hobbitko

vysokoškolský učitel

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.10.2014  23:41
    Zmizelá (2014)

Plný počet už jen za tu krásnou hru s nespolehlivými vypravěči.

• 6.7.2013  20:26
    Atropa (2013)

Epileptikovo peklo a dokonalý spouštěč migrény. Tyto kvality se tomuto psychedelickému něčemu nedají upřít.

• 16.1.2013  21:45
    Bídníci (2012)

Hugh Jackman is to die for...Pro tuto roli ani nepotřebuje obličej, odehrál by Valjeana levou zadní pouze hlasem. Obvykle muzikály nesnáším, ale občas se objeví výjimka, která mě posadí velice hluboko do křesla. Bídníci jsou jednou z nich. Nechápu, jak může někdo nadávat, že ten zpěv byl takovej makovej, bla bla bla, prostě nedokonalej. Mě osobně by k smrti unudil unylý, sterilní, studiový, vyšperkovaný a k dokonalosti dovedený zpěv. Prostě se k těmto postavám, které se doslova brodí životem v bahně (a horšími věcmi) nehodí, aby zpívaly jako profesionální operetní hvězdy, co na hlas cucají Evian. Pokud jde o filmové muzikály, vždycky budu preferovat zpívající herce před hrajícími zpěváky. Protože když něco takového, jako tento příběh, odehrají herci, kteří to ještě k dokonalému herectví velice, VELICE slušně odzpívají způsobem, který ladí s jejichž fenomenálním ztvárněním, dostávají postavy a příběh rozměr, který u filmu vždycky hledám a málokdy dostávám. Tleskám nápadu nechat herce zpívat přímo na place, celé ztvárnění tak dostává hloubku a duši, kterou by studiový předzpěv/post-zpěv úplně zabil. Krásně to vyjádřil Jackman, když v jednom rozhovoru předváděl, jak by určité pasáže zpíval ve studiu (právě ona sterilní snaha o hlasovou perfekci) a jak je opravdu zazpíval na place (živelný, procítěný zpěv, který koresponduje s postavou v té které životní situaci).

• 31.3.2012  23:11
    Miláček (2012)

Dívat se na Pattisonův herecký antitalent fyzicky bolí a za celý film se snad neobjevila jediná postava, která by nebyla v křeči nebo v póze. Také mě několikrát napadlo, jak moc se mi už zajídá rutinná, dokonale nenápaditá a klišovitá práce s kamerou a obrazy, které může divák vidět stopadesátkrát snad v každém filmu hollywoodské produkce (postava zezadu si myje obličej a kamera ukáže odraz obličeje v zrcadle místo, aby postavu ukázala zepředu apod.) Opravdu velice, velice špatné, hlavně když jsem se na Pattisona od půlky filmu už nedokázala dívat, protože mi z jeho výrazu "lovce" bylo trapně.

• 15.9.2012  16:37
    Prometheus (2012)

Takové slávy a keců a ono je to vlastně film pro příznivce Alien vs. Predator. Anebo někdo ty plochý kecy o víře snad myslel i vážně?

• 18.2.2012  14:27
    Všemocný (2011)

