Marrianna

Marie M.

Česko

3 body

• 11.9.2008  11:29

Abych mohla hodnotit, musela jsem si jako totální neznalec shlédnout pár dílu seriálu a ejhle, to co v krátkometrážních dílcích fungovalo, jako směska dobře vyváženého humoru s kombinací zajímavých postav, které mají k sobě blízko i přes tu hloubku jinakosti v tomto filmu mě to velmi zklamalo. Na romantiku to bylo neromantické na komedii málo vtipné. Zasmála jsem se dvakrát a ač nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné - celkově to na mne působilo žalostně fádně. Oprava, tak nějak mě to nedalo a shlédla celý seriál od začátku do konce a pak až když jsem znala děvčata jako své boty a zamilovala si je jako mnoho lidí jsem se opět pustila do filmu. Své hodnocení zvyšuji, jediné mínus vidím v tom, že opravdu ten kdo nezná wo co go, film ho nijak nezaujme - ale co prdím na ně :) Mé nadšení poklačuje. Zklamání vymizelo a zůstal příjemný pocit.

• 4.6.2009  10:34

Teda jsem tak trochu na vážkách až se mi chce dát skoro 2. Nemůžu si pomoct, ale lidé, kteří se sejdou po 25 letech, ti lidé, kteří tvořili dobrý kolektiv v studentských letech a tak jim to spolu pasovalo se tady teď tváří jako zapšklí lidé, nikdo není spokojený, všichni mají život na houby, a tak si rozhodnou zahrát si a zavzpomínat na bezstarostné léta na gymplu. Jenže ono jim to nějak nejde, ať už se jim tam do plánu nehodí malá protivná dvojčata, pubertální dcera, nebo vyléčený narkoman - synáček, vše je špatně a ty fóry už nejdou vrátit. Jsem z toho hrozně rozčarovaná, tak takhle já určitě se svou partou ze školy skončit nechci...a určitě nemíním chodit na srazy abych konečně přefikla kohokoliv ze spolužáků. Se sněženky a machry to má hodně společného, ale vlastně i strašně málo. Né že by herci hráli špatně, ale je tam spousta hluchých míst, místo komedie bych spíše použila sousloví hořký film. Místo vtipu, je zde patrná jen sebelítost, snad jen Suchánek (kterého normálně nemusím) občas zaperlil, Viky mi byl protivný, ty nány - klasické baby které se zahrabaly ve svém obyčejném světě někde na sídlišti a tak se plní závistí ke spolužačce bych profackovala. A hlavně co mi tam opravdu nejvíce chybělo byl vlastně nějaký pořádný děj. A ono nic, jen lítost smutek a předčasně zestárlé postavičky.

• 9.9.2009  10:00
    Stmívání (2008)

Možná pro někoho nepochopitelné, ale opravdu mě tento film oslovil. Stvárnění mladé platonické lásky dvou puberťáků z jiných světů a to doslova je naprosto dokonalé. Ústřední pár je velmi sympatický a mezi nima to opravdu kvalitně jiskří. Je jasné, že tento počin zasáhne spíše pubertální stranu týhle planety, ale ač jsem již dávno vyrostla zasáhlo to i mne a těším se opravdu se těším na další pokračování.

• 31.3.2010  11:20
    The Secret Life of the American Teenager (TV seriál) (2008)

První díl má cca 43 min. Z toho 42 minut obsahuje stupidní a nereálné dialogy o sexu - typu máš sex? Chci mít sex, nebudu mít sex, sexuju, jestli sexovat nezačnu asi umřu.... Stupárna na entou okořeněná křesťanskými důvody proč sex nemít. Tak jestli se takhle chovají Američtí teenageři, chápu proč mi Bůh daroval české občanství. Ubohé, plytké, trapné.. Jediné mini plus vidím ve školním poradci - ten mě docela bavil ale ani jedním procentem plusu nevyváží tolik humusu nastrkaného do čtyřiceti minut.

