Raphaell

student

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 30.4.2019  07:07

Což o to, film to není špatný. Co mě zaráží je, že ho někdo vybral do české distribuce. Je to film pro rodiče s dětmi, ale děti se u filmu s titulky 2 hodiny asi také bavit nebudou. Osobně jsem chtěl v půlce odejít a tohle anime považuju za jedno z nejslabších, co jsem kdy viděl.

• 12.12.2018  19:30
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Nepopadal jsem se smíchem za břicho nad prvoplánovými vtípky, neobdivoval jsem ani herecké výkony, ale jako celek seriál skvěle funguje. Jak už tu psali jiní, tak je vlastně satira na soudobou českou společnost. A ta je podle mě hodně trefná.

• 7.12.2018  21:15

Úplně jinak dramaturgicky poskládané, než jsme v našich končinách zvyklí. První polovina ale překvapivě funguje. Není to sice nic extra, ale je to dobře zahrané a místy zábavné. Pak ale člověku dojde, že to vlastně postrádá nějakou nosnou hlubší myšlenku a začne se to táhnout jak týden před vánoci. Doma bych to asi nedokoukal, ale v kině jsem musel. Závěr už jen do rakve přidal trochu kýče. Ve výsledku neutrální hodnocení a film asi neuvízne v mé paměti nijak dlouhodobě.

• 10.3.2018  22:31
    Tvář vody (2017)

Strašně hezky natočené nic. Do půlky mě hodně bavil jak scénář tak Guillermova režie, jenže pak mi došlo, že už nic zásadního nepřijde. A tak jsem stejně jako před lety zklamaný, ale o trocho méně, protože jsem žádné překvapení nečekal. Je to taková pěkná pohádka o ničem, takový drsnější E.T. Dobré byly odkazy na rasismus a homo-fobii, ale bohužel nic přelomového. Zkrátka velký mínus za absenci nějaké větší myšlenky.

• 1.3.2018  09:35

Na první pokus mě to nějako nechytlo. O dva dny později jsem to zkusil znovu a ejhle, ono to fungovalo. Zajímavá zápletka. Zajímá mě, jak s ní budou tvůrci pracovat dál, a tak to má být.

• 1.3.2018  09:31

Tohle by měli promítat na školách scenáristiky jako příklad toho, jak to fakt nedělat. Film samotný mě bavil, ne že ne. Akorát jsem si klepal na čelo, jak je celý vystavěn na absolutně pitomých jakoby náhodách. Postavy se neustále někde náhodně potkávají, jen aby si vyměnili pozdrav, anebo se pohádali. Jsou jako špatně naprogramované NPC charaktery ve hře, které se náhodně objevují po městě, když je zrovna potřeba. Taky ta proměna hlavního hrdiny, kdy je nejdřív drzý kluk, co si užívá šikanu holky (tak nějak bezdůvodně), aby pak zničehonic obrátil a začal sekat dobrotu do extrému. Trošku té motivace pro jeho jednání by neuškodilo. Animace je pěkná, to sice jo, ale srovnávat to s Kimi no namae....to fakt nedělejte lidi!

• 19.2.2018  15:28
    Učitelka (2016)

Kdybych nevěděl, že to natočil Hřebejk, tak bych to nepoznal. Je sakra dobře, že učitelku nehrála Gaislerová a pána řeckořímského zápasníka třeba Macháček. Bylo to skvěle vystavěné a po prvních 10ti minutách, už mě to nepustilo. Za mě malé mínus za trošku "kýčovitou" poslední scénu. Těším se, až něco podobně silného natočí i ze současnosti.

