Marrianna

Marie M.

Česko

3 body

• 6.5.2008  08:22

Ne, ne, ne - odpad tohle určitě není. Jeho luxusní zákaznice jsou prostě pro mne perfektní cvičení bránice. Ten policista mě štval a hrozně, ale já se jinak smála, smála a smála a směji se ještě teď, když si vzpomenu na narkoleptičku, na holčinu, která nekontrolovatelně nadávala či dokonce na jeho jedinečného pasáka.

• 6.5.2008  08:19
    Odpadlík (TV seriál) (1992)

Pamatuji si, že jsem se koukala, ne na všechny díly ale podstatnou část jsem viděla. Čím jsem byla starší tím víc mě ten "mamlas" pardón Lamas štval, takže teď už bych při vzpomínce možná dala maximálně snad jen půl hvězdičky, kdyby to šlo, ale za toho indiána bych možná přemýšlela mezi jednou - dvěma. Takže průměr =1*

• 6.5.2008  08:08
    Kristián (1939)

Kdykoliv se v televizi objeví jakýkoliv film pro pamětníky jsem tomu velice ráda. Ale když se objeví v televizi Kristián - jsem přímo nadšená a nikdy si jej nenechám ujít. Oldřich Nový zde exceluje - úžasné elegantní flirtování - to jsem nikde jinde neviděla. Kdybych měla to štěstí a potkala takovéhoto Kristiána i já :) Jeho šarm byl nepřekonatelný a když popisuje vzdálené minarety a zpívající cikády jsem uhranutá jako by ty slova patřily jen mně. A jako sobec si je pravidelně u sledování tohoto filmu přivlastňuji.

• 6.5.2008  08:08
    Madagaskar (2005)

Můj hrdina Melmen a jeho "tohle mi pojišťovna neproplatí". Potrhlý zebrák, rozmazlený lev, rozumná Glorie a král Jelimán prostě skvělá partička hýřící fajn gagy. Já si prostě nemůžu pomoct - drž zobák a mávej :-)

• 6.5.2008  08:07
    To je vražda, napsala (TV seriál) (1984)

Říkejte si co chcete, ale tohle je pro mne prostě perfektní detektivní seriál. Angela ve svém věku pořád krásná a elegantní dodává postavě Jessicy velkou dávku šarmu, je šrncovní je milá. V dnešní době seriálu, které jsou přeplněné krvavými jatky, vyšinutými maniaky a předlouhými nudnými honičkami je tento seriál pro mne třešnička, kterou si vždy ráda vychutnám.

• 6.5.2008  07:55
    Amadeus (1984)

Nádherně propracovaný film, protkaný úchvatnou hudbou. Šílený Sallieri, trhlý Mozart s jeho jemnou ženou - každá postava tam má své místo. Chichot Mozarta mě z počátku trochu štval a podzěji jsem se na něj těšila. A pohřeb Mozarta? Brečela jsem jako želva - tak velký skladatel a tak hrůzný konec. Tento film nenechá nikým chladného a právě tou bouří citů, které ve mne vyvolává si u mne zasloužil čestné místo v mém osobním Top.

• 6.5.2008  07:54

Stoprocentní skvost české kinematografie. Tak jako je ve škole povinností přečíst si Čapka, Olbrachta či Vrchlického, mělo by být povinností pro každého čecha shlédnout tento kousek.

• 6.5.2008  07:54

Dobrý den promiňte, že obtěžuji, ale chtěla jsem se zeptat máte sklep?.... z té babičky by mě asi trefilo. Ten humor, který začáná právě začátkem filmu jako končí až u závěrečných titulků prostě miluju.

• 6.5.2008  07:49
    Rozum a cit (1995)

Když Kate Winslet stojí v dešti na kopci a odříkává báseň a pak plačtivě vzlyká jméno Wiloughby - měla jsem zástavu srdce, slzičky v očích a čekala co bude dál. Tohle je jednoznačně ten nejkrásnější romantický kousek, jaký svět filmu stvořil, je jen škoda, že takových je opravdu málo.

