Withree

stále študent

Twitter: Withree_

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 5.1.2020  00:25
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Tady pojedu proti všeobecnému hodnocení prvního hraného Star Wars seriálu. Mandalorain začal a skončil velmi dobře, ale za tu šíleně zbytečnou vatu uprostřed sezóny by se měl Favreau s Filonim stydět. Minimálně deset let překonaný scénář "case of the week" je třeba likvidovat z povrchu zemského. Navíc ani příběhy jednotlivých epizod nijak Mandalorianovi neulehčují práci. Minimálně dvě z nich jsou prdlé fanouškovské fanfikce, které od nudy zachraňuje Baby Yoda. Druhá sezóna už snad pojede ve více ucelenějším duchu, potenciál se zde samozřejmě nachází.

• 19.12.2019  18:13

Celý ten film je jako kdyby se plnila questlajna ve wowku. Vezmi si úkol, přileť tam, splň zadání a vezmi si odměnu. Potud ok. Ale když ono je to z nějakého nového datadisku! Dny ucelené vize George Lucase jsou ta tam. J.J. se snaží vrátit tam, kde sám skončil, The Last Jedi je v podstatě naprosto ignorován. Všechny tři díly vůbec nepůsobí koherentně, postavy se nijak neposunou a předvádějí jeden názorový obrat za druhým. Když nejlepší herec celé nové trilogie řekne ve filmu asi 10 vět a očividně ho to sere. Kde to jsme přátelé, kde jsme. Návrat Palpatina ani tak nevadí, McDiarmid je asi jediný, kdo si to tam fakt užívá. Ale scénář i návaznost scén je chaotická a neohrabaná, tohle musí poznat i lajk. Nepochopím, jak tento scénář mohl dostat zelenou. Kvůli Carrie Fisher? Vzestup je technicky vytříbený, ale sprostě odfláklý. Nejhorší Abramsův film.

• 28.11.2019  16:30
    Irčan (2019)

Gangsterka ze staré školy a dost možná poslední Scorseseho velkofilm? Irčan má oproti například Vlkovi z Wall Street pomalu se rozvíjející příběh, především zaměřený na Franka Sheerana. Původem Ir, který se dokázal vyšplhat od řidiče náklaďáků až na místo pravé ruky odborového předáka Jimmyho Hoffy. Ústřední trojice si svoje party užívají, dokonce ani Pesci mi nepřipadal příliš otrávený. Al Pacino se dokonce přiblížil i filmovým cenám. Tolik propírané digitální omlazování jde nejvíce vidět na De Nirovi, ale myslím že nijak zvláště neruší. Největším problémem je ale samotná struktura filmu, protože pokud nejste tak zainteresovaní do této části americké historie, zejména prostřední část příliš drhne a těch postav je tam už příliš. Tenkrát v Americe Sergia Leoneho dokázal pozornost udržet s větším přehledem. I tak si myslím, že oscarové klání má hlavního favorita na sesbírání mnoha sošek.

• 7.10.2019  17:02
    Joker (2019)

Svěží dech do zatuchlého světa komiksových filmů. One man show Joaquina Phoenixe, který nesleze z plátna, v příběhu volně inspirovaným titulním Jokerem. V komiksech je jeho minulost obvykle obestřena tajemstvím, tady je to pravý opak. Artur, neboli neúspěšný klaun starající se o svou matku. Artur chce vrátit Gothamu smích a radost. Artur touží najít sám sebe, ale vidí pouze temnotu. Film postupně graduje a dozrává. Půlhodinové vyvrcholení je již pastvou pro oči a okořeňuje ho dost možná nejlepší výkon Phoenixovy kariéry. Scorseseho vliv je zřejmý a nachází se zde několik pomrknutí na Batmana, která neruší. Já cítím spokojenost.