• 9.9.2017  14:12
    Akira (1988)

Jedno z "nejlepších" anime všech dob. První shlédnutí se mnou udělalo to, co se přihodí u většiny takových filmů, absolutně mě to nechytlo. O pár let později to promítají v Koreji v kině. Tady není o čem, musím to vidět na velkém plátně. Nečekám nic a co se nestane - absolutně mě to vezme. Neskutečně silný soundtrack, atmosféra Neo-Tokia i příběh samotný mě společně totálně dostaly. Seděl jsem během titulků se zavřenýma očima a užíval si ten moment, právě jsem totiž prožil jeden ze svých největších kino-zážitků.

• 25.1.2017  15:05

První několik minut mě bavilo. "Paráda, střílí si to z český malosti, z věcí co všichni známe." Pak se to propadalo čím dál tím níž, až jsem ke konci zároveň sjížděl fotky na instagramu. Až moc "neuvěřitelné" herectví, příšerně umělé dialogy. Takže to nakonec samo spadlo do oné české "malosti", ze které si to na začátku utahovalo. Ale podle zdejších komentátorů je první díl nejslabší, takže tomu asi ještě dám šanci :-)

• 20.5.2016  07:10

Po vizuální stránce tento snímek nemá chybu. Celé to navíc podrtrhuje skvělá hudba, která ale pro mě hrála až druhý flašinet.

• 20.4.2015  16:07
    N no Tame ni (TV seriál) (2014)

Co se týče japonské seriálové produkce, tak určitě nadprůměr. Retrospektivní výprávění, několik časových i dějových linií. Zajímavé postavy. Některá témata jsou ale společná pro více z nich, čímž to trochu šustí papírem. To mi ale přišlo až v posledních dílech. Jinak je to napínavý a dobře vystavěný příběh, kdy se s každým dílem postupuje divák o krok vpřed k rozluštění záhady. Pro studenty japonštiny jistě není bez zajímavosti, že po jazykové stránce lze slyšet jednu z variací kansaiského dialektu, a také, jak některé postavy způsob své mluvy mění v závislosti na okolním prostředí a postavách, zatímco jiné používají stále dialekt, čímž zdůrazňují svůj cizí, venkovský původ. Po úspěchu, jaký seriál sklidil v Japonsku, se nejspíše můžeme těšit na pokračování. Trochu se ale bojím, aby to nebyla jen variace na stejný příběh.

• 10.12.2014  03:11

Tíživý a moudrý film, především repliky R.Hrušínského (ač mi k němu nesedlo to moravské nářečí). U takovýchto filmů mi vždycky znovu dojde, jak je komunismus zrůdný a jak moc je mi špatně z lidí, co ho vzývají, dokonce i teď. Při zmínce o stíhacích pilotech, kteří za války bojovali proti fašismu a po válce byli popraveni, se mi chtělo brečet. Myslím, že tohle téma ještě není dostatečně zpracováno a zasloužilo by si víc prostoru na plátnech či v literatuře. Zpátky ale k Tiché bolesti. Dvě linky mě občas rušily, ale ne zas tak moc, aby to srazilo výsledné hodnocení. Film je tragikomedie, protože občas vykouzlí úsměv i v těžkých chvílích. Zasloužil by si klidně delší stopáž a ještě větší rozvedení obou dějových linek.

• 15.7.2014  10:20
    Příprava na soudný den (TV pořad) (2011)