• 6.5.2008  07:48
    Rodinná pouta (TV seriál) (2004)

Pamatuji si, když jsem seděla s kamarádkou před televizí a při našem zatmění mysli jsme si omylem TV přepli právě na tento seriál. Také si pamatuji, že tam byla zrovna scéna, kdy Krejčíř vstoupí do místnostní kde právě - úplnou náhodou potkává Jandovou. Jejich dialog zněl: "Ahoj", "Ahoj", "jak se máš", "já dobře a ty?" vím jak jsme se nasmály, jelikož jsme přesně tento dialog odříkaly dříve, než postavy v televizi. A v tomto duchu se nesl celý díl a troufám si říci, že i celý seriál. Kdyby jsme tady měli k dispozici tolik oblíbené smajlíky bez rozpaků bych dala takový ten zelený obličejík, který zvrací. Přesně takhle jsem se totiž cítila při sledování tohoto paskvilu.

• 6.5.2008  07:40

Lepší? - v žádném případě, Odvážnější? - jak se to vezme a Blonďatější? Tak to na stoprocent, pokud vezmeme jako fakt to, že mají být blondýnky opravdu neskutečně dementní postavičky. Ale na druhou stranu já bych toto zprození čehosi tas až tak nezatracovala - a ta její čtyřprocentní krysa - pardon pes - no odpad si myslím zaslouží jiné hovadinky.

• 5.5.2008  13:19

Rudolf Hrušinský jako major Kalaš mi ukradl srdce - já si tohoto kriminalistu zamilovala.

• 5.5.2008  13:16
    Dům harmonie (TV film) (2005)

Dávám tři jen proto, že jsem měla čest tu knihu číst a byla jsem z toho příběhu nadšená. Když jsem pak úplnou náhodou mrkla do televizního programu a zjistila, že běží v tv film stejného jména nadšeně jsem si před obrazovku sedla a koukala a koukala až do konce i na druhý díl. Nebýt té knihy dala bych mnohem méně, ale to své oblíbené spisovatelce udělat nemůžu. Co v tom filmu bylo tak špatně? Nejspíš, že kniha pojednává a životě jedné generace od cesty mladé Japonky až po její stáří, kdy vychovává svou vnučku. Tak jako v životě pojednává o tragédiích, láskách, prohrách i vítěztvích, ale bohužel film z knihy vytáhl jen další řádkovou romantickou mini zápletku a udělal z tohoto příběhu úplně zbytečně jen béčkový románek.

• 5.5.2008  13:07

já si prostě nemůžu pomoci. Klasický příběh zasazený do neklasického prostředí, tedy alespoň pro mě. Jeho velké mínus? Největší mínus prostě vidím v tom, že jej tvůrci vůbec pojmenovali Hříšný tanec. Ano hudba se do této doby nehodí - neboť taková Christina určo za kubánské revoluce nebyla na světě - ale co, rytmem se tam hodila. No beru v potaz, že je to vlastně filmíček pro dívky pubertálního věku, které prostě mají slaďáky rády - a já ač nejsem puberťák si prostě tyto slaďáky někdy velmi ráda skouknu. Prostě proto 4*

• 5.5.2008  13:03

Antonio Banderas jde tak trochu mimo mě a Angelina Jolie úplně, kdybych byla chlap možná bych hvězdu přidala, ale jelikož jsem ženská nezachání to ani Angelininy křivky.

• 5.5.2008  12:59

Musím přiznat, že jsem hrozná poseroutka. A ač mám ráda horory, zásadně se na ně dívám odpoledne - aby zpod gauče na mne nevyskočila nějaká příšera. Tento snímek jsem však skoukla večer a světe div se já se nebála, bylo to příliš slabé i na takovou slabou duši jako jsem já → a to je velké zklamání.

• 5.5.2008  12:58
    Evita (1996)

Nikdy jsem nebylla moc velkou fanynkou Madonny, tedy až do doby než jsem shlédla Evitu. Zde se mi Madonna najednou jevila jako elegantní dáma, která se uměla sžít se svou rolí a dokonce i příjemně zazpívat.

• 5.5.2008  12:50
    My Fair Lady (1964)

Nejkrásnější muzikál, s dobrou dávkou humoru okořeněný o tu pravou romantiku.

• 5.5.2008  12:47

Když si zpětně připomenu jiné teenage komedie - musím své hodnocení zvýšit, je to klasický průměr, ale oproti jiným neurazí.