Pokud si vy sami chcete zachovat alespon elementární funkci mozku - NESLEDOVAT, některé "logické" zvraty vám leda tak potrénují nadledvinky a (a)morální poselství filmu by se dalo označit za přímo nebezpečné. SPOLERS - BEWARE! Takže - opravdu mi chtějí tady pánové scénáristé namluvit, že tento superinteligentní megacool borec si musí půjčit stotisíc od té nejposlednější rusko-mafiánské zrůdy, ze které je cítit problémy na sto honů? Opravdu mám věřit tomu, že ruský mafián sežere libovolnou pilulku, co někomu vypadne z tlapy? Nebo že droga takových účinků nebude mít na tělo příjemce pouze a jedině efekt závislosti? Ok, pěkný pokus s první ženou hlavního hrdiny, ale tato větev scénáře vyzní leda tak jako slepá ulička, vzhledem k závěru filmu. A co si jako diváci máme z tohoto filmu vzít? Že jediný způsob, jakým dosáhneme ve světě nějakou hodnotu a osobní štěstí je sežrat ilegální drogu a vrhnout se na wall street? A vydělat těžký chechtáky? A pařit s živými Barbie dolls až do rána bílého? Že chytrost a inteligence slouží jenom k tomuto účelu? A co přítelkyně hlavního hrdiny? Ta se nejdřív úpřimně zamiluje do bídáka, povaleče, ale spisovatele, pak ho přesně z těchto důvodů nechá, aby pak byla těžce ohromena, jaký borec se z něj stal, pak ho přesně z těchto důvodů nechala a pak se k němu vrátí z neznámých příčin? Co má borec č.3 (v závěru filmu) a chlap č.1, do kterého se jakože zamilovala, společného? Takže slečna je buď povážlivě emocionálně flexibilní anebo? Závěrem - jednu hvězdu za potenciální existenci druhé interpretace - a sice, že by tohleto snad někdo mohl myslet jako naprostou kritiku konzumní společnosti, která jediný zdroj štěstí (pro chlapa) spatřuje v tuně prachů a tuně krásných ženských, v rychlých autech a všech těch věcech, o kterých sní každej jedenapůltej "manažer." Máloco tomu v průběhu filmu sice nasvědčuje, ale budiž.

• 1.12.2013  13:13
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Co epizoda, to zásah do černého. Doslova. Nejlepší zrcadlo naší doby a hodnověrně zobrazené nebezpečí, které vývoj a stále větší implementace nových technologií do naších životů skýtají. Seriál nabízí správně kladené otázky a velice možné odpovědi na ně. Akorát ty odpovědi poněkud děsí.

• 18.11.2010  17:11

Paráda, konečně Yates opustil hru s filtrama a natočil skvělý film. Tentokrát víc než na tricích to stojí na hercích, kteří udělali viditelný posun, zejména Radcliffe, který dozrál ve velice charismatického a moc dobrého herce. Atmosféra skvělá, z postav cítíte, že to, co se jim teď děje, není žádné hraní si na dětské hrdiny, ale holý boj o přežití lidí, kteří jsou dospělí, zralí a zoufalí. Ovšem tu patetickou Dobbyho řeč a lá "freeman" na konci si fakt mohli odpustit..

• 27.3.2010  09:48

V momente, kdy ten borec vylezl z vody na zacatku filmu, bylo zjevne, ze to bude pruser. A taky ze jo. Idealni, kdyz chcete videt film, ktery paroduje sam sebe. Pak se na tom da i docela pobavit.

• 27.11.2013  20:55
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Subjektivní pětihvězda. Ačkoliv racionálně si uvědomuji, co tomu kde schází, na Cumberbatchova Sherlocka bych se mohla dívat hodiny a hodiny...a hodiny. Skvělý casting, neotřelost a navíc - je to britské! Druhá série je o třídu lepší než první, ovšem šest hvězdiček čsfd nenabízí.

• 9.10.2010  23:54
    Agora (2009)

Dlouho jsem zvazovala, jestli si tato slatanina zaslouzi alespon tu jednu hvezdu, ale nakonec jsem usoudila, ze to mohlo byt jeste o neco malo horsi. Film bez koherentniho pribehu, rozplizly, nezajimavy, bez klimaxu. Klimax se v pribezich vyskytuje proto, aby nim bylo neco receno. Pokud jim v tomto filmu mela byt zaverecna scena, tak skutecne nechapu, co mi chtelo byt receno. Ze krestane jsou spatni? Stejne spatni jako dnes extremisticti muslimove? Ze vsechny nabozenstvi ve sve radikalni podobe jsou stejne znicujici? Anebo po mne snad nekdo chtel, abych s napetim sledovala, jak ta chytra holcina objevi elipsu? Ja chapu, ze v tehdejsich dobach o spouste veci nemeli a ani nemohli mit poneti, ale tvurci nemuzou od dnesniho divaka cekat, ze bude to "nove" objevovat se stejnou dychtivosti jako filmovy hrdina. On ani nemuze, stejne jako hrdina nemuze znat to, co zna divak. Anebo to vlastne cely bylo o zakazane lasce, ktera vrcholi smrti? no vida, nakonec si je z ceho vybrat, ovsem jedna moznost je horsi a plossi nez druha. A ta elipsa, kterou spatrila na konci v momentu smrti, to si snad uz scenariste delali srandu..