Z naší kulturní perspektivy těžko pochopitelné a hlavní aktéry dokumentu v drtivé většině vnímáme jako magory, co ztratili kontakt s realitou. Oni si to samé na oplátku myslí o nás. Fascinuje mě, že se je tvůrci nesnaží nikterak shazovat, ale celé je to podané vážně. Je zvláštní, že každý z nich má vlastní vizi apokalypsy, na kterou se připravuje a nekombinuje těch možností třeba víc, když už. Asi nejpřetaženější mi přijde posun pólů. Nejreálnější asi přírodní katastrofa anebo hospodářská krize, která Ameriku před téměř stoletím citelně zasáhla, takže se nedivím, že z ní mají strach. To u nás moc neznáme, stejně jako tady nejsou běžné přírodní katastrofy, takže z nich nemáme moc strach. Proto u nás asi nekvete pšenka ani nejrůznějším sektám, které hlásají soudný den. Tento dokumentární cyklus je každopádně zajímavý náhled na to, jak jsou schopni lidé obětovat svůj život přípravě na nějakou svoji představu katastrofy. Nabyl jsem dojmu, že v Americe je to asi celkem běžné, Amíky mám za divňouše už dlouho, ale pořád doufám, že to nebude tak hrozný. Vzdát se třeba denního světla, jen proto, aby mohli žít v atomovém krytu???Kor, když jsou to hipíci. Říkám si, jestli není lepší si život užít tak jak je, než ho žít na půl plynu hypoteticky o něco delší dobu. Ale na druhou stranu, v Americe lepší se nějak aktivně připravovat a hýbat se, než sedět u TV a jen žít svůj "americký sen"

• 14.7.2014  11:29
    Stalo se? (TV pořad) (2013)

Zajímavý koncept. Kouzelnictví to povznáší na novou úroveň, modernizuje ho to. Fakt jsem se bavil a zároveň jsem nechápal z většiny těch triků.

• 2.6.2014  11:39

Snaží se to tvářit světově a věřím, že se v tom spousta náctiletých dívek snad i najde a tak. Pro mě to ale bylo spíš sledování nejrůznějších chyb ve storylajnu. To si ten film po sobě sakra páni tvůrci nepustili? Spousta věcí nenavazuje a to tím stylem, že si říkáte, wtf? Proč to tam sakra bylo, vždyť je to totálně nelogický. Spousta věcí by možná fungovala v literatuře, ale na plátně to prostě nudí a působí papírově. Jediný důvod, proč to není totální průser a dá se to dokoukat je Veronika Kubařová, která, zdá se, hrát fakt umí a navíc má charisma, na kterým celej film skoro utáhne. Petru Špalkovou v roli její macechy jsem dosud znal jen z jednoho nejmenovaného seriálu, tady mě rozhodně mile překvapile a snad dostane někde víc prostoru.

• 3.5.2014  00:14

špatně natočená citová vykrádačka, která to v závěru fakt přehání až moc

• 13.2.2014  13:38

Nějak mě tenhle film v kinech minul, animáky mě zrovna dvakrát neberou, takže se ani není čemu divit. Dozvěděl jsem se o něm tedy až s odstupem několika let, díky Lego filmu, kteří natočili stejní tvůrci. A zasmál jsem se, jako už dlouho ne. Přesně ten typ WTF humoru, který mám rád. Nechápu zdejší komenty o hluchých místech, protože já si žádného nevšiml. A že je to šablonovité? No a co, ty wtf vtípky to víc než kompenzujou :)

• 31.1.2014  20:07
    Raifu (TV seriál) (2007)

Je to vyhajpované občas až ad absurdum. Slepí učitelé a šikanátoři se skoro nadpřirozenými schopnostmi. Jenže tohle není realismus, je to adaptace mangy (jako v Japonsku skoro všechno) a tak je to třeba vnímat. Ke komiksovému základu odkazuje často i vizuální podoba, postavení postav či rakurz kamery. Mě štvaly neustálé úsměvy záporáků, jako by divák už dávno nevěděl, že lžou a tváří se jako neviňátka, i když páchají zlo. Ze začátku mi celkem neseděla dramaturgie jednotlivých epizod, které se nezdály být kompaktní, ale nakonec to bylo "příjemné" pokoukání.

• 16.1.2014  10:06
    Dear Friends (2007)

Zajímavej film, který hodně ztrácí ve scénáři. Dostal by hvězdy minimálně 4, ale několik nelogických a naivních událostí prostě sráží celkový dojem. Jinak je to pěkná moralita o namyšlený holce, která se pod tíhou nemoci nakonec změní v pravý opak, obětavou dívku. Oceňuju taky japonštinu, která je v tomhle filmu z méhoi pohledu hodně wakariyasui :)

• 16.1.2014  10:02
    Bandeidži (2010)

Holky i vizuál pěkný, ale tak nějak obsahem prázdný, takže den po shlédnutí už ve mně nepřežívaj prakticky žádný dojmy. Možná to je tím, že jsem nikdy neměl kapelu a nezažil podobný peripetie.

