jednom. Klisovita pribehova linie - temny Superman. Hlucha mista ve scenari - hopsajici Wonder Woman. Zamenitelny zaporak - hopsajici Wonder Woman. Digitalni bordel - hopsajici.. Ehm. A pak je tu jeste Khal Drogo, Flash, prijemny Affleck a dalo by se pokracovat az do geek heaven. Na seriozni vady tady zkratka funguje neseriozni kontrast vlhkeho snu tlustych decek. Uznavam, pribeh snad musel vypadnout z Univerzalniho tvorice vypraveni, ja ale tuhle komiksovou divocinu a geek pecko hodnotit vylozene zaporne. p.s. Superman a Batman na jednom platne! Zase! Uaaa!

• 21.11.2017  08:23

Priznany digitalni ulet. Krizenec Avangers, Strazcu Galaxie, neonů a trochy LSD. A kupodivu - ve sve hrde ujetosti - funguje mozna lepe, nezli zmineni predchudci. Hemsworth a Hiddleston navic sehravaji svuj dosud nejvtipnejsi part, kdy jasně signalizují, že seveřanům s obřím bleskovým kladivem sedí odlehčenější pojetí jak rohatá helma na kančí řiť.

• 6.10.2017  09:35

Nejlepsi je porad Raimi. Prvni z "puvodni" pavouci trilogie je porad tou daleko ikonictejsi - jak z hlediska vypraveni, tak z hlediska vyberu lokaci v NY. Art deco a predmesti for the atmosphere. Jinak se mi to ale libilo vic, nezli nedavna serie s Garfieldem. Jednak mi sedlo nastaveni ala stredoskolka romance, druhak je Holland vetsi sympatak, a Keaton je sakra charismaticky zaporak, ktery navic nema ambice znicit cely svet, coz je - stejne jako obraceni dalsich zanrovych stereotypu - osvezujici. Vyjma prepalena stopaze, nemam k tehle popcornove zabave mnoho namitek.

• 10.9.2017  20:48
    To (2017)

V zajeti demonu je horor, ktery ma ambice strasit, desit, a zadne jine.To je mnohem vic pribehovym filmem se skvele vykreslenymi charaktery, ve kterem je dospivajici laska silnejsim motivem nezli lekacka ve studni. V tom tkvi ten nejpodstatnejsi rozdil a proto radim To o uroven nad vetsinou produkce se strasidelnou tematikou. Vyhrady mam snad jen k lehce nevyrovnanemu temp v zaveru. Zbytek je proste nadmiru remeslne precizni prace, s nadhernou kamerou a vypravou, tim spravnym kingovsko-nostalgickym feelingem, a predevsim uzasnou partou hlavnich detskych hrdinu - kazdy z nich ma za sebou pribeh, jsou perfektne zahrani a pousovaji vypraveni mimo klasickou hororovou produkci. Uz se tesim na dalsi vypravu do mestecka Derry - tentokrat s partou vydesenych dospalaku.

• 8.9.2017  22:57

Je to samozrejme znovu ujetejsi, pribehove tupejsi a o dalsi level vice megalomanska silenost s brutalne prepalenou stopazi. Bayovi hraje nastesti do karet nekolik sympatickych trumfu v ruce - o level dramaticky vybavenejsi a vtipnejsi herecka po Wahlbergove boku, sam opet pohodovy Wahlberg, dostatecna davka sebe-reflexe, prival prekvapive nedementniho humoru a genialni robo-sluha Cogman. Ve svem vedomem silenstvi to bylo snad lepsi nez nekolik predchozich dilu, byt se mi to opravdu sleva do jednoho velkeho autobota.

• 7.9.2017  18:04

Jednicka byla skvela. Jednoduchy pribeh, sympaticke charaktery, neprepaleny Johnny Depp, atmosfera piratskeho dobrodruzstvi. triumfalni Zimmer. Snimek to navic neprehanel s ulety do rise CGI. Kazdy dalsi dil byl uz jen horsim a horsim - nestastna linie se u Dead Men Tell No Tales nastesti prerusila. Byt to z nejnovejsich Piratu samo o sobe nedela skvely film. Na to serie klesla az prilis. Jista naprava je ale pritomna. Pribeh je tentokrat pomerne prosty pitomych odbocek a tak nejak se to v navalu vtipu, novych i starych postav drzkopadu Jacka Sparrowa a pohadkovem, naivnim etosu a dobractvi (temer) vsech postav, da naprosto v pohode prezit. Nakonec snad i se spokojenym usmevem pri zaverecnych titulcich. Vsechny ty zapady slunce, palmy, mrtvoly u kormidla a romanticke zabery, zkratka znovu funguji. Je ale skoda, ze se z Piratu rychle stala vice atrakce, nezli stridme odvypraveny, neprepaleny film. Ta piratska Disney estetika je sama o sobe nadherna.

