Sammya

homepage

Instagram: sammyromie

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 5.5.2021  22:30

Sem tam se k tomuhle filmu vracím a pouštím si ho, když se chci dojmout u nějaké romantické komedie. Miluju scénu s Thrillerem.

• 20.4.2021  22:52
    WandaVision (TV seriál) (2021)

Rozjezd byl takový nejistý, člověk si říkal wtf, ale čím víc se na to soustředil, tím víc to bylo napínavé a plné různých narážek a celkem děsivých momentů. Prostředek seriálu byl nejlepší, to člověk pomalu ani nedýchal, jak to bylo boží, suspense, a jak to bude dál, co to znamená? Vše se začalo postupně poodkrývat, ale vlastně ještě nic nebylo jednoznačné. A pak přišly finálové díly a všechno to zkazily. Byly nemastné, neslané, typicky filmově marvelovské, žádný plot twist, všechno dopadlo, jak byste čekali. Jako jednohubka to bylo ale rozhodně zajímavé a konečně začínám mít Wandu i trochu ráda.

• 16.4.2021  22:46

Nečekala jsem, že mě tenhle film tak dostane. Děsně mě bavilo, jak všichni byli celí tumpachoví z toho, že královna má ráda společnost *gasp* "barevnýho muslima"! A konec mě rozbrečel.

• 15.4.2021  22:54
    Čas čarodějnic (TV seriál) (2018)

Teď jsem dokoukala druhou řadu. Chvílemi mě moc nebavila, ale finále bylo celkem napínavé. Mrzí mě, že jsme z Čech toho moc neviděli, ale i tak jsme ráda za každou zmínku českých zemí :D Myslím, že první řada mě bavila víc, to současné pozadí je prostě zajímavější. A doufám, že to Marcus přežil.

• 16.3.2021  23:57
    Velvet (TV seriál) (2014)

Viděla jsem zatím tři epizody. Původně jsem tento seriál objevila tak, že jsem si přečetla tipy na seriály ve španělštině pro účely vzdělávání, a je to v podstatě period drama, což je můj oblíbený žánr. No, nyní bych řekla, že je to spíše telenovela :D Ale baví mě to, už dlouho jsem zas nekoukala na nějaké to romantické drámo, a myslím, že herci jsou dobří, jednoho znám ze Sense8. A ta španělština je celkem srozumitelná, byť tedy jedou raketovou rychlostí. Edit: Viděla jsem skoro celou první řadu a děsně mě to baví, je to místama i vtipný, něco takovýho mi chybělo.

• 7.3.2021  23:30

Nečekala jsem od toho nic, protože jsem věděla, že tato adaptace je vše, jen ne přesná. Je to tak, změněná je jak doba, tak příběh, tak celkové vyznění díla, nicméně nebyla to taková tragédie, jak jsem čekala, a ve finále se mi to i docela líbilo, herci mi přišli dobří, i když na tom bylo vidět, jak je to strašně americké a hollywoodské, prostě produkt své doby.

• 20.2.2021  00:57

Film jsem viděla několikrát, ale až teď po shlédnutí i animovaných seriálů. Vždycky to byl velmi dobrý film, ale teď, se všemi dalšími souvislostmi, které jsem předtím neměla, je ještě zajímavější. A samozřejmě osud hlavních postav je smutný, ale je fascinujícím hnacím motorem celé finálové hodiny.

• 7.2.2021  00:43

Vlastně mě to fakt bavilo, ale prostě jsem na konci nepobrala moc celou pointu :D Každopádně britofil jako já ocenil, že je to v podstatě jedna delší epizoda Doctora Who.

• 6.2.2021  20:28
    Star Wars Povstalci (TV seriál) (2014)

Co si budeme povídat, na Clone Wars to nemá, už jen kvůli té hooodně zjednodušené animaci (a proč jsou ty lightsabery tak tenký??). Ale pořád to má kvalitní příběhy, byť nejzajímavější jsou ty, co se nějak dotýkají buď CW nebo filmů. Baví mě to.

• 6.2.2021  20:25
    Nesmrtelný (2015)

Celkem se to dalo, akorát jak už tu někdo psal, hlavní problém je v tom, že celou dobu čekáme, že na konci udělá to, co udělá, a přitom to vlastně má být jako zvrat. A taky mě překvapilo, že to byl spíše akčňák než sci-fi. Ale jinak zase akční film dobrý.

• 18.1.2021  22:44
    Miranda (TV seriál) (2009)

Je to v podstatě taková blbost, secondhand embarassement is real and all, ale už si nepamatuju, když jsem se u něčeho naposled tak moc a nahlas smála. A má to i můj oblíbený romantický element, je to britské, za mě to má všechno, co od sitcomu čekám, a moc mě baví.

