Sammya

filmový a seriálový nadšenec

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 6.5.2020  19:04

Dala jsem tomu 15 minut. Vic jsem nezvladla.

• 26.3.2020  16:59
    Emma. (2020)

Jsem zarytá fanynka Jane Austen a Emma je jeden z mých nejoblíbenějších románů. Mám moc ráda film s Gwyneth a miluju minisérii s Romolou. Na tento film jsem se těšila, co ho oznámili, ale po trailerech jsem byla přesdvěčena, že se mi nebude líbit, zvlášť když jsem se dozvěděla nějaké další věci. Jaké bylo mé překvapení, když jsem celý film sledovala nadšená a s takovou tou typickou šťastnou náladou, kterou z adaptací Austenovek mívám. Už jsem se na film stihla podívat dvakrát a zbožňuju soundtrack (tedy většinu - ty náboženské chorály ne). Přišlo mi to roztomilé, barevné, vtipné, kouzelné, emocionální. Ano, má to své mouchy. Herečka pro Emmu není ideálně vybraná, ale Knightley si mě totálně získal. Škoda, že další postavy kromě Harriet nedostaly tolik prostoru a někdy byly jejich charaktery i zkreslené, ale to mi nevadilo. Přidané nebo chybějící scény mi kupodivu nevadily, důležité je pro mě, že mám z filmu dobrou náladu a to se stalo.

• 25.1.2020  21:54
    Den za dnem (TV seriál) (2017)

Úžasný seriál, který se zabývá tolika důležitými věci a jedná s nimi citlivě a odpovědně. Sice je to sitcom, ale některé momenty jsou vážné a zásadní. A taky mám ráda seriály, kde se mluví španělsky :D

• 31.12.2019  20:53

První moderní pokračování Jumanji bylo boží, dvojka mě trochu zklamala. Hlavně kvůli příšerně otravným postavám dědy a jeho kámoše, když už po stopadesáté děda nechápal, o co jde a mluvil jak šnek, myslela jsem, že se picnu., Bavit mě to začalo až v druhé půlce, kdy děda byl holka a kámoš kůň. Pořád je to dobrá vtipná dobrodružná podívaná, je prostě na "jedničku" to nemá.

• 31.12.2019  20:41

Tohle je jeden z mých go-to feel-good filmů. Mám tenhle žánr ráda, ale zdaleka ne všechno se povede, a tenhle film se povedl. Katherine a Josh se k sobě hodí a film není moc utahaný ani ubrečený, prostě romantický a ze života. A s happy endem :)

• 31.12.2019  20:31
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Mě to mrzí, ale málem jsem sledování vzdala, protože to byla hrozná nuda. Druhá půlka série už byla lepší a poslední díl to aspoň trochu zachránil, ale jinak pořád nevidím, co na tom všichni mají (a to jsem SW geek) a baby Yoda mi rozhodně k srdci nijak nepřirostl.

• 31.12.2019  20:27

Jako celek nic moc, ve skutečnosti je to docela blbá komedie, ale mám ráda Brendana a celá scéna s kolumbijským drug lordem byla naprosto boží. Na jeho španělštinu asi nezapomenu. Ale jinak to bylo dost unylé a kupodivu celkem devadesátkové, ač je to film z roku 2000.

• 31.12.2019  20:23

Tenhle film z řady Mission Impossible mám nejradši a není to jen proto, že v něm mám štěk :D Podle mě obsahuje unikátní kombinaci akce a humoru a myslím, že se tu také sešel nejlepší tým ze všech filmů.

• 31.12.2019  20:19

Při prvním shlédnutí v kině mi to přišlo jako naprostá bomba, při opětovném doma už ne tolik, ale pořád je to jedna z těch lepších marvelovek, svěží, akční. Přítomnosti Prahy, která dokonce hraje i sama sebe, také přispělo bonusovými body. Tom Holland je zatím dle mě nejlepší Spider-Man a všudy přítomné odkazy na Tonyho Starka byly bolestivé a zároveň milé. Každopádně oba plot twisty na konci byly super a jsem ráda, že nakonec třetí film bude.

• 9.12.2019  10:34

Většinu času se tento film tváří jako roztomilý vánoční romantický fluff, ale pak přijde v poslední chvíli zvrat, který vám zlomí srdce na milion kousků. Aspoň tak jsem si připadala. Část zvratu jsem spíš tak v žertu uhodla docela brzo, ale část až těsně před odhalením. Nevím, jestli to mám brát jako vánoční film, protože jsem po něm byla v depresi s rozmazanou řasenkou, ale jinak to byl krásný příběh a herci byli opravdu skvělí.