• 1.8.2019  19:13
    Slunovrat (2019)

Další vítězství formy nad obsahem aneb prostě jiná kultura. Slunovrat je moc hezky natočený film s několika opravdu úžasnými sekvencemi (klíčová dírka a následný panický atak!!) a momenty. Florence Pugh jsem viděl poprvé a z té holčiny jednou vyroste superhvězda. Bohužel příběh se potácí příliš jednosměrně, navíc na konci je už citelně znát vykrádání určitých starších snímků. Paradoxně mě nejvíce bavil začátek filmu. Zde režisér Ari Aster vyplýtvá i svou nejlepší nervydrásající scénu. Dá se říci, že i přes delší stopáž se příběh okolo pohanské švédské komunity nedokázal pořádně "rozkvést". Jak pomalá byla první půlka, tak ta druhá mi přišla moc rychlá. Říct, že konec jsem čekal, by bylo chvástání. Jen jsem při postupném mizení hrdinů doufal v odlišnější pointu. A ta, která přišla, prostě neklapla.

• 24.7.2019  21:15
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Příliš mi to nesedlo, i když by papírově mělo. Punkový Doctor v podání Tennanta a úzkoprsí hrdina Sheen samozřejmě herecky neselhávají, ale příběh mi přišel docela natahovaný. Parodické prvky se občas míjí účinkem, ve vážnějších scénách působí možná trošku nepatřičně. Jezdci apokalypsy byli vyloženě na zabití. Čtvrtý díl se umístil nejblíže ideálu. Každopádně to chce více roztomilé Adrie Arjony :)

• 25.4.2019  10:42

Film dvou tváří. Čistě obsahově se Endgame bohužel setkává se spoustou krkolomností, které jsou ale potřeba, aby se příběh dostal tam, kde je třeba. No a ta druhá je čistokrevný fan service a je to jen na vás, na kterou stranu se přikloníte. Těch odkazů na ostatní filmy Infinity ságy je tu neuvěřitelné množství a náhodný divák bude odcházet z kina snad až znechucen. Pokud se tomu ale poddáte, nabídne Vám Endgame jedinečný zážitek, takové series finale pro všechny dosavadní filmy od Marvelu. Celý film spěje k opravdu definitivnímu konci, což je u Marvelu osvěžující. Uzavírají se linky z předchozích filmů, které na toto neměli větší prostor. A bylo to hezké a emotivní hned v několika momentech. Pro mě to paradoxně nejvíce byly závěrečné titulky, což může působit směšně, ale sami uvidíte. Popravdě moc netuším, jakým způsobem chce tohle Feige v dalších fázích překonávat. PS: Russovci ty megalomanské bitvy stále neumí :P

• 27.3.2019  19:02
    Bumblebee (2018)

Jste krutí lidičkové, krutí. Tohle je přesně to, co sága Transformers potřebovala. Úplně se odstřihnout do Michaela Baye a jeho krutovtípků a nabídnout nám jednoduchý příběh o holce a kamarádovi z vesmíru, okořeněný osmdesátkovou atmosférou a soundtrackem. Celý začátek nápadně připomíná první Transformers. Výměna frajera, co chce zapůsobit na Megan, za trošičku introvertnější holku, která se vyrovnává se smrtí svého otce, je přece jen pro mě osobně zajímavější. Hailee Steinfeld navíc dokáže utáhnout na svých bedrech cokoliv. Oceňuji nenucený humor, už méně ocěňuji vtípky ve scénách s armádou, kde, na své poměry, exceluje John Cena. I díky těmto důvodem je hrozná škoda, že se diváci nevypravili v hojnějším počtu a na pokračování můžeme čekat o něco déle, než by bylo nutné.

• 23.3.2019  16:13
    Aquaman (2018)

Warnerům se nedá upřít snaha, ale narozdíl od Marvelu se jim prostě nedaří zkloubit příběh s hravostí tak jako barevnějšímu studiu. Aquaman je rozmáchlý a technicky vytříbený, ovšem padá s výběrem hlavních hrdinů. Jason ani Amber nejsou zrovna oscaroví herci a scéna příjezdu na Sicílii... uff, ta teda bolela. Snímek by si jednak zasloužil o něco prostříhat a taky trochu ubrat na explozích přerušujících konverzaci mezi postavami. Jako vážně, stane se to asi pětkrát. Opakující se vtip již není vtipem, pisálci. Jamese Wana je na takovou látku strašná škoda.

• 5.1.2019  17:27
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Parádně zkombinovaná duchařina s hutným rodinným dramatem. I když je seriál prezentován jako horor, o ten tu jde až ve druhé řadě. Ozdobou seriálu je jednak režie, několik vzájemně prolínajících časových úseků, když přijdou lekačky, jsou maximálně efektní apod. No a dále vynikající casting zejména dětské části osazenstva, které si Netflix prostě dokáže pohlídat. Možná trochu škoda, že nejlepší epizody se odehrávají v polovině seriálu a konec je možná až příliš sluníčkový.

• 20.12.2018  11:58
    Roma (2018)

Zásadní snímek dnešní doby. Alfons prostě je jedním z vůbec nejlepších režisérů této doby, když dokáže z velmi jednoduchého děje vyždímat co se dá. Souhlasím s komentářem, že Roma v určitých pasážích velmi nápadně připomíná starší české snímky (Ecce Homo..), např. scény s garáží a neposedným psíkem. Ovšem to, co dělá z dobrých filmů vynikající, mě ale scházelo. Ta odtažitost způsobuje, že ta pečlivě připrovovaná emocionální bomba není tak silná. Až tedy na nervy-drásající dvacetiminutovou sekvenci, kde si Cuarón jakoby rozpomenul na své Potomky lidí. Akademie bude Romu milovat a já se jim opravdu nemůžu divit.

• 11.10.2018  21:37

Chazelle je umělec. Ne režisér, ale umělec. Ani tady si neodpustil až muzikálové momenty, kdy jsem si říkal, že při stavbě rakety odněkud vyskočí Gosling a hodí si duet s některým z inženýrů. Hurwitz exceluje s piánem a basy, kamera se vyznamenává ve vesmírných scénách, kdy ta klaustrofobnost cítit na každém centimetru. Ryana Goslinga stále preferuji spíše v komediálních rolích, do toho oscarového herce mu stále něco chybí. A i když je film opravdu technicky vytříbený, tempo je kvůli četným rodinným scénám kolísavé. Mírné prostříhání by pomohlo. Chazelle ale opět potvrdil, že on prostě je tou nastupující generací, dalším Spielbergem a Nolanem, o jehož služby se studia přetrhnou.

• 30.8.2018  20:34
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Seriálová sestřička Zmizelé k ní možná měla více vzhlížet. Sharp Objects docela trpí na roztahanost jednotlivých dílů, kde se hlavní příběh line až slimáčím tempem vpřed. Druhá polovina tento dojem pak trošičku vylepšuje. Vzhledem k obsahu zde samozřejmě hraje prim obsazení. Amy Adams je tradičně skvělá, mě však spíše zaujala debutantka ve velkoprodukci Eliza Scanlen, která svou dvojí tvář profi skejtařka/maminčin hodný diblík hraje výborně. Líbily se mi i občasné, až psychelidické prostřihy mezi současností a minulostí. Závěrečné rozuzlení a brutální potitulkévá scéna byla jen třešinkou na dortu. Dík taky za to, že se nemusíme strachovat o kvalitu dalších sérií. Konečně si někdo uvědomil, že není potřeba dojit za každou cenu *mrk mrk* Netflix

• 24.5.2018  13:27

Po všech motanicích při vzniku tohoto filmu docela ucházející výsledek. Jak nemám rád Rogue One, tak toto mi sedlo. Síla absentuje, Impérium je upozaděné, pašerácké klany vládnou. První setkání Hana s Chewiem a jejich vzájemná chemie je fantastická, Emilia je prostě od přírody špatná herečka, Donald Glover nemá moc prostoru, ostatní nemají moc co hrát. Největším plusem je, že příběh velmi rychle odsýpá a jen ve svém závěru je citelně překombinovaný, kdy se na poli 15 minut postavy asi padesátkrát podrazí. Navíc otevírá obří dveře případným pokračováním (crossover s Obi-Wanem?), což už Aiden vlastně prozradil během kampaně.

• 26.4.2018  09:54

Začněme tím nejvíce pozitivním, po vyhajpované ale standardní jedničce a naprosto nudné dvojce jsou třetí Avengeři tím nejlepším crossoverem v rámci Marvel univerza. Samozřejmě vybalancovat čas pro 60 postav není zrovna jednoduché, ovšem bratrům na režisérské stoličce se to povedlo ukočírovat s přehledem. Další stránkou je humor, který se zde vyskytuje v opravdu hojné míře, ale neruší tolik jako například u Ragnaroka. No a posledním kladem je samotný Thanos, hlavní postava filmu a bezkonkurečně nejlepší záporák univerza. Jakmile se objeví na scéně, můžete si být jisti, že žádného hrdinu nenechá odejít bez toho, aby důrazně vysvětlil, jak se věcí mají a mít budou. A je jedno, jestli to bude přes pěsti nebo slova. Film se dá velice snadno užít a ty 2 a půl hodiny uteče jak voda. Ale na konci tomu bude i přesto něco chybět. Jop, ty další 2 a půl hodiny. Narozdíl od slibů bratrů Russových a Kevina Feige, že Avengers 3 jsou samostatná marvelovka, se na konci dívám na cliffhanger z ranku Šmakovy dračí pouště. Navíc cesta k němu je až bolestivě předvídatelná. Paradoxně jsou tak třetí Avengers obsahově příliš plytcí a po skončení filmu jsem si říkal, že ten opravdový příběh nabídne až čtvrtý díl. Infinity War je "jen" dobře natočenou jednohubkou před opravdovým nášupem.

• 29.3.2018  12:21

Filmová adaptace známé bible pro nerdy se štítí okatých popkulturních narážek, kterých je kniha plná, a jde si svou cestou. Autor předlohy usměrnil svůj významně pozměněný příběh do 140 minutového filmu a tato změna mu prostě sluší. Spielberg, kterého už mnozí (včetně mě) odepisovali, si rozpomněl na svou starou formu a dal nám pekelně rychlou jízdu světem Oasis. Celá stopáž je přesně dávkovaná a nenachází se zde žádné výrazné hluché místo. Zápory se možná najdou, ale pro mě to nepřebíjí to počáteční nadšení. Netflixovská minisérie by příběhu slušela více, ale v rámci možností je to to nejlepší, co jsme mohli dostat.

• 9.1.2018  20:48

Franco jako režisér nepřekvapil, Franco jako herec (dvojník) už ano. Jednoznačně nejlepší výkon jeho kariéry, glób zasloužený a případná výhra na oscarech, i když vpravdě nerealistická, by byla uzavřením kruhu tak masivních rozměrů, že by Hollywood klidně mohl zavřít krámek. Trochu mi celou dobu připadalo, že se režisér chtěl velmi přiblížit samotnému inkriminovanému Pokoji. Střídání komediálních scén s těmi vážnými, podobná stopáž apod. The Masterpiece to sice není, ale jako schůdná jednohubka s oscarovými ambicemi i "skorokvalitami", proč ne?

• 4.1.2018  18:13
    Já, Tonya (2017)

Jen aby si scénárista nevymýšlel. Po tom všem, o čem tady Tonya vypráví, by musela být už minimálně dvakrát mrtvá. Kdejaký film o domácím násilí by se mohl jít stydět do kouta. A tady se navíc příběh vypráví v odlehčenějším a komediálním tónu, což ještě absurditu umocňuje. Každopádně největší bombou je matka Tonyi v podání Allison Janney, která svou kreaci žene až k oscarovým výšinám. Ale svině se vždy hrají lépe, že ano.