• 11.1.2021  22:56
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

Myslím, že jsem díky tomuhle seriálu znovu objevila svou zaprášenou lásku ke Star Wars. Jsem tak napumpovaná, že po seriálu hodlám shlédnout znovu vše, co na to navazuje, až se dostanu ke druhé řadě Mandaloriana, což byla vlastně motivace, abych se na tento seriál konečně podívala. Všechny ty více čí méně skryté náznaky, easter eggs a rozšíření příběhů postav, které jsme znali jen okrajově, jsou boží.

• 9.1.2021  00:29
    Bridgertonovi (TV seriál) (2020)

Je strašně vtipné, jak jsou černoši lidem trnem v oku :D Tohle není dokument, ani to tak není myšlené, je to telenovela využívající skutečného historického pozadí, ale tolik věcí je tam tak, jak by se nikdy nestaly, takže to, že jsou tam obsazeni lidi různé pleti, už fakt ničemu nemůže vadit. Mě to bavilo, postavy jsem si oblíbila pro jejich vlastnosti. Jediné, co jsem nečekala, bylo množství sexuálních aktivit.

• 2.12.2020  10:12
    O Vánocích (TV seriál) (2020)

Velmi příjemná jednohubka na jeden večer. V některých momentech jsem se v Bastim úplně viděla, dost jsem s ním souhlasila, až na ten děsný cringe proslov, kde prostě ulítl. Ale jinak jsem si to moc užila. Až na to, že jsem zjistila, že německy fakt neumím :D

• 24.11.2020  17:01
    Vánoce u našich (TV seriál) (2019)

Pro mě byl tenhle miniseriál nejpříjemnějším překvapením z vánočních filmů a seriálů, které jsem zatím letos nově viděla. Bylo to hrozně milé, vtipné ale i dojemné, byly tam klišé i nečekané zvraty. Zkoukla jsem to za 24 hodin i s prací. Jsem ráda, že se můžu těšit na pokračování. V tom, kolikrát se Johanne dostala do situací, kdy nezbývá nic než jen awkward smích, jsem se úplně viděla.

• 16.11.2020  21:16
    Prázdniny (2006)

Pro mě se jedná o ultimátní vánoční film, který je i romantickou komedií, což já ráda. Sice zde nemůžu vystát Cameron Diaz jako kdekoli jinde, ale ostatní herci to naštěstí převáží. Je to můj oblíbený film s Kate Winslet a její příběh se mě svého času dotýkal, tak ji úplně chápu. A Mr. Napkinhead mě prostě vždy dostane, a přitom taková blbost :D

• 13.11.2020  08:40
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Přiznám se, že jsem se původně nechystala se dívat, nějak mě to neoslovilo a šachy nehraju, ale pak jsem to zkusila a wow. Tohle bylo intense.

• 8.11.2020  15:17

Tohle se nedá popsat jinak jako roztomilé a zábavné. Bylo by to ještě o chlup lepší, kdy Enola věčně nemluvila na diváky do kamery jak na totální blbce. Ale jinak to byl zábavný oddychový film a líbilo by se mi pokračování.

• 8.11.2020  15:15
    Přes mrtvoly (TV seriál) (2020)

Nejsem moc na žánr political drama, ale s tímto obsazením jsem se prostě musela podívat. Bylo to celkem napínavé, ale vlastně tak trochu o ničem, asi bych vlastně nedala dohromady ani hlavní zápletku. Bylo na tom ale krásně vidět, jak v politice člověk nezná přítele.

• 8.11.2020  15:12
    Us (TV seriál) (2020)

Na tento seriál jsem se těšila od té doby, co bylo oznámeno, že tam bude hrát Iain de Caestecker. Kvůli tomu jsem si i přečetla knihu, která byla dobrá. Samotný seriál je skvělou adaptací, byť postavy Albieho i Connie byly polidštěny a nebyli to takoví protivové jako v knize. Kdybych ji nečetla předtím, možná bych nebyla tolik jednoznačně na straně Douglase, který dle mě neudělal nic špatného. Jsem ráda za to, jak to dopadlo, myslím, že to bylo pro všechny nejlepší. Iain i Tom byli opravdu skvělí.

• 9.10.2020  22:16

Píseň doprovázející sira Robina je vrchol celého filmu.

