golfista

Trinitron

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 12.5.2020  07:06
    Noční hra (2018)

"Kvalitní americká komedie" to je ve většině případů oxymóron. Tady ovšem výjimka potvrzuje pravidlo a můj naplno rozesmátý obličej u mnoha scén je toho důkazem.

• 12.2.2020  08:03
    Veterán (TV film) (2020)

Myslím, že vypnout by měli na nějakou dobu pana Hřebejka. Třeba zavzpomíná a začne točit jako před dvaceti lety.

• 12.2.2020  07:58
    Vysoká hra (TV film) (2020)

Smutný, výborně natočený dokument ...

• 19.1.2020  22:21
    Stockholmský syndrom (TV film) (2020)

Prvním dílem velmi kvalitně rozehráno, ale druhý díl poslal celkový dojem do průměru. Kdy už se u nás objeví scenárista, který zvládne dobrý námět nepokazit? (4+2=6):2=3

• 10.9.2019  17:08
    The First (TV seriál) (2018)

Díly pod taktovkou Agnieszky Holland byly výborný ... pak to šlo do kopru. Ale muzika a Sean super.

• 21.8.2019  23:41

Ještě větší blbost než jsme čekali. Ze "studijních důvodů" jsem dokoukal, ale fakt to bylo na hraně :) .... Co to je za módu vrazit skoro 200 milionů do béčkovýho filmu?

• 24.6.2019  12:02
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Když vám pět hodin běhá mráz po zádech ... Pro mě jednoznačně největší zážitek u obrazovky za hodně let.

• 4.5.2019  09:27
    Free Solo (2018)

U dokumentů je to s nižším hodnocením těžký. Určitě to v tomhle případě není ohodnocení sportovního výkonu (bezpochyby naprosto mimořádného). Jenom to filmové zpracování mohlo být dle mého s méně nudnými pasážemi

• 1.4.2019  20:10
    Vodník (TV seriál) (2019)

Já teda nevím co hulí pan Tauš (ať už sám nebo někomu v ČT), ale tenhle "styl" je téměř nekoukatelnej. Stejně jako u Modrých stínů se pokouší o nějaký umění nebo co, ale to prostě v kriminálkách nefunguje. Na hodně místech jsem se smál použitým "režijním záměrům" a to by se v případu rozřezanýho mimina stávat nemělo.

• 30.3.2019  22:50
    Psí domov (2019)

Po výborném "Psím poslání" je tenhle pohled do psího života velké zklamaní. Tedy pro mě. Jako film čistě pro děti to asi funguje.

• 15.3.2019  08:35

Zrodila se hvězda. Animované filmy dostaly novou kategorii - živý komiks. Pro fanoušky je to balzám od chvíle co komiksový svět hrdinů dobyl Hollywood. Pokud se producenti rozhodnou tímhle způsobem zpracovat i další postavy Stanova universa, je na co se těšit.

• 27.12.2018  15:58

Jako by Babiš nestačil. Ještě natočí slováci nejkoukatelnější českou televizní pohádku posledních let. Ďakujem pekně :) .... Hvězdičku navíc za neokoukanou sympatickou ústřední dvojici.

• 12.11.2018  20:28
    Deadpool 2 (2018)

Moc dobře jsem se pobavil a na mnoha místech jsem se fakt od srdce zasmál. ... Na co potřebují Avengers spojit své síly se vším, co Marvel vyprodukoval, to tady zvládá Dedpůl levou rukou. Jednoduše je všechny strčil do kapsy :)

• 11.10.2018  16:18
    Rapl (TV seriál) (2016)

Při letošní repríze jsem si uvědomil, že se na každý díl těším i když jsem ho už viděl a docela si ho pamatuju. To se mi u detektivního seriálu nestává. .... Skvělý seriál s výbornou atmosférou, nápaditou režií a hereckýma výkonama za který se u televize divák nestydí. Přidávám hvězdičku a těším se na druhou řadu.

• 2.4.2018  18:49

Za těch dvacet let se už trošku zapomínalo na největší sportovní úspěch tohohle národa. Dokonce už to vypadalo, že se nám to všechno jenom zdálo. Proto moc děkuju panu Hudečkovi za nádherné připomenutí, že to nebyl sen. ... Myslím,že líp to udělat nešlo.

• 30.5.2017  10:14
    Monstrum (TV film) (2017)

Velký silný námět měl zpracovat kvalitní scenárista a kromě velkého rozpočtu měla ČT dodat zkušenou dramaturgii. Pak by to možná (možná!) mohl být dobrý televizní film. Takhle to zapadne v archivu prachem šedé průměrnosti.

• 25.4.2017  21:16
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

U druhé série bych chtěl použít staré přísloví "konec dobrý všechno dobré" ale musím zůstat pouze u toho "konec dobrý".... Už v první sérii mi vadila roztahanost a hodně "vaty". Druhá série má všeho víc. Zbytečných postav, záporáků, zbytečných linií, blbostí ve scénáři, špatnýho castingu, PP a fakt hodně "vaty". Těch sedm dílů je prostě moc. Scenárista se pak snaží dodržet smlouvu a takhle to dopadne. Zlatý časy trilostrachologií :) ... Chápu, že Strach je prostě v kurzu, ale lepší je "neředěný"...

• 25.4.2017  21:10
    Labyrint - Série 1 (série) (2015)

Odborník na mysteriozní krimi Jiří Strach přesvědčuje, že v tomhle oboru nemá u nás konkurenci. Bohužel je ale z celého projektu moc vidět ta povinnost dostat se na sedm hodinových dílů. To je fakt moc a výsledku to hrozně ublížilo. Kdyby byla ta možnost z dané látky natočit klasické "strachovské" trojdílné krimi, jednalo by se bezesporu o skvělý počin.

