Absurdistán (2006)

Ze začátku jsem si říkal, že je to konečně nějaká komedie s novým a originálním nápadem. První půlka, když se seznamujeme s tím, jak to tady bude vypadat za 500 let, neměla chybu. Druhá půlka zase film sráží pro mě dost dolů, protože je zde opět spousta zbytečných klišé, které by si už tvůrci komedií mohli odpustit. Konec filmu, kdy se konečně dostali k vytouženémů stroji času, se aspoň vyrovnává první pulce filmu. Ale stejně, když to shrnu, je to bohužel zase jen za tři hvězdy. 60%

A co Bob? (1991)

Skvělá komedie o pacientovi, který nakonec dožene svého doktora k tomu, aby se sám stal pacientem. Bill Murray zahrál blázna výborně a Richard Dreyfuss mu zdatně sekundoval jako hodný a trpělivý doktor, i jako blázen na konci. 70%

Andělin popel (1999)

Zajímavý film který mě hned vtáhl do děje díky svě temné depresivní atmosféře starého Irska, svůj podíl na tom mají také výborní herci, hlavně Robert Carlyle, který mi tam pak chvíli scházel, když odešel z dění. Hudba Johna Williamse je také vynikajcí a nominace na Oscara je zasloužena. Jediné co mi ve filmu chybělo, byly emoce, na to kolik postav zemře. 80%

Astronaut (2006)

Mám rád filmy tohoto typu, o plnění svého celoživotního snu, překonat všechny překažky a nakonec to dokázat. Jenže Astronaut na mě moc nezapůsobil, nelíbily se mi neustále citové výlevy mezi rodinnými přislušníky, které zabírají půlku stopáže celého filmu. Billy Bob Thorton zahrál průmerně a postava Bruce Willise mohla dostat víco prostoru. Abych jen nepomlouval, tak některé momenty filmu se mi líbily, napřiklad první start rakety neměl chybu, nebo když se Charlie konečně dostal do vesmíru a kroužil kolem země. Ale stejně jsem od filmu čekal více. 60%

Božský Bruce (2003)

Průmerná komedie na jedno zhlédnutí, první půlka je zábavna a má spád, ale pak se začnou řešit citové problémy a je z toho uspávajcí nuda. Jim Carrey zahrál celkem dobře, i když v jeho starších filmech se mi líbil více, Morgan Freeman v roli boha nezklamal, ale postava Jenifer Aniston, ačkoliv ji mám rád, se mi ve filmu nelíbila a působila dost nadbytečně. 55%

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Skvělá Coenovská komedie s věrohodně zobrazenou atmosférou 30. let díky zajímavým kamerovým filtrům, dobové hudbě, která dobře zapadá do děje a propracované dialogy mezi postavami. Herecky taky nelze nic vytknout, George Clooney s nagelovanými vlasy a jeho impulzivní manželka Holly Hunter si mi líbili nejvíce. Nechápu jak na někoho může působit tento film nudně. 85%

Cesta do zatracení (2002)

Gangsterka pojatá trochu jiným stylem, jedinečným stylem Sama Mendese. Dokonalá režie, kamera a hodně taky hudba Thomase Newmana vytváří úžasně ponurou atmosféru, po celou dobu filmu. Spolu s výtečným hereckým obsazením, které samozřejmě nezklamalo, se jedná o vynikajcí film, kterým se Sam Mendes dostal blíže mezi mé oblíbené režiséry. 90%

Černé Vánoce (1974)

Celkem působivý slasher s výbornou atmosférou ale divným zabíjakem, který mě většinou svými zvuky v telefonu spíše rozesmál, než vyděsil. Kladem jsou pro mě neoukoukané a sympatické herečky. Chování postav bylo dost přirozené oproti jiným podobným filmům. Škoda předvídatelného závěru, který vlastně ale v době vzniku snímku předvídatelný nebyl, kdyz se jedná o prvního zástupce tohoto subžánru. 65%

Čtyři bratři (2005)

Docela drsný a svižný akčnák s celkem dobrým scénářem, ve kterém nechybí pár překvapivých zvratů k udržení napětí, které film zvedají o trošku výše. Líbilo se mi taky zasňežené a mrazivé prostředi Detroitu, které pomáha utvořit slušnou drsnou studenou atmosféru. Herci byli ve svých rolích přesvědčiví, akorát ten hlavní boss působil spíše komicky, než aby kolem sebe šířil respekt, jak asi bylo původně zamýšleno. 65%

Deník Bridget Jonesové (2001)

Pěkná romantická komedie, která přijemně pobaví ale i romantiky je tady dostatek, ani moc, ani málo, prostě akorát, jak se na komedii sluší. Nejvíc se mi líbily scény, kde padá sníh, dodavá to filmu správné kouzlo. Herci byli taktéž přijemní a obdivuji Renée Zellweger za to, co všechno podstoupila, aby pro svou roli vypadala věrohodně. 75%