ABBAmánie (1977)

Jo to byly časy. ABBA byla slavná, my jsme byli mladí a když ve filmu skupina vyběhla za deště na pódium, tak nám běhal mráz po zádech. To jsme samozřejmě nevěděli, co Lasse Halmstrom za nějakých 15 - 20 let dokáže !

Adamovo tajemství (2003)

Tohle není film pro širokou diváckou obec (a především ne pro mě :). Příběh odehrávající se v odpudivém protředí nemá žádný spád. Něco se na začátku stane, a na konci se to nevyřeší. Mezitím je spousta sexu a keců o ničem. Já na tyhle filmy nejsem a považuju je za ztátu času. Řemeslně to sice špatné není, ale co z toho ?

Adaptace (2002)

Ten scénář v mých očích "převálcoval" herecké výkony i režijní vedení. Je to vyjímečný nápad a kdyby měl lepší konec, tak by mohl soutěžit i "Casablancou" :) Z hereckých výkonů se mi žádný nezdál "Oscarový", ale to je jenom můj soukromý názor. Kdybych mohl, tak 3 1/2.

Adresát neznámý (2001)

Tvorba Ki-duk Kima jde trošku mimo můj vkus - příliš brutality a hodně mimo realitu (i když kdo ví :) ..... Přesto mu dám šanci ještě ve dvou filmech, které jsem sehnal, ale abych řekl pravdu, tak se na to ani moc netěším :)

Aféra Thomase Crowna (1999)

Tohle je můj velmi oblíbený film. Ani nevím proč. Na zimní podvečer jako dělaný. Nehraje si na umění, jenom chce inteligentně pobavit. Muzika výborná, Pierce Brosnan velmi šarmantní a Rene Ruso dle svých možností přitažlivá.

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Původní verze z roku 1978 s Ustinovem mi přišla výrazně lepší. Nezbývá, než dát ***. ... Detektivka, která nijak nepřevyšuje ostatní s D. Suchetem...

Agatha Christie: Zkouška neviny (2018) (seriál)

Hergot ta ženská ale uměla psát! Když k předloze přidáte špičkové britské zpracování s bezchybnými hereckými výkony, jedná se o výjimečnou filmovou detektivku.

Agent bez minulosti (2002)

Jak už jsem několikrát uváděl akční filmy nemiluju, ale tohle byla fakt super věc. Skvělý scénář, výborná režie, prostě akční jednička za dlouhou dobu. Doug Liman má zvláštní způsob natáčení, je hodně za kamerou ve funkci kameramana a tím i blíž hercům a je to znát. Jeho "neklidná" kamera jen přidává na autentičnosti a při scénách, kde vrcholí napětí se vše přesouvá na diváka. V tomhle filmu zvlášť, protože celý příběh sledujeme jakoby z pohledu "tajemného" agenta. Herecky byl jako vždy výborný Mat Damon, který si pro něj netradiční roli vystřihl s chutí a věřil jsem mu vše (tedy skoro - schody bych s ním neabsolvoval :). Výborná a dostatečně krásná je i "Lola" Franka Potente, která hraje svoje narůstající obavy výborně. Když si přidáte několik známých pražských zákoutí, krásně nasnímanou Paříž a hlavního padoucha Chrise Coopera, nelze než dát maximum :) Pokud bych srovnal tohle a xXx, pak nebe a dudy. Tady se případného pokračování nebojím.

Ach ty ženy! (2003)

Romantické komedie mám rád (to se opakuju :), ale tahle ničím nevyčnívá nad průměr. Ale je příjemně natočená, staví na rozdílech anglické a americké mentality a hlavně v ní hraje jako vždy neodolatelný Colin Firth a opravdu nádherná Heather Graham :)

Air Force One (1997)

Fuj tohle mě otrávilo. K čemu se ten Harrison Ford propůjčil ?! Větší kraviny se snad netočily ani v dobách studený války. Já americkej patriotismus docela můžu, ale jak se přežene, tak je to komický ! Nebo že bych měl špatně nastavený zrcadlo ? Vždyť Ci má 80 ! :-)