Sammya

okres Praha
filmový a seriálový nadšenec

homepage

• 11.8.2012  20:42
    Tajemství Pravdy (TV seriál) (2008)

Nudný a pomalý začátek, ale postupem času se to slušně rozjelo. Celkem jsem se do toho zažrala, i když děsně nadávám na nelogičnost a na to, že prostě pořád nemůžou být spolu :D Teď jsem na začátku druhé série a musím říct, že docela přitrvdili, co se týče stříkanců krve a pod.

• 10.6.2012  23:13
    Mupeti (2011)

Co to krucinál bylo? Dobře, asi jsem nepochopila tu kultovní roli Mupetů v americké kultuře, ale i tak jsem na sebe pyšná, že jsem to dokoukala do konce. Jason Segel a Amy Adams jsou mí oblíbení herci, ale nechtělo se mi na to koukat, dokud jsem nezjistila, že tam hraje i Jim Parsons. Běda mi, někde v půli filmu jsem zjistila, že je to jen asi tak půlminutové cameo. No, za blbost se platí. Většinu filmu jsem koukala s wtf výrazem, nebo se ukrutně nudila. Píseň Man or a Muppet byla asi to nejlepší, i když teda za tohle dát Oscara? Už se nedivím ničemu. Nejvíc mě pobavily závěrečné titulky, a to jen proto, že ten song má pro mě povahu soukromého vtipu.

• 8.4.2012  04:17
    Náhradnice (2011)

Možná to je tím, že prostě miluju britské romantické komedie a tahle měla navíc ještě perfektního Davida Tennanta a k tomu opravdu skvělý scénář. Musela jsem se skoro celou dobu smát a na konci jsem se málem rozpustila. Trochu mi to připomínalo Přestupný rok, jeden z mých oblíbených filmů, ale řekla bych, že tenhle je ještě o chlup lepší. Samozřejmě to bylo všechno hrozně předvídatelné, ale jak jsem řekla, vtipný scénář, skvělí herci, krásné Skotsko, já byla 100% spokojená. *scénáristická perlička je hned na začátku - "we could get married in the outer space" :D*

• 8.4.2012  02:32
    Sunshine (2007)

Mám ráda sci-fi, ale tohle mi přišlo jako dobrý potenciál zmařený děsným zpracováním. Bylo to jako nový Star Trek film meets Stargate Universe. A hlavně to byla hrozná nuda. A ukecané. Lidé tam umírají jak na běžícím pásu a nechutný záběr střídá ještě nechutnější, ale se mnou to naprosto nic nedělalo, protože jsem byla strašně znuděná neuvěřitelným natahováním a celkovou nezáživností. Nicméně Cillian Muprhy jako vždy skvělý.

• 7.4.2012  17:59
    Adresa: L.A. (TV seriál) (2012)

Seriál, na který jsem začala koukat, jen abych podpořila moji oblíbenou herečku Jewel Staite, ale nakonec se mi hodně zalíbil. Je to celkem zajímavé nakouknutí do zákulisí hollywoodského pozlátka a toho, jak těžce se tam kanadští herci a jiní umělci snaží prosadit. Těším se na dalších 13 epizod, které byly nedávno oznámeny.

• 7.4.2012  17:44

Zajímavá britská romantická, lehce hořká komedie, která je naprosto nabouchaná excelentními herci, kteří někdy bohužel ani nedostanou příležitost. Není to film, na který by se dalo koukat ob týden, ale rozhodně má něco do sebe. Knihu jsem nečetla, takže to bohužel nemůžu soudit, ale film jako takový určitě stojí za to. Musím uznat, že tu jednu hvězdičku navíc dávám asi hlavně kvůli hercům.

• 5.4.2012  21:37
    Pán času (TV seriál) (2005)

Nejsem si úplně jistá, co k tomuhle seriálu mám napsat, přijde mi neuvěřitelně nepopsatelný. Hrozně dlouho mi trvalo se prokousat začátkem první řady, ale když se mi to povedlo, musím říct, že chápu, proč je ten seriál tak legendární. Vždy, když o tom někomu vyprávím, říkám, že je to neuvěřitelně blbý seriál, který je zároveň naprosto geniální a brilantní. A tak strašně britský! Přesně můj šálek čaje coby milovníka všeho britské a sci-fi k tomu. Momentálně se nacházím skoro na konci druhé řady. Christopher Eccleston byl jako Doktor opravdu úžasný, ale na Davida Tennanta nemá snad nikdo. Toho jsem milovala už předtím a tady ještě víc. Musím sklonit poklonu scénáristům, kteří jsou perfektní, nicméně mám občas chuť je nakopnout, za to, co mi provádějí. Už se nemůžu dočkat, až budu koukat dál, ale nechce se mi loučit se s Rose. Edit: Po šesti řadách nemám nejmenší důvod měnit hodnocení, ačkoliv co se seriálu chopil Steven Moffat (od 5. řady) je to znát a není to až tak dobré jako začátek, ale pořád to na plný počet hvězd stačí.