• 30.3.2010  13:50
    U mě dobrý (2008)

Chvílemi hodně hořká komedie, chvílemi spíše nuda. Pan Hřebejk mě hodně baví, ale zde jsem tak trochu na rozpacích - nevím čím, snad, že klasický obraz znuděné partičky od vody, která je nadšená za jakékoliv narušení tohoto klidu mi nepříjde až tak zábavná. Ovšem světlé chvilky to určitě má, a musím říct že Lenka Vlasáková mě opravdu čím dál více baví.

• 31.3.2009  18:08

Nevím čím to je, snad tím, že jsem se těšila až moc, snad tím, že jsem si dopředu vykreslovala jak moc dobrý ten film je, ale není, vidět jej určitě není ztráta času, ale abych si jej pustila znovu....takový dojem ve mě v žádném případě neudělal.

• 29.6.2009  13:45
    Vévodkyně (2008)

Reálné zpracování života v 18. století. Žena je milá a ideální, pokud nemá žádné potřeby, myšlenky, mlčí a rodí děti (tedy synů, dcerama nikoho neuchvátíte pokud má jít o dědice, že). No aby jsme nebyli tak zlí, na večírcích má důležitější roli - okouzlovat tím, jak bezduchá je, aby ji mužíčkovi všichni záviděli. Nevím proč ale do teď mě Keira nijak neoslovila, v Pýše a předsudku mě srážela potěchu z tohoto filmu. Ale zde jako by se otočila o 180 stupňů. Její výkon je naprosto skvělý. Věřila jsem ji každé slovo i to, že Giu nehraje, ale že jí opravdu je. Výborné kostýmy a strhující příběh mě naprosto uchvátil - jak už se mi u historického kousku docela dlouho nestalo. Jen více takovýchto počinů a neodrhnete mne od obrazovky ani plátna.

• 3.6.2009  08:12
    Výměna (2008)

Jednoznačný twister pocitů - po pěti minutách Vás film strhne a vychrstne na konci filmu jako vyždímaný zbytek. Ten příběh je snad ten největší horo pro každou matku, který by se ji mohl stát - hloubku hrůzy ještě více prohlubuje fakt, že jde o pravdivý příběh. Angelina Jolie mě zde opravdu ukázala jakou hloubku její herectví může mít, naprosto grandiózní výkon. Významnou postavou zde má i John Malkovich, který ačkoliv nebyl v hlavní roli - síla jeho projevu mu konkurovala.

• 19.8.2010  07:45
    23 (2007)

Nemíním se tady obhajovat, proč dávám takové hodnocení jako dávám. Fakterm zůstává, že je pro mě Carrey Pan herec, který z geniálních komických postaviček dovede naprosto lehounce vklouznout do postav s vážným tématem, byť je to cvok se svou lehce úchylnou posedlostí na číslo 23.

• 24.9.2008  19:09
    Bestiář (2007)

Nemůžu si pomoct, ale mě se tenhle kousek opravdu hodně líbil, snad je to tím že jsem nečetla knihu, ale na to se vymlouvat nechci. Jde vlastně o jednoduchý příběh mladé ženy, která má prostě smůlu na mužské pokolení a ač se snaží sebevíce potkává pořád jen zvláštní sortu mužů, kteří jsou prostě z určitého - ale důležitého směru slušně řečeno podivíni. Naprosto kvalitní roli zde má Karel Roden, který zde stvárňuje duševně rozpolcenou osobnost závislou na ženě z mládí - která jej zbavila jeho nevinnosti. A musím říct, že právě v této postavičce jsem viděla to so Karolína - krásný muž, plný tajemna, který prostě přitahuje pozornost jako magnet. Naprosto směšnou postavu zde má Martin Vašut - a ač se snaží sebevíce, nemůžu jinak než mít pocit, že čím víc je Vašut starší tím má více ve svém fondu postav, které mě dostávají do varu - ale né do toho varu úchvatného, ale do varu, kdy si říkám panebože co je to za blba. Každopádně na mě celkově film působí pozitivně, má zajímavý děj, plný vtipných scén (musím uznat že Vašut který převádí páva mě fakt dostal) a i když je závěr tak trochu poeticky sentimentální, příjemně jsem s tímto příběhem strávila večer a vůbec nelituji.

