hobbitko

vysokoškolský učitel

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.10.2014  23:41
    Zmizelá (2014)

Plný počet už jen za tu krásnou hru s nespolehlivými vypravěči.

• 1.12.2013  13:13
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Co epizoda, to zásah do černého. Doslova. Nejlepší zrcadlo naší doby a hodnověrně zobrazené nebezpečí, které vývoj a stále větší implementace nových technologií do naších životů skýtají. Seriál nabízí správně kladené otázky a velice možné odpovědi na ně. Akorát ty odpovědi poněkud děsí.

• 27.11.2013  20:55
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Subjektivní pětihvězda. Ačkoliv racionálně si uvědomuji, co tomu kde schází, na Cumberbatchova Sherlocka bych se mohla dívat hodiny a hodiny...a hodiny. Skvělý casting, neotřelost a navíc - je to britské! Druhá série je o třídu lepší než první, ovšem šest hvězdiček čsfd nenabízí.

• 16.1.2013  21:45
    Bídníci (2012)

Hugh Jackman is to die for...Pro tuto roli ani nepotřebuje obličej, odehrál by Valjeana levou zadní pouze hlasem. Obvykle muzikály nesnáším, ale občas se objeví výjimka, která mě posadí velice hluboko do křesla. Bídníci jsou jednou z nich. Nechápu, jak může někdo nadávat, že ten zpěv byl takovej makovej, bla bla bla, prostě nedokonalej. Mě osobně by k smrti unudil unylý, sterilní, studiový, vyšperkovaný a k dokonalosti dovedený zpěv. Prostě se k těmto postavám, které se doslova brodí životem v bahně (a horšími věcmi) nehodí, aby zpívaly jako profesionální operetní hvězdy, co na hlas cucají Evian. Pokud jde o filmové muzikály, vždycky budu preferovat zpívající herce před hrajícími zpěváky. Protože když něco takového, jako tento příběh, odehrají herci, kteří to ještě k dokonalému herectví velice, VELICE slušně odzpívají způsobem, který ladí s jejichž fenomenálním ztvárněním, dostávají postavy a příběh rozměr, který u filmu vždycky hledám a málokdy dostávám. Tleskám nápadu nechat herce zpívat přímo na place, celé ztvárnění tak dostává hloubku a duši, kterou by studiový předzpěv/post-zpěv úplně zabil. Krásně to vyjádřil Jackman, když v jednom rozhovoru předváděl, jak by určité pasáže zpíval ve studiu (právě ona sterilní snaha o hlasovou perfekci) a jak je opravdu zazpíval na place (živelný, procítěný zpěv, který koresponduje s postavou v té které životní situaci).

• 13.2.2012  21:20

Fenomenální. Příjemně rozkmitá záhyby zlenivělých mozků, pokud to diváci připustí. Magická atmosféra je všeobjímající, a v těch multi-vrstvách se všímavý a analýzychtivý divák může rochňat hodně dlouho. Pro mě výjimečný počin, který hyzdilo pouze několik drobných kosmetických vad (hlavně nutně nevyhnutelná závěrečná expiace hlavního hrdiny).

• 18.11.2010  17:11

Paráda, konečně Yates opustil hru s filtrama a natočil skvělý film. Tentokrát víc než na tricích to stojí na hercích, kteří udělali viditelný posun, zejména Radcliffe, který dozrál ve velice charismatického a moc dobrého herce. Atmosféra skvělá, z postav cítíte, že to, co se jim teď děje, není žádné hraní si na dětské hrdiny, ale holý boj o přežití lidí, kteří jsou dospělí, zralí a zoufalí. Ovšem tu patetickou Dobbyho řeč a lá "freeman" na konci si fakt mohli odpustit..