• 5.4.2012  21:27
    Sněhurka (2012)

Čekala jsem komedii a komedie to byla a já jsem spokojená, protože jsem se zasmála celkem vydatně. Bohužel jsem omylem vkráčela na český dabing, který tomu opět uškodil, též slaboduchost některých dialogů filmu ubrala, ale jinak se mi to líbilo. Julia Robert byla skvělá, ale nejlepší byl rozhodně Armie Hammer jako princ. Na něj jsem se těšila a on mě potěšil. Nejlepší hláška z celého filmu byla rozhodně byla ta, že se na sluhovi ukájela kobylka, což byla zcela nečekaná dospělá hláška. Nejlepší scéna byla zlá královna, co se nemůže na nic soustředit, protože princ (opět) nemá košili. Největší šok byl Sean Bean jako král, který tam měl zase jen takový štěk. Ovšem závěr filmu celou tu celkem příjemnou podívanou totálně zkazil. Když přišel konec královny, tak pak přišlo jedno velké WTF nad tím, co tam začala Sněhurka předvádět, a následná písničko-tanečková scéna byla jak vystřižená ze Zakleté Elly. Nebylo to tak hrozné nakonec, ale podle mě ten konec to strašně zkazil.

• 10.3.2012  23:14

Nejsem ani trochu na horory, ale když tam hraje Radcliffe, řekla jsem si, proč ne. Po shlédnutí mám zas s horory na pár let vystaráno. Ta část filmu, na kterou jsem opravdu koukala, byla výborná, děsivá jako prase, bohužel jsem ve svém vlastním zájmu tak 20% filmu strávila schovaná za rolákem :D I tak jsem se ale lekla aspoň 6x a o děsivou atmosféru, nervy drásající zvuky a nechutné mrtvoly nebyla nouze. Co mě ale dostalo, byl konec. Bylo mi jasné, že to nebude jen tak, ale takovýhle konec jsem nečekala, ten mě i dost emocionálně zasáhl. A Radcliffe odvedl vynikající práci.

• 9.3.2012  01:30
    Hop (2011)

Čekala jsem jednoduchou komedii o americkém způsobu velikonoc, no, bylo to lehce infantilnější, než jsem čekala, navíc jsem z traileru získala pocit, že Kayley a James tu jsou pár, a když na mě vybaflo, že jsou sourozenci, o poznání mě to přestalo bavit, ale dokoukala jsem to a celkem jsem se i bavila, i když opáčko v dohledné době určitě něbude.

• 9.3.2012  01:28

Příšerná slátanina na n-tou. Jednička byla ještě poměrně koukatelná komedie. Dvojka už o poznání míň, ale na tohle se nedalo koukat.Tu jednu * dávám snad jen za to, že se všichni původní herci vrátili.

• 9.3.2012  01:26
    Ostrov (2005)

Ač mám velkou zášť ke Scarlett Johansson, miluju Ewana McGregora a kupodivu, tenhle film je tak dobrý, že i tu Scarlett tu překousnu. Žánr akční sci-fi je jeden z mých oblíbených a Ostrov je skvělý i po několikátém shlédnutí.

• 9.3.2012  01:25

Seriál mě hodně bavil, vzhledem k tomu, že jsem film viděla ještě předtím, tak nejprve jsem v tom měla lehce zmatek, ale pak, když jsem si ho zopakovala po seriálu, už se mi to líbilo. Film se nese v duhu seriálu, akorát mě štvou dvě věci, a to děsivá délka a to, co tvůrci udělali s mojí oblíbenou postavou Stevem.

• 28.2.2012  23:32

Kupodivu to byla celkem koukatelná komedie. Očekávala jsem nechutné vtipy, které se nedostavily, a herečtí představitelé byli vesměs mí oblíbenci nebo neutrální. Zasmála jsem se a bavilo mě to, ale jen tak si to asi znova nepustím.