• 5.6.2009  12:42

Tohle myslí vážně? Slečinka, která se chová, jako by měla mínusové IQ je najednou hvězdou seriózního časopisu o financích kvůli tomu, že si na sebe navlíkne zelenou šálu a život strávila ve výprodejích a umí kecat jenom o nich a ničem jiném? A kromě Skandinávské delegace, kterou vyfackuje, protože nemluví jejich řečí i když na pohovoru tvrdila pravý opak navíc ještě okouzlí inteligentního sympaťáka, koho jiného než svého šéfa? Romantické komedie mám velice ráda, ale nesnáším, když u nich musím vypnout mozek, a v momentě, kdy mě film přinutí obrátit oči v sloup a znechuceně odfrknout to znamená jenom jedno - odpad. A co PROBOHA ŽIVÝHO měla znamenat ta taneční scéna??? Kdykoliv tahle slečna měla být jakože "roztomilá" byla akorát trapná trapná TRAPNÁ!

• 24.4.2010  20:03
    Bílá stuha (2009)

Brutálně dobré. A chytré.

• 21.11.2009  19:48

Typický příklad ždímačky made in America. Jak tady již bylo napsáno - ukázkové zneužití citlivého tématu, klišovité, předvidatelné, prvoplánové. Za pochválení stojí Abigail Breslin a výběr hudby, ovšem logika šla mnohdy stranou, právník by u toho filmu neskonale trpěl a pozornějšího diváka musí přivádět k šílenství, jak laciné a průhledné triky na něj tvůrci zkouší. A už skutečně šílím z toho, jak v americkém filmu, nebo seriálu postava za žádných okolností nesmí projevit ani zdravou míru sobectví, aniž by za to byla zatracena jak ostatními postavami tak scénáristou, který z ní nakonec musí zákonitě udělat Matku Terezu, aby to americký divák ztrávil. Je mi líto, příběh to byl rozhodně smutný a silný, ale tahleta americká hra na svatozář nad jejich hlavami mi už nějaký ten pátek pije krev.

• 12.7.2009  14:40

Škoda, že až na konci mi došlo, že to ten pan nemyslel vážně, bavila bych se mnohem víc :-)

• 15.8.2009  21:56
    Orphan (2009)

Jak kdysi napsal recenzent původní redakce Cinemy v recenzi na Vyjednavače - osahané kliky, ale půdorys nečekaně originální. S P O I L E R S: V tomto thrilleru uvidíme všechno, co se do tohoto druhu filmů dává - idylický začátek, postupné zhoršení situace, závěrečný boj o život, do toho několik lekaček. Ale celé je to vystavěno na nečekaně originálním základu, který mě velice mile překvapil a v mém hodnocení filmu přidal dvě hvězdy a který mi dovolil zapomenout na fakt, že ve skutečnosti by se dívenka asi těžko mohla léta vyhýbat zubaři nebo lékaři, který by přišel na to, o co jde. Navíc ta malá/nemalá je zahraná velice dobře. Rozhodně však nedoporučuju rodičům, kteří zvažují adopci :-)

• 11.7.2010  22:18

Geniální důkaz toho, že Švédové mají dokonalý, byť naprosto zvrácený smysl pro humor :-)

• 5.1.2011  10:07
    Stav beztíže (TV seriál) (2009)

Hodně, hodně, hodně mě naštvali, že stopli natáčení..

• 24.3.2013  21:29

SPOILERS. Možná jsem to akorát nepochopila, nicméně podle mě naprostá hovadina. Variace na Saw 1 - 195 + Kostka, lítající prsty, střeva a jiné části těla, zkrátka film, který se za každou cenu snaží z hororového žánru vyždímat poslední kapku krve svých obětí, protože nedokáže atmosféru budovat sofistikovanějším způsobem. A tu nechutnou vraždu černé kočky si tvůrci také opravdu mohli odpustit.