• 11.7.2010  22:18

Geniální důkaz toho, že Švédové mají dokonalý, byť naprosto zvrácený smysl pro humor :-)

• 3.11.2008  08:05

Mnohovrstevný a symbolikou nabitý film, který se dá zkoumat a dešifrovat a kde můžete pořád přicházet na další vysvětlení a interpretace. Nechápu, proč si někteří lidi stěžují, že to nebyl čistý horor, nebo čistý thriller, nebo čisté drama, nebo čisté cokoliv. Copak když film není čistě v jedné přihrádce, sráží mu to hodnotu? Podle mě právě naopak, pokud nakombinované prvky spolu vytváří jednolitý celek, ve kterém se prvky navzájem obohacují a rozvíjí, není co dodat, jen blahopřát ke skvělému výsledku, kterým tento film rozhodně je.

• 21.8.2008  21:30

Některé filmy prostě nezestárnou a neztratí půvab.

• 15.8.2008  14:49
    Sedm (1995)

Originální scénář, výborní herci, úžasný a dokonalý Kevin Spacey. A z málokterého filmu se mi udělalo takhle blbě. A myslím to jako kompliment.

• 3.5.2008  23:38

Naprosto originální a neopakovatelná atmosféra, film má duši, která na vás svým kouzlem dýchá každou minutu. Neskutečně vtipné, hluboké a nevtíravě dojemné, žádné laciné triky, jak se dostat divákovi pod kůži. Tento film se tam nakonec dostane i bez toho, nenápadně, jemně, opravdově a neopakovatelně. A nemusím ani říkat, že naprosto miluju Scarlett Johansson :-)

• 8.5.2013  13:08

Velice milý snímek, který střílí do (a často SI stříli z) témat, které děsí hodně lidí - stárnutí a celkový úpadek a co si s ním počít. Přes jeho vysoký věk, obdivuji charisma hlavního hrdiny.

• 18.8.2011  15:18

Místy zbytečně zklouzává do pathosu, ale jinak velice originální provedení Petra Pana. "This play is about innocence, not about seduction." Tento film je o obojím a ještě s bonusem navrch. Kdo chce přemýšlet, může najít komplexní alegorický příběh, který si vyhrál se symbolikou. Beryl Bainbridge rulez. A samozřejmě, needless to say, Alan Rickman je bůh.

• 5.1.2011  10:07
    Stav beztíže (TV seriál) (2009)

Hodně, hodně, hodně mě naštvali, že stopli natáčení..

• 16.6.2010  16:38

Az na ten ponekud mekky konec, krasnej, typickej Woody, vtipny jak vzdycky, originalni jak vzdycky. Nezklame.

• 16.5.2010  20:40
    Donnie Darko (2001)

Vubec jsem to nepochopila, ale bylo to skvely.

• 4.5.2010  10:19
    Oni žijí! (1988)

Správně úchylné, správně parodické, vážné a zároveň krutá sranda. Takové hybridy mám ráda.

• 24.4.2010  20:03
    Bílá stuha (2009)

Brutálně dobré. A chytré.

• 15.8.2009  21:56
    Orphan (2009)

Jak kdysi napsal recenzent původní redakce Cinemy v recenzi na Vyjednavače - osahané kliky, ale půdorys nečekaně originální. S P O I L E R S: V tomto thrilleru uvidíme všechno, co se do tohoto druhu filmů dává - idylický začátek, postupné zhoršení situace, závěrečný boj o život, do toho několik lekaček. Ale celé je to vystavěno na nečekaně originálním základu, který mě velice mile překvapil a v mém hodnocení filmu přidal dvě hvězdy a který mi dovolil zapomenout na fakt, že ve skutečnosti by se dívenka asi těžko mohla léta vyhýbat zubaři nebo lékaři, který by přišel na to, o co jde. Navíc ta malá/nemalá je zahraná velice dobře. Rozhodně však nedoporučuju rodičům, kteří zvažují adopci :-)

• 26.6.2009  22:29

Můj oblíbený relaxační žánr, takže i když to objektivně nedosahuje moc vysokých kvalit, mě se to líbí :-)

• 30.5.2009  22:34

80-90 procent. Řemeslně úchvatně zvládnuté, herecky skvěle odehrané, Mendes je Mendes, tj. mistr. Penetrující sonda pod pozlátko spořádaného, naleštěného, spokojeného života, odkrývající stejně bolestnou pravdu jako Americká krása, ale tady to není bráno s takovým nadhledem a lehkostí. Výsledkem je drásající drama, zanechávající znepokojivý, pod kůži plíživý pocit beznaděje a na rozdíl od Americké krásy jsem po zhlédnutí neměla pocit, že svět je přece jenom krásné magické místo. Film otevírá spoustu dveří a většinu z nich i nechává otevřené, otázky zůstávají nezodpovězené a naděje jakoby vyprchala.