• 15.11.2019  11:51

Pro někoho, jako já, kdo viděla maximálně Terminator: Salvation, což s tím hle filmem nemá nic společného, to byl skvělý film, a stačila mi k tomu základní znalost premisy původních dílů. Byl to klasický akčňák, se stříleným a vtipnými hlody. Arnie byl skvělý a Gabriel Luna také. Další postavy byly ok, kromě Dani, která měla naprosto překotný a nesmyslný vývoj postavy. Film jsem si užila se vším všudy. Akorát tam na můj vkus moc padala letadla.

• 4.11.2019  22:56

Možná kdybych si předem přečetla, že je to adaptovaný Broadway muzikál, nenudila bych se u toho tak moc. Myslím, že by stačila tak poloviční stopáž, aby to nebylo tak natahované a dobré scény měly šanci zůstat v paměti. Takhle si pamatuju jen "Agooonyyyy".

• 4.11.2019  22:50
    Why Women Kill (TV seriál) (2019)

Rozhodne jeden z nejlepších seriálů, které jsem za poslední dobu viděla. Nalákala mě hlavně Ginifer Goodwin a samotné téma. Překvapilo mě, že je to sice komedie, ale poměrně temná, a hrozně mě to bavilo. Nejslabší linka byla rozhodně ta ze současnosti, obě linky z minulosti byly stejně napínavé. Musím říct, že jsem byla opravdu napnutá až do poslední chvíle, kdo vlastně koho zabije a jak. Jsem zvědavá, jak bude vypadat druhá řada.

• 26.10.2019  13:41

Me to fakt mrzi, ze to musim rict, ale byla to nuda. Zaujal me namet a herci, tedy William a Poppy, a ti byli ok, ale jinak to byloa dost desne. Scenar byl prostoduchy a cely pribeh proste nedokazal cloveka vtahnout. Skoda.

• 14.10.2019  23:57
    Aladin (2019)

Kresleného Aladina miluju, kvůli příběhu i písničkám, a hraná verze rozhodně nezklamala. Mou oblíbenou "Prince Ali" písničku jsem si užila, džin byl skvělý a líbil se mi i přidaný příběh Jasmine.

• 14.10.2019  23:56
    Švadlena (2015)

Wow. Tak tohle bylo hodně divný, ale taky úplně skvělý. Kate je úžasná jako vždy, film byl vtipný a smutný a kombinace toho se mi líbila.

• 13.9.2019  13:10

Jako milovník seriálu jsem byla naprosto nadšena. Rozbrečela jsem se už u úvodních titulků :D Musím přiznat, že chvílemi působil děj jen jakási nedůležitá omáčka, ale o to přece nešlo, abychom dostali nějaký zásadní zvrat, šlo o to, abychom dostali to, co na seriálu nejvíc milujeme, a to se stalo. Prostor dostala většina postav a dokonce přišly i nějaké posuny v příbězích postav, nějaká akce též nastala, ale hlavní byla atmosféra, denní život anglické smetánky i sloužících, malé i větší události. Konec je případně otevřený dalšímu pokračování, ale ne natolik, aby nemohl sloužit jako závěr.

• 1.9.2019  21:01
    Agent Carter (TV seriál) (2015)

Peggy Carter je zásadní postavou pro MCU a pro vznik samotného SHIELDu. Mrzí mě, že seriál měl jen dvě řady, protože byl skvělý. Výborná Hayley Atwell, dobové prostředí, odkazy na Kapitána Ameriku, camea Howarda Starka a boží Mr Jarvis a Daniel Sousa fungují jako recept pro jeden z mých oblíbených seriálů.

• 1.9.2019  20:52

Tenhle film už je pro mě klasika z dětství, baví mě stupidní situační gagy i camea známých herců.

• 24.4.2019  22:55

Jsem nas***na. To je vse, co k tomu ted jedine muzu rict, abych spoilerovala jen minimalne.

• 27.1.2019  00:07
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Za to, že se královsky bavím u seriálu o autech, přičemž mě auta vůbec nezajímají, musím dát plný počet hvězdiček.

• 16.9.2018  22:29
    The Crimson Field (TV seriál) (2014)

Period drama a RIchard Rankin byly hlavní důvody, proč jsem se na tuto minisérii podívala. Hlavní hrdinka Kitty mi byla už od počátku protivná a už to nepřestalo, a samozřejmě skončila s jedním z mých důvodů :D Nejzajímavější postavy byly postavy Flory a jejího kamaráda zřízence, a ke konci mi dost přirostla k srdci tragická lovestory sestry Joan a jejího milého. Trochu mě mrzí, že nešlo o to, jak která z postav skončí, ale o to, co se dělo za první světové v průměrné polní nemocnic ve Francii. Řemeslně to bylo velmi kvalitně provedené, úvodní znělka chytlavá a celkově jsem ráda, že jsem se na to podívala, ačkoliv za opětovné shlédnutí to nestojí,

