Marrianna

Marie M.

Česko

3 body

• 29.5.2008  10:38

Třetí princ a Tři oříšky pro popelku - nejspíš číslo 3 Pavlu Trávníčkovi svědčí. Neboť jinde jsem jej neměla ráda - někdy až nesnášela. Libuška Šafránková jako vždy okouzlující princezna a milý příběh k tomu (nevím, ale mě nepříjde zas až tak strašidelný co potom pohádka O Janovi a jeho podivuhodném příteli?). Další z krásných pohádek, které si nikdy nenechám ujít. Ps: když se na obrazovce ukáže Jiří Bartoška - buší mi srdíčko - hmmmm.

• 27.5.2008  14:34
    Dynastie (TV seriál) (1981)

Pamatuji si, že jako malá jsem tento seriál doslova "žrala" né kvůli příběhu - či příběhům já už vážně nevím oč tam vlastně šlo či mělo jít. Ale nepřekonatelná Joan Collins jako Alexis ta mě přímo uhranula. Krásnější mrchu jsem snad nikdy neviděla. No a když k tomu přidám to, že teď hltám knihy její sestry Jackie Collins mám nutkání dát 3*, ale to sem nepatří a já mám nějakou soudnost :)

• 9.9.2009  09:27

Neoslovilo, kýčovité a plytké. Plytké a kýčovité.

• 9.8.2010  13:37

Sakra dlouho jsem neměla ponětí o dalším "Kalašovi v akci", takže když se mi dostal do ruky, šup s ním hned do přehrávače....No už to není ono, příběh je sám o sobě slabý, ale Ruda je prostě Pan Herec, který snad zachrání vše, takže jsem vcelku spokojená.

• 6.5.2008  07:54

Dobrý den promiňte, že obtěžuji, ale chtěla jsem se zeptat máte sklep?.... z té babičky by mě asi trefilo. Ten humor, který začáná právě začátkem filmu jako končí až u závěrečných titulků prostě miluju.

• 15.1.2009  11:41

Měla jsem ho ráda jako dítě, mám ho ráda pořád.

• 6.5.2008  07:54

Stoprocentní skvost české kinematografie. Tak jako je ve škole povinností přečíst si Čapka, Olbrachta či Vrchlického, mělo by být povinností pro každého čecha shlédnout tento kousek.

• 13.5.2008  11:08

Dvojice Janžurová+Peterka a jejich ztvárnění manželského páru mne vždycky dostanou. No a když se k tomu ještě jako sousedé přidají výborní Kopecký se Zázvorkovou, je jasné, že půjde o komediální skvost, který Vás bude bavit stále, stále a stále.....

• 12.4.2013  08:11

Ač malá a vlastně oproti jiným možná ztrácející se postava, ale já tady Ivanku naprosto žeru :D

• 23.1.2009  10:01

nechutné a odporné. Naprosto souhlasím s Faye.

• 25.7.2008  10:00
    Kojak (TV seriál) (1973)

Ta jeho plešatá hlavička s nepostradatelným lízátkem - takhle si budu pamatovat Kojaka pořád. A ke všemu dabing pana Moravce - to já ráda, mooooc ráda.

• 12.4.2013  07:58

Tak kruté, tak realistické, tak věrozhodné, až si člověk zakrývá oči....................dát méně než 5 hvězdiček, musela bych se ubytovat vedle Čepka.

• 23.7.2008  14:47

Tak já nevím, příjde mi, že jsem snad jediná, kterou fanouškovství Homolkovic rodinky nějak minulo, ale vůbec mi to nevadí. I kdyby se celá Homolkova rodinka stavěla třeba na hlavu - omlouvám se, ale tleskat mě neuslyšíte, pravděpodobně u toho nebudu. Tento rádoby humor mi nějak uniká a opravdu nemám chuť zkouknout všechny Homodíly.

• 21.7.2008  15:18

Nenapadá mě jiné slovo než děsivé. Tím víc, když si vezmeme, že takto to opravdu bylo.

• 29.5.2008  12:04
    Popelka (TV film) (1969)

Naprosto roztomilá a výborná pohádka. Rozkošná Eva Hrušková jako popelka mě dojala a Jiří Štedroň mě chytil za srdce. Jejich duet je pak třešničkou na dortu.

• 5.5.2008  13:19

Rudolf Hrušinský jako major Kalaš mi ukradl srdce - já si tohoto kriminalistu zamilovala.

• 9.7.2010  12:21

Staré filmy a náměty Agathy mají v sobě tak obrovské kouzlo, že bez mrknutí oka musím dát plný počet. Výborně ztvárněné a Stanley Holloway - úžasný člověk, okouzlil mě už v My fair Lady, a zde jeho nenucený um mě dostal na kolena.

