hobbitko

hobbitko

okres Olomouc
vysokoškolský učitel

• 16.6.2010  16:38

Az na ten ponekud mekky konec, krasnej, typickej Woody, vtipny jak vzdycky, originalni jak vzdycky. Nezklame.

• 16.5.2010  20:40
    Donnie Darko (2001)

Vubec jsem to nepochopila, ale bylo to skvely.

• 4.5.2010  10:19
    Oni žijí! (1988)

Správně úchylné, správně parodické, vážné a zároveň krutá sranda. Takové hybridy mám ráda.

• 24.4.2010  20:03
    Bílá stuha (2009)

Brutálně dobré. A chytré.

• 27.3.2010  09:48

V momente, kdy ten borec vylezl z vody na zacatku filmu, bylo zjevne, ze to bude pruser. A taky ze jo. Idealni, kdyz chcete videt film, ktery paroduje sam sebe. Pak se na tom da i docela pobavit.

• 29.1.2010  09:50

Ale jo, šlo to přežít..

• 3.1.2010  11:06

Ano, snažit se umlátit rybu klackem ve vodě je opravdu nápad hodný tohoto filmu :-)

• 28.12.2009  21:22
    Pretty Woman (1990)

Těžko říct proč, ale tento film je prostě klasika a pořád se na něj dobře kouká. Logiku v tom těžko hledat..

• 28.12.2009  21:12

Je to neuvěřitelné, ale síla knižní předlohy dokázala utáhnout i tak nepovedenou adaptaci, jako je tahle. I přesto, že byla spousta věcí ve filmu oproti předloze změnena, Atwoodová je natolik literární bohyně, že její temná vize budoucnosti propujčuje neopakovatelnou temnou atmosféru i tomuto filmu. Ovšem nemůžu necítit lítost při pomyšlení, jak skvělý film z toho mohl být, kdyby to dostal do rukou někdo schopný.

• 28.12.2009  21:03
    Čarodějky (1990)

Docela roztomilé myšky. Jinak hrůza.

• 28.12.2009  20:56
    Zamilovaný profesor (1996)

Takzvaná komedie, která se neštítí skutečně ničeho a v zoufalé snaze učinit film vtipným sahá na úplné žánrové dno a hojně využívá tak pokleslých prvků, na které se místami nedá koukat - obří tlusťoch Murphy prdící přes celé město, tatínek prdící u večeře, obézní dítě zvracející večeři zpátky do talíře a další ukázky orálně-análního "humoru". To skutečně existuje někdo, komu tohle přijde vtipné?

• 26.11.2009  20:14

No jo no..Krásná Dakota Fanning, která září talentem i v těch dvou záběrech, které ve filmu má, film to ale neutáhne. A zdá se, že tu maskérku taky nevyměnili.. :-)

• 21.11.2009  19:48

Typický příklad ždímačky made in America. Jak tady již bylo napsáno - ukázkové zneužití citlivého tématu, klišovité, předvidatelné, prvoplánové. Za pochválení stojí Abigail Breslin a výběr hudby, ovšem logika šla mnohdy stranou, právník by u toho filmu neskonale trpěl a pozornějšího diváka musí přivádět k šílenství, jak laciné a průhledné triky na něj tvůrci zkouší. A už skutečně šílím z toho, jak v americkém filmu, nebo seriálu postava za žádných okolností nesmí projevit ani zdravou míru sobectví, aniž by za to byla zatracena jak ostatními postavami tak scénáristou, který z ní nakonec musí zákonitě udělat Matku Terezu, aby to americký divák ztrávil. Je mi líto, příběh to byl rozhodně smutný a silný, ale tahleta americká hra na svatozář nad jejich hlavami mi už nějaký ten pátek pije krev.

• 11.9.2009  20:32
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Ze začátku super, později tragédie. Prostě americká klasika a la vydojíme, co to dá. Nicméně již od začátku byla vidět určitá šablonovitost a klišé, kterým se tvůrci mohli vyhnout a později s rychlostí padajícího kamene klesala vtipnost, šmrnc a mnohdy i smysl. Snad nikdo neočekává, že divák uvěří tomu, že se jedné nemocnici během 9 let přihodilo všechno, co mu scénáristé servírují. A že by hlavní postava mohla mít konečně klid a něco se v jejím životě mohlo udát bez top 10 tragédie na ostří nože? Dejte pokoj, to by přece mainstreamového diváka nemohlo bavit! Ovšem já už jsem v deváté sérii těch zvratů, šíleností, tragédií a adrenalinových zážitků poněkud přesycená..

• 11.9.2009  20:25

Pěkné, barevné a má to svou magickou atmosféru. Film, který neurazí, dokonce má potenciál příjemně zahřát u srdce. Takové filmy mám ráda.

