Manas50

Student

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 24.10.2009  02:07

Výborný pohodový, místy ale i vážný film se skvěle natočenými akčními scénami, které působí dost odvázaně a přesto uvěřitelně. K tomu hraje dobře vybraná dobová hudba, takže soundtrack je také výborný a dobře navozuje uvolněnou a rebelskou atmosféru 70.let. Herci vypadali, jako by své postavy nehráli, ale jako by to byli oni, samozřejmě ze všech nejvíce vyčnívají Emile Hirsch a Heath Ledger. 90%

• 6.10.2009  15:07

Neobvyklé a neokoukané prostředí, sympatičtí herci a dobrá atmosféra mě potěšila v tomto filmu. Nejedná se jen o komedii, je zde romantika i drama, ale vše je to tak akorát smíchané, že to působí docela reálně i zábavně. Skvělou atmosféru filmu utváři i výborná hudba osmdesátych let. Takové filmy mám rád takže jsem velice spokojený. 80%

• 5.10.2009  02:11
    Rocker (2008)

Docela to působí jako kopie nebo pokračovaní Školy rocku, ať už se jedná o vzhled hlavního hrdiny nebo o celkové pojetí filmu. Přesto to byla dost zábavná jízda, akorat hudba mohla byt trošku ostřejší, než ten poprock co tam hráli. 70%

• 3.10.2009  02:35

Scénář získal zaslouženě Oskara, protože film docela pomalu plyne, přesto jsem se po celou dobu nenudil a nevšiml jsem si žádného hluchého místa. Přičtu-li k tomu kvalitní citlivou režii, skvěle zapadajcí krásnou klavírní hudbu a dokonalé herecké výkony téměř všech hlavních představitelů, je z toho pětihvězdičková podívaná. Bohužel k tomu abych dal maximálni počet mi zde chybí alespoň nějaká silná scéna, nebo moment, který by mě nečím silně oslnil. Ale i tak se jedná o nezapomenutelný a dojemný film. 85%

• 2.10.2009  03:01

Celkem působivý slasher s výbornou atmosférou ale divným zabíjakem, který mě většinou svými zvuky v telefonu spíše rozesmál, než vyděsil. Kladem jsou pro mě neoukoukané a sympatické herečky. Chování postav bylo dost přirozené oproti jiným podobným filmům. Škoda předvídatelného závěru, který vlastně ale v době vzniku snímku předvídatelný nebyl, kdyz se jedná o prvního zástupce tohoto subžánru. 65%

• 1.10.2009  02:04
    Tommy Boy (1995)

Podprůměrná komedie která začne brzo nudit, vyloženě vtipných momentů se tady několik najde, ale zbytek je trapný a až moc předvídatelný. 35%

• 30.9.2009  01:18
    Sahara (TV film) (1995)

Když si odmyslím hodně historických mezer a celkovou nereálnost příběhu, tak se překvapivě jedná o celkem kvalitní válečné drama. Válečné scény jsou natočeny zajímavě a efektivně, vzhledem k tomu že je to jen TV film. James Belushi ukázal, že umí zahrát nejen komediální role. Ostatní herci jsou pro mě neznámí, ale byl jsem s nimi spokojen. Škoda těch již zmíněných velkých historických nedostatků, bez nich by byl můj dojem z filmu ještě lepší, ale i tak to není špatný výsledek. 70%

• 13.9.2009  03:03

Gangsterka pojatá trochu jiným stylem, jedinečným stylem Sama Mendese. Dokonalá režie, kamera a hodně taky hudba Thomase Newmana vytváří úžasně ponurou atmosféru, po celou dobu filmu. Spolu s výtečným hereckým obsazením, které samozřejmě nezklamalo, se jedná o vynikajcí film, kterým se Sam Mendes dostal blíže mezi mé oblíbené režiséry. 90%

• 12.9.2009  02:42

Chtělo by to více propracovat příběh a postavy, potenciál i herci na to byli. Takhle film stojí jen na trikových akčních scénách, které jsou sice vytvořeny krásně, ale za chvíli mě omrzely, protože jsou vlastně pořád dokola. Již zmíňené herecké obsazení je sice silné, ale stejně ve výsledku filmu moc nahoru nepomůže. 55%

• 11.9.2009  00:47
    Sex Drive (2008)

Klasické teeananegerovské roadmovie, o cestě za ztrátou panictví. Hluchých ani trapných míst zde moc není, zábava to je, takže to můžu zařadit, mezi ty povedenější. Herci jsou sympatičtí, Amanda Crew krásná. 65%

• 8.9.2009  00:10
    Když utichly trumpety (TV film) (1998)