• 21.11.2008  17:25

Tak jsem měla jednou večer pocit, že se nudou ukoušu a nic nemůže být horší, tak jsem si tedy z nějakého záhadného důvodu - asi pomynutí mysli, pustila tento brak. Omyl, nuda je krásná oproti tomu co přišlo - no po asi deseti minutách jsem to musela vypnout - nejspíš bych pak zabila vše co by mi připomínalo blond či růžovou. Vtip? To spíše najdu dříve jehlu v kupce sena, než se zasměju nad tímto "vtipným" svinstvem.

• 17.11.2008  13:06
    Gympl (2007)

Film o zoufalých učitelích, kteří na své studenty nemají metr, ten metr, který by tolik potřebovali, aby se mladí lidé naučili respektu, který pak nemají ani vůči svým rodičům. A do toho viditelně ukázáno, že vše záleží na vlivu, konexích a penězích. Do této chvíle docela zajímavý pohled na život studentů, a jejich profesorů. Nakonec z toho všeho je jen plytký příběh bez hlubšího smyslu. Máme zde mladou Kláru, která roztáhne nohy snad každému, kdo se jí v tu chvíli zdá trochu zajímavý, Pavlu, která si léčí midráky sebeubližováním, její stupidní otec, který má rád jen sebe - typický příklad tyrana. Jirka Mádl, zde zase ztvárňuje mladého puberťáka, kterému logicky vše prochází díky jeho otci. Zhýčkaný rozmazlený fracek no a tak bychom mohli pokračovat dále. Ale kde jsou mladí, kteří nejsou zas až tak pokřivení špatnými vlivy prostředí? Chybí mi zde realita a to taková, že i mezi těmi puberťáky se najdou i ti, kteří sice mají ten typický pohled na svět -"nikdo mi nerozumí", ale aspoň trochu mají smysl pro realitu, smysl pro autoritu? A co učitelé, to mi chcete říct, že neexistuje žádný který svým studentům rozumí a umí je motivovat? Nejsem dlouho ze školy a musím říct, že takhle to tedy není a nebylo.

• 23.7.2009  07:33

A ono to mohlo být, ale nebylo, naprosto typický příklad - podívat ano, ale pak odložit hluboko do šuplíku. Je zde vidět naprosto nevyužitý potenciál a přitom alespoň dle mého názoru, se malými děckými herci dá vytvořit výborný komediální počin s kvalitními vtípky. Tady ne, max že už to mohlo, už, no už teď to příjde ................. a hele to bylo vše, víc nepříjde.

• 8.7.2008  09:25

Příběh jedné lásky, ale takové té něžné, křehké ale přitom vášnivé a silné. Prostě takové, na kterou se v dnešní době lehce zapomíná. Tristan je roztomilý mladík, který se rozhodne své vyvolené na důkaz lásky donést hvězdu, ale copak se stane, když hvězda spadne na zem a z ní se vyklube překrásná dívka nepokažená temnou stránkou lidských vlastností? Michelle Pfeiffer je sexy, je uhrančivá a ve své roli čarodějky prostě výborná. Třešničkou na dortu je pak jednoznačně nepřekonatelný Robert De Niro v roli drsňáka s laskavým srdcem. Pokud si přejete zhlédnout film s kvalitní dávkou romantiky, perfektními výkony herců, film, ve kterém nechybí dávka napětí okořeněné vtipnými scénami můžu vřele doporučit tento snímek - nebudete sklamáni.

• 16.1.2009  13:47

Mno trochu rozpačité. Toho humoru mi tam trochu chybělo, nebo spíš mi to zas až tak vtipné nepřišlo. Adama Sandlera mám ráda, ale tohle to není můj styl. Čekala jsem víc, ale na jedno shlédnutí proč ne.

• 15.4.2009  10:29

Robin Williams je určitě mou srdeční záležitostí. Jeho kukuč mě dojímá, jako psí pohled. Jen jsem zde čekala trochu více a na druhou stranu trochu méně. Určitě nejde o špatnou komedii, jen mi ale z nějakého důvodu přišlo, že tak trošku násilně tlačili na pilu. Každopádně vyzkoušet snobence, jestli spolu opravdu vydrží vše - to není tak špatný nápad.

• 15.10.2008  12:35

Tak jsem stála v dvd půjčovně a říkala si horror nebo romantika, na co pak by měla má skromná dušička dneska chuť? Tak jsem nakonec neodolala a chuť spojila s romantikou a domů si odnesla Koření žovita. Jaké bylo mé překvapení, když se z toho vyklubal po mé pocitové stránce horor? Celou dobu jsem hledala tu jejich vzájemnou přitažlivost - po tom, co si pamatuji Catherine - Zeta Jones v Zorrovi, čekala jsem stejnou vášeň a energičnost i tady. A zatím jsem měla pocit, že koukám na průměrnou ženu, která je na svůj věk až moc brzy "stará panna". Jediné její city jsem ji věřila ve vztahu Teta-neteř. A nejhezší záběry celého filmu? Je hrozné přiznat, že těmi nejhezčími, které si budu pamatovat aspoň chvíli se týkaly kuchařského umění. A tohle, že má být romantický film? Kdeže - to jsme opravnu hodně daleko od pravé chuti hořkosladkých scén chytajících za srdce.

• 9.8.2010  14:25

Když jsem četla obsah říkala jsem si, nevím jestli by mě kniha zaujala, tak alespoň zkouknu film, abych zůstala znalá světové literatury, kéž bych však bývala znalá nebyla - opět si říkám vědět všechno nemusím a přece to ze mě blbce nedělá. No nebudu opakovat co je tu několikrát řečeno např. POMO mé pocity vystihl naprosto přesně.

• 20.7.2009  11:12

Krásný příběh o dvou dětech, které vynikají svou výjimečností a tím se automaticky dostávají na okraj "normálních dětí" - které automaticky vyšťuchují každého, kdo se vymyká. Příběh o dětech, které pobíhají po lese, lozí po stromech, prohánějí se po polích je jako by každému druhému odkrýval vzpomínky na své vlastní dětství, kdy jsme i my běhali po polích a stavěli si bunkry z různých větví v lese. A do toho bravurně vykreslené prolínání světů dospělých se světem dětí, které mají fantazii tak obrovskou, že začínáme být na vážkách jestli náhodou opravdu nejde o realitu, která je nám dospělým zkrytá.

• 7.11.2012  14:28

Neděle odpoledne, mám uvařené kafe, děti řádí venku, můj mozek nechce fungovat tak co dělat.......bezesmyslu mačkám ovladač a .............. no není to tak špatné, jak bych od těchto komentářů čekala. No tak, vše nemusí být naprosto super, občas opravdu funguje už to stokrát ohrané a kýčovité.

• 10.6.2008  20:17
    Pokoj 1408 (2007)

Tohle tedy bylo pro mne zklamání. Nemůžu si pomoci, ale tolik životů, tolik příběhů a vzniklo z toho jen málo promyšlené dílko, málo strašidelné dílko, málo strhující dílko. Člověk by asi neměl mít chuť si lakovat nehty - a to já přesně dělala. Škoda, velká škoda.

• 8.7.2008  08:50

Pokud si sednete k dvd přehrávači s tím, že nečekáte žádné bůhví co, můžete příjemně strávit pár minut svého volného času. Nevím proč se to všem tak nelíbí. Je fakt, že ten chlapec byl nějak až moc hrající, bojové scény skončily dřív než vlastně začaly, ale na druhou stranu zde stál sympatický Colin Firth, sem tam úsměvné scény a vlastně počátek příběhu, který nejčastěji známe od jeho druhé poloviny.

• 25.7.2008  10:37
    Pusinky (2007)

Absolutně protivné představitelky s absolutně divným dějem, který mi spíše příjde jako neděj. Šlo jim o něco? Kdo ví, mě už to ale nezajímá a zajímat nikdy nebude. Takže milé pusinky - jděte do kelu.

• 15.8.2010  17:14
    REC (2007)

Čumím jako péro z gauče, 79%? že nedávám odpad je jen za začátek, kdy to vypadalo opravdu nadějně, no ale vážně takovou p....... už jsem fakt dlouho neviděla. Všichni se požerem a dobrý ne? No ne, tak pro mě opravdu tohle je nejhorší ztrávený čas za posledního půl roku minimálně.

• 24.9.2008  18:41
    Sirotčinec (2007)

Krásnou rodinou idylku, mladé maminky, která zažije pocit naprosté bezmoci, když jejich idylu naruší zmizení jejich malého syna - chlapečka, který si navíc hraje s dětmi, které vidí jen on. Úžasný příběh okořeněný o kvalitní dávku lekavých scén, je to pravé pro sychravé podzimní večery.

• 7.1.2010  10:03
    Super drbna (TV seriál) (2007)

Teeeda, ač jsem tomu nechtěla věřit, tohle se opravdu dosti povedlo, jen tak dál. Miluji drby z vysoké smetánky a když je to zabaleno do takovéhoto balíčku, v centru mého oblíbeného "filmového" města s příjemnými hlavními postavami ---- nikdy to nezklame.

• 29.5.2008  12:15

Opravdu si Johnnyho vážím jako herce takže jsem se na tento film těšila jako dítě, kterému maminka donese z obchodu nějaké to kokino. Ale kokino se neodehrálo. Ač jsem se snažila a tento film zkoukla na 3x vzala jsem na sebe postavu Adama Sandlera z filmu Click - život na dálkové ovládání a na konec Sweeneyho jsem se překlikala. Hudba a zpěv mě vážně neoslovil a ačkoliv pár fajn momentů tam bylo - celkový dojem je zklamání.

• 9.10.2009  08:23

Stále průměrné, jako snad skoro 90% všech romantických komedií. Ale, je tu jedno velké ale, šílené pohyby, rychlé vyjadřování s nepříjemným hlasitým ječením a taky docela trapňoučké scházení se celé dívčí rodinky při mikrofonu - to je vše proč to nemůže nikdy získat nejvyšší příčky, ale na druhou stranu když si odmyslíme nebo chcete - li přetrpíme výše uvedené vady, zbývá ještě dost, proč to nemůže spadnout na nejnižší příčky. Ať už je to sama Diane, která je ve své roli sice fakt protivná, ale na druhou stranu i roztomilá a krásná, ať už jsou to její sympatické dcery, či jejich sladké polovičky. I příběh je docela roztomilý, takže plus, mínus, krát a děleno se rovná - já se bavila, byla jsem spokojená a to je minimum co od filmu čekám.

• 25.6.2010  13:54

No na to, jaké jsem měla z tohoto počinu pocity mě docela šokolovalo tohle nízké hodnocení. Od bujaré dívčiny, která se perfektně hodila do přiblblých pubertálních romko jsem očekávala mnohem méně. Monžá proto jsem byla docela překvapená, že to vcelku fungovalo. Ano zřejmě to bylo dosti ujeté, ano přehnané, ano dost blbé, ale mě se to líbilo. Na jedno podívání úplně stačí, ale nezklame.

• 3.6.2009  09:06
    Zorro: Meč a růže (TV seriál) (2007)

Ne nefunguje to, opět jsem se přesvědčila!