rodo

rodo

Honza Roth

okres Kolín

20 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  M*A*S*H (TV seriál) (1972)

  Milé * Americké * Skvělí * Herci. Můj nejoblíbenější seriál, který mohu vidět pořád dokola a neomrzí se mi. Musím pochválit i skvělý dabing a ještě musím přiznat, že sympatičtější filmovou postavu, než je za každých okolností hláškující Hawkey Pierce, asi neznám. Je neuvěřitelné, jak vtipně se dá pojmout absurdita válečného prostředí a jak vyrovnaně (dobře) lze natočit 255 dílů seriálu.

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  Výtečný seriál, který mi umí za jakýchkoli okolností spravit náladu. Naprosto trefné špeky jednotlivých hláškujících kreslených postaviček si vždy náležitě vychutnám, protože k čemu by ten náš svět byl, kdyby jsme se neuměli pořádně zasmát.

 • poster

  Mars na obzoru (TV seriál) (2007)

  Tak tohle je moc povedený dokument. Je zajímavé sledovat všechny ty úvahy, které vedou světoví odborníci ohledně cesty na Mars. Často poodhalují kritické aspekty, které si ani člověk v souvislosti s touto přelomovou výpravou neuvědomuje. Četl jsem již pár publikací a článků, jak by se dal Mars přeměnit na druhou Zemi, ale když se člověk zamyslí nad současností, zatím nám chybí úplně ten první základní krok, a to dostat se tam. Myslím, že budu rád, když se toho ve svém životě dožiju. Přeci jenom s optimistickými výhledy na období okolo roku 2030 moc nevěřím. Inu co, budu držet palce.

 • poster

  Planety (TV seriál) (1999)

  Víc takových seriálů a stal bych se seriálovým maniakem. BBC představuje postupně všechny planety sluneční soustavy a dělá to s precizností sobě vlastní. Dokumentární seriály o vesmíru mám moc rád a Planety jsou zpracovány opravdu velmi dobře. BBC díky!

 • poster

  Zázračná planeta (TV seriál) (2006)

  Absolutně bezchybné dokumentární zpracování od BBC ukazuje naši planetu ze všech stran. Pohled na všechny zákonitosti naší planety je provedeno naprosto precizně a tento seriál je dle mého názoru nejlepší dokumentární přírodovědeckou sérií, která kdy byla natočena.

 • poster

  Vesmír (TV seriál) (2001)

  Jelikož se zajímám o vesmír, byla pro mě volba této třídílné série už podle názvu jasná. A nebyl jsem vůbec zklamán. Pohled na nekonečný prostor okolo nás je zpracován poutavě, a jak by ne, když nám ho přináší BBC. I když mi je většina informací v dokumentu uváděných známa, přesto jsem byl se zpracováním nad míru spokojen. Vesmír v duši ...

 • poster

  Hubbleovy obrazy (TV seriál) (2007)

  Seriál Hubbleovy obrazy je úžasným pohledem našeho nejvýznamnějšího teleskopu do celého vesmíru. Všechny mlhoviny, hvězdy, planety, galaxie, černé díry a další vesmírné objekty tak máme jako na dlani a díky barevnému dokreslení černobílých obrazů se nám ukazuje vesmír v celé své kráse. Díky odbornému komentáři Ivana Semeniuka je dokreslován vizuální vjem mnoha informacemi, které vedou alespoň k částečnému pochopení světa okolo nás. Ale jak říkám jen k částečnému pochopení, protože těch otazníků ohledně vesmírného prostoru zůstává opravdu mnoho...

 • poster

  Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

  Můj nejoblíbenější český seriál, a jelikož ho natočil můj nejoblíbenější český režisér, není se čemu divit. Poetické vyprávění z pohledu mladé dívky v podání Žanety Fuchsové (později trochu méně přesvědčivé Terezy Brodské) dává příběhu nadhled a excelentní herecký koncert Heleny Růžičkové a Stanislava Zindulky dodává příběhu šmrnc a grácii. Kachyňovy snímky mě umí vždycky pohladit na duši a já mu za tento skvělý seriál děkuji.

 • poster

  Česká soda (TV seriál) (1993)

  Absolutně nekompromisní a odzbrojující soda, kterou uštědřují pánové Čtvrtníček, Šteindler a Vávra naší politice, celebritám, médiím, ale i české povaze všeobecně. Česká soda neztratila ani po letech nic ze své údernosti.

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Vtipný a pohodový kultovní seriál se spoustou skvělých scének a hlášek. Není potřeba hledat nějaký hlubší smysl, ale stačí se bavit situacemi, do kterých se přátelé dostávají. Charaktery hlavních protagonistů jsou načrtnuty různorodě, což je moc dobře, protože to je velmi důležitá věc, aby si seriál zachoval svou svěžest. Ačkoli poslední série už trochu ztrácely dech, přesto si uchoval seriál svou tvář hlavně tím, že se obsazení hlavních přátel nezměnilo.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace