Marrianna

Marie M.

Česko

3 body

• 12.4.2013  09:41

Výprava skvělá, Ralph Fiennes uhrančivý, no asi nikdy nepřijdu Emiliiny verze na romantiku na chuť.

• 13.5.2008  12:42
    Doktor z hor (TV seriál) (1992)

Pamatuji si překrásnou přírodu a postavu Konráda - tahle postavička mě bavila.

• 6.5.2008  08:19
    Odpadlík (TV seriál) (1992)

Pamatuji si, že jsem se koukala, ne na všechny díly ale podstatnou část jsem viděla. Čím jsem byla starší tím víc mě ten "mamlas" pardón Lamas štval, takže teď už bych při vzpomínce možná dala maximálně snad jen půl hvězdičky, kdyby to šlo, ale za toho indiána bych možná přemýšlela mezi jednou - dvěma. Takže průměr =1*

• 23.7.2008  10:51

Ty babičky byly výborné a nápad se zpívajícími jeptiškami? Mě se to líbilo a líbí se mi stále. Whoopi je dokonalá, svými vtípky nepřekonatelná, Maggie je elegantní i v neforemném šatu a zpracování písní je minimálně lahodící uchu.

• 27.2.2013  08:25
    Světýlka z blat (TV film) (1992)

Tu pohádku mám ráda a ráda na ní koukám pořád dokola...............Možná je to tím prostředím, roztomilou Kuklovou ......... obrovské kouzlo má i rozhodně David Prachař.

• 21.7.2008  14:50

Já si prostě nemůžu pomoct, ale méně * by byl hřích. Když jsem to kdysi dávno viděla poprvé, smála jsem se od začátku až do konce. Teď už se spíše usměji, ale dívám se pořád - snad je to tím, že už to jaksi k těm Vánočním svátkům patří a aspoň tehdy nenadáváme, že vše pořád dávají dokola, ale z toho dokola si sami vybíráme pořád to samé - snad ze sentimentality, či právě proto, že jsou ty Vánoce.

• 25.7.2008  10:08
    Vražedné pobřeží (TV seriál) (1991)

Slušná detektivka s příjemnými herci. Nechybělo tomu nic, krásné prostředí, vtip, napětí a věčně rozevlátá košila Roba Stewarta.... Určitě patří mezi ty lepší seriály komerčních kanálů.

• 5.11.2009  11:16
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Nemám co říct....prostě skvost. Příjemně mrazivé, kvalitně zahrané a děj se opravdu luxusně splétá a proplétá až mi to hlavu motá a já nemohu odtrhnout oči....Jak je možné, že jsem se k tomu dostala až teď? Hmmmm, záhada

• 25.7.2008  10:16

Tak silný příběh, který v sobě má jisté poselství. Neboť nebývá to tak i v obyčejném životě? Jen proto, že je člověk jiný bývá lynčován jinak "milými a hodnými a správňáckými" lidmi, kteří jaksi zapadají do toho pokrouceného normálu. Z těch milých se stávají bestie a ti jiní jsou lovná zvěř. Johny Deep dodat postavě Edwarda duši - tu melancholickou, vnímavou, toužící po lásce a trošce lidského tepla .

• 10.6.2008  10:37
    Sám doma (1990)

Kevin je roztomilý rošťák zato jeho starší bratr Buzz je na zabití a minimálně jednou by potřeboval pořádnou ránu pěstí přímo mezi oči. Když však ta jeho ne/povedená rodinka odjede a na Kevina zapomenou, tehdy začíná ta pořádná Vánoční zábava.

• 23.7.2008  14:45
    Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

David Suchet je ve své roli okouzlující a brilatně dodává své postavě to něco co by jinému herci chybělo. Kvalitní seriál, kterému díky bohu chybí krvavé scény, ale místo toho je naplněn zajímavými postavami, kterým nechybí elegance, šarm ani inteligence. Agatha Christie je právem uznávaná jako mistryně svého oboru a tento seriál ji v žádném případě ostudu nedělá - právě naopak lidé, kteří neradi čtou se můžou seznámit s touto autorkou právě tímto zdařilým dílem.

• 27.2.2013  08:23
    O podezíravém králi (TV film) (1989)

Možná bych si i přisadila o jednu hvězdu navíc, jen pro mne nikdy Mahulena Bočanová nebyla taaaak příjemná, jak se "byť sebelépe" tváří............

• 17.1.2011  14:09
    Valmont (1989)

Jelikož nejsem ovlivněna konkurenčními Nebezpečnými známostmi, nemůžu jinak než dát plný počet. Co se týče kostýmů jde jistě o nádhernou podívanou, možná Firthovo podání chlípnosti není viditelné, za to, věřím, že jeho skryté touhy měly tím větší úspěch u milých dam.

• 2.5.2008  20:31
    Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

Nádherný příběh jedné epochy; od počátku cirkusu - od dob pana Humberta až po jeho rozkvět a pak pád. Příběh plný poutavých osudů obyčejných lidí - kde nechyběla láska ani trápení jak už to v životě chodívá. Úžasné herecké výkony, přes Josefa Kemra či Jaromíra Hanzlíka až po božské vypravěčské umění pana Lukavského. Klenot mezi českými seriály a seriály celkově taktéž.