• 15.8.2009  21:56
    Orphan (2009)

Jak kdysi napsal recenzent původní redakce Cinemy v recenzi na Vyjednavače - osahané kliky, ale půdorys nečekaně originální. S P O I L E R S: V tomto thrilleru uvidíme všechno, co se do tohoto druhu filmů dává - idylický začátek, postupné zhoršení situace, závěrečný boj o život, do toho několik lekaček. Ale celé je to vystavěno na nečekaně originálním základu, který mě velice mile překvapil a v mém hodnocení filmu přidal dvě hvězdy a který mi dovolil zapomenout na fakt, že ve skutečnosti by se dívenka asi těžko mohla léta vyhýbat zubaři nebo lékaři, který by přišel na to, o co jde. Navíc ta malá/nemalá je zahraná velice dobře. Rozhodně však nedoporučuju rodičům, kteří zvažují adopci :-)

• 12.7.2009  14:40

Škoda, že až na konci mi došlo, že to ten pan nemyslel vážně, bavila bych se mnohem víc :-)

• 26.6.2009  22:29

Můj oblíbený relaxační žánr, takže i když to objektivně nedosahuje moc vysokých kvalit, mě se to líbí :-)

• 5.6.2009  12:42

Tohle myslí vážně? Slečinka, která se chová, jako by měla mínusové IQ je najednou hvězdou seriózního časopisu o financích kvůli tomu, že si na sebe navlíkne zelenou šálu a život strávila ve výprodejích a umí kecat jenom o nich a ničem jiném? A kromě Skandinávské delegace, kterou vyfackuje, protože nemluví jejich řečí i když na pohovoru tvrdila pravý opak navíc ještě okouzlí inteligentního sympaťáka, koho jiného než svého šéfa? Romantické komedie mám velice ráda, ale nesnáším, když u nich musím vypnout mozek, a v momentě, kdy mě film přinutí obrátit oči v sloup a znechuceně odfrknout to znamená jenom jedno - odpad. A co PROBOHA ŽIVÝHO měla znamenat ta taneční scéna??? Kdykoliv tahle slečna měla být jakože "roztomilá" byla akorát trapná trapná TRAPNÁ!

• 30.5.2009  22:34

80-90 procent. Řemeslně úchvatně zvládnuté, herecky skvěle odehrané, Mendes je Mendes, tj. mistr. Penetrující sonda pod pozlátko spořádaného, naleštěného, spokojeného života, odkrývající stejně bolestnou pravdu jako Americká krása, ale tady to není bráno s takovým nadhledem a lehkostí. Výsledkem je drásající drama, zanechávající znepokojivý, pod kůži plíživý pocit beznaděje a na rozdíl od Americké krásy jsem po zhlédnutí neměla pocit, že svět je přece jenom krásné magické místo. Film otevírá spoustu dveří a většinu z nich i nechává otevřené, otázky zůstávají nezodpovězené a naděje jakoby vyprchala.

• 24.5.2009  09:31

Příjemný, jednoduchý film o silných emocích, které ovládají každodenní život lidí, o malých, ale důležitých věcech, které ze života dělají něco nádherného, o blízkosti a vzdálenosti - krásné, prosté svědectví s teplým nádechem opravdové jižanské atmosféry. Kdo jiný než Mary Stuart Masterson jako tvůrce. Není to sice až tak působivé jako Fried Green Tomatoes, ale má to vykročeno po stejné cestě.

• 23.5.2009  14:59
    Lolita (1962)

Peter Sellers je tady bůh. Jeho Quilty je proste q/guilty, ten nejquiltiovštější Quilty, jakého si lze představit. Velice osvěžující byla také těžba humoru z těžké ironie, jak Quiltyho, tak hlavního hrdiny. Akorát představitelka Lolity mi přišla příliš dospělá, ztrácelo se tím jedno z nejsilnějších témat předlohy - takhle Humbert vypadá jako normální chlápek, co má rád mladé holky a ne mladé HOLČIČKY a tím pádem je jako každý jiný chlap. Taky jsem tam tak nějak postrádala vyjádření Lolitiny vnitřní bolesti, které je tato postava v knize plná a proto se Lolita chová v Humbertových očích jako spratek - je to její boj a pláč za ztracenou svobodou. Celkově celé to barvité peklo, které pro sebe a pro Lolitu Humbert připravil je tady v tom filmu tak nějak málo barvité, sploštěné a celkově dost nepřesvědčivé. Kubrickovi prostě asi nikdy nepřijdu na chuť.