• 31.12.2017  22:30
    Velká hra (2017)

Fincher/Boyle lovechild a navíc pod vedením dialogového mága Aarona Sorkina, který si k psaní přibral i režii. Při sledování filmu si ani nevšimnete, že by to byl výsledek debutanta. Je to přesné, skvěle vedené a co je nejdůležitější, nenudíte se ani chvíli. Pokerové sekvence jsou úderné, ty právnické a osobní naopak vhodně tempo zpomalí před dalším flopem. Hodně to připomíná Vlka z Wall Street, i když se jedná o dost odlišné žánry. Jessica je fantastická, na malé ploše zazáří Elba a na ještě menší i Costner. Křičí ze mě sorkinovec, ale prostě jděte na to!

• 14.12.2017  21:12

Skvěle natočený blockbuster ze světa Star Wars, plný zvratů, mystiky a odvážných rozhodnutí Riana Johnsona. Je tu však jedno velké ale. A tím je neexistující, na jednom místě přešlapující, příběh. Když George Lucas natáčel a vymýšlel celý příběh, pod palcem to měl zejména on sám. Disneyho trilogie je první, kdy se na jednom smetišti střetlo více scénaristů najednou. A to prostě nedělá dobrotu. Zcela určitě nějak JJ s Rianem komunikovali, ale The Last Jedi naprosto shazuje některé z linek TFA, u jiných zase horko těžko vymýšlí příběh, který nikam nevede. A když u jedné (nebo dvou?) postavy může výborně zakončit svou pouť, tak to celé po****. Mark Hamill podává jako Luke Skywalker výborný výkon (nominace ale ne-e), ale ztotožňuji se s jeho nesouhlasnými prohlášeními o směřování jeho postavy. Veškerá interakce Rey a Bena byla na filmu asi tím nejlepším. Trošičku zklamala i hudba Williamse, která by mohla být v určitých momentech výraznější. Je prostě strašná škoda, že už nebylo předem dáno přesnější načrtnutí celé nové trilogie.

• 23.10.2017  21:53
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Fincher promění ve zlato vše na co sáhne. Jeho režijní styl, atmosféra strachu a pochmurnosti. Prostě Sedm nebo Zodiac na seriálovém poli. S tím přichází jeden větší problém a to odosobnění příběhu od diváka, po celých deset hodin se tady "jen" konverzuje a rozjezd je velmi pomalý. Seriálu prospívá skutečnost, že se zde nevyskytuje žádné větší herecké jméno, Jonathan Groff je pro takouvoto roli jako stvořený, ale Cameron Britton, hrající masového vraha Eda Kumpera, si krade každou scénu pro sebe a je nejlépe zahraným vrahem od Hannibala Lectera. Pro další řadu bych byl rád, kdyby se příběh točil okolo jednoho nebo dvou vražd. Ta roztříštěnost mi docela vadí.

• 7.10.2017  13:26

Odlehčená komedie ze středoškolského prostředí Spidermanovi svědčí. Navíc celý příběh se nese v takovém uzavřeném duchu pouličních bojůvek s překupníky zbraní. Není tu obří zápletka o osud New Yorku, což filmu prospívá. Tom Holland je výborný, stejně jako jeho protějšek Keaton. Stark se tu objeví na pár minut a myslím, že bychom se bez něj obešli. Pod vedením Marvelu se to Sony docela povedlo, uvidíme jak s pevnými základy naloží v dalších dílech.

• 6.10.2017  11:20

Nový Blade Runner i jeho předchůdce trpí naprosto stejnými výhrami a prohrami. Krásně se na ty filmy kouká. Výprava, kulisy neonových velkoměst i hudba precizní, ale místy jsou oba snímky tak neskutečně úmorné a chladné, že to člověku nemůže dělat dobře na mozek. Příběh je místo, kde se rozcházejí nejvíce. Otázky ke přemýšlení se řeší pouze ve množství malých náznaků, některé vyjdou do ztracena a na další si zase vůbec nevzpomenete. Goslingovo putování za pravdou a poznáním sama sebe bylo pro mne příliš doslovné a nemělo ten nádech mystiky jako v původním příběhu. Poslední akt zase nepříjemně naznačuje další díly a toho bych se nerad dočkal. Herectví Ryana Goslinga alá Drive mě začíná dost iritovat. Ten chlap potřebuje do svých postav trochu života, jeden zádumčivý mi v případě tohoto pána teda nestačí. Výborně zahraní jsou Deckard (nejlepší Ford za velmi dlouhou dobu) a hlavně digitální waifu v podání okouzlující Any de Armas, jejíž vztah s K je tou nejpropracovanější příběhovou linkou. Film roku to určitě není, na to je moc polarizující. Ale vyšší hodnocení v budoucnu? To nepopírám.