• 26.11.2009  20:14

No jo no..Krásná Dakota Fanning, která září talentem i v těch dvou záběrech, které ve filmu má, film to ale neutáhne. A zdá se, že tu maskérku taky nevyměnili.. :-)

• 16.6.2010  16:38

Az na ten ponekud mekky konec, krasnej, typickej Woody, vtipny jak vzdycky, originalni jak vzdycky. Nezklame.

• 7.2.2009  22:42
    Austrálie (2008)

Kezby tento film skoncil po prvni polovine. Naprosto uzasny typicky Luhrmanovsky parodicky zacatek a skvela, magii nabita prvni pulka. Bohuzel to kazi ta druha polovina, ktera se tematicky nehodi ani k vtipnemu zacatku, ani k tomu velkemu honu dobytka skrze pustinu. Jakoby se snazili spojit dohromady dva uplne rozdilne filmy.

• 29.1.2010  09:50

Ale jo, šlo to přežít..

• 30.5.2009  22:34

80-90 procent. Řemeslně úchvatně zvládnuté, herecky skvěle odehrané, Mendes je Mendes, tj. mistr. Penetrující sonda pod pozlátko spořádaného, naleštěného, spokojeného života, odkrývající stejně bolestnou pravdu jako Americká krása, ale tady to není bráno s takovým nadhledem a lehkostí. Výsledkem je drásající drama, zanechávající znepokojivý, pod kůži plíživý pocit beznaděje a na rozdíl od Americké krásy jsem po zhlédnutí neměla pocit, že svět je přece jenom krásné magické místo. Film otevírá spoustu dveří a většinu z nich i nechává otevřené, otázky zůstávají nezodpovězené a naděje jakoby vyprchala.

• 8.9.2008  20:09
    Panelák (TV seriál) (2008)

Nepozerateľné. Od Andyho Krausa by som takúto lacnú a primitívnu blbosť rozhodne nečakala, ale čo už, stalo sa. Dialógy a herecké výkony sú porovnateľné s latinskoamerickými telenovelami, už mi tam skutočne chýbajú len repliky typu - Nikdy som ťa nemilovala, Bernardo Emanuel! Ale kto vie, budúcnosť je neistá :-)

• 2.5.2009  00:03

Ale jako jo...hezký to je, Cate Blanchettove to neuveřitelně sluší, celé je to vypulírované, nablýskané, barevňoučké, čisťoučké..až jde z toho hlava kolem. Ale za řemeslně dokonalým pozlátkem zírá prázdnota, dutost, unylost. Postrádá to skutečné emoce, hloubku - prostě další z řady filmů, které se nám snaží ukázat, jak moc je život fajn a jak je potřeba vážit si každého okamžiku a cenit si každé osoby, která se ním mihne. No. Když se budu chtít někdy podívat na film, který mi ukáže, jak moc velkou pravdu měli Římané, když vymysleli rčení carpe diem, kouknu se radši na Společnost mrtvých básníků.

• 25.6.2008  10:52
    Sex ve městě (2008)

Tento film potvrzuje, že některé seriály by měli zůstat u seriálové podoby. Převedení na velké plátno se v tomto případě nezdařilo na plné čáře, téměř se to nedalo dokoukat a to mám tento seriál moc ráda. Hlavní představitelky jsou zredukované do podoby hystericky upištěných, uječených a nad míru snesitelnosti afektovaných blbek (člověk se ptá, jestli tak nějak vypadá a chová se Paris Hilton) a kde seriál byl inteligentní a vtipný, film je naprosto nudný a trapný. Jediné, na co se v tom dalo koukat bez pocitu utrpení byly ty asi tři minuty, kdy na pozadí hrála píseň Auld Lang Syne - obrazy, které ji doprovázely měli atmosféru a duši, bohužel nastal moment, kdy píseň dohrála a my se vrátili zpět do poněkud pokřiveného světa lidí, kteří se nás snažili přesvědčit, že 50 letá žena se rozejde se svým dlouholetým přítelem jenom proto, protože ho miluje až příliš a proto nedokáže dostatečně myslet na sebe???? WTF.

