Hokejka

okres Praha

LinkedIn: Procrastia

<< předchozí 1 2 3
    • 16.4.2013  19:16
    Život po lidech (TV seriál) (2009)

Přečtěte si raději knižní předlohu: Svět bez nás. Ta stojí rozhodně za to. Tady se jen dokola opakují stejné záběry, než se dostanou k jádru pudla.

• 30.4.2012  20:49

Z tohoto nápadu se dalo vytřískat hodně. Bohužel byl použit v linii s vznikajícím vztahem dvou nezajímavě pojatých hlavních protagonistů a ani můj oblíbený E.M. to nezachránil. Příšerné dialogy a rádoby hluboké, životem raněné postavy se mě vůbec nedotkly. Druhá linie, týkající se samotné epidemie, byla zajímavá, donutila k zamyšlení, dostala však málo prostoru. Veliká škoda, sakra.

• 28.4.2012  01:30

Rodinná romantika s přesahem. Vidět to jako dítě, asi by rodiče ještě dlouho slyšeli: "Mamííí, já ci tygžíka!" Moc hezký film, který mě vnitřně vyklidnil a který nese hezké poselství, že s upřímností a otevřeností nejdál dojdeš a práce v kanclu je kaka. :-)

• 6.4.2012  22:46

Tak to byla podpásovka. Uf. Eštěže kapesník byl po ruce. :-) No nakonec se z toho vyklubal velice slušnej film. Pattinson mě už podruhé přesvědčil, že toho přiblblýho blejskavýho upíra mu byl čert dlužnej. Možná se nám tu klube docela kvalitní herec. Uvidíme.

• 6.4.2012  20:41
    Marley a já (2008)

Pro děti a lidi s pejskama má asi tenhle film větší přesah. Já v tom nic extra nenašla. Prostě takovej milej normální film. Ale dokonce i chlapi říkali, že u toho pobrekávali. Njn. Měkoty :-D

• 1.4.2012  23:23
    Zločin (TV seriál) (2011)

Hodnoceno po celé první sérii: zatím dávám 4* a jsem připravena zvýšit. Myslela jsem si, že vím, kdo zabil Rosie, ale teď už vím, že nic nevím. Příjemná změna po všech těch kriminálkách - jeden zločin: jedna epizoda. Obsah příběhu trochu smrdí Twin Peaks, ale nikam dál podoba nesahá. Rozhodně doporučuji.

• 30.3.2012  16:51
    Drive (2011)

Jakožto co-driver tělem i duší bych ocenila více akčních scén, kterých bylo pomálu, ale zato precizně natočených. Celkovou atmosféru filmu tu doprovází úžasný soundtrack. A za málomluvného Drivera dostatečně promluvilo těch pár scén, kdy téměř přestane mít sám sebe pod kontrolou. Líbilo se mi, že film o minulosti hlavní postavy prakticky nic neřekl a nechal tak prostor pro fantazii. Krásně pomalé.

• 30.3.2012  12:55

Já vím, že to tu už bylo stokrát. Kate Hudson mi ale opět prozářila hodinu a půl mého života, krásně jsem si zabulela a zase mám ten "úžasný" pocit, že žiju svůj malej život na jistotu a až budu stará, tak budu litovat. Hehe.

• 30.3.2012  12:22

Tady bych to spíš viděla na přečtení si knížky nejdřív a pak se podívat na film. Asi jsem udělala chybu. Film se mi líbil moc, neměla jsem problém dokoukat ho do konce a ani jsem se nenudila. Jak se ale příběh pomalu blížil ke svému konci, přestal mi logicky dávat smysl. SPOILER: Proč ten ovčí přístup?? Měli zabudovaný čip absolutní poslušnosti či co?? Přeci jen samotná výchova z vás tohle neudělá. I kdyby brali všechny své učitele jako rodiče, či stvořitele a zbožně je obdivovali a naslouchali a poslouchali, tak se přeci normálně vyvíjeli, tak kde byla puberta, která s vámi zamává a začnete zpochybňovat autority??? Nehledě na to, že měli přístup ke knížkám a později i přístup k civilizaci.KONEC SPOILERU Mám silný pocit, že se do filmu něco nedostalo. I tak jsem bulela. 3,5*

• 9.3.2012  21:41
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Tři pohledy na tři různé problémy a jevy dnešní společnosti. Psychologická sonda, ze které mi po shlédnutí nebylo nejlépe. Ze začátku jsem se pochechtávala, pak už jsem se za lidstvo jen styděla. Každopádně silný materiál k zamyšlení a zpytování sebe sama.