• 9.9.2017  21:39
    To (2017)

Po všech kotrmelcích s odchody režisérů velmi vítaný výsledek. Muschiettimu ulehčuje práci geniální casting všech děcek z klubu smolařů, který dává rozpomenout na podobně vyvedený casting v seriálu Stranger Things. Tyto dvě díla navíc mají mnoho společných styčných bodů a to ani nemyslím představitele Richieho. Celá délka filmu je vyždímaná na maximum. Pennywise, v podání výborného Billa Skarsgårda, a jeho pohůnci bubácí zasévají semínka strachu do mysli dětských představitelů především v první polovině filmu. Od chvíle, kdy klub vstoupí na půdu Toho, už víte co od klauna čekat a ten až do konce nezmění výraz. Což je možná největší výtka scénáři, Pennywise by si určitě zasloužil květnatější charakter, ale to by zase potřebovalo nafouknout už tak dlouhý film na ještě délší dobu. Snad ve druhém díle.

• 6.9.2017  21:48

Jsem opravdu rád, když se kabelovky občas pustí do nejistých podniků. Hlavouni v Showtimu ukázali obrovské koule, poskytly Davidu Lynchovy neomezenou tvůrčí moc a ten se nám odměnil jednou z největších seriálových jízd v historii. Ty tam jsou telenovelní postupy okořeněné poctivě budovanou mytologií, tohle je zLynchování ve velkém stylu. Díky minimální dávce teaserů a trailerů jsme vůbec netušili, do jakého směru se příběh bude hnát. Návaznost scén je nulová, občas se vydáme na policejní stanici v Twin Peaks, poté do kasína v Las Vegas a nakonec skočíme do Roadhousu, kde hrají světové hudební hvězdy (a James) za pár pivek. Největší pozornost se upíná na herecké rozpětí Kylea McLachlana, jehož kreace od Mr. C až po kontroverzní postavičku Dougieho si zabírají nejvíce prostoru a po zásluze tahounem celé třetí série. Ostatní hlavní postavy z původních řad se schovávají povětšinou v pozadí. U nováčků je to jinak. Lynch obvolal staré známé, velmi silně obsadil eskvadru ve Vegas (Knepper s Belushim hrají v podstatě samotné diváky a se svými prupovídkami a trojicí sexy koček baví celou dobu) a obdařil tváří také jednu z nejvýznamnějších postav předchozích sérií - Diane. Samozřejmě i toto dílo není bez chyb. Několik epizod je velmi zdlouhavých a děj se nijak neposune, ovšem na jednu takovou jsou tři nadprůměrné. Vše vrcholí v epizodách 16 a 17, kde se konečně setkáváme s tou pravou FBI, odpovídá se na otázky, uzavírají se linie apod. No počkat, řekl že se odpovídá na otázky? Ha! Lynch je šprýmař největšího kalibru a v poslední epizodě nám nabídne solidní mindfuck a cliffhanger otevírající dveře dokořán minimálně dalšímu filmu, ne-li další sérii. Pro polovinu lidí se The Return stalo splněným snem, pro druhou zase noční můrou. Občas mě Lynch s Frostem pořádně vytočili (nevyužití původních postav, Judy, Audrey!!), v jiných případech maximálně dojali (Cooper a Laura, Dougie a jeho rodina, krásné rozloučení s Catherine Coulson). Sledovat Twin Peaks je prostě zážitek a stojí za to ho zažít a to i v případě, kdy vůbec netušíte na co to civíte. Až už se s tímto světem rozloučíme praskajícími žárovkami v rezidenci Palmerů nebo dalšími díly, já za tuto jízdu tvůrcům a producentům děkuji. A pamatujte: Laura is the One [Ominious whooshing intensifies]