• 27.1.2012  03:24

Takhle pošahanou britskou komedii jsem zase dlouho neviděla. Je to vtipné, je to geniální, je to divné, je to střelené. V podstatě je to úplná blbost a člověk nad tím nesmí moc přemýšlet, jen se tomu poddat a bavit se. Někdy jsem až žasa, jak neuvěřitelně je to narvané odkazy na různá odvětví briské popkultury, a možná díky tomu mi to přišlo mnohem vtipnější,než když tam někdoty referene nevidí. Pro lidi, co nemají smysl pro blbý britský humor, tenhle film asi není, ale já jsem se opravdu pobavila. A musím ještě zmínit excelentní herecké obsazení. Jak se Colin Firth a Rupert Everett sejdou v jednom filmu, tak to stojí za to (a vždycky spolu zpívají :D).

• 3.1.2012  14:30
    Nadějné vyhlídky (TV seriál) (2011)

Knižní předlohu jsem nečetla, takže nemůžu soudit, co se týče věrnosti ději. Po technické stránce to bylo výborně natočené, kulisy, prostředí, všechno bylo propracované do detailu. To je ale asi tak všechno ,co se mi na tom líbilo. Herci až na Harryho Lloyda a Davida Sucheta byli hrozní, nemluvě o strašně pochmurném a depresivním ději, ještě že to mělo dobrý konec. Celý seriál je strašně tmavý, nejsvětlejší chvilka byla paradoxně ta, když se jedna z postav zapálí. Dokoukala jsem to, protože mě zajímalo, jak to padne, ale musím říct, že to na mě působilo prostě tak...divně. Postavu slečny Havishamové jsem nějak nepobrala. Znovu koukat nebudu.

• 29.12.2011  22:22

Předvídatelný děj, nic vás tam nepřekvapí, ale bylo to pěkné. Kdybych neměla ráda krasobrulsení, možná by mě to tak nebavilo. Kim Cattrall bylo zajímavé vidět v jiné roli než v jaké ji všichni znají ze Sexu ve městě.

• 27.12.2011  02:54

Tragikomedie o takové ne až tak normální americké rodince, která vás rozesměje i rozbrečí aneb co všechno se může dysfunkční rodině stát při road tripu přes Spojené státy.

• 23.12.2011  01:24

Parodie na klasiku, chudák Dumas se musí obracet v hrobě. Co říct, špatné obsazení, někdy bohužel i dobrými herci, ale ve špatných rolích. I kdyby to nebyla nepovedená parodie a dějově to odpovídalo (což neodpovídá, je to úplně naruby), humor byl kýčovitý, celé to bylo moc barevné, tvůrci se očividně inspirovali hned několika filmy najednou (Piráty z Karibiku, Matrixem atd.) a je to na tom vidět. Takovou rádoby akční slátaninu už jsem dlouho neviděla. Jediné plus na tom byli Luke Evans, Matthew MacFadyen, výborně zahraný kál Ludvík a Orlando Bloom, jehož postava byla ovšem příšerně napsaná a vlastně celkově úplně mimo.

• 23.12.2011  01:19

Po strašné dvojce přichází o několik tříd lepší trojka, která mě vážně bavila (a hlavně je tady Jonathan Rhys Meyers!). Akční scény už jsou opět uvěřitelnější, milostná linka velmi snesitelná, narozdíl od dvojky, dokonce jsem jim i fandila. Michelle Monaghan byla skvělá. Hlavní záporák byl opravdu nechutný. Svůj prostor dostal i humor (nejlepší scény - JRM a Tom Cruise se v italštině hádají před zdmi Vatikánu + ostřelování střechy baseballovými míčky :D). Tom má plus za vydávání se za českého turistu.

• 23.12.2011  01:15

Taková pěkná romantická komedie, s úžasným Seanem Astinem v děsném síťovaném tílku a bohužel pouze ve vedlejší roli. Ač Adama Sandlera nemám ráda, tak Drew Barrymore ano, a musím říct, že tvořili pěkný pár. O mě se takhle někdo snažit, taky podlehnu :D Happy end se dal čekat, ale bylo by mi líto, kdyby to skončilo jinak.

• 21.12.2011  02:13

Vánoční film se vším všudy. Jsou tam děti, hrají rolničky, všechno dobře dopadne. Ač je to severoamerický film, povedlo se mu vyhnout se typicky otravnému ohánění se Santou Klausem, a kupodivu svým dějem poukazuje a bojuje proti současné komerčnosti svátků. Je to moc krásný příběh o tom, jak jedna kouzelná stará paní s kouzelným jménem změní život spoustě lidí jen tím, že prodává v hračkářství. Na konci samozřejmě zvítězí láska všeho druhu, a dokonce i sněží! O Vánocích se totiž dějí zázraky. Prostě....čekejte od toho příjemný oddychový sváteční film.