• 27.12.2013  22:59
    Vrána (1994)

Atmosféra skvělá, o tom žádná. Jenže chtělo by to lepší scénář, bohužel od začátku do konce předvidatelný, a když už Eric aka Vrána potřetí jde zabít jednoho ze čtyřech padouchů, který mu předtím znásilnili ženu, je to nuda. Proč? Protože roztáhne ruce a sebevědomě se nechá střelit, aby ukázal, že je nesmrtelný. K čemu je takový hrdina? To, co možná funguje v komiksu (nevím, neprohlížel jsem), bohužel na plátně působí jednoduše, jako bych scénář psal já sám na základce. To nemyslím urážlivě, vážně jsem za mlada psával a to dost podobně, hrdina vždycky přišel a zničil záporáky :)

• 15.9.2013  16:40
    Signál (2012)

Nápad není špatný, ale ze scénáře je skoro v každé replice znát, že byl spíchnut rychle a tvůrci si s ním nedali příliš práce. Vesnice je celá vykreslena příliš karikaturně, ženy tam figurují vlastně jen dvě, zbytek jsou figurky zvláštních mužů. Já si pořád představoval, jaký by to byl film vzniknout před padesáti lety pod taktovkou nějakého tenkrát mladého a nadějného režiséra. V jedné z hlavních rolí jsem viděl Vladimíra Pucholta. Jo, šlo by to, ale v tomhle podání to celé bylo až příliš laciné, prvoplánové a o vesnici nic neříkající. Škoda.

• 13.9.2013  11:49
    Vlčí děti (2012)

Nečekejte nic velkolepého, žádnou epiku. Tohle je intimní drama jedné rodiny s důrazem na atmosféru. Nechal jsem se pohltit a dostal se přímo na Hokkaido do hor. Animace prostředí je na podtrženou jedničku s hvězdičkou, díky čemuž postavy ze začátku působí strašně jednoduše. Za chvíli jsem si ale zvykl a příběh si užil.

• 2.8.2013  09:12

Super film, celou dobu jsem se bavil a po hodně dlouhé době jsem koukal na film do dvou ráno bez toho aniž bych jedinkrát zývnul. Jenže párkrát jsem musel přistoupit na kompromis. Čekáte, jak z nějaké situace Nolan vybruslí - např. batmanův útěk z vězení, a pak se to prostě stane. Řeknu si, co to k sakru je? Jenže nezbývá než na tu hru prostě přistoupit. Jindy se zase stane něco a vy nechápete jak - Gordon chycen Banem v kanálech...Vím, že Batman je komiksový hrdina, ale byl mi sympatický, především v Nolanově předchozím opusu, tím že to byl vlastně člověk z lidu (až na jeho bohatství), tady se ale začal pošilhávat po supermanovi. Jinak si ale cenním toho, jak byl Batman tentokrát upozaděn. Mám ho chlapíka rád, ale Gottham se prostě musí obejít i bez něj.

• 7.4.2013  16:14
    Poslední ninja (TV film) (1983)

Vidět to v dávných dětských časech, nejspíš bych byl nadšený. Přitom by mi stačil záběr, jak ninja chodí po řetěze. Hned bych také vytáhnul z šuplíku hůlky haši a zkoušel s nima lovit mouchy. Jenže teď už vidím všechny ty naivní chyby. Japonce hrají ve většině případů Číňané, sakura je dívčí jméno a ne příjmení (alespoň jsem se s tím zatím nesetkal) a netřeba zmiňovat to, že choreografie zdejších soubojů se realitě neblíží ani na kilometry. Ale i přesto jsem to s notnou dávkou ninja síly dokoukal.