• 18.8.2017  20:31

Jmenuje se to Alexandra, a ma to dve OBROVSKE.. modre oci. Brutalni debilita? Guilty pleasure? Sam nevim, ale rozhodne by z toho mel byt sitcom. Dej tu doslova prekazel, protoze jinak to byla prehlidka stepnich koz, stehen a slow-motion vylezu z vody, vcelku trefne prestrelena. Byt to ciste komedialni, ne tak na pilu tlacici, odhlehcena vztahovka/konverzacka, nebyla by tahle parta modelu uplne k zahozeni. Efron mi krekvapive vubec nevadil a na Kelly Rohrbach a vyse zminenou Alexandru Daddario se totiz na proslunene plazi koukalo s gurmanskym zadostiucinenim. Skoda jen, ze se nekdo obtezoval s jakousi akci a krimi pribehem. U Pobrezni hlidky je totiz pribeh podstatny asi jako u creampie kompilace na Pornhubu. Cameo Hasselhoffa zoufale trapne. Jako letni "Vim ze to je blby, ale..", to byla - minimalne prvni polovinu - zabavna volovina.

• 13.8.2017  17:23
    Uteč (2017)

Survival skvely v tom, ze se v nem do poslednich minut o zadny survival zdanlive nejedna. Vsechno je paradne WTF, neuspechana gradace nahrava atmosfere, stejne jako perfektni vyber lokace a naprosto uveritelne vykony hercu. Snimek navic bravulne poskakuje nekde na hrane mezi psychologickym hororem a jizlivou studii rasismu s drobecky skveleho humoru. Dokonce ani vztahova linie tu neni vubec do poctu a skvele nahrava zaverecnemu twistu. Jordan Peele ve svych videich do rasove tematiky rype pravidelne, tohle jsem od nej ale necekal. Autorske. Bozi.

• 13.8.2017  17:07

Neotrele prostredi marnice sponujici atmosferu od prvni minuty, vizualni ztvarneni a kamera na urovni, vytecni a znami herci, trocha duchariny a cerne magie - luxusni komponenty pro podobnou podivanou. Takhle ma vypadat hororova zanrovka. Super.

• 13.8.2017  17:01
    Smrt ve tmě (2016)

Uvodni dvacetiminutovka - atmosfera pusteho Detroitu, pomerne originalni a hbite odvypravena zapletka. Pulhodinka uprosted - vcelku nevzrusiva schovavacka ve starem dome, nastesti disponujici tmou a slepym Stephenem Langem. Zaverecna dvacetiminutivka - intenzivni survival a dramaticky souboj s psiskem. Prumerny survival s nadprumernym prislusenstvim. Moc dobra jednohubka.

• 6.8.2017  12:13
    Trestanec (2017)

Hodne zabavna zanrovka tezici z atraktivniho prostredu veznice/gangu, charismatickych zmetku (magor Bernthal) a boziho Coster-Waldaua. Zadna gangsterska klasika z toho nebude - na to je snad az prilis televizne vypravena, jednoducha a klisovita. Dalsiho American Gangstera jsem ale ani necekal.

• 15.7.2017  20:32
    Mumie (2017)

Zacatek pusobil jako videoherni Uncharted(takovy soucasny Indiana Jones) s prijemnym nadechem tajemna. A Cruis do role ukecaneho grazlika/vykradace hrobu prekvapive dobre sednul. Perfektni byl predevsim vzajemny humor s Annabelle Wallis, ktery pripominal Cruisovo starsi Knight and Day. Pak se ale podelalo skoro uplne vsechno. Scenar snad musel vyjet z generatoru s parametry typu - mumie, Cruise, Londyn, honicka/akce, finalni souboj. A koho proboha napadlo nainjectovat Russella Crowea v roli doktor Jekylla. Tohle nebylo hodne Maxima Decima a Buda Whitea. Jinak se vse deje presne tak, jak divak ocekava. Emoce tu nebudi temer nic, zajem o dalsi dej jakbysmet. Nastesti, tematika a postuchovana hlavnich charakteru bavi, a vyprava/CGI mela take sva prijemna mista. Bohuzel, nikdo zrejme netusil, jaky film vlastne toci a vyjel z toho ukazkovy vyrobek automaticke montazni linky. Strasne rad bych nekdy videl film na podobne tema v rukou schopneho vypravece, konzervativniho odpurce CGI a mistra atmosfery. Jo a hlavne jineho scenaristy, producenta a majitele studia.

• 5.7.2017  23:18
    Raw (2016)

Neco jako artove skolni drama o dospivani. S intimni kamerou, zvlastni atmosferou a skvelym vyberem lokaci. Vse soustredene semknute, hladce odvypravene, vizualne podmanive a uveritelne, zivocisne zahrane. Jo a mimochodem - hlavni hrdinka je tak trochu kanibal. Co mi ale prislo unikatnejsi nez bizarni lidojedi aranzma, bylo naprosto plynule, neexhibujici spojeni skoro az dokumentarne vyhlizejicich, civilnich scen s filmem pro otrlejsiho divaka. Umerenost snimku prospela, byt tema jiste svadelo k psim kusum hrubsiho razeni. Intenzivni, pudovy zazitek. Scena s ufiknutym prstem byla uchylne vynikajici.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22