Sammya

filmový a seriálový nadšenec

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 27.1.2019  00:07
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Za to, že se královsky bavím u seriálu o autech, přičemž mě auta vůbec nezajímají, musím dát plný počet hvězdiček.

• 16.9.2018  22:29
    The Crimson Field (TV seriál) (2014)

Period drama a RIchard Rankin byly hlavní důvody, proč jsem se na tuto minisérii podívala. Hlavní hrdinka Kitty mi byla už od počátku protivná a už to nepřestalo, a samozřejmě skončila s jedním z mých důvodů :D Nejzajímavější postavy byly postavy Flory a jejího kamaráda zřízence, a ke konci mi dost přirostla k srdci tragická lovestory sestry Joan a jejího milého. Trochu mě mrzí, že nešlo o to, jak která z postav skončí, ale o to, co se dělo za první světové v průměrné polní nemocnic ve Francii. Řemeslně to bylo velmi kvalitně provedené, úvodní znělka chytlavá a celkově jsem ráda, že jsem se na to podívala, ačkoliv za opětovné shlédnutí to nestojí,

• 16.9.2018  22:23

"What's a Madeline?" Kouzelný pohádkový film, který je spíše cílen na dospělé publikum s duší dítěte (což jsem i já). Celkový zážitek byl příjemný a Ewan McGregor bojující pomocí deštníku s imaginárním monstrem byl boží :D

• 10.8.2018  18:18

Už jen z nostalgie to prostě stálo za to, ale mě to bavilo. Jack-Jack for the win. U něj jsem se fakt nasmála. Ocenila jsem spoustu věcí, například třeba konzistentní dabing z prvního dílu nebo dobrý a vtipný překlad. Akorát někteří z těch ostatních "supráků" byli divní.

• 10.1.2018  20:23
    Prolhaní - Série 1 (série) (2017)

Přiznám se, šla jsem do toho hlavně kvůli dvěma hlavním představitelům, které mám ráda, ani jsem netušila, že hlavním tématem je znásilnění. Nakonec se z toho vyklubal velmi slušný psychologický detektivní thriller, z kterýho občas mrazilo a přinutilo to člověka přemýšlet o tom, jak vnímá některé věci. Rozhodně doporučuju.

• 6.1.2018  02:22

Typickej chick flick, na kterým mě štvou dvě věci. To, že to s knihami nemá nic společného (a já miluju knižní sérii, #TeamMiaaMichael!) a to, že si podle mě vybrala nesprávnýho chlapa, jelikož Chris Pine mi tu leze na nervy a mám ráda Calluma :D Je to prostě taková slaďárna, sem tam cringe, sem tam nuda, ale pohádka to je a jako oddychový film dobrý.

• 1.12.2017  02:35

Poslední film se Supermanem, co jsem viděla, byl Superman se vrací ještě s tváří Brandona Routhe, poslední Batman byl Christian Bale v Batman začíná. Z současného osazenstva jsem ve svém filmu viděla pouze Gal Gadot ve Wonder Woman. Mám ráda DC seriály, proto Ezra Miller to měl u mě jako Flash už předem prohrané, plus ho nemám ráda už z Fantastický zvířat. Toť tak můj background. No. Řekla bych takový průměr. Nic, co bychom nikdy předtím neviděli. Film výrazně táhli Wonder Woman a Aquaman. Batman byl příšerně nezajímavý. Superman tam půl filmu nebyl a druhou všem nakopal zadek, takže tam vůbec ostatní nemuseli být. Plus je podobně nezajímavý jako Batman. Barry Allen v této verzi je pitomeček, co zakopává o vlastní nohy. Měl sloužit jako comic relief, ale vyšel z toho jako naprosto neschopnej puberťák. Ačkoliv když byl Flashem, tak to bylo celkem cool. Poslední člen týmu zapomínám, že tam vůbec byl. Cyborg? Nevím. Film nebyl nijak výrazně akční ani vtipný. Flirtování Bruce Wayna s Dianou bylo divný. Docela se ale těším na sólovku Aquamana.