• 8.12.2008  18:52

Velice roztomilé a plné magie

• 14.11.2008  10:30

Mnohem lepší než Špína Londýna, která se zabývá podobnou tematikou. Výborně tady funguje kontrast mezi příběhem a místem a dobou, ve které se odehrává - krásně zdobené vánoční ulice, útulně a příjemně působící interiéry, ve kterých lidé bojují jednou o holý život, jiny o důstojnou existenci. Velice působivé.

• 15.10.2008  11:01
    A Caixa (1994)

Je až neskutečné, jak dobře v tomto filmu funguje vizuální stránka - v příběhu o povalečích, nezaměstnaných, alkoholicích a různě vyžitých lidech všichni tak nějak barevně ladí s pozadím, se světlem a ta šeď a obyčejnost jejích životů na nich vizuálně nejde poznat. Krásné zamyšlení se nad zvěřstvem, které se někdy tak dobře umí ukrývat pod skořápkou lidské kůže a lidské podoby. To vše doplněné velice jemnou a truchlivou hudbou a krásnou baletní pasáží.

• 22.9.2008  16:27
    Tango (1981)

Velice zajímavý a originálně zrealizovaný nápad.

• 21.8.2008  21:25
    Princezna Fantaghiró 3 (TV film) (1993)

Musím hodnotiť subjektívne, na túto rozprávku mám veľmi príjemné spomienky, osladené nádherným Nicholasom Rogersom :-)

• 15.8.2008  14:54

Věčná klasika, která pohladí, pokud jí to člověk dovolí.

• 13.8.2008  14:24
    Sirotčinec (2007)

Slabší 4 hvězdy. Slabší proto, protože i The Others jsem dala 4 a ti se mi líbili víc, a na 3 to zase bylo příliš dobré. Atmosféra funguje, někdy výtečně, někdy míň, některé nápady jsou ne úplně dotažené a člověk má pocit, že variace na něco takového už několikrát předtím viděl. Ale případný nedostatek originality tady příliš nevadí, i přesto to jako celek funguje a obzvláště některé detaily jsou dechberoucí - zvuk, který vydává jeden z duchů, když se v první části filmu blíží k Lauře, nebo pohled na tu rozmlácenou stařenu (a to jsem člověk, kterému se u Sweeney Todda dělalo špatně).

• 20.7.2008  09:21
    Mlha (2007)

Začíná to zajímavě. Až se přivalí mlha a my nevíme, co v ní je, napětí a atmosféra by se daly krájet. A pak tam vleze to chapadlo a člověk má pocit, že je po všech nadějích na dobrý film. Chyba. Film sice disponuje snad všemi klišé, které se v tomto žánru dají najít, překvapivě to ale až tak nevadí. Příběh ozvláštňuje postava náboženské fanatičky, motiv, na který u hororu nejsme až tak zvyklí. Co je ale naprosto fenomenální je závěr. S P O I L E R P A R E X C E L L E N C E Konečně, konečně americký film, který se nebojí zabít dítě! Dusná a klaustrofobická atmosféra se stupňuje natolik, že člověku se z té husté bílé všude kolem dělá blbě a stejně tak, jako hlavní hrdina vidí jen jedno řešení. Hudba tomu všemu nasazuje korunu. V tom nejlepším slova smyslu.

• 4.5.2008  18:14

Film, ze ktereho se mi i po tretim shlednuti dela psychicky i fyzicky spatne.

<< předchozí 1 2 3 4