hobbitko

okres Olomouc
vysokoškolský učitel

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.5.2008  23:31

Tento film je nevyhnutné vidět v kině. Výborná hudba, několik zajímavých symbolů, a velmi zajímavá atmosféra.

• 15.10.2008  11:01
    A Caixa (1994)

Je až neskutečné, jak dobře v tomto filmu funguje vizuální stránka - v příběhu o povalečích, nezaměstnaných, alkoholicích a různě vyžitých lidech všichni tak nějak barevně ladí s pozadím, se světlem a ta šeď a obyčejnost jejích životů na nich vizuálně nejde poznat. Krásné zamyšlení se nad zvěřstvem, které se někdy tak dobře umí ukrývat pod skořápkou lidské kůže a lidské podoby. To vše doplněné velice jemnou a truchlivou hudbou a krásnou baletní pasáží.

• 5.5.2012  20:56

Zajímavý počin. Mě to docela oslovilo, byť neoslnilo.

• 15.8.2008  14:51
    Advokát chudých (TV film) (1991)

Vůbec ničím nepřekvapí, ani příliš nezaujme. Příběh pustíte z hlavy tak rychle, jak každé klišovité béčko, které běžně běží v televizi.

• 9.10.2010  23:54
    Agora (2009)

Dlouho jsem zvazovala, jestli si tato slatanina zaslouzi alespon tu jednu hvezdu, ale nakonec jsem usoudila, ze to mohlo byt jeste o neco malo horsi. Film bez koherentniho pribehu, rozplizly, nezajimavy, bez klimaxu. Klimax se v pribezich vyskytuje proto, aby nim bylo neco receno. Pokud jim v tomto filmu mela byt zaverecna scena, tak skutecne nechapu, co mi chtelo byt receno. Ze krestane jsou spatni? Stejne spatni jako dnes extremisticti muslimove? Ze vsechny nabozenstvi ve sve radikalni podobe jsou stejne znicujici? Anebo po mne snad nekdo chtel, abych s napetim sledovala, jak ta chytra holcina objevi elipsu? Ja chapu, ze v tehdejsich dobach o spouste veci nemeli a ani nemohli mit poneti, ale tvurci nemuzou od dnesniho divaka cekat, ze bude to "nove" objevovat se stejnou dychtivosti jako filmovy hrdina. On ani nemuze, stejne jako hrdina nemuze znat to, co zna divak. Anebo to vlastne cely bylo o zakazane lasce, ktera vrcholi smrti? no vida, nakonec si je z ceho vybrat, ovsem jedna moznost je horsi a plossi nez druha. A ta elipsa, kterou spatrila na konci v momentu smrti, to si snad uz scenariste delali srandu..

• 4.5.2008  18:14

Film, ze ktereho se mi i po tretim shlednuti dela psychicky i fyzicky spatne.

• 20.9.2008  22:26

Tak nějak mi přišlo, že nic objevného, ani převratného tento film nezkoumá. Hlavní myšlenka křehké rovnováhy mezi "normálním" a "nenormálním" je sice fajn, ale jak říkám, nic objevného. Koho už v životě nenapadlo, že jsme vlastně do jisté míry blázni všichni? Mě rozhodně ano a ne jenom jednou. Dialogy mezi obyvateli léčebny jsou místy naprosto skvělé, na druhou stranu mi byl hlavní hrdina vrcholně nesympatický, a to až do takové míry, že bych mu tu držku rozflákla ještě dřív, než tak udělal sám. Osudy hrdinů ve mě nedokázaly probudit ani zájem, ani hlubší pocity.

• 5.1.2011  10:05
    Angel (TV seriál) (1999)

Slušně se na to kouká.

• 17.8.2008  00:44
    Angus (1995)

Obzvláště skvelý je český dabing a hlášky typu "já se nepotim, já pršim". Viděla jsem to asi před 10 lety a i když se jedná o docela průměrnou teenagerskou komedii, která ničím novým a originálním nepřekvapí, díky této a podobným hláškám na ni budu vždy vzpomínat vřele.

• 6.7.2013  20:26
    Atropa (2013)

Epileptikovo peklo a dokonalý spouštěč migrény. Tyto kvality se tomuto psychedelickému něčemu nedají upřít.

• 7.2.2009  22:42
    Austrálie (2008)

Kezby tento film skoncil po prvni polovine. Naprosto uzasny typicky Luhrmanovsky parodicky zacatek a skvela, magii nabita prvni pulka. Bohuzel to kazi ta druha polovina, ktera se tematicky nehodi ani k vtipnemu zacatku, ani k tomu velkemu honu dobytka skrze pustinu. Jakoby se snazili spojit dohromady dva uplne rozdilne filmy.