• 14.9.2017  02:05

Jeden z mých oblíbených animáků. Už je to léta, co jsem to naposled viděla, tak po přidání na Netflix jsem se mrkla poprvé v angličtině a je to pořád skvělý. Trochu mě překvapila délka, na animovaný film je to poměrně nezvykle dlouhé, ale když je co vyprávět, proč ne :)

• 31.8.2017  00:30
    Penelope (2006)

Film jsem zhlédla ještě než byl u nás v kinech (protože to trvalo neuvěřitelné DVA roky po premiéře, než se dostal do české produkce, až jsem si myslela, že do kin ani nepůjde) kvůli mému milovanému Jamesi McAvoyovi a do dnes to pro mě zůstává jednou z jeho nejlepších rolí. Kouzelný pohádkový film ze současnosti, který je sice o lásce, ale ne jen o té romantické, ale taky o té k sobě sama.

• 22.8.2017  02:20
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Tenhle seriál je opravdu jedinečný. Je to vlastně jako byste sledovali s každým dílem jiný seriál se stejnými postavami. Každý díl je stylizovaný jinak, tak, aby se věnoval určitému tématu nebo nějakému popkulturnímu odkazu. A je to naprosto geniální. Samozřejmě, že v pozdějiších řadách už to není, co to bývalo, hlavně díky divnému vztahu Britta/Troy a nezdravému vztahu Jeff/Annie (Britta+Jeff forever :D), ale tak aspoň to mělo těch 6 řad a už nám chyb jen film. "Six seasons and a movie!". Nejlepší postava je Abed a nejlepší díly jsou paintball. A the floor is lava.

• 12.7.2017  16:12

Každý z předchozích dílů jsem viděla asi jen jednou, ale bavilo mě to, takže trojka byla jasná. Nečekala jsem nic, ale opravdu jsem se zasmála. Děj je jednoduchý a zapomenete ho, stejně tak jako většinu fórů, ale to mi v tu chvíli bylo opravdu jedno. A dokonce mě bavili i Mimoni, které normálně nemůžu ani vystát.

• 10.4.2017  19:24

Velmi příjemné překvapení. Sama bych na tenhle film asi nešla a to by byla velká škoda. Jen zběžně jsem tušila, o čem to bude, a čekala jsem romantický film (český název není totiž moc šťastný), ale tohle bylo mnohem víc než to. Životní příběh kluka, se všemi radostmi a pády, který vidí jen 5% a rozmazaně. To, že je příběh založen na skutečnosti, vše jen umocňuje. Nedokážu si představit, že bych něco takového zvládla, ten člověk musel mít neuvěřitelnou chuť žít a dokázat, že za něco stojí nehledě na životní okolnosti. Rozhodně mi i slza ukápla.

• 10.4.2017  19:19

Původní Disney kreslený film jsem viděla asi jen dvakrát, ale příběh samozřejmě znám a tenhle film by mě nalákal super obsazením i tak. Těšila jsem se, ale přesto jsem byla příjemně překvapená. Je to pohádka a na nic jiného si to nehraje a to je dobře. Písničky se mi moc líbily a byla jsem překvapena, jak zněly hlasy herců, u kterých jsem nevěděla, že umí zpívat, převážně Emma Watson. Ostatních herců bylo na vedlejší role ale skoro škoda :D Každopádně jsem velmi nadšená, ani chvíli to nestálo, písničky zbytečně neotravovaly, naopak, a dobro vyhrálo :)

• 25.3.2017  17:16
    Jane the Virgin (TV seriál) (2014)

Parodie na telenovely a zároveň jejich oslava. Baví mě to jako romantický i jako komediální seriál. Češka Petra a vůbec česká stopa je super, akorát když mluví "česky", tak je to k popukání. Ale oceňuju snahu :D Ten vypravěč je geniální :D Jsem jednoznačně #TeamMichael a ačkoliv jsem se tam ještě nedostala, vím, že episodu 3x10 prořvu. Edit: Prořvala jsem ji. A v podstatě brečím, kdykoli se o Michaelovi zmíní. Ale oproti mému očekávání mě seriál i nadále velmi baví.

• 4.3.2017  00:37
    Nepolíbená (1999)

Čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, že Josie jsem já. Docela ráda bych si znovu prožila střední s nadhledem dospělého člověka a konečně mohla i sbalit nějakého učitele :D Film je pěkný, romantická komedie ze středoškolského prostředí jak podle příručky, ale Drew je skvělá a přidaný benefit Michaela Vartana dělá své.

