rodo

Honza Roth

okres Kolín

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 15.3.2017  19:31
    Folk factory (TV pořad) (2016)

Skvělý počin od ČT. Samozřejmě asi hlavně pro příznivce folku, mezi které se řadím. Tak jako tak chválím super atmosféru, výborné nahrávací prostory, skvělý výběr kapel, dobrou koncepci pořadu a zajímavé sondy do života jednotlivých kapel i interpretů. Těším se na další takto povedené pořady.

• 2.5.2016  08:59
    Každý milion dobrý (TV film) (2016)

Velmi slušně vystavěné drama. Kromě role Jiřiny Bohdalové byl zajímavý i psychologický přerod postavy Ondřeje Vetchého. Škoda jen zbytečných scén (policejní komando, vybržďování sanitky), myslím, že by to šlo i bez nich. Každopádně v rámci televizní tvorby výborná záležitost.

• 22.2.2016  22:09

Steven je zpět! Mám radost, že můj nejoblíbenější rejža se po slabších kouscích, jakými byl Válečný kůň a Lincoln, opět vrátil ke svému standardu, nebo vlastně spíš k celkovému nadstandardu. Někomu se možná bude zdát děj nezáživný, já jsem byl ale absolutně spokojený s mistrnou minimalistickou režisérskou prací, která nepotřebuje spousty akčních scén, potoky krve a tuny digitálních efektů, aby uspokojila duši filmového fanouška.

• 28.8.2015  21:21
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Veskrze průměrná pohádka se sympatickým hereckým projevem Matouše Rumla, krásnými exteriéry, divnými účesy, přiblblou akční šermovačkou a nepříliš hezkou princeznou.

• 20.5.2015  21:57

Trošku sladkobolné, ale slušně natočené drama. Všichni hrajou jako o život a Eddie Redmayne je naprosto fenomenální. Skvělý herecký výkon a naprosto zaslouženej Oscar!

• 4.3.2015  22:34
    Fargo (TV seriál) (2014)

Velmi kvalitní seriál. Nevěřil jsem, že by se to mohlo byť jen přiblížit originálnímu Fargu bratří Coenů, ale byl jsem opravdu mile překvapen. Černý (řekl bych opravdu až coenovský) humor, netypické situace, skvělé herecké výkony (obzvlášť Billy Bob Thornton je k sežrání) a super atmosféra, to vše tento seriál má.

• 27.2.2015  13:43
    Památkáři (2014)

Velmi milý a hezky natočený film. Moc se mi líbilo téma, rozvážná režie, lehké okoření humorem a sympatičtí herci. Nízké hodnocení na ČSFD moc nechápu, ale asi mám posunuté hodnoty někam jinam. Za mě čisté 4 hvězdičky a pochvala Georgi Clooneymu, že má odvahu se pouštět do takovýchto témat.

• 29.4.2014  13:24

Strašná ptákovina a slátanina. Škoda času a dobrých herců...

• 12.3.2014  20:40
    Pot a krev (2013)

Zábavná blbinka, u které jsem se velmi dobře bavil. Na Baye dost bizarní a černohumorné, v tom jsem opravdu režiséra Transformerů nepoznával. Mělo to trošičku pomalejší rozjezd, ale pak už to byla jízda. Trošičku jsem v tom poznával i můj oblíbený první díl Mizerů (ale jen ten první). Nechci být sprostý, ale Bay by se měl na kraviny s obživlýma hračkama v....t a měl by točit akční komedie. Ty mu jdou!

• 30.12.2013  23:36
    Nebe (2002)

Magický, okouzlující a intenzivní filmový zážitek. Tom Tykwer prostě umí a právem se jedná o jeden z největších režisérských talentů. Na každý jeho film se nesmírně těším a jsem rád, že jsem nebyl zklamán ani u tohoto, ke kterému jsem se dostal trochu později. Pěkná práce!

• 12.12.2013  15:26

Za film tři hvězdičky a jednu navíc za bluegrass (i když trošku dřevorubecký) ve filmu. Jedná se o opravdu depresívní drama s místy hysterickými scénami, které jsou někdy naprosto výborně zahrané, aby na jiných místech vyzněly trošku trapně. Přesto dávám palec nahoru za odvážný filmařský počin. Přiznám se, že belgický film (stejně jako belgický bluegrass) je pro mě takřka neznámý. Jako aktivní bluegrassový muzikant si vzpomínám jen na belgickou bluegrassovou kapelu Rawhide, s kterou jsme se párkrát po Evropě potkali, ale ta tady evidentně nefiguruje.