Pohled na válku z trochu jineho pohledu, než u jiných válečných snímků a navíc z Arden, kde se moc filmů neodehrává. Nejsou zde žádní hrdinové a veterání, je to příběh o obyčejných vojácích , kteří se jen snaží přežít. Válečné scény jsou místy docela pekné, ale někdy působí strašně nereálně a laciňe. Dojem taky kazí hudba, která by se hodila spíše do nějaké britské detektivky. Asi to bylo způsobeno tím, že je to TV film a režisér si nemohl moc vymýšlet. Ale mám rád válečné filmy, tak všechny tyto nedostatky snesu a dávám celkem vysoké hodnocení. 80%

• 4.9.2009  00:27

Nápad nový a zajimavý, ale zpracování hodně pokulhává. Herečky v rolích "hlídaček" mohly být výraznejší a pěknější. Určitě by to pomohlo na slibované sexuální žhavosti filmu, která tady vzhledem k námětu filmu hodně chybí. Závěr je moc urychlený a mohlo to taky trošku více přitvrdit. Přesto všechno se na to dívat dá. 50%

• 2.9.2009  15:38

Díval jsem se na to samozřejmě jen kvůli Natalii..., ale hudba byla taky pěkná.

• 2.9.2009  00:56

I přes všechny ty různé klišé a neoriginalitu scénáře, se mi to docela líbilo. Film je příjemně oddychový a zábavný. Herci jsou sympatiční a Samaire Armstrong krásná, škoda že nehraje ve více filmech, dívá se na ní pěkně. 60%

• 31.8.2009  03:48
    Mafiáni (1990)

Skvělé natočená gangsterka. Děj je velice silný a ani chvíli mi nedovolil odpoutat zrak od obrazovky. Film je po celou dobu stále napínavý a nechybí ani pár velkých, pro mě hodně překvapivých dějových zvratů. Z herců mě hodně dobře překvapil Ray Liotta, kterého jsem do té doby vnímal jen jako průměrného herce, ale zde je vidět, že má i navíc. Robert De Niro a Joe Pesci jsou, jak se dalo očekávat, tradičně výteční. 90%

• 30.8.2009  02:10

Pěkná romantická komedie, která přijemně pobaví ale i romantiky je tady dostatek, ani moc, ani málo, prostě akorát, jak se na komedii sluší. Nejvíc se mi líbily scény, kde padá sníh, dodavá to filmu správné kouzlo. Herci byli taktéž přijemní a obdivuji Renée Zellweger za to, co všechno podstoupila, aby pro svou roli vypadala věrohodně. 75%

• 29.8.2009  03:20
    Push (2009)

Nikdy jsem ňijak pravidelně nesledoval seriály typu Heroes nebo 4400, takže jsem s originalitou snímku neměl problém. Nápad i příběh je to slušný a zábavny, ale dost mi vadil strašný zmatek v druhé části filmu, která by si zasloužila prodloužit a trochu více rozvinout děj. Kvůli tomu hodně snižuju hodnocení. S audiouvizuálni stránkou jsem spokojený, akorát akčních scén mohlo být více, prostor k tomu byl, jenže nevyužitý. Postavy by zasloužily trochu více vykreslit svojí minulost, protože až na oba havní hrdiny, se všichni ostatní ve filmu objeví jen tak. Herecky je to normálni průměrné, akorát Dakota Fanning tady vynikala svým herectvím trochu více nad ostatními a doufam že si svoji slibně začínajcí kariéru ničim nepokazí. 55%

• 29.8.2009  01:05
    Absurdistán (2006)

Ze začátku jsem si říkal, že je to konečně nějaká komedie s novým a originálním nápadem. První půlka, když se seznamujeme s tím, jak to tady bude vypadat za 500 let, neměla chybu. Druhá půlka zase film sráží pro mě dost dolů, protože je zde opět spousta zbytečných klišé, které by si už tvůrci komedií mohli odpustit. Konec filmu, kdy se konečně dostali k vytouženémů stroji času, se aspoň vyrovnává první pulce filmu. Ale stejně, když to shrnu, je to bohužel zase jen za tři hvězdy. 60%

• 28.8.2009  03:00

Další komedie o tom jak se z loosera stane školní hvězda. Film se snaží být trochu netradiční, oproti jemu podobným, ale stejně to byla nuda, pár okamžiku je vtipných, ale hodně převláda nuda. Nejlepší byly scéný s těmi psychopaty z vězení a sympatické herečky v ženských rolích, které film aspoň trochu spestřily. 40%

• 27.8.2009  02:05
    Kurýr (2002)

Ještě že je tu aspon zajímavě natočena akce, díky tomu jsem si ani moc nevšímal strašně obyčejného scénáře a stupidních dialogů. Hudba je zajímava a inovativní, tvůrci asi chtěli přijit s něčím novým, ale mě tím moc neohromili. Musím ale pochválit, že celý film má rychlý spád a neni moc míst, kde bych se vysloveně nudil. Přesto všechno je to slabota, dalo by se z toho vymáčknout jistě víc. 50%

• 26.8.2009  14:58
    Mariňák (2005)