• 4.2.2017  22:25
    Humans (TV seriál) (2015)

Všech 16 dílů jsem shlédla za 6 dní, takže si asi můžete udělat představu, jak mě to dostalo :D Seriál mi přišel fascinující, svět, ve kterém je normální, že každá domácnost má svého androida, nebo tedy Synth, byl skvěle propracovaný. Myslící synthi byli udělaní moc dobře, lidsky, nešlo jinak, než si je oblíbit, tedy většinu z nich. Herci byli úžasní, kolikrát jsem zapomněla, že to jsou lidi hrající roboty a ne fakt roboti a naopak. Jedna z mých nejoblíbenějších postav byla myslící Synth, Karen, a druhá moje oblíbená postava byl Pete, detektiv inspektor. Díky tomu jsem z finále druhé řady byla úplně hotová. Byla jsem ráda za Colina Morgana, už dlouho jsem ho zas nikde neviděla. Rodina Hawkinsových byla též sympatická, líbilo se mi, že seriál není jen o konfliktech a soužití lidí s androidy, ale i o mezilidských vztazích. Celkem ráda bych další řadu, ale nevím, jak se s všemi těmi myslícími Synthy popasujou.

• 28.1.2017  00:36
    Gotham (TV seriál) (2014)

První řada mě zoufale nebavila a v podstatě jsem se jí prokousala jen proto, že jsem jela na con, kde měli být herci, a nechtěla jsem být za úplného neznalce. Nicméně ke konci první řady, asi tak někdy kolem epizod s Milem Ventimiglia a co se tam objevik Michael Chiklis, mě to začalo bavit. Ještě začátek druhé řady jsem sledovala pomalu, ale druhou a třetí řadu jsem maratonovala a dala vše asi za dva týdny, jak jsem se do toho zažrala. Komiksy nečtu, z Batmanovského světa znám akorát jeho, Alfreda, Jokera a Catwoman, takže to pro mě je vše nové. Jsem ráda, že Jim Gordon už není takový svatoušek a Harvey je nejlepší paťák ever. A má výborný hlášky. Bruce Wayne už se vzhledem a schopnostmi začíná blížit své budoucí identitě. Nejlepší padouch je Nygma, toho žeru, a začínám mít ráda Barbaru. A baby Batcat jsou tak roztomilí, až to bolí :D

• 7.1.2017  04:38
    Zbouchnutá (2007)

Ale tak jo, bylo to celkem fajn. Rozhodně jsem nečekala, že mě ústřední dvojice bude spolu až tak bavit a nakonec budu ráda za to, že spolu kodrcaj životem dál. Jeho nechutnou partičku jsem ze začátku poměrně odsoudila, ale pak se ukázalo, že jsou to aspoň fakt kámoši, naopak sestra hrdinky byla fakt protiva, ačkoliv se tvářila jako správňačka, a rozhodně jsem v celé manželské hádce stála za chlapy a jejich názory. Docela jsem se i zasmála a rozhodně mi to nepřišlo tak stupidní, jak jsem se obávala. Celkem slušná komedie to byla.

• 16.12.2016  00:46

A mně se to nelíbilo :( Jsem Potter generation, ale prostě Fantastická zvířata u mě neuspěla. Nebudu vypisovat všechno, co se mi na tom nelíbilo, protože to by byl seznam, ale nefungovalo to u mě ani jako fantasy film, ani jako film z HP universa. Bylo to plné nesmyslů, ať už v ději nebo v canonu, nesympatických postav, efektů pro efekt, a čeho tam naopak bylo nedostatek, byl děj. A hlavně to byla děsná nuda a jeden velký facepalm. A největší odhalení ke konci, kdy se tam objevil Johnny Depp, mi nepřišlo ale ani trochu dramatické, naopak jsem vybuchla smíchy. Je mi to ale upřímně líto, že se mi to nelíbilo, a čistě pro to, abych věděla, co bude dál., na další díly půjdu. Aspoň už ale budu připravená. Edit: Po opětovném shlédnutí už to nebyla taková hrůza. Stále mi to přišlo natahované a některé části nesmyslné a nekanonické, ale mnohem víc jsem si užila postavy Jacoba a Queenie, kteří byli zdaleka nejlepší, a víc jsem se soustředila na věci, které mi minule při vší té otravnosti unikly. Takže to teď beru víceméně na milost, ale některé věc mě asi budou štvát pořád, jako že třeba Graves kouzlí rukama. Queenie čte mysl bez pohledu do očí, Tina celkově. Mlok byl ok. Eddieho mám ráda.