• 16.9.2018  22:23

"What's a Madeline?" Kouzelný pohádkový film, který je spíše cílen na dospělé publikum s duší dítěte (což jsem i já). Celkový zážitek byl příjemný a Ewan McGregor bojující pomocí deštníku s imaginárním monstrem byl boží :D

• 10.8.2018  18:18

Už jen z nostalgie to prostě stálo za to, ale mě to bavilo. Jack-Jack for the win. U něj jsem se fakt nasmála. Ocenila jsem spoustu věcí, například třeba konzistentní dabing z prvního dílu nebo dobrý a vtipný překlad. Akorát někteří z těch ostatních "supráků" byli divní.

• 10.1.2018  20:23
    Prolhaní - Série 1 (série) (2017)

Přiznám se, šla jsem do toho hlavně kvůli dvěma hlavním představitelům, které mám ráda, ani jsem netušila, že hlavním tématem je znásilnění. Nakonec se z toho vyklubal velmi slušný psychologický detektivní thriller, z kterýho občas mrazilo a přinutilo to člověka přemýšlet o tom, jak vnímá některé věci. Rozhodně doporučuju.

• 6.1.2018  02:22

Typickej chick flick, na kterým mě štvou dvě věci. To, že to s knihami nemá nic společného (a já miluju knižní sérii, #TeamMiaaMichael!) a to, že si podle mě vybrala nesprávnýho chlapa, jelikož Chris Pine mi tu leze na nervy a mám ráda Calluma :D Je to prostě taková slaďárna, sem tam cringe, sem tam nuda, ale pohádka to je a jako oddychový film dobrý.

• 1.12.2017  02:35

Poslední film se Supermanem, co jsem viděla, byl Superman se vrací ještě s tváří Brandona Routhe, poslední Batman byl Christian Bale v Batman začíná. Z současného osazenstva jsem ve svém filmu viděla pouze Gal Gadot ve Wonder Woman. Mám ráda DC seriály, proto Ezra Miller to měl u mě jako Flash už předem prohrané, plus ho nemám ráda už z Fantastický zvířat. Toť tak můj background. No. Řekla bych takový průměr. Nic, co bychom nikdy předtím neviděli. Film výrazně táhli Wonder Woman a Aquaman. Batman byl příšerně nezajímavý. Superman tam půl filmu nebyl a druhou všem nakopal zadek, takže tam vůbec ostatní nemuseli být. Plus je podobně nezajímavý jako Batman. Barry Allen v této verzi je pitomeček, co zakopává o vlastní nohy. Měl sloužit jako comic relief, ale vyšel z toho jako naprosto neschopnej puberťák. Ačkoliv když byl Flashem, tak to bylo celkem cool. Poslední člen týmu zapomínám, že tam vůbec byl. Cyborg? Nevím. Film nebyl nijak výrazně akční ani vtipný. Flirtování Bruce Wayna s Dianou bylo divný. Docela se ale těším na sólovku Aquamana.

• 14.9.2017  02:05

Jeden z mých oblíbených animáků. Už je to léta, co jsem to naposled viděla, tak po přidání na Netflix jsem se mrkla poprvé v angličtině a je to pořád skvělý. Trochu mě překvapila délka, na animovaný film je to poměrně nezvykle dlouhé, ale když je co vyprávět, proč ne :)

• 31.8.2017  00:30
    Penelope (2006)

Film jsem zhlédla ještě než byl u nás v kinech (protože to trvalo neuvěřitelné DVA roky po premiéře, než se dostal do české produkce, až jsem si myslela, že do kin ani nepůjde) kvůli mému milovanému Jamesi McAvoyovi a do dnes to pro mě zůstává jednou z jeho nejlepších rolí. Kouzelný pohádkový film ze současnosti, který je sice o lásce, ale ne jen o té romantické, ale taky o té k sobě sama.

• 22.8.2017  02:20
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Tenhle seriál je opravdu jedinečný. Je to vlastně jako byste sledovali s každým dílem jiný seriál se stejnými postavami. Každý díl je stylizovaný jinak, tak, aby se věnoval určitému tématu nebo nějakému popkulturnímu odkazu. A je to naprosto geniální. Samozřejmě, že v pozdějiších řadách už to není, co to bývalo, hlavně díky divnému vztahu Britta/Troy a nezdravému vztahu Jeff/Annie (Britta+Jeff forever :D), ale tak aspoň to mělo těch 6 řad a už nám chyb jen film. "Six seasons and a movie!". Nejlepší postava je Abed a nejlepší díly jsou paintball. A the floor is lava.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10