Archer (2009) (seriál)

1. série - Chvíli to trvalo, ale nakonec jsem si zamiloval všechny postavy. Tvůrci se dali moc záležet při vymýšlení charakterů. Však aby ne, když na nich stojí celý seriál. Snad jen Sterling mohl možná vypadat trochu jinak. Animace tomu nádherně sedí. Sice v pilotu neměly zvládnutý lip sync, ale v dalších episodách to bylo už v pořádku. Měl bych akorát výtku k tomu, že spousta episod se tvářila nedotaženě. Jak kdyby se násilně musely prostříhávat nějaké scény, nebo je přímo ubírat. Aby splnily stopáž 20 min. 75% 2. série - Málo kdy u seriálů čekám v další sérii zlepšení od té první. Druhá řada pokročila v kvalitě o několik tříd. Skoro všechny neduhy z první řady nechala za sebou a to ohromně prospělo. Celá dějová linie v 2. sérii byla naprosto famózní. I ty akční scény byly moc povedený. Snad jen ty odrážející kulky na pracovišti si mohly pro tentokrát odpustit. A třetí řady se vůbec nebojím a tvůrcům moc věřím. Opět čekám zlepšení. 90%

Oškliví Američané (2010) (seriál)

1. série - Hned po odvysílání prvních 7 dílů mi Ugly Americans nesmírně přirostl k srdci. A pak čekalo nesmírně dlouhé čekání na pokračování série. Mezitím, jsem nakoukal prvních 7 episod alespoň 10x a seriál jsem si oblíbil ještě víc. Dokonce si u mě našel místo v TOP10. Všechno díky skvělému prostředí a do něj zasazených stvůr a humoru, který se s ničím nepáře. Na seriálu je ze všeho nejlepší postava Leonarda. Stále žasnu, jak tvůrci dokázali vytvořit tak něco geniálního. Rozhodně ostatní hlavní postavy nezaostávají a všechny jsem si naprosto oblíbil. Bohužel mě kolikrát mrzí, že hlavní kostra episody je vykonstruovaná na parodii na nějaký ten horror. Dost to nabývá dojmu, že bez těchto koster, by neměli scénáristi dost svých nápadů na utáhnutí celé episody. Tohle je prostě věc, co v mých očích sráží kvalitu lehce dolu. Jinak moudra, co vždy říká Mark na konci episody jsou naprosto úžasné a trefné a podkresleny skvělou melodií. 85%

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Seriál stojí pochopitelně především na brilantně napsaných a naprosto úžasně zahraných postavách. K tomu to zasazení do předválečné, válečné doby a vnikl z toho velmi podařený kousek na který se vždy rád znovu podívám. Hlavně role Jiřího Adamíra je nezapomenutelná. Ta mu opravdu sedla a mě naprosto odzbrojila. 85%

Nahoru a dolů (2009) (seriál)

1. série - První řada to byla neskutečná jízda od začátku až do konce. Kennyho Powerse jsem si hned zamiloval. Prostředí a všechny ostatní postavy do sebe perfektně zapadají. Takže jediný co nakonec můžu vytknout je pár umělých momentů, který měly být základem pro nějaký ten joke. To pak seriál sem tam ztrácel na své uvěřitelnosti. 90% 2. série - Zatímco v první sérii vše do sebe zapadlo, v druhé nikoliv. Kenny Powers byl odtažen od všeho, co spolu s ním dodávalo celé kouzlo seriálu. Ačkoliv line Mexika se snažila udržet laťku nastavenou první sérii, ale bohužel se nepovedlo. Hodně srážela příliš vysoká koncentrace Steveho, kterému na pomyslném přidání vtipnosti, spíše došlo k dohnání jeho charakteru do nesmyslného extrému, trapnosti a otravnosti. Být celá druhá řada bez něj, dopadlo by to lépe. Ačkoliv seriál má pod palcem moje milovaná HBO, třetí řady (jestli bude) se dost bojím. Ale jak to vyplulo ze konce S02, bude to snad bez Steveho. Takže ve finále tomu věřím a moc se těším. 70%

Jakub a obří broskev (1996)