• 27.11.2016  23:58
    The Crown (TV seriál) (2016)

Na The Crown jsem čekala od jeho oznámení a musím říct, že nejsem zklamaná. Ač jsem Claire Foy předtím neznala, jako královna si mě získala. Matta Smithe jsem měla ráda už předtím a myslím, že jako princ Phillip je výborný, třebaže jeho postava mě občas vytáčí. Je mi jasné, že i když je to založené na skutečnosti, není to dokument, takže historické momenty musí člověk brát s rezervou, ale o tom to není. Je to o osobě královny Alžběty a o jejím životě, její rodině, jejích radostech a strastech. Proto mě moc nebavily pasáže věnované Churchillovi, což o to, John Lithgow se role zhostil dobře, ale stárnoucí prime minister už mi přišel nudný. Naopak mě bavilo sledovat romanci mezi Margaret a jejím milým, ačkoliv jsem věděla, že šťastného konce se nedočkám. Opravdu se těším na pokračování.

• 27.11.2016  23:53
    Belle (2013)

Historická romantika, to je moje :) Chtěla jsem vidět Belle kvůli dvěma důvodům, a to byl Tom Felton a to, že jsem byla v Kenwood House, kde se první půlka filmu odehrávala, a chtěla jsem vidět příběh, o kterém jsem tam slyšela. Zas jsem o něco chytřejší, i když je mi jasné, že tohle zpracování oné story je zidealizované. Ale tak herci byli fajn, britský výkvět, a dopadlo to dobře, takže za mě spokojenost.

• 27.11.2016  23:50

No, asi je to moje vlastní chyba, že jsem od toho čekala něco víc, když jsem věděla, jaký to tady má hodnocení. Chtěla jsem to vidět už dlouho, Felicity Jones je moje oblíbená herečka a miluju lyžování a Alpy. To bylo ale asi tak všechno, co v tomhle filmu stálo za to. Dialogy nedávaly smysl, přišlo mi to jako nahodilý shluk replik. Ed Westwick je strašně prkenný a přišel mi stejný jako Chuck, a to jsem na Gossip Gil ani nekoukala. Chvílema jsem se zasmála, ale už se na to asi nepodívám.

• 27.11.2016  23:46

Komiksovou předlohu neznám, ale je to Marvel, tak bylo jasné, že na to musím jít, nedopustila bych, aby mi nějaký film chyběl, nemohla bych pak se sebou být :D Přišlo mi, že film stál hodně na Benedictovi, který byl úžasný. Co se týče děje, přišlo mi, že to běží rychle, jedna událost střídala druhou a moc se s tím necrcal. Ani mi to nepřišlo nijak moc dlouhé. A oceňuju, že to nebyl klasický akční film typu bum bum prásk třísk. Ano, byla tam akce, ale nebylo to přehnané.

• 26.11.2016  04:06

Přiznám, že nejsem hardcore fanynka, nicméně mě tenhle seriál, hlavně poslední dobou, hodně bavil a přece jen je to svým způsobem už klasika, kult. Na revival jsem čekala jako na trní. Jediné, na čem mi záleželo, aby to bylo tak super jako celý seriál a ne jako poslední řada a aby byla Lorelai s Lukem. A taky jsem chtěla hodně Logana :D Všeho se mi dostalo. Smála jsem se, trpěla jsem, brečela jsem. Není to perfektní, jsou tam hluchá místa (muzikál ugh), ale esence seriálu, humor, řečnění, vztahy matek s dcerami, vztahy obecně, to vše je jak má být. Slavná poslední slova mě zaskočila, nečekala jsem je.

• 11.11.2016  03:55

Jedna z mých lásek "z mládí". Úžasný soundtrack, bezkonkurenční pohyby, skvělá chemie mezi herci, navíc miluju Romolu Garai a Diego Luna je tu prostě skvělý. Nesmí se to brát jako pokračování Hříšného tance, ale jako jeho odkaz.

• 13.10.2016  17:42

Klasika, která nestárne, povinnost pro všechny fanoušky romantiky. Ano, je to úsměvné, ale zábavné, a ty songy zná snad každý a skvěle se na ně tancuje.