• 5.1.2011  10:04
    Bostonská střední (TV seriál) (2000)

Krásná ukázka amerického myšlení, americké morálky a amerických ideálů, které skrze evropskou optiku vyznívají naprosto zrůdně. Člověk se nad tím slušně zamyslí.

• 5.6.2009  12:42

Tohle myslí vážně? Slečinka, která se chová, jako by měla mínusové IQ je najednou hvězdou seriózního časopisu o financích kvůli tomu, že si na sebe navlíkne zelenou šálu a život strávila ve výprodejích a umí kecat jenom o nich a ničem jiném? A kromě Skandinávské delegace, kterou vyfackuje, protože nemluví jejich řečí i když na pohovoru tvrdila pravý opak navíc ještě okouzlí inteligentního sympaťáka, koho jiného než svého šéfa? Romantické komedie mám velice ráda, ale nesnáším, když u nich musím vypnout mozek, a v momentě, kdy mě film přinutí obrátit oči v sloup a znechuceně odfrknout to znamená jenom jedno - odpad. A co PROBOHA ŽIVÝHO měla znamenat ta taneční scéna??? Kdykoliv tahle slečna měla být jakože "roztomilá" byla akorát trapná trapná TRAPNÁ!

• 16.1.2013  21:45
    Bídníci (2012)

Hugh Jackman is to die for...Pro tuto roli ani nepotřebuje obličej, odehrál by Valjeana levou zadní pouze hlasem. Obvykle muzikály nesnáším, ale občas se objeví výjimka, která mě posadí velice hluboko do křesla. Bídníci jsou jednou z nich. Nechápu, jak může někdo nadávat, že ten zpěv byl takovej makovej, bla bla bla, prostě nedokonalej. Mě osobně by k smrti unudil unylý, sterilní, studiový, vyšperkovaný a k dokonalosti dovedený zpěv. Prostě se k těmto postavám, které se doslova brodí životem v bahně (a horšími věcmi) nehodí, aby zpívaly jako profesionální operetní hvězdy, co na hlas cucají Evian. Pokud jde o filmové muzikály, vždycky budu preferovat zpívající herce před hrajícími zpěváky. Protože když něco takového, jako tento příběh, odehrají herci, kteří to ještě k dokonalému herectví velice, VELICE slušně odzpívají způsobem, který ladí s jejichž fenomenálním ztvárněním, dostávají postavy a příběh rozměr, který u filmu vždycky hledám a málokdy dostávám. Tleskám nápadu nechat herce zpívat přímo na place, celé ztvárnění tak dostává hloubku a duši, kterou by studiový předzpěv/post-zpěv úplně zabil. Krásně to vyjádřil Jackman, když v jednom rozhovoru předváděl, jak by určité pasáže zpíval ve studiu (právě ona sterilní snaha o hlasovou perfekci) a jak je opravdu zazpíval na place (živelný, procítěný zpěv, který koresponduje s postavou v té které životní situaci).

• 24.4.2010  20:03
    Bílá stuha (2009)

Brutálně dobré. A chytré.

• 11.9.2009  20:32
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Ze začátku super, později tragédie. Prostě americká klasika a la vydojíme, co to dá. Nicméně již od začátku byla vidět určitá šablonovitost a klišé, kterým se tvůrci mohli vyhnout a později s rychlostí padajícího kamene klesala vtipnost, šmrnc a mnohdy i smysl. Snad nikdo neočekává, že divák uvěří tomu, že se jedné nemocnici během 9 let přihodilo všechno, co mu scénáristé servírují. A že by hlavní postava mohla mít konečně klid a něco se v jejím životě mohlo udát bez top 10 tragédie na ostří nože? Dejte pokoj, to by přece mainstreamového diváka nemohlo bavit! Ovšem já už jsem v deváté sérii těch zvratů, šíleností, tragédií a adrenalinových zážitků poněkud přesycená..

• 17.8.2008  10:01
    Den poté (2004)

Ideální na vzhlédnutí v kině, panoramatické záběry valící se vody, sněhu, mrazu, vlastně čehokoliv. Nenabízí nic víc než čistě průmyslný filmový zážitek a malé popíchnutí, abychom už začali taky trošku myslet na tu naši planetu. Mně se to líbilo, film si nehraje na nic víc, než čím je a to oceňuju.

• 5.7.2010  22:14
    Devil (2001)

Ano, po tomhle definitivně přestávám věřit v umělecký um a know-how Guillerma del Toro. Taková nuda a tolik klišé zaráz, to se jen tak nevidí.