• 5.5.2008  12:38
    Dost (2002)

Já nevím co všem je, jak čtu komentáře všichni nenávidí J.Lo a její filmy - ale já si nemůžu pomoci, ale dle mého názoru jsou horší herci. Mě se tenhle film líbil, námět byl zajímavý a JLo se svého úkolu určitě nezhostila tak strašně jak říkáte. No ale kdo je bez viny první hoďte kamenem. Já jsem byla prostě spokojená.

• 5.5.2008  12:35

"Hele vole, kde mám blejt?" Tak takhle asi bych zkomentovala toto - nechce se mi ani říkat dílko. Všichni mě tam neuvěřitelně štvali a já doufám, že takové hlupáky v životě nepotkám asi by mě zavřeli za ublížení na zdraví.

• 5.5.2008  12:30

když si vezmete rok vzniku filmu, napadá mě jediné. Je vážně nutné žít v těžkých dobách, abychom se dostali na vrchol v komediálních stránkách? Je to až utopické..... Tento skvost české kinematografie je bezesporu jedna z nejlepších burianovek i komedií této doby. Král komiků perlí i tam, kde by to člověk nečekal. No i když se poměry v nemocenském pojišťovnictví moc nezměnily, tohle dílo je stoprocentní lék na špatnou náladu. ---------------------Musím běžet, honí mě jabloň.-----------------------------

• 5.5.2008  12:23
    Jindřich VIII. (TV film) (2003)

Nespravedlnost, vášeň, krutost, láska, nenávist, ctnost. Bylo to šílené a kruté, ale tak to opravdu bylo. Krásně propracované dílo o životě a choutcích Jindřicha VIII, který aby dosáhl svého nešel dál, než rovnou založit novou církev aby se zbavil jedné a mohl mít jinou. Šílené ale strhující.

• 5.5.2008  12:20

Libuška Šafránková mě prostě okouzlila "děti pojďte se podívat, Váš tatínek si vyřezává rakev" Zajímavý komentář Agatha.

• 2.5.2008  20:31
    Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

Nádherný příběh jedné epochy; od počátku cirkusu - od dob pana Humberta až po jeho rozkvět a pak pád. Příběh plný poutavých osudů obyčejných lidí - kde nechyběla láska ani trápení jak už to v životě chodívá. Úžasné herecké výkony, přes Josefa Kemra či Jaromíra Hanzlíka až po božské vypravěčské umění pana Lukavského. Klenot mezi českými seriály a seriály celkově taktéž.

• 2.5.2008  20:24

Ivan Trojan naprosto skvělý, Jiří Bartoška okouzlující a Klára Issová něžnost sama. Po dlouhé době hodně výborná, krásná pohádka se skvělými dialogy a vtipnými hláškami. "Ježíšku, kam běžíš? Jdu si hrát s Jidášem..... Jestli, zase budeš brečet....." :-)

• 2.5.2008  20:23

Film se mi líbit, seděla jsem zabořená do svého křesla a tiše koukala, jak to všechno dopadne, ale ke konci jsem se rychle probrala - mimozemšťani? To snad ne, ale přeci jenom dávám 4* za ten dobrý pocit, než se to zvrtlo.

• 2.5.2008  20:19

já prostě víc dát nemůžu, jakés takés napětí to mělo, ale ten příšerný dabing a věčně se třepající kamera na mne spíše působilo dojmem co nejvíce mě naštvat a to se povedlo. Tohle prostě ne, ne a ne.

• 2.5.2008  20:10

Simonka Stašová gradovala - Marek Vašut mě neskutečně štval, ale i přes to bych dala možná za 4, jen kdyby mě ušetřili pohledu na nahého Pažouta.

• 26.4.2008  16:26

Mám ráda anglické komedie a tahle je prostě poklad. Maggie Smith zde exceluje, je krásná, je roztomilá je prostě naprosto úžasná. Upřímně můžu říci, že bych ji odpustila vše co by provedla okamžitě a bez rozmýšlení. Černý humor, milé prostředí anglické vesničky a výborné herecké obsazení - to vše je správná kombinace pro komedii, která nezapadne "do regálu" mezi ostatní.