• Fantasy

Její tělo (2023)

"Já jsem herečka." Kurva si! Andrea se po zranění dala na jiný sport s názvem šukání za prachy. Jde o zcela studené drama ve kterém jsem se nedozvěděl co se hlavní postavě odehrává v hlavě. Nudný příběh a nulové emoce po zjištění její závažné nemoci. Jedna hvězda za odvážnou Germani. Jinak totální BIG DICKovina!  2/10

Survivor Česko & Slovensko - Série 3 (2024) (série) odpad!

Další fraška jménem S(K)urvivor made in Nova! Plejáda trapných celebrit, pitomých drben a nabušených svaloušů. Pilotem se musíte doslova prokousat přes sáhodlouhé rozhovory a nezáživné medailonky. Klasicky otřesné ozvučení a plno soutěžících, které to nebaví a chtějí jít po pár dnech domů. 0/10

Soylent Green (1973)

"Něco tady smrdí!" Přelidněná planeta, boháči vykořisťují chudé a ti přežívají jen díky procesovanému planktonu, který je vyráběn z jediného dostupného zdroje.  Po desítkách let jde o zajímavou vizi do budoucna. Heston je správný drsňák. Škoda jen, že tohle dystopické sci-fi trápí pomalejší tempo a slabší interiéry díky nízkému rozpočtu. Určitě ale stojí za vzhlédnutí. 6/10

Zulu (2013)

"Prázdnou kebuli nic nebolí!" Bloom si tuhle roli drsného a depresemi sžíraného detektiva dokonale užívá a zahrál ji na maximum. Špinavá kriminálka stejně jako život v drogami zmítané jižní Africe.  Whitaker výborný parťák. Překvapila brutalita, drsná akce a krvavé přestřelky.  9/10

Bod obnovy (2023)

"Už jste se dnes obnovili?" Já ještě ne a ani jsem nepochopil celou tu technologii bodu obnovy. Futuristická  kriminálka s technicky nablýskaným vizuálem ale šíleně nudnou zápletkou. Patetické dialogy rvou uši a natahují stopáž. Mohylová má milou tvářičku ale sledovat ji v akci třeba při běhu, tak si říkám jestli by ráno doběhla vůbec zmeškaný autobus. Hádek zahrál svůj standart. Neužil neumí hrát vážné role. Škoda těch logických děr. Chtělo nad tím víc popřemýšlet a ne to sprostě splácat z kultovních sci-fi. Sympatický pokus o něco nového ale dějově tuctového. 6/10

Úsvit (2023)

Žena je žena a muž je muž." ...a hermafroditi jsou jen slimáci. Touhle poruchou trpí malé minimum lidí a proto je to látka asi zajímavá.  Drama to není vůbec žádné. Nějaké sevření se snaží navodit jen dramatická hudba. Kriminálka to není už tuplem. Zápletka a příběh je slabý jak čaj. Dobové kostýmy se podařili. Herecký komparz neumí absolutně hrát. Jejich vážnost a herecké umění mi chvílemi připomínali nějakou "Zlatou labuť" z TV Hovna. Na jednu stranu fajn, že umíme natočit i něco jiného než stupidní komedii. Na druhou stranu to chtělo jít do dramatické hloubky i napětí. Já se těžce nudil. 4/10

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

"Musel jsem fingovat svoji smrt." Jak může fungovat tým bez lídra Barneyho Rosse? Všechno tady stojí už jen na Stathamovi ale ten to sám neutáhne. Není to lídr akčních devadesátek. Tuctový  scénář, nezajímavé nové postavy a křečovitý humor. Pro mě zbytečné a postradatelné pokračování Slayové značky. 4/10

Barbie (2023) odpad!

"Já byla dokonalá!" Nikdo není dokonalý včetně Barbie! Potají jsem tyhle panenky masakroval mojí ségře. Pálení vlasů a amputace končetin mi dělali v pubertě neskutečnou radost. Takže sympatie k téhle rádoby dokonalé plastové hračce mám nulové. Tak tedy z mého pohledu k filmu. Máme tady natočený takový  růžový HoMo Land. Hýbající se tupé postavy si žijí ve svém umělém světě. Robbie v roli Bárbí působí jako karikatura a peroxidový Ken Gosling je odporně slizký. To vše za doprovodu trapných písniček ze starého šuplíku. Pointa ve které se snaží feministka Greta Gerwig nastavit zrcadlo společnosti ve smyslu, jak by to vypadalo, kdyby muži sloužili ženám. Sračka všech sraček! 0/10

Buď chlap! (2023)

"Chápu, že pro tebe nejsem chlap!" Udělat z blbečka Prachaře pořádného muže je zcela nemožné, to mi věřte. Jeden úplně trapný a neromanticky tupý survivor v horách. Ošetření vymknutého kotníku tričkem působí amatérsky jako celý film. K tomu debilní Sokol s humorem na úrovni školáka. Jedna hvězda za Terezu Ramba. 2/10

Alibi na klíč: Den D (2023)

"Potřebuji alibistický rodiče!" Kdo by se nestyděl za matku pornoherečku a otce vyčůraného zloděje? Proto je potřeba sehnat si na svatební den rodiče podle svého gusta. Šprímař Lacheau je znovu nucen se svými parťáky obnovit firmu na lži se jménem "Alibi na klíč. Celý plán na dvě svatby se ale nevyhnutelně řítí do obrovské katastrofy. Oproti jedničce tady máme ještě větší kolotoč bizarních scén a absurdních situací po francouzsku. Kvalitní gagy ze kterých jsem prskal smíchy. Upřímně jsem se dlouho tak nezasmál žádné novější komedii. 8/10