Drtivý dopad (1998)

Katastrofický film z těch zdařilejších. I když se jedná o stejnou "zápletku" jako v Armageddonu, je to úplně odlišný přístup ve zpracování tématu a docela mi sednul (a to mám Armageddon fakt rád :)). Žádný hrdiny typu Harry S. Stamper ovšem nečekejte .... :)

Přirozený talent (1984)

Výborný film ze sportovního prostředí - o baseballu asi nejlepší ! (A to mám filmy o sportu hodně rád). Robert Redford ve své nejlepší "sportovní" roli.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Herecký koncer Robina Williamse, který jsem viděl kdysi dávno na SKY Movies v originále téměř nepotřeboval překlad. Nádherný film o válce ve Vietnamu trošku z jiného úhlu.

Dva v tom (1995)

Film mě příjemně překvapil a pobavil. Mám ho ale v dobré paměti z jiného důvodu. Stal se pro mou diskografii přelomem - objevil jsem Van Morissona ! Pozdě ale přece. Od té doby s úžasem sleduji, jak hodně jsou jeho skladby v amerických filmech využívány.

Notting Hill (1999)

Každý máme nárok na malou slabost, a já si nemůžu pomoct - je to moje nejoblíbenější romantická komedie se vším všudy (když nepočítám Lásku přes internet :). Nádherná Julia, sympaťák Hugh a jeho skvělá "rodinka" a úžasně ujetej Rhys. Sestava, která mě vždycky potěší. (Emily Mortimer v maličké roli je taky krásná i když se úplně vylíhla až v KIDovi :))

Lepší už to nebude (1997)

Pokud se rozhodnete, že natočíte film s Jackem Nicholsonem, máte velmi usnadněnou práci pro své záměry. Když navíc zařídíte, aby přes dvě hodiny téměř neslezl z plátna, máte většinou o úspěch postaráno. Ovšem to, co předvádí Jack je výkon, který já hodnotím jako nejlepší jaký jsem kdy od herce viděl. Tím vůbec nechci shazovat J.L.Brookse, Helen Hunt a už vůbec ne Grega Kinneara, který oběma "hlavním" velmi zdatně sekunduje. Výborná komedie, jedna z mých nejoblíbenějších.

Princezna Nevěsta (1987)

Nádherné pohádky se netočí jen u nás ! V Americe sice nemají takovou tradici, ale Robin Wright Penn je jako princezna skoro tak dobrá jako Libuška Šafránková :-) Určitě ji tento výkon postčil mezi Hollywoodské hvězdy. ... A nedejte se poplést, atmosféra téhle pohádky je fakt skvělá a ne "temná a nepěkná" :)

Americký prezident (1995)

Tohle se určitě američanům moc líbilo. Samá vlajka, hrdost na svou zemi, "VELKÁ" slova - někdy to přehánějí, ale v tomhle filmu mi to kupodivu nevadilo. A pak Annette Bening je sama za hvězdičku navíc.

I.Q. (1994)

Pokud máte dostatečné I.Q., tak se výborně pobavíte, ale i vy ostatní budete příjemně překvapeni. Einstein je k sežrání :-)

Past na rodiče (1998)

Tak tohle je opravdu výborný "rodinný" film se spoustou anglického humoru a nápaditým scénářem. Dětská dvojrole dotažená k dokonalosti.... Mám pro něj slabost :)