• 8.3.2012  21:56
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Opět jsem viděla prakticky v kuse. Naštěstí. Jinak si neumím představit, že bych měla čekat měsíc nebo jak dlouho na další díl. Skvěle natočené, skvěle zahrané, výborně vykreslené postavy, napjatá jsem byla od začátku skoro až do konce. Claire Danes tu opravdu exceluje. Jen si nejsem jistá, zda američani dalšími sériemi zbytečně všechno nepokazí. Tak nějak si totiž myslím, že to bylo zakončeno tak akorát a to napětí, zvraty, moje vlastní paranoia, už ve druhé sérii nebude. No, nechme se překvapit.

• 6.3.2012  15:30
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

vtipné, chytré, svižné, výborná znělka, skvělý casting hlavních postav. Koukla jsem na to jako na jeden dlouhý film. Ani chvíli jsem se nenudila.

• 5.3.2012  18:56

Tohle je jízda od začátku do konce. Já musím dát pět, protože mám prostě na záměny slabost. Vtipné, osvěžující, na nic si to nehraje, prostě čistá oddechová zábava. To, že miluju Ryana Reynoldse a tu kočku z House, to je asi jasné. Zbytek herců mě mile překvapil. Každopádně zvedák nálady.

• 5.3.2012  14:57
    Penelope (2006)

Tak tohle vás pohladí po duši. Moc milý pohádkově laděný příběh s příjemným obsazením.

• 5.3.2012  14:26

Viewega docela ráda čtu, tahle jeho knížka mi ale unikla a protože mám ráda Donutila, Vanda je mi vyloženě sympatická a Budař byl vždycky dobře divnej, tak jsem se těšila. Bohužel jsem se skoro celý film nudila a horkotěžko udržel mojí pozornost. Asi mi nesedlo téma. Film není vyloženě špatný, jen tomu něco chybí. Možná hloubka. 2,5*

• 5.3.2012  00:51

O hodně větší zábava než Ženy v pokušení. Pánové z té šlamastyky vybruslili bravurně (není nad přátelské rodinné vztahy). Hlavně tedy nezabřednout!! :o)) A ta zrzka!!

• 4.3.2012  22:48

Pohodová komedie, která mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala - uvolnění - nic víc, nic míň. Eliška Balzerová je pořád kočka a má šmrnc. Vůbec jsem neměla problém jí tu živelnost uvěřit.

• 29.2.2012  23:36

Tak to bylo hustý psycho. Hrozně ráda bych odsoudila matku za totální potlačení zjevného, sobectví a snahu zalíbit se, ale z pohledu z venku se to vždycky dobře radí, zvlášť když mi doma nic takového nebydlí. A samozřejmě nic není černobílé (v tomhle případě tedy temnomrazové). Výborně obsazené, úžasně vykreslené postavy. A i když od určitého momentu víte, kam to směřuje, stejně vás to dostane. Jdu si sehnat knížku.

• 29.2.2012  21:01

One woman show. Neznalá historie jsem se úplně vykašlala, zda to sedí, nesedí, zda pohled na Margaret je pokřivený či naopak zidealizovaný. Rozumím všem těm obětem a těžkým rozhodnutím, odříkání a neustálému boji za sebe sama v době, kdy emancipace bylo slovo zřejmě neznámé. Rozumím i proč byl film natočen z retrospektivy staré Margaret. Nakonec jste jen vy sám sobě soudcem, vy musíte žít s tím, že vám vypíná mozek a horko těžko se držíte v realitě. Což je taková moje malá noční můra. Každopádně Meryl Streep opět excelovala. Už jenom kvůli ní se vyplatí film vidět, i když třeba nejste, tak jako já, přiznivcem biografií.