• 25.8.2017  22:15
    Death Note (2017)

Jako standalone budiž, ale pokud v tom někdo chce vidět přepis originální mangy, tak krutě narazí. První půlhodina se dá docela tolerovat, potom si ale scénáristé uvědomí, že zbývá hodinka do konce a začne čoromoro. Na propracované charaktery rovnou zapomeňte, Light je blbej jak tágo, L zase malej Jason Bourne. Defoe jako shinigami Ryuk se nachází v nezáviděníhodné pozici, protože na CGI kvůli padajícímu ruskému kolu (proč??) asi nezbyly peníze, má tak na malém prostoru ještě méně času na scéně. Což je určitě škoda, jelikož se jedná o jednoznačně nejlépe zahranou postavu. Nevhodně vybrané písně v ještě nevhodněji vybraných scénách tu pachuť ještě umocňují. Toto téma si jistě zasloužilo nějakou 8-12 dílnou minisérii, než jeden (ne)smysl dávající snímek.

• 29.7.2017  21:27
    Dunkerk (2017)

Pan Všehomoucí to tentokráte vzal z trochu jiného úhlu a přinesl nám výlet do okupované Francie, kde o život bojují statisíce vojáků britské armády. Žádný příběh nečekejte, pouze sledujete, jak to se sledovanými vojáky dopadne. Obešli jsme se bez větších hereckých hvězd, Tom Hardy je neustále v kokpitu, výborně zahraná je postava Marka Rylance. Nejintenzivnější vřava probíhá ale u mladíků z One Direction. Whitehead se během filmu snad nezadýchal, Harry S se snaží jako o život (a jde mu to). Technicky je to dokonalé a to jsem ani nebyl na tolik opěvované IMAX projekci. Spojení Nolana a Zimmera je neselhávající, jak už jsem nejspíše napsal někdy v minulosti u této dvojice. I přes plný počet bych ale výše hodnotil Temného rytíře, Dokonalý trik nebo Interstellar. Poctivých 4,5* a teď už toho Bonda.

• 6.6.2017  20:31

Já sice nejsem moc velký fanoušek originálního a uctívaného Trainspottingu, ale tento (ne)chtěný depresivní derivát posunutý o 20 let dopředu jsem si docela užil. Řemeslo má Boyle v malíčku a hlavní čtyřka zde očividně není proto, aby si nehrabala pár drobáků navíc. Soundtrack tak výrazný není, Born Slippy slyšeno v pozadí a Wolf Alice krásně příběhy všech krásně uzavírají. Vytkl bych zejména fakt, že se na nostalgii Boyle upíná až příliš a to včetně hlavního příběhu.

• 2.6.2017  22:42

Po vzoru dosud nejlepšího pátého dílu si zde cestu našla další poctivá hvězda v F&F vesmíru. Rychle utíkající příběh, všichni staří známí, nové přírůstky v podobě Charlize a Helen Mirren jsou vítaným osvěžením a nesmím opomenout Jasona Stathama, který se našel v dokonalé poloze - PG13 role jako ze Špióna. Je až k nevíře, že i po sedmi či osmi dílech dokážou tvůrci překvapovat s ne úplně pitomými zvraty.

• 5.5.2017  18:54

Velice, velice líbivé, ale pouze výborným humorem se film příliš unést nedá. Druzí Strážci jsou snad první marvelovkou bez jakéhokoliv příběhu. Vlastně ani není o co stát, celé to vypadá jako epizoda Star Treku na cracku. Snaží se to o určitý posun v příběhu postav, ale ani tady to není bůhvíjak příznivé. Gunn se vydal komediální jednosměrkou, snad ve své poslední štaci s určitým velebohem dá zpátečku.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13