• 5.10.2020  10:56

Abych pravdu řekla, tak mě to tedy trochu zklamalo. Tohle nebyl svět, kde každý musí říkat pravdu, tohle byl svět, kde každý měl potřebu říct úplně všechno, co měl na jazyku, i když mlčení je za těchto okolností běžná volba. A dále mi vadilo to neustálé se navážení do "tlustých" lidí. Ale moral of the story byl asi jakože poučný.

• 4.10.2020  00:29

Šla jsem do toho jen proto, že v tom hraje Dan Stevens a Rachel McAdams. Bytostně nenávidím Eurovizi, takže to bylo vlastně proti mému lepšímu přesvědčení. Nicméně jsem ale byla velmi překvapena, jak vtipné to bylo. Čekala jsem větší kýč a méně drama, než se mi dostalo. A Dan mě opravdu nezklamal :D

• 4.10.2020  00:27
    Stážista (2015)

Tenhle film je takové pohlazení na duši, byl hrozně roztomilý. Jedná se o takový feel-good příběh, přesně to, co jsem čekala. Ale to není špatně. Zas tak předvídatelné to ale nebylo, celou dobu jsem se bála, že Ben nečekaně umře :D Nakonec to ale byla moc milá komedie.

• 15.7.2020  23:14
    Jeden den (2011)

Film jsem si pustila na doporučení, ale pomohlo, že je to romantika a jsou tam mé oblíbené herečky. A taky jsem až v úvodu zjistila, že je to podle knihy Davida Nichollse, který napsal i scénář, což je dobrý spisovatel, a bylo to v tom pak hodně znát. První hodina mě vůbec nebavila, přišlo mi to nudné a o ničem. Postava Dextera mi byla hrozně nesympatická a nevím, co na něm Emma viděla. Změnil se až moc pozdě, já už bych mu pak nevěřila. Druhá půlka filmu už byla mnohem lepší a konec byl hodně smutný, i když mě nerozbrečel, a mě rozbrečí kde co.

• 6.6.2020  15:31
    Zelenáč (TV seriál) (2018)

Naprosto boží seriál, chytne a nepustí. Hrozně se mi líbí, jak do detailu představuje práci policie, vlastně i různých oddělení a pozic, přičemž samozřejmě nejvíce prostoru dostává policejní hlídka (patrol). Je tam poměrně velké množství hlavních postav, ale seriál se věnuje všem, byť nejvíce prostoru má logicky Nathan, aka John Nolan. Je to i vtipné, dost se u toho nasměju, ale zároveň je to akční, přemýšlivé napínavé a smutné. První řadu jsem slupla za týden.

• 6.5.2020  19:04

Dala jsem tomu 15 minut. Vic jsem nezvladla.

• 26.3.2020  16:59
    Emma. (2020)

Jsem zarytá fanynka Jane Austen a Emma je jeden z mých nejoblíbenějších románů. Mám moc ráda film s Gwyneth a miluju minisérii s Romolou. Na tento film jsem se těšila, co ho oznámili, ale po trailerech jsem byla přesdvěčena, že se mi nebude líbit, zvlášť když jsem se dozvěděla nějaké další věci. Jaké bylo mé překvapení, když jsem celý film sledovala nadšená a s takovou tou typickou šťastnou náladou, kterou z adaptací Austenovek mívám. Už jsem se na film stihla podívat dvakrát a zbožňuju soundtrack (tedy většinu - ty náboženské chorály ne). Přišlo mi to roztomilé, barevné, vtipné, kouzelné, emocionální. Ano, má to své mouchy. Herečka pro Emmu není ideálně vybraná, ale Knightley si mě totálně získal. Škoda, že další postavy kromě Harriet nedostaly tolik prostoru a někdy byly jejich charaktery i zkreslené, ale to mi nevadilo. Přidané nebo chybějící scény mi kupodivu nevadily, důležité je pro mě, že mám z filmu dobrou náladu a to se stalo.

• 25.1.2020  21:54
    Den za dnem (TV seriál) (2017)

Úžasný seriál, který se zabývá tolika důležitými věci a jedná s nimi citlivě a odpovědně. Sice je to sitcom, ale některé momenty jsou vážné a zásadní. A taky mám ráda seriály, kde se mluví španělsky :D

• 31.12.2019  20:53

První moderní pokračování Jumanji bylo boží, dvojka mě trochu zklamala. Hlavně kvůli příšerně otravným postavám dědy a jeho kámoše, když už po stopadesáté děda nechápal, o co jde a mluvil jak šnek, myslela jsem, že se picnu., Bavit mě to začalo až v druhé půlce, kdy děda byl holka a kámoš kůň. Pořád je to dobrá vtipná dobrodružná podívaná, je prostě na "jedničku" to nemá.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11