• 6.10.2013  20:45
    Gravitace (2013)

Tak tohle byla naprostá paráda. Konečně film, na který stojí za to jít do kina ve 3D. Některé scény jsou opravdu intenzivní a natolik silné, že jsem byl uchvácen více smysly, než jsem zvyklý u filmu využívat. Poprvé se mi u 3D stalo, že jsem uhýbal před předměty vymrštěnými směrem ke mně, sem tam jsem se lekl a při ničení vesmírné stanice jsem mrkal jako mrkací panna. Příběh je sice jednoduchý, ale o to tu opravdu nejde. Jedná se totiž o strhující podívanou, která složitý scénář opravdu nepotřebuje.

• 17.5.2013  13:22
    Catch .44 (2011)

Takový nevydařený pokus o Tarantina...

• 16.4.2013  21:20

Naprostá slátanina. Tohle si Abraham Lincoln skutečně nezasloužil. Bejt jím, tak se asi obracím v hrobě. Bekmambetov se mi ještě nedávno zdál jako nadějný režisér s neuvěřitelnou invencí a inovativními filmařskými postupy, ale toto je opravdu krok vedle. Lepší bylo, když točil své ruské ujeté filmy, než tyto paskvily po americku. Co takhle natočit třeba "Lenin: krotitel vlkodlaků", to by byl správný úlet.

• 19.2.2013  21:05

Ač je to šablonovitě vystavěné, přesto se jedná o absolutní špičku mezi katastrofickými filmy. Když jsem film viděl poprvé někdy před 25 lety, prožíval jsem ho tak moc, že se mi pak o něm celou noc zdálo. V současnosti sice na mě již takový efekt nemá, přesto strčí všechny katastrofické filmy hravě do kapsy. A že někdy u dnešních pseudokatastrofických digitálních slátanin opravdu trpím, to už je na jiné povídání :-(

• 8.2.2013  22:15
    Dredd (2012)

Skvěle natočený sci-fi akčňák, který má tah na bránu. Film je pěkně komiksově vybarvený a má pár povedených vizuálních vychytávek. Dredd je správný suchar bez emocí, přesto mu musíte fandit pokaždé, když se objeví na scéně a Olivia Thirlby je prostě k sežrání. Vsadil bych ještě Dreddovi do úst více hlášek a bylo by to naprosto dokonalé. Ještě by mě zajímalo, jestli ty stažené koutky do skoby Karlovi Urbanovi nezůstaly. Zkusil jsem se takto zatvářit na pár sekund a málem jsem hubu nesrovnal.

• 17.1.2013  19:49

Třetí film od Susanne Bier, který jsem měl možnost vidět (předchozí filmy byly Otevřená srdce a Bratři). Tento snímek je sice už trošku poznamenán Hollywoodem, přesto se jedná o poctivou filmařinu. Musím ale přiznat, že hlavním důvodem k mé spokojenosti je naprosto úžasný výkon Benicia Del Tora. Z tohoto herce charizma přímo prýští a ostatní herci mu nesahají ani po příslovečné kotníky. David Duchovny je v tomto snímku opravdu jen takový komparz a Halle Berry má k dokonalému hereckému výkonu taky daleko. Škoda jen komercionalizace tvorby této skvělé režisérky. Myslím, že spojení dánské produkce se skvělým Del Torem by byla naprostá fantazie. Takto mi k dokonalosti něco scházelo...

• 13.1.2013  22:50
    Occamova břitva (TV film) (2012)

Zajímavě rozjetý thriller poněkud pokazilo nelogické chování hlavních postav. Ale budiž, atmosféru to mělo a nebylo to špatně natočené. Slušný televizní průměr.

• 25.12.2012  21:58
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Moc pěkná pohádka. Konečně jsem se po strašně dlouhé době dočkal a stálo to za to. Jiří Strach je pro mě osobně zárukou, že nebudu zklamán. Užil jsem si nejen pohádkové atmosféry, ale i pár vtipných momentů. A to všechno zabalené do nádherné vizuálu. Ivan Trojan je jako již tradičně bezchybný, ale líbil se mi i výkon ostatních herců. Tato pohádka by byla na vánoce větší ozdobou, než mrazíkoidní slátanina Dvanáct měsíčků.

• 28.11.2012  22:34

Napadá mě jen citace z jiného filmu: "To muselo dát ale práci, přitom taková blbost..."

• 11.10.2012  19:23

Zábavná a vtipná pohádka, a to v dobrém slova smyslu. Rozhodně je to povedenější než dvojka.

