hobbitko

hobbitko

okres Olomouc
vysokoškolský učitel

9 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 2 3 4 následující >>
  • 20.7.2008  09:21
  Mlha (2007)
  ****

  Začíná to zajímavě. Až se přivalí mlha a my nevíme, co v ní je, napětí a atmosféra by se daly krájet. A pak tam vleze to chapadlo a člověk má pocit, že je po všech nadějích na dobrý film. Chyba. Film sice disponuje snad všemi klišé, které se v tomto žánru dají najít, překvapivě to ale až tak nevadí. Příběh ozvláštňuje postava náboženské fanatičky, motiv, na který u hororu nejsme až tak zvyklí. Co je ale naprosto fenomenální je závěr. S P O I L E R P A R E X C E L L E N C E Konečně, konečně americký film, který se nebojí zabít dítě! Dusná a klaustrofobická atmosféra se stupňuje natolik, že člověku se z té husté bílé všude kolem dělá blbě a stejně tak, jako hlavní hrdina vidí jen jedno řešení. Hudba tomu všemu nasazuje korunu. V tom nejlepším slova smyslu.

  • 25.6.2008  10:52
  Sex ve městě (2008)
  odpad!

  Tento film potvrzuje, že některé seriály by měli zůstat u seriálové podoby. Převedení na velké plátno se v tomto případě nezdařilo na plné čáře, téměř se to nedalo dokoukat a to mám tento seriál moc ráda. Hlavní představitelky jsou zredukované do podoby hystericky upištěných, uječených a nad míru snesitelnosti afektovaných blbek (člověk se ptá, jestli tak nějak vypadá a chová se Paris Hilton) a kde seriál byl inteligentní a vtipný, film je naprosto nudný a trapný. Jediné, na co se v tom dalo koukat bez pocitu utrpení byly ty asi tři minuty, kdy na pozadí hrála píseň Auld Lang Syne - obrazy, které ji doprovázely měli atmosféru a duši, bohužel nastal moment, kdy píseň dohrála a my se vrátili zpět do poněkud pokřiveného světa lidí, kteří se nás snažili přesvědčit, že 50 letá žena se rozejde se svým dlouholetým přítelem jenom proto, protože ho miluje až příliš a proto nedokáže dostatečně myslet na sebe???? WTF.

  • 21.6.2008  22:19

  U tohoto filmu podle mě bylo velkou chybou prezentovat ho jako fantasy film. Člověk pak očekává něco úplně jiného, než nakonec dostane a to musí nevyhnutně vést přinejmenším k mírnému zklamání. Nicméně minimum fantasy prvků není slabinou tohoto filmu. Příběh je zajímavý a do velké míry originální a příjemně odehraný. Co ho ovšem naprosto pohřbívá je pro mě bezpochyby poslední půlhodina, která po vzoru těch nejklišovitějších klišé citového vyděračství ždímá diváka jako starou sepranou utěrku a je z něj na hony cítit, že tvůrci k určitým momentům filmu přistupovali s myšlenkou - a teď bude celé kino brečet jako želva. Pro mě osobně neodpustitelně laciné.

  • 4.5.2008  18:14

  Film, ze ktereho se mi i po tretim shlednuti dela psychicky i fyzicky spatne.

  • 3.5.2008  23:38

  Naprosto originální a neopakovatelná atmosféra, film má duši, která na vás svým kouzlem dýchá každou minutu. Neskutečně vtipné, hluboké a nevtíravě dojemné, žádné laciné triky, jak se dostat divákovi pod kůži. Tento film se tam nakonec dostane i bez toho, nenápadně, jemně, opravdově a neopakovatelně. A nemusím ani říkat, že naprosto miluju Scarlett Johansson :-)

  • 3.5.2008  23:31

  Tento film je nevyhnutné vidět v kině. Výborná hudba, několik zajímavých symbolů, a velmi zajímavá atmosféra.

  • 3.5.2008  19:15
  Propast (1989)
  **

  Začátek a první část filmu úžasné, člověka to vtáhne do příběhu natolik, že má pocit, že je v té ponorce taky. No a pak to přijde a oni roztomilí tvorečkové se nejen ukážou, oni dokonce vyplavou na hladinu v ružovofialovém talíři, aby zachránili jedno americké manželství...Co dodat. Nemůžu se ubránit pocitu, že z tohoto originálního námětu se dalo dostat mnohem, mnohem víc, stačilo vyměnit scenáristu.

  • 2.5.2008  22:33

  Velice svěží, inovátorské, originální. Má to šťávu. Skvělé výkony ústřední dvojice. Když jsem viděla tolik opěvovanou Zeffirelliho verzi, byla jsem k smrti znuděná a Olivia Hussey mě tím svým skuhráním a hlasitým vzlykáním (s pořád STEJNOU intonací) přiváděla k šílenství. Tady jsem ústřední dvojici věřila jak tu čistou, nevinnou, hlubokou lásku, tak to naprosté zoufalství, byli dokonalí. Plus naprosto úžasná hudba. A ten závěr byl vygradovaný tak precizně, že by i samotný Shakespeare musel uznanlivě kývat hlavou :-)

  • 2.5.2008  22:32

  Zcela subjektivní hodnocení.Tento roztomilý snímek jsem viděla v době, kdy mi bylo plus mínus tolik, co hlavním hrdinkám v jejich dětském věku a možná je to tím, že pro mě bude tento film vždycky jeden z nejlepších, které jsem viděla. Působivá atmosféra, hmatatelné citové vazby, zajímavý a lidsky velice pěkný příběh, to vše obalené v závoji přijemné nostalgie. Film, který nám ukazuje, jak vypadaly 60. léta v malých amerických městečkách a zároveň nás naplní dobrým pocitem, že přátelství může být věčné.

1 2 3 4 následující >>