• 23.4.2017  15:05

Asi jsem trošku ulítnul s tak vysokým hodnocením, ale kolik se dneska točí českejch filmů u kterých se nemusíte cítit trapně? Jak filmařsky, tak herecky. Za ten příjemnej pocit musím trošku přidat ...

• 16.4.2017  22:12

Variace "Operace mé dcery" říznutá psem Goro v roli Toma Hankse. Přihoďte si pár klišé moderní doby a vařte 90 minut. ... Ještě že to bylo herecky "nenasírající", ale to je fakt málo.

• 13.4.2017  21:55

..... a přesně kvůli takovýmhle filmům je ze mě filmový fanoušek. Díky Gavine ... opět jsi mě dostal.

• 13.4.2017  21:43

Možná mě skalní fanoušci celé ságy ukamenují, ale tohle je z mého pohledu naprosto zbytečný, lehce zapomenutelný (a špatný) film.

• 10.4.2017  21:09

.... ale pobavil jsem se :)

• 26.3.2017  22:04
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Když jsem zhruba uprostřed poslední části zjistil, že vlastně není komu "fandit", začalo mi být úplně jedno jak to všechno dopadne. Scénáristé se pravděpodobně nedomluvili a v závěrečné části napsali tolik nesmyslů a postavám tak nelogické chování, že tím seriál vlastně pohřbili. Tolik "bot" ve scénáři, to by se v detektivce fakt stávat nemělo. Ještě že k hereckým výkonům nelze mít připomínek..... Možná je chyba ve mně, možná už jsem viděl hromadu lepších a taky je už možná těch kriminálek příliš.

• 18.3.2017  15:00

Není to bez výhrad, ale určitě mě dlouho žádná komedie tak nepobavila. Byly by to silné čtyři hvězdy, ale když jsem si uvědomil, že při vzpomínce na "krmení slepic" mám pořád chuť se nahlas smát, musím hvězdu přidat :) ... Lepší poctu si Cato nemohl přát :)

• 14.3.2017  10:26

Přirovnal bych to k prvnímu rande. ... Pěkná, zajímavá a chytrá holka ze sebe na prvním rande dělá pěknýho idiota. Při rozhovoru neudrží myšlenku, furt někam lítá (najednou se zvedla a šla si vyzvednout peíze i když určitě ví, že platím já!) a poměrně dost chlastá jistou nejmenovanou značku :) ... Jestli bych jí po takovým večeru pozval na druhý rande fakt nevím, ale Jiřího mám rád, tak doufám, že se začne chovat normálně (ta holka!)

• 14.3.2017  10:11
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Seriál, o kterém se píše jako o převzatém, je dle mého pouze inspirován svým britským kolegou. Ono cestovat časem je jedna věc, ale cestovat do jiného politického zřízení je velkým povýšením původního nápadu. Hodnotil jsem postupně jednotlivé díly, tak pouze shrnu hodnocení celého seriálu do silného nadprůměru české seriálové tvorby. Díly jako "Orchidej na smetišti" a "Rodinná záležitost" se mohou zapsat dějin stejně jako Honzíkova "Studna" :). Ne náhodou oba režíroval Radim Špaček, jehož díly měly svojí kvalitou nad Najbrtovými výrazně navrch. ... Škoda toho uspěchaného závěru.

• 6.3.2017  09:36
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Film, který viděli všichi ostrouhal a film, který neviděl nikdo shrábnul vše. Tak dopadlo jednou větou předávání českých kuželů. ... Vypočítavost tvůrců Masaryka je natolik znechucující, že v mých očích výrazně poznamenala hodnocení celého přenosu, který byl kupodivu velmi snesitelný (i díky moderátorce). ... Ono jak by asi dopadl Masaryk, příští zimu, kdy už si na něj po letošní březnové premiéře nikdo z akademiků ani nevzpomene že ? Je fakt, že jsem vítězný film zatím neviděl, ale že by se podle výsledků zrodil TAK legendární film, to se mi prostě nechce věřit.

• 23.1.2017  21:15

Po slaboučkém rozjezdu prvních dílů to Radim Špaček celé povyšuje výš a výš. S touhle formou už jsem téměř úplně spokojenej. Doufám, že to vydrží. Btw....Takhle "civilní" Trojan se jen tak nevidí.

• 2.12.2016  12:21

Jiří Strach si velké plátno a velký rozpočet zasloužil. O tom žádná. Na rozdíl od všeobecného nadšení kritiků, veřejnosti i uživatelů CSFD mám pár výhrad.... Základem dobrého (potažmo výborného) filmu musí být zajímavý příběh. V pohádce svázaný i některými „pohádkovými“ pravidly. Anděl páně 2 má příběh slabší. Zvlášť v porovnání s původním AP. Tady se vše točí kolem ústřední dvojice, která téměř nesleze z plátna. Je sice vtipná a stále jim to spolu funguje, ale příběh se po cestě trošku vytrácí. ... Malou připomínku mám k počtu „cameo rolí“. Jejich množství a VIP kvalita mi „trošku“ připomínala jinou produkci a se „strachem“ jsem očekával vedle Lucie i zjevení velkého Káji. Boží duplicita by ale ani v pohádkovém nebi naštěstí neprošla :) … A abych jenom nekritizoval, chválím výborný výběr lokací (jako vždy), okouzlující záběry krajiny a městských zákoutí, bezchybné herecké výkony u podstatných rolí, výbornou hudbu a jako vždy stále sebejistější práci na křesílku s nápisem "director". Všechny tyhle klady pak převážily mých 75% směrem nahoru. .... P.S. Možná se dospělí budou bavit ještě o fous líp, než děti. U nás to tak fungovalo :)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41