• 4.10.2012  12:01
    Brouci (TV film) (2003)

Tak takhle má vypadat správný odpad se vším, co k tomu patří :-)

• 12.9.2012  22:53
    Varan vs. Kobra (TV film) (2005)

Neuvěřitelný úlet, ale asi jako všechny filmy od Wynorskiho. Mě by jenom zajímalo, proč se takové voloviny vůbec točí.

• 6.9.2012  23:02
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Po pilotním dílu jsem seriálu chtěl dát ještě šanci, ale další dva díly mi potvrdily, že to nebude žádná sláva. Jedná se opravdu o slabý seriál, který už od druhého dílu začal připomínat Ulici a Ordinaci, čehož jsem se bál úplně nejvíc. Zázrak se prostě nekoná :-(

• 1.5.2012  22:04
    Duch (1990)

Já ani nemohu hodnotit jinak. Film samotný by byl spíše na 4 hvězdy, ale ze sentimentu musím jednu přidat. Když jsem viděl film poprvé, naprosto mě dostal. Musím ale uznat, že se mi film líbí dosud a Whoopi je tady úplně senzační :-)

• 19.3.2012  20:39

Tohle je komedie podle mého gusta. Po celou dobu jsem se královsky bavil díky naprosto přirozené komice v podání skvělého Omara Sy. Francois Cluzet je zase sympaťák k pohledání, a ačkoli si musí celý film vystačit jen výrazem tváře a mluveným slovem, je úžasně přirozený a skvěle Omarovi sekunduje. Komedie moc nemusím, ale toto je naprostá špička, a to dokonce tak, že budu muset změnit svoji top 10, protože tento film tam rozhodně patří.

• 9.3.2012  08:48
    Ceny Anděl 2011 (TV pořad) (2012)

Všechno špatně. Dřív jsem ceny Anděl bral jako super alternativu k cenám Zlatý slavík, ke kterým nemám dobrý vztah, ale to co provedli s pořadem z letošního udílení andělských cen, byl naprostý výsměch všemu. Špatná kvalita zvuku, tragické moderování (Martu Jandovou jako zpěvačku uznávám, ale moderovat jí fakt nejde, tolik přežbleptů a trapných situací se najednou jen tak nevidí), nezvládnutá dramaturgie pořadu, atd. O oceněných radši nemluvím, protože za to tvůrci pořadu nemohou. Ale když už jsem to nakous, tak síň slávy pro Václava Neckáře je dobrým tahem, ale dvě ocenění pro unylou, nezáživnou, špatně odintonovanou, falešnou a divnou píseň jakou je Půlnoční, to je fakt trapas. Naprostá ignorance ostatních žánrových Andělů je pro mě také zcela nepochopitelná. Cena pro Tomáše Kluse za album roku je pro mě nepochopitelná také (samozřejmě můj subjektivní názor), ale jak je možné, že nevyhrál Klus album roku tímpádem i v kategorii folk a country, kde zcela zaslouženě dostal na frak od Roberta Křesťana a Druhé trávy s Marcipánem z Toleda. Ano, beru Tomáše Kluse jako svěží vítr do plachet naší populární hudby, ale špička to prostě není. Jsou tu desítky lepších. Nejlépe to shrnul Tomáš Luňák, který se vyjádřil ve smyslu, že by rád vrátil Andělům úroveň. Taky bych to tak viděl.

• 16.2.2012  12:30

Výrazné zlepšení oproti dvěma předchozím epizodám. Jsou tu zvraty a emoce, které mi v předchozích dílech chyběly. Také musím říct, že jsem se ani chvilku nenudil. Předchozí díly mi přišly dost infantilní, ale zde již mám pocit, že se začíná rozehrávat silný příběh. K dokonalosti mi ale ještě něco chybělo, proto dávám lepší 4 hvězdičky.

• 13.2.2012  21:51
    Halloween (2007)

První polovina filmu vyznívá parádně, ale pak to všechno spadne do šedého průměru klasických vyvražďovaček. Strašně moc nelogických scén, klišé a zbytečné natahování kazí dobře rozjetý hororový potenciál. Škoda.

• 23.1.2012  22:29

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na styl vyprávění, ale pak jsem si film hodně užil. Nestandardní, až dokumentární zpracování dělá ze snímku nevšední zážitek a nepřítomnost hudby nechává naplno vyznít všechny emoce, které vyplouvají neprvoplánově na povrch. K dokonalosti mi ještě něco chybělo, ale i tak se jedná o poctivou filmařinu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8