• 3.5.2009  16:31
    Hříšný tanec 2 (2004)

Otřesná přehlídka všech možných i nemožných filmových klišé a lá román pro dívky. Byl boj vydržet to až do konce. PS: Uvědomí si už konečně někdo ve filmovém průmyslu, že Romola Garaiová je neskutečně nesympatická, vůbec není hezká a ještě navíc vůbec neumí hrát?

• 2.5.2009  00:03

Ale jako jo...hezký to je, Cate Blanchettove to neuveřitelně sluší, celé je to vypulírované, nablýskané, barevňoučké, čisťoučké..až jde z toho hlava kolem. Ale za řemeslně dokonalým pozlátkem zírá prázdnota, dutost, unylost. Postrádá to skutečné emoce, hloubku - prostě další z řady filmů, které se nám snaží ukázat, jak moc je život fajn a jak je potřeba vážit si každého okamžiku a cenit si každé osoby, která se ním mihne. No. Když se budu chtít někdy podívat na film, který mi ukáže, jak moc velkou pravdu měli Římané, když vymysleli rčení carpe diem, kouknu se radši na Společnost mrtvých básníků.

• 21.4.2009  21:25
    Mluv (2004)

Jedna hvezda za atmosferu a dalsi za vykon Kristen Steward. Nicmene cele to bylo nepresvedcive, nepresvedcive, nepresvedcive. !!!!!!SPOILER!!!!! Chtela bych videt ten svet, kde by se holka, silene zamilovana do sveho kluka z minuty na minutu proti nemu obratila na zaklade neoveritelne a nedokazatelne vypovedi sve byvale kamaradky, kterou cely rok vytrvale ostrakizovala spolu se zbytkem skoly. A chtela bych videt tu skolu, kde by se jedinec, vyhnanej na samotny okraj, ze dne na den stal hrdinou, kteremu vsichni naprosto bezvyhradne veri. A ta scena na konci, kde se i ten sadisticky ucitel najednou obratil o 180 stupnu a najednou zacal nenavidenou studentku oslovovat krestnim jmenem a divat se na ni s lidskym zajmem? Mily tvurce scenare, neuverila jsem ti jedine slovo, snad jenom to, ze na divokych party v Americe muzou mladounke holky prijit k traumatu, ktere jim dokaze znicit zivot.

• 28.3.2009  10:46
    Stmívání (2008)

Líbí se mi výběr herců, snad s výjimkou Rosalie do svých rolí vsichni typově sedli. Ovšem po celou dobu sledování mě pronásledoval velice nepříjemný pocit a sice, že herci možná jsou vybraní slušně, ale vůbec neumí hrát. Bezprizorně se potácejí po place, podivně mhouří, když je na ně záběr a z huby jim padají samé kraviny a lá zde již zmiňované bravíčko (nebo možná by ty repliky prošly ještě u série Harlequin). Na druhou stranu si myslím, že toto všechno není až tak úplně chybou herců, spíš mám pocit, že osoba, která se na place potácela nejvíc, byla paní režisérka, které nemá tucha, jak herce vést, co po nich chtít, o nějaké režisérské vizi ani nemluvě. Ruka v ruce s naprosto debilním scénářem. Knížka Stephanie Meyer není žádný literární zázrak a její cílovou skupinou jsou hormonálně nevybouřené holčičky kolem 17, nicméně ve schopných scénáristických rukou z toho mohl vzejít slušný film. Takže doporučení pro další díly tetralogie: vyměňte scenáristku! Vyměňte režisérku! A proboha živýho, vyměňte někdo maskérku.

• 7.3.2009  23:04

Nemůžu si pomoci, ale v Barceloně to Woodymu nějak nesedí. Je to film rozhodně příjemný, místy velice velice originální a moudrý, ale nepovedlo se mu chytit mě za srdce, ani mě naplnit tím hřejivým svetlem, které prozářilo jiné Woodyho filmy.

• 24.2.2009  09:38

Na můj vkus trochu moc překombinované, prostě to těm záporným postavám vychází až moc dobře. Připadá mi, že tvůrci obětovali uvěřitelnost závěru jeho bombastické efektnosti.

• 21.2.2009  22:59

Příijemné, oddechové, pěkné. a můj oblíbený žánr, u kterého se mi daří relaxovat :-)

• 7.2.2009  22:42
    Austrálie (2008)

Kezby tento film skoncil po prvni polovine. Naprosto uzasny typicky Luhrmanovsky parodicky zacatek a skvela, magii nabita prvni pulka. Bohuzel to kazi ta druha polovina, ktera se tematicky nehodi ani k vtipnemu zacatku, ani k tomu velkemu honu dobytka skrze pustinu. Jakoby se snazili spojit dohromady dva uplne rozdilne filmy.