• 17.3.2013  21:04

Asi bych se nedopočítal, kolikrát jsem během filmu s očima přilepenýma na obrazovce pronesl "Wow!" To jednoduché slovíčko asi nejlépe vyjadřuje mé dojmy. Největší příběh ze všech vyprávěný skvělým komentářem. Nutilo mě to přemýšlet a zároveň na mě padla zvláštní melancholie, že nežiju v době kosmického cestování, nebo aspoň v době, kdy budeme o vesmíru vědět víc. Jak se asi jednou naši předci vypořádají se zánikem země, a co s koncem celé naší galaxie? Náš vesmír začal pomalu umírat hned v momentě, kdy vznikl. Přesně jako život. V momentě početí začíná naše smrt. Fascinující! (Tím nemyslím závěrečné myšlenky svého komentáře, ale film...a především vesmír, život)

• 28.2.2013  21:49
    Pekelná výzva (TV pořad) (2013)

I když je to v celku trapný a přízemní, tak mě to baví a často se přistihnu, že prskám smíchy. Měl bych se možná stydět, ale mě to baví, i když je to nevkusný a hloupý. Baví mě hlavně sarkastický poznámky Ivy Pazderkový.

• 18.2.2013  23:00

Absolutní akční nářez. Elitní policejní komando uvězněné v baráku mafiánského bosse. A jediná možnost, jak uniknout, je dostat se do posledního patra, kde sídlí sám velký šéf. Nečekejte nějakou hlubokou psychologizaci, nějak víc je popsán pouze nováček v týmu, který má doma těhotnou manželku a rád by se k ní vrátil. Nebude to však mít lehké, protože jeho kolegové umírají jako na běžícím páse. Krom skvělé hudby jsou vychytané i "pěstní" souboje, lépe řečeno řezanice ve stylu thajského muay thai, kde se hodně využívají kolena a lokty.

• 11.2.2013  08:47

První polovina filmu mě přišla taková nijaká. Neusnul jsem, ale ani se nebavil. Když v druhé polovině přišly odkazy k počátkům kinematografie, konečně mě to začalo zajímat. Nějak si však neumím představit, jak můžou záběry z Meliésových a dalších filmů působit na člověka absolutně nepolíbeného filmovými dějinami. Podle mě by pak vyznění hodně ztratilo, ale ani takhle jsem nakonec nadšením neskákal. Prostě jen další film, který kdybych neviděl, tak by mě to vůbec nemrzelo. Sorry Martine, ale Taxikář se mě dotknul přece jen o dost víc.

• 6.2.2013  15:22
    Boys on the Run (TV seriál) (2012)

Většinou mám s japonskými "dorama" problém, protože i když si vyberu nějaké populární, první díl mě odradí od dalšího sledování. Tady jsem ale po delší pauze, zdá se, narazil na poklad. První epizoda je fenomenální. Obsahuje spoustu crazy zvratů, když to už vypadá, že celá situace skončí v dobrém a ejhle, ono se to zvrtne, protože hrdina je strašný ňouma a jak neustále připomíná, ve 27 stále panic. Seriál radikálně boří zavedená klišé, aby do nich naprosto nečekaně opět spadl, což působí hodně komicky. Právě tím ale z řady japonských seriálů vyčnívá. Tvůrci si se mnou pohrávali a já jim ochotně zobal z ruky. A co víc, podařilo se jim, abych se identifikoval s jejich anti-hrdinou, protože každý z nás je vlastně ňouma byť se tváří jako sebevětší machr. Jediné, co bych vytknul je velmi excentrické herectví hlavního hrdiny. Dá se to ale překousnout a rozhodně to stojí za to. Seriál má bohužel pouze 9 epizod, ale možná je to tak lepší, protože jsem se na něm stal po 2 dny zcela závislým...

<< předchozí 1 2 3