• 8.5.2011  20:26
    Dexter (TV seriál) (2006)

První série brilantní, zbylé už poněkud zbytečné a vyčpělé. Obzvláště mě otravovalo, jak mu pořád někdo šel po krku. To Američani skutečně nedokážou přenést přes srdce, že by projednou byl hrdinou asociální psychopat? Musí ho scénáristé neustále "trestat" tím, že mu za zadkem pořád a pořád slídí nějakej polda? Ze strany Michaela C. Halla skvelé herectví, postavy jsou také vykresleny velice zdařile .

• 29.1.2010  09:50

Ale jo, šlo to přežít..

• 16.5.2010  20:40
    Donnie Darko (2001)

Vubec jsem to nepochopila, ale bylo to skvely.

• 15.8.2008  14:54

Věčná klasika, která pohladí, pokud jí to člověk dovolí.

• 23.8.2008  19:51
    Flashdance (1983)

Dvě hvězdy a jenom za hudbu. Příběh, jak je u muzikálů zvykem, je prostinký, což by ovšem až tak nevadilo. Co mi vadilo bylo iracionální chování postav a hlavní hrdinka, která je na pomezí rozmazlenýho dítěte a hysterky. A navíc, jak by řekli hrdinové britského "Donaha", NEUMÍ SVÁŘET! :-)

• 18.8.2008  12:25

Moje nervy, tento film je za trest! Človek sa počas neho rozhoduje, čo mu trhá nervy viac - či úplne primitívny a trápny scenár, alebo ta ústredná pieseň, romanticky sa nesúca vzduchom, keď padá voda z vodopádu. Výborná alternatíva ku "strč prst skrz krk". Výsledok rovnaký.

• 31.8.2008  22:31
    Gui si (2006)

Jako logika tohohle filmu šla naprosto mimo mě a chvílemi jsem se ptala sama sebe, cože to scénárista vykouřil, vychlastal, nebo co si střelil, nebo z jak vysokého stromu spadnul. Jak jinak nám může v jedné scéně říct a ukázat, že "po smrti těla se náš duch rozplyne, nezávisle na tom, jak moc milujeme svět, nebo jak moc svět miluje nás" a nakonec nám jako velké filozoficko-hluboké finále odhalit tu úžasnou pravdu, že to byla láska, která ducha chlapečka mezi náma držela. Určitý kredit musím dát za docela neotřelý nápad s vláknem, sprejem, díky kterému je možné ducha vidět a způsobem, jakým duchové zabíjejí, ale to je asi tak vsechno. Motivace postav není vůbec přesvědčivá, hudba je jen prázdné bušení do klavíru, které asi mělo vytvořit tísnivou atmosféru a ruce, lezoucí ze špaget vyvolali akorát tak záchvat smíchu. I "ukrkaná" Nenávist je oproti tomuto hororový skvost.

• 21.7.2011  13:05

Příjemný film, dobře se na to dívá a má to moc pěknou, kouzelnou atmosféru. Pro mě tento film znamenal vstup do světa Harry Pottera, až po shlédnutí jsem si přečetla knížky. Takže míň než 3 hvězdy dát nemůžu už jen kvůli sentimentu, který se pro mě k němu váže. A samozřejmě - Alan Rickman, který stojí za pět hvězd sám o sobě!

• 18.11.2010  17:11

Paráda, konečně Yates opustil hru s filtrama a natočil skvělý film. Tentokrát víc než na tricích to stojí na hercích, kteří udělali viditelný posun, zejména Radcliffe, který dozrál ve velice charismatického a moc dobrého herce. Atmosféra skvělá, z postav cítíte, že to, co se jim teď děje, není žádné hraní si na dětské hrdiny, ale holý boj o přežití lidí, kteří jsou dospělí, zralí a zoufalí. Ovšem tu patetickou Dobbyho řeč a lá "freeman" na konci si fakt mohli odpustit..

• 21.7.2011  13:07

Až na ty závěrečné typicky columbovské (čti americký rodinný film) scény, kde je pathos víc než snesitelný, je to moc pěkné.

• 21.8.2008  12:33

Nádherná výprava, úžasné farby a obrazy, ale to je asi tak všetko.

• 3.5.2009  16:31
    Hříšný tanec 2 (2004)

Otřesná přehlídka všech možných i nemožných filmových klišé a lá román pro dívky. Byl boj vydržet to až do konce. PS: Uvědomí si už konečně někdo ve filmovém průmyslu, že Romola Garaiová je neskutečně nesympatická, vůbec není hezká a ještě navíc vůbec neumí hrát?

<< předchozí 1 2 3 4