Co sráží celý snímek o úroveň níž, je kombinace stop-motion animace a hraných sekvencí. Já jsem prostě na kombinace animací s hranými pasážemi naprosto hákliví. Sice hraný úvod i závěr byl dobře stylizačně provedený, ale naprosto se tam nehodil. Kdyby se býval Selick rozhodl pro formu stop-motion v rozsahu celé stopáže, tak bych snad nemohl nic vytknout. Hlavní důvod byl zřejmě ušetření několika měsíční práce i slušné části rozpočtu. Tím pádem ve formě stop-motion vznikla pouze cesta přes moře na broskvi.. Selikovi rozhodně toto rozhodnutí pro hrané sekvence nezapomenu a do dnes mě štve, že tím srazil na kolena něco, co mohlo být naprosto famózní. 80%

Vánoční koleda (2009)

Nejvíc se mi líbil první úsek - ukázání osobnosti hlavní postavy a poslední úsek změna, kterou hlavní postava prošla a následný vliv na okolí. Sice dopředu předvídatelné, ale i tak pěkné. Ty 3 dějové linie s duchy - minulost, přítomnost, budoucnost byla pouze hluchá výplň, která vedla právě k poslední části a to změně a vlivu na okolí. Takže pouze tři hvězdičky. Jinak animace nádherná. Viděno na BluRay a 3D BluRay. 3D bylo pěkně provedené. 60%

Ukradené Vánoce (1993)

Pro někoho asi průměrná rozprávka, ze které si odnese pěkný hudební doprovod. A pro někoho dílo, které si při každé projekci užívá ve všech směrech. A do té druhé skupiny patřím i já. Pro mě tento film znamená trochu víc, než jakýkoliv jiný film. Nejdřív je The Nightmare Before Chrismas a teprve pak jsou ostatní filmy. Není měsíce, abych si tuto stop-motion klasiku nepromítl. A forma stop-motion je to co dělá toto dílo tak vyjímečným. Při každé sekundě je úplně cítit práce lidí co tvořili tento skvost. Vše je naprosto detailně propracované a vše do sebe zapadá. A to vše je umocněné hudbou Dannyho Elfmana. Je to jeden z nosných pilířů a bez tohoto pilíře by to nikdy nemělo takové kouzlo. Dále je nutno pochválit Tima Burtona za scénář a Henry Selicka za vedení všech lidí, kteří za ty roky na tomto projektu udělali obrovský kus práce. Práce, která se jen tak nevidí. Vlastně ve své době první projekt stop-motion v takovém rozsahu. Jestli má něco někdy překonat The Nightmare Before Christmas tak to určitě bude jiný stop-motion animák. Od dob TNBC jich vzniklo mnoho a spousta se jich kvalitou i přiblížilo. Je vidět, že forma stop-motion je výborná forma pro určitý druh příběhů a takové příběhy dokáže o 100% lépe podat, než kterákoliv jiná. Kdo viděl na BluRay s anglickým TrueHD 7.1 zvukem a je vybaven dobrou televizí / ozvučením tak to je další věc, která vše umocní. Ale tak to je u všech filmů. Nedávno Disney vydal promo 3D BluRay disk, kde se objevilo spousta 3D materiálů. Mezi oněmi promo 3D videi byla i jedna scéna z TNBC ve 3D. Nádhera. Doufám, že to je předzvěst. že v budoucnu vyjde The Nightmare Before Christmas i na 3D BluRay. 110%

Vincent (1982)

Perfektní kraťas. Nejvíc se mi asi líbil projev vypravěče. Díky tomu to byl až nepopsatelný zážitek. 90%

Making of Tim Burton's 'The Nightmare Before Christmas', The (2000)

Pro každého fanouška The Nightmare Before Christmas naprostá povinnost vidět. Tento Making of má ohromné kouzlo, stejně jako TNBC. Moc mě potěšilo takové malé nakouknutí do celého procesu. Každý si pak může udělat obrázek jak moc náročné to bylo. Jelikož TNBC je moje nejoblíbenější kinematografické dílo, tak bych uvítal pohled do tvorby trochu větší a hlubší. Bohužel zůstalo u klasického nahlédnutí a ukázaní jen mála z toho hodně co stálo za vytvoření ze scénáře až do finální podoby. 90%