• 20.2.2012  01:01
    Hanna (2011)

Kdyby to mělo příběh o něco zajímavější a bylo tam méně těch hluchých míst, tak to mohl být slušnej akčňák se správně divnejma figurkama, super hudbou a výbornou kamerou. Takhle to ke konci fakt už nudilo a celkový dojem, který jsem měla na začátku, když se akce rozjela, vyčpěl do ztracena. Tak spíš 3,5*

• 13.2.2012  15:29

Jason Reitman se pomalu, ale jistě stává jedním z mých nejoblíbenějších režisérů poslední doby. Jeho pitva hlavní postavy je pokaždé úžasná a pokaždé tak trochu šokující. A pokaždé skvěle zahraná. Musím konstatovat, že Charlize Theron nemám moc zafixovanou jako výraznou herečku - když opominu fakt, jak krásná je. Ve zrůdě to stálo trochu maskování, abychom byly znechuceni, ale v tomto filmu, v celé své kráse, nás odpudí jen a pouze skvělým hereckým výkonem této prapodivné postavy. Pořád jsem se nerozhodla, jestli je to nějaká fyzicky netýrající sociopatka nebo prostě mrcha, ale na tom asi vlastně nezáleží. Film aspoň z počátku může působit tak trochu o ničem, tak to přežiijte. Stojí to za to. A klidně ignorujte většinu spoluherců. Stačí se v každé situaci soustředit na výraz Charlize alias Mavis.

• 13.2.2012  15:17

Musím říct, že jsem k tomuto remaku přistupovala s vyloženou skepsí. Originální verze mi přišla hodně dobrá s úžasnou atmosférou, kterou zvyšovala švédština. Fincher se poslední roky ubírá směrem, který mě moc nebaví, protože jsem na něm měla ráda tu temnotu a hloubku. Ale zpět k tomuto filmu: moje obavy se rozplynuly OKAMŽITĚ při úvodních titulcích. I když zbytku filmu dávám 4 hvězdičky, protože i když je výborný, přeci jen už to tu bylo, tak titulky si budu pamatovat hodně dlouho. A pokud se Fincher vrhne (či už vrhá?) na další díly trilogie, možná se mu podaří to, co se švédům nepodařilo. Totiž natočit pořádně dvojku, která je podle mě těžce přenesitelná do filmu a z trojky taky něco vytřískat. Takže vítej zpět - Davide F.

• 18.1.2012  20:33
    Děti moje (2011)

Tři hvězdičky za příběh. Asi už mám moc nakoukáno, a tak jsem se chvílema dost nudila. Film mi tak nějak vůbec nic nedal. Ta čtvrtá hvězdička je čistě za herecký projev Clooneyho.

• 16.1.2012  23:52
    50/50 (2011)

Joseph Gordon-Levitt opět nezklamal. Velice netradičně pojatý snímek o rakovině vás rozpláče a rozesměje a tak se to střídá celou dobu. Scéna, kdy si Adam holí hlavu ani nebyla ve scénáři. Kluci si to celé odimprovizovali. Anna Kendrick je úžasně roztomilá a ani mi nevadil její upištěný hlásek, který mě trochu iritoval v Up in The Air.

• 16.1.2012  23:45
    Poupata (2011)

Hodně špatná napodobenina amerických nezávislých snímků s příšernými neherci i herci. Hloupý, až to bolelo. Pokud to byl účel (ty příšerný dialogy, to prkenný herectví a ta absolutní stupidita postav), tak mě snad raději zastřelte.

• 16.1.2012  23:35

Ach jo. Já čekala o moc víc Junga vs Freuda. Tohle začalo výborně a zvrtlo se to do příběhu nevěry, manželství a rivality. A Keira mi do téhle role prostě nesedla. Hraje jen zubama. 3,5 za Mortensena a Cassela.

• 16.1.2012  23:14
    Párování (TV seriál) (2000)

Výborný britský humor, absolutní oddechovka na vyčištění hlavy. Já se smála celé tři série. Ve čtvrté se něco totálně po...lo a už se na to nedalo koukat, ale opravdu škoda.

• 16.1.2012  23:06

Totální výplach, ale výborně se na to kouká.

• 16.1.2012  23:01
    Jiná země (2011)

Ne tak úplně sci-fi. Každopádně velice silný zážitek a příjemné překvapení.

• 7.1.2012  12:11
    Dr. House (TV seriál) (2004)

čím dál tím lepší. 8. sezóna přináší ještě víc humoru.

<< předchozí 1 2 3