• 15.4.2009  10:47
    Nebojsa (1988)

Miluji pohádky - opravdu a až na pár výjimek většinou hodnotím dobře. Tady hodnotím ještě lépe, mám ráda pohádky, které svou "hororovou" stránku nezakrývají, ale ani neděsí. Naprosto bezkonkureční je pak tady Ondřej Vetrchý a jeho krutibrnko. Vynikající.

• 19.8.2010  11:55

No jako film nebyl špatný, měl svou mrazivou atmosféru a téma bylo zpracováno velmi dobře. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že navzdory všem kladům by filmy neměly vznikat podle knih, jejichž téma je rozpracováno do 5 dílů. Kniha byla výborná a celá sága této šílené rodiny byla naprosto hororová. Tento film postrádal vlastně hlavu i patu, byla vytržena pouze malá část z celého příběhu a tím se snižuje na holý průměr, každého druhého dramatu a tak mezi ně zapadá a nevyčnívá.

• 23.7.2008  10:37
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Kulík, Bubík, Dulík, Strýček Skrblík, Kačenka, slečna Čvachtová - prostě klasika od mala až do teď vždy se ráda mrknu.

• 15.10.2008  14:21
    Ženatý se závazky (TV seriál) (1987)

Ale, kdyby věci odpadávaly při nepoužívání, byl by z tebe Ken! :)

• 23.7.2008  10:46

Whoopi mě nikdy nezklame....lehce nad průměr. Nenadchne, neurazí, ale v odpolední nudě pobaví.

• 16.1.2009  13:24
    Top Gun (1986)

Své hodnocení dávám jen proto, že v dětství se mi opravdu tento film líbil. Teď se mu vyhýbám.

• 23.7.2008  09:59
    Legenda (1985)

Pohádka?.... Asi ano, milá a příjemná na odpolední posezení u televize.

• 16.1.2009  13:35
    My holky z městečka (TV seriál) (1985)

Kdysi se mi to docela líbilo, pak jsem to viděla ještě jednou a už ne. Takže takový průměr.

• 6.5.2008  07:55
    Amadeus (1984)

Nádherně propracovaný film, protkaný úchvatnou hudbou. Šílený Sallieri, trhlý Mozart s jeho jemnou ženou - každá postava tam má své místo. Chichot Mozarta mě z počátku trochu štval a podzěji jsem se na něj těšila. A pohřeb Mozarta? Brečela jsem jako želva - tak velký skladatel a tak hrůzný konec. Tento film nenechá nikým chladného a právě tou bouří citů, které ve mne vyvolává si u mne zasloužil čestné místo v mém osobním Top.

• 6.5.2008  08:07
    To je vražda, napsala (TV seriál) (1984)

Říkejte si co chcete, ale tohle je pro mne prostě perfektní detektivní seriál. Angela ve svém věku pořád krásná a elegantní dodává postavě Jessicy velkou dávku šarmu, je šrncovní je milá. V dnešní době seriálu, které jsou přeplněné krvavými jatky, vyšinutými maniaky a předlouhými nudnými honičkami je tento seriál pro mne třešnička, kterou si vždy ráda vychutnám.

• 24.7.2014  09:04
    Šéfe, jdeme na to! (TV film) (1984)

Karel Heřmánek je nejvíc :) Každopádně jde o vtipnou movie, bavila jsem se hodně a na to, že jsem na tenhle film narazila úplnou náhodou jsem byla víc než mile překvapená.

• 10.6.2008  10:31
    A-Team (TV seriál) (1983)

Možná bych dala víc, jen si bohužel tento seriál vybavuji jen matně. Ale zřetelně si pamatuji, že jsem jej sledovala s taťuldou, takže spíše ze sentimentality ***.

• 28.5.2008  11:29

Já se prostě smála a směju se i teď, když si vzpomenu. Ať už to bylo skvělou Kelišovou - né že bych donášela, ale hlásit se to musí, Helenkou Růžičkovou - kterak pláče u Angeliky a zasněně ji sklouzne z obrazovky na manžela a v tu ránu se sen mění na krutou realitu, ať už to bylo skvělým Luďkem Kopřivou coby velebností Otíkem - pro mne to má prostě kouzlo praštěné ale prostě skvělé komedie.

• 28.9.2008  12:12
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Největší problém je v pohledu - pokud se na to díváte z dnešního - je to prostě mimo, pokud se na to díváte, tak jak se na to dívali naši tátové a mámy když tento seriál měl premiéru, v žádném případě nejde o špatný kousek.

• 16.1.2009  13:23

Moc krásná pohádka s krásnou Libuškou Šafránkovou. Poutavý příběh vsazený do nádherné přírody. Velmi, velmi pěkně zpracované.

• 4.6.2009  10:26
    Tootsie (1982)

Haha, to bylo fakt super. Dlouho jsem ji měla ve svém seznamu odloženo na později, ale nikdy jsem se k tomu nemohla dokopat až teď. A byla jsem opravdu nadšená. Dustin Hoffman jako Doroty je naprosto okouzlující, zábavný a unikátní. Výborné dialogy, které Vás nenechají chladnými je tady jako máku. No prostě opravdu jednička mezi komediemi s převleky.