• 30.9.2016  09:23
    Diana (2013)

Byla to nebetyčná nuda. Naomi Watts mám ráda, ale jak už tu padlo, role jí opravdu nesedla. To nekonečné will they-won't they, což se zdálo jádrem filmu, bylo děsně natahované. Líbila se mi ale jedna věc a to, že Dianinu smrt tam neukázali. Nebylo potřeba. Předpokládali, že každý ví, co se stalo, když všem začal v noci zvonit telefon.

• 25.9.2016  17:07
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Uznávám, že toto je sebekajícný komentář. Gilmorky jsem znala snad odjakživa, v televizi to běželo furt a chtě nechtě jsem v podstatě viděla každý díl. Brala jsem to jako oddechovku, kterou si můžu pustit, aby doma nebylo ticho. Vždycky jsem měla na tom nejradši Luka a Lorelai, ideálně spolu. Nicméně jsem naprosto nesnášela Rory a její český dabing a obecně to, jak tam všichni rychle melou. Takhle to bylo po léta a léta, pak přišel Netflix do ČR a já dostala chuť na trochu romantiky, tak jsem si to pustila v angličtině od dílu 4x19, kvůli výše zmíněným Lukovi a Lorelai. A pak jsem tomu úplně propadla :D Mou nenávist k Rory totiž způsobil její dabing, v angličtině totiž zní normálně a ani ty jejich vodopády řečí nezní tak děsně, spíš jsem si na to zvykla. Samozřejmě jsou tam slabší díly a super díly, jako všude, a sedmá řada, kde jsem teď, je trošku utrpení, ale to jsem všechno už věděla. Luka a Lorelai miluju a Rory mám už celkem taky ráda. Akorát mě vytáčí to, že na to, jak tam furt kecaj, si nikdy nikdo neřekne nic důležitého, a na tom stojí všechny konflikty. Každopádně teď tento seriál přehodnocuju a v podstatě přidávám mezi oblíbené.

• 18.9.2016  00:59

Miluju první díl. Nesnáším druhý díl. Třetí kniha byla děs a proto jsem ráda, že se jí film neřídil. Strašně jsem se bála se těšit a mít nějaké odhady toho, jak to dopadne, nicméně jsem věděla, že nebudu spokojená s ničím jiným než s konkrétním výsledkem, který se mi naštěstí splnil, i když jsem teda radši zůstala ostražitá v oslavách až do poslední chvíle. Anyway, z filmu jsem naprosto nadšená, dle mě je srovnatelný s boží jedničkou. Miluju Marka a Colina a přes mou nechuť k Patricku Dempseymu si mě i tak jeho postava Jacka získala. Smála jsem se snad co pět minut, a někdy fakt hodně, a rozplývala jsem se tak nějak podobně. Kupodivu mě film nerozbrečel, až na konci během titulků se otevřely stavidla, jelikož jsem nemohla uvěřit, že to skončilo, jak jsem chtěla, a že film překonal všechna má očekávání a více. Jsem ráda. že se vrátila většina původních postav, Cleaver mi opravdu nechyběl, a nové postavy byly super, jak Bridgetina šílená kamarádka z práce či její nová šéfka, italský číšník, Emma Thompson jako cynická gynekoložka. Musím pochválit naprosto skvělý soundtrack.

• 14.9.2016  22:41
    Viktorie (TV seriál) (2016)

U mě tenhle seriál byl ve výhodě, ještě než se začal vysílat, jelikož tuhle dobu a postavu miluju. Obsazení se mi líbilo a stále líbí, Jenna Coleman je fajn a nevadí mi, že je hezčí než skutečná Victorie, je jí podobná a hraje dobře. V Doctorovi Who me iritovala, ale tady jsem zapomněla, že nějakou Claru hrála, jako Victorie je skvělá. Z Alberta jsem nebyla tak nadšená, jelikož herce znám pouze z Dancing on the Edge, kde měl děsnou postavu, ale po čtvrté episodě, kterou jsem jako jedinou zatím viděla hned dvakrát, protože se mi tolik líbila, musím říct, že ho asi budu mít ráda :) Jeho Albert je správně upjatý, zásadový, morálně na výši a společensky dost nechopný. Rufus Sewell je samozřejmě jako vždy skvělý. Kostýmy jsou fascinující. Downton Abbey mi to asi nenahradí, ale zatím to sleduju s velkým zájmem.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10