Válečný film bez válečných scén, zní to sice divně, ale tady to funguje. Jedná se tady hlavně o syrové a realistické zobrazení útrap jednoho vojáka a jeho spolubojovníků, kteři si nakonec ani přesto všechno co museli vydržet, nikoho nezabijou. Ale dočkal jsem se tu i krasných vizualních scén, jako jsou třeba hoříci ropné vrty, nad kterými je černým kouřem zahalena obloha i okolí, tyto scény na mě působily až magicky. Zapůsobil na mě taky Jake Gyllenhaal, jeho herecký výkon je fantastický a pro mě nezapomenutelný. 90%

• 25.8.2009  02:46

Docela drsný a svižný akčnák s celkem dobrým scénářem, ve kterém nechybí pár překvapivých zvratů k udržení napětí, které film zvedají o trošku výše. Líbilo se mi taky zasňežené a mrazivé prostředi Detroitu, které pomáha utvořit slušnou drsnou studenou atmosféru. Herci byli ve svých rolích přesvědčiví, akorát ten hlavní boss působil spíše komicky, než aby kolem sebe šířil respekt, jak asi bylo původně zamýšleno. 65%

• 23.8.2009  02:57
    Superbad (2007)

Povedená komedie, navíc s pěkným, až dojemným příběhem o kamarádství. Všechno to působí i dost reálně a spoustu podobných věcí jsem zažil a určitě nejsem sám, teda až na ty scény s policajty, ty moc reálné nebyly, ale vtipné ano. Podle obrázku z filmu jsem se bál, že se mi nebudou herečtí představitelé hlavní dvojice moc sympatičtí a budou mi kazit dojem z filmu, nakonec mě příjemně překvapili, stejně jako celý tento film. 75%

• 21.8.2009  02:52

Film zachraňuje jen jeho audiovizuální stránka. Jinak by to byla hloupost s nudným a obyčejným scénařem, který nemá čím zaujmout. Takže budu hodnotit jen celkem zajímavé herce a audiovizuální stránku filmu, která je opravdu povedená a díky tomu jsem si film opravdu užíval. 70%

• 20.8.2009  01:21

Předchůdce dnešních typických teeanagerovských komedií. Nejsou zde ještě různé fekální a trapné vtipy, které tento žánr většinou sráží hodně dolů. Z filmu dýchá příjemná uvolněná atmosféra osmdesátých let. Mladý Tom Cruise se tady teprve rozehráva, ale působí docela dobrým dojmem. 60%

• 18.8.2009  02:19
    Rocker (2001)

Nic převratného to není, scénař je podle šablony jako z jiných podobných filmů o splnění snů. Ale můj dojem z filmu hodně ovlivňuje to, že miluju rockovou hudbu a te je tady dost, navíc hodně kvalitní. Libil se mi taky přesvedčivý Mark Wahlberg, ten si svojí roli opravdu užíval, Jennifer Aniston zase zpestřila film svým vzhledem, ale mohla dostat více prostoru. Nesmím taky zapomenout na Zakka Wyldea, který je asi můj druhý nejoblibenější kytarista a střihne si tady pár svých geniálních kytarových sól. Takže proto to nemůžu hodit do průměru a nakonec musím s hodnocením nahoru. 75%

• 17.8.2009  02:41

Působivé komorní drama, s téměř bezchybnými hereckými výkony, hlavně od Jeffa Bridgese. Musím taky vyzdvihnout citlivý a jemný hudební doprovod, který spolu s krásnými depresivními záběry okolí a přirody hodně utvářel atmosféru filmu. 80%

• 16.8.2009  03:22

Jeden z lepších vyvražďovacích hororu poslední doby. Scénař je celkem obyčejný, ale pár dobrých a zapamatovatelných scén tam bylo. Atmosféra je slušná a pomáhaji k ní dost krvavé a brutální scény, doprovázene hodně psychopatickým hudebním doprovodem. Neokoukaní herci nezahráli špatně, akorát ty emoce jsem jim moc nevěřil. 65%

• 16.8.2009  01:13

Jsem rád že byla splněna moje očekávání, díky návratu původních postav je to plnohodnotné pokračováni prvního dílu, který se mi dost líbil. Přibylo více honiček, akce a nových nápadů. Stará herecká parta hraje stejně dobře jako v prvním díle, samozřejmě jsou dost cool v rámci žánru, ale oproti jiným podobným filmům je to tady působí přiměřeně a uvěřitelně. Moc se mi nelíbily jen některé záběry z honiček, které vypadaly dost uměle, jinak to stejně ale asi natočit nešlo, tak aby to plnilo výsledný efekt. Podle závěru to vypadá na další pokračování, takže už se těšim, co z toho vznikne. 70%

• 15.8.2009  16:34

Nudná hloupost s trapnými a křečovitými vtipy. Ta jedna hvězda je jen za herecké obsazení. 15%

<< předchozí 1 2 3