• 14.12.2008  19:23
    Sobík Niko (2008)

Roztomilé, předvidatelné, plytké. Pro děti, pro děti a ještě jednou pro děti. Nevím proč jsem od finsko-dánské koprodukce čekala něco, co se nebude podobat na všechny ty Nema, příběhy žraloků, madagaskary a podobně sladce se tvářící ptákoviny. Ale neurazí to, jen lehce znudí. Když se objevila scéna se "santovskou" rychlostí, trochu jsem obživla nadějí, že v tom filmu přece jenom najdu něco, co nebude určeno jen dětem do 6 let. Ale tou scénou to začalo i skončilo. Na oddech jako stvořené, mozek u toho skutečně potřebovat nebudete. A jinak musím souhlasit s ripem - chudáci vlci, nechtěla bych, aby generace dětí, která tento film zhlédla, měla na starosti jejich záchranu.

• 28.3.2009  10:46
    Stmívání (2008)

Líbí se mi výběr herců, snad s výjimkou Rosalie do svých rolí vsichni typově sedli. Ovšem po celou dobu sledování mě pronásledoval velice nepříjemný pocit a sice, že herci možná jsou vybraní slušně, ale vůbec neumí hrát. Bezprizorně se potácejí po place, podivně mhouří, když je na ně záběr a z huby jim padají samé kraviny a lá zde již zmiňované bravíčko (nebo možná by ty repliky prošly ještě u série Harlequin). Na druhou stranu si myslím, že toto všechno není až tak úplně chybou herců, spíš mám pocit, že osoba, která se na place potácela nejvíc, byla paní režisérka, které nemá tucha, jak herce vést, co po nich chtít, o nějaké režisérské vizi ani nemluvě. Ruka v ruce s naprosto debilním scénářem. Knížka Stephanie Meyer není žádný literární zázrak a její cílovou skupinou jsou hormonálně nevybouřené holčičky kolem 17, nicméně ve schopných scénáristických rukou z toho mohl vzejít slušný film. Takže doporučení pro další díly tetralogie: vyměňte scenáristku! Vyměňte režisérku! A proboha živýho, vyměňte někdo maskérku.

• 10.6.2012  10:24
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

SPOILERS: Nečetla jsem románovou předlohu, ale pokud je hlavní zápletka stejná jako v tomto seriálu, tak je najednou jasné, kde autorka slavného Twilight našla svou inspiraci (já bych to nazvala kopírováním, ale kdo se ptal :-) Přesto tohleto dílko není originální ani omylem. Předvidatelné postavy, předvidatelné chování, předvidatelné dialogy, seriál padá do naprosto každé léčky, lze tam najít asi všechna klišé, které k tomuto žánru patří. Stokrát viděné, stokrát natočené. Co mě rozčilovalo nejvíc byly neustálé nelogičnosti - jedna ampulka upíří krve způsobí smrtelníkovi x hodin trvající erekci, jedna kapka ho dovede do drogových výšin, ale zároveň je možné vypít neomezené množství přímo z upíří žíly a smrtelníka to vyléčí, ať už mu je cokoliv? Hlavní postava se chová, jak se tvůrcům zrovna hodí, upíra chce/nechce/chce/nechce/chce, její motivace je minimálně pochybná, upírský geroi Eric jeden moment smrtelníky pohrdá, kope je přes celou místnost, hned na to jednoho z nich zachraňuje vlastní krví, protože se mu ta konexe může hodit - wtf? Borec promyšleně vraždí celou první sérii ženské, zvolené dle podivného klíče (některé proto, že mají sex s upíry, některé proto, že upíry milují, některé proto, že spí s bratrem ženské, která upíry miluje - wtf II?) a jeho motivace je, že upíry nemá rád?? Oceňuju snahy o alegorii a roztomilý jižanský přízvuk většiny postav, ale výsledek je velice podivná směs vyčpělých klišé, které si hrají na něco víc, než opravdu jsou. A postava Tary je pravděpodobně ta nejnesympatičtější postava, jaká kdy byla vytvořena.

<< předchozí 1 2 3 4