• 27.5.2008  14:59

Poprvé jsem se na Angeliku chtěla jen kouknout kvůli Helenky Růžičkové, která dojatě ve SSJ mrkne na svého "antisexy" manžílka, zrvna v záběru, kdy Angelika prosí svého milého aby byl její první on, mladý a krásný :). Ale dostala mě. Je to důkaz precizního romantického filmu, který nezapadá do fádnosti ani klišé. A Michele Mercier je naprosto nádherná.

• 23.7.2008  15:09

Znaménko ve tvaru kávového bobu :) Jednoznačně jeden z nejlepších muzikálových počinů. Ke všemu charisma Karla Fialy a až nadpozemská krása Květušky Fialové....skvělá klasika.

• 23.7.2008  14:40
    Mrazík (1964)

Pamatuji si, že v jednom roce Mrazíka na českých stanicích o Vánocích, ani na Silvestra nedávali. Málem jsem to obrečela.

• 5.5.2008  12:50
    My Fair Lady (1964)

Nejkrásnější muzikál, s dobrou dávkou humoru okořeněný o tu pravou romantiku.

• 29.5.2008  12:06
    Kleopatra (1963)

Elizabeth Taylor je naprosto precizní a nepřekonatelná. Tohle je pro mne naprosto nej z historických velkofilmů.

• 12.4.2013  07:46

A ven tajtrlíku...............Já jsem Tajtrlík? Čepice ti vstává na hlavě, hádáš se tu s křeslem, někdo mě tady lechtá, svíčka mě zhasla a já, že jsem Tajrtlík? Za prvně nevím co to je, a za druhý mě to uráží!!!!. Vidět oba mistry české kinematografie v jedné scéně se rovná filmové extrázi. Ta babička je ta nejúžasnější a nejkrásnější babička.

• 12.7.2011  08:57

Hlavní hrdina mě fascinoval, jeho ironie a jeho kouzlo osobnosti hm....asi chápu Grace Kelly :) Opět jde o kvalitního Hitchcocka, jen u mě prostě vyhrává Psycho na plné čáře. Že jde však o kvalitní thriller o tom není žádná, jen mi bylo líto, že ty závěrečné grády trvaly takovou krátkou chvíli.

• 15.3.2018  06:56

Když uvěříte, že ona je princezna a on je.....ON, když nevíte jak má vypadat láska, ale pak kouknete na Prázdniny v Římě, když sedíte se zadrženým dechem a se slzou v oku sledujete závěrečnou scénu, když nakonec přece jen mrknete a slza si najde cestu ven ..... 100%

• 13.5.2008  12:11

Rozkošná, ztřeštěná Nataša Gollová - jakožto chudobná Zuzanka, která zdědí hotýlek Modrá hvězda. Naproti tomu, bohatý Oldřich Nový, který chce svou svatbu oslavit tam, kde jeho rodiče, aby jeho manželství bylo tak šťastné jako jejich. Zamíří tedy do hotýlku Modrá hvězda. A tam se tito dva lidé - ač na první pohled z úplně jiných poměrů - setkají a zamilují. Toť je ta romantická stránka věci. Celý tento lehký nádech romantiky však obklopuje výborný koncert komických situací - počínaje psychiatrickou léčebnou a výborným Ferencem Futuristou jakožto opilcem jdoucím správně po zemi konče.

• 27.5.2008  14:22

Hana Vítová zde lehce zastínila krásku Adinu Mandovou. Její herecký výkon je perfektní. A krom toho Noční motýl je jeden z nejkrásnějších valčíků a já valčíky miluji.

• 13.5.2008  09:19

Pohádka o roztomilém vědátorovi, kterému se na závěr podaří udělat z masožravé rostliny vegetariána. Ale nejprve aby se mu tento pokus vydařil - musí se jemně leč důsledně zbaviti přítomnosti manželky.

• 23.1.2009  09:01

--------Ona má čokoládové oči---Jééééééé -------------

• 6.5.2008  08:08
    Kristián (1939)

Kdykoliv se v televizi objeví jakýkoliv film pro pamětníky jsem tomu velice ráda. Ale když se objeví v televizi Kristián - jsem přímo nadšená a nikdy si jej nenechám ujít. Oldřich Nový zde exceluje - úžasné elegantní flirtování - to jsem nikde jinde neviděla. Kdybych měla to štěstí a potkala takovéhoto Kristiána i já :) Jeho šarm byl nepřekonatelný a když popisuje vzdálené minarety a zpívající cikády jsem uhranutá jako by ty slova patřily jen mně. A jako sobec si je pravidelně u sledování tohoto filmu přivlastňuji.