• 14.12.2011  03:02

O hodně slabší díl oproti jedničce, chvílemi jsem u toho usínala, i když to měla své světlé akční chvilky. Hlavní padouch výborný, stejně jako jeho poskok, Hunt-Superman/Spider-man jako obvykle nesmrtelný, akorát hlavní ženská postava mě neskutečně iritovala. Zajímalo by mě, jestli má každý agent nějakou KPZku s náhradními maskami, protože mi přišlo až směšné, jak si tam každý měnil podobu a hlas, jak se mu zachtělo. Navíc ta táhla hudba k tomu byla hrozná. Skoro se divím, že po tomhle točili další díly. Nicméně holubice byly efektní.

• 13.12.2011  22:34

Možná jsem od okouzlujícího Kocoura v botách čekala víc, ale byl to takový průměr. Celkem jsem se bavila, ale podle mě tam bylo na dětský film až moc dospělých vtipů a paradoxně neuvěřitelně dětinsky přeložena byla jména (Čiči tlapička? Vážně?). To vejce bylo nechutné, nejen charakterem. Jako celek se mi to moc nelíbilo, spíš mi líbily epizody z filmu.

• 12.12.2011  14:52

TA vánoční pohádka. Možná, že úplně TA česká pohádka. Je kouzelná, romantická, vtipná, se skvělými hereckými výkony. "Výsosti? Rozhodla jsem se, že mě požádáte o ruku. Souhlasíte?" :D

• 12.12.2011  14:51

Nejvíc mě pobavil vánoční kámen, jinak to byla taková průměrná pohádka, a nemůžu se přenést přes to, že by měli Santu, vánoce a stromeček už v pravěku.

• 11.12.2011  00:45

Srovnávat tenhle film s takovou vánoční klasikou jako je Láska nebeská mi přijde přehané, nicméně se tenhle film moc líbil. Bylo to plné klišé, ale zároveň to byla oddechová romantika, spousta známých herců, hrajících spolu v kombinacích, které byste neřekli. Příběhy se docela pěkně proplétaly. Nejlepší příběhy byly asi Zac Efron/Michelle Pfeiffer, Lea Michele/Aston Kutcher a Josh Duhamel/*spoiler* Sarah Jessica Parker a Abigali Breslin/Jake T. Austin. A ta soutěž s těmi porody mě taky pobavila. Nějvětší radost jsem měla, když mi došlo, koho to vlastně nas té odslavě Josh Duhamel potkal :D Celkově hodnotím jako pěknou komedii, na kterou bych se ráda ještě někdy znova podívala.

• 9.12.2011  02:26
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

"Everyone's a hero in their own way...". Tak tohle bylo naprosto geniální, přehnaná parodovaná ptákovina, ale geniální :D Neil Patrick Harris a Nathan Fillion naprosto kralovali, jejich charisma tam sálalo a herectví bylo skvělé. Musela jsem se skoro celou dobu smát, písničky byly úžasné a všichni tři z hlavního castu zpívali výborně (věděla jsem, že NPH zpívá skvěle, ale o NF jsem to netušila). Simon Helberg jako Moist :D Akorát konec jsem nečekala, trošku šok. Jako všechno, co vytvořil Joss Whedon - perfektní.

• 7.12.2011  01:40

Zajímavý film o životě úspěšné a velmi zaměstnané ženy, která se snaží stíhat všechno na 120%. i když se může zdát, že příběh nedmá pointu a jde odnikud nikam, tak kupodivu to je právě to, co se mi na tom líbilo, že tam nebyla skutečná krize, nic tragického, co byste ve filmu takového typu filmu očekávali. Je to spíš taková série příhod ze života. Přesto, není to film, na který bych se s nadšením podívala znova, ale to neznamená, že by se mi nelíbil. A překvapilo mě, že jsem Sarah tu postavu matky od rodiny věřila. Možná přece jen na ní něco bude.

• 7.12.2011  01:26
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Seriál, ve kterém se najde snad každá ženská, jelikož každá ze čtyř hlavních postav je úplně jiná a řeší jiné problémy. Moje oblíbená je Miranda, protože je nejvíce při zemi, a přitom okouzlující. Je to trochu návykový seriál pokud nevíte, jak to dopadne (pokud jste jako já dřív neviděli film), je to i docela napínavé :)