oceanic6

MovieFan

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 30.4.2015  07:44

"Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš!" Joss Whedon to ale urobil a treba jednoznačne uznať, že to s prehľadom ustál a natočil pokračovanie Avengerov, ktoré kvalitatívne nijak nezaostáva za prvým dielom, ale bohužiaľ ho ani neprekonáva. Režisér sa síce snaži zo všetkých síl a film má aj napriek dlhšej stopáži po celý čas skvelé tempo, naviac jednotliví herci sú už so svojimi postavami doslova zžití a na ich vyšperkované dialógy, hlášky a slovné potýčky je radosť pozerať. Sympatické je aj to, že Whedon sa tie najopozeranejšie postavy snaží trošku potláčať do pozadia a dáva viac priestoru nováčikom na scéne, čo pôsobí veľmi sviežo. Toto všetko ale v tomto prípade prebíja Whedonova snaha napchať do filmu čo najviac rôznych postáv (vo filme je vyše 20 postáv (!!!), ktoré v ňom vždy zohrajú nejakú, menej alebo viac dôležitú úlohu a niektoré z nich sa proste len tak vo filme zjavia, po pár minútach zrazu len tak z filmu zmiznú, aby sa po hodine zase len tak z ničoho nič objavili...alebo aj nie, podľa toho ako sa to Whedonovi práve hodí) a táto taktika sa mu škaredo nevypláca. Netuším aký dlhý musel byť pôvodný zostrih filmu, ale celkom určite to museli byť viac ako 3 hodiny, pretože je v ňom hneď niekoľkokrát zreteľne vidieť dosť brutálne zásahy strihača a momenty, ktoré kvôli tomu tak trochu vyšumia do stratena. Následkom toho je, že niektoré scény / postavy sa zdajú nevyužité / zbytočné. V rámci možností to ale Whedon zvláda ošéfovať a s tak obrovským sústom do akého sa pustil a s toľkými novými dejovými linkami, ktoré bolo potrebné naštartovať pre Marvel Phase Three, vlastne svoju úlohu splnil takmer na jednotku. V porovnaní s prvými Avengermi je totiž dvojka doslova NABITÁ dejom a rôznymi (niekedy naozaj prekvapivými) zvratmi a omnoho viac ako akciou a efektami, sa jej darí diváka baviť a udržiavať v napätí práve vďaka príbehu. Akčných scén síce nie je málo, ale na blockbuster takejto veľkosti sú až príliš sterilné a nezaujímavé a chýba im poriadna gradácia a viac originálnych nápadov a pamätných momentov, ktoré by ste po odchode z kina mohli citovať (spočítate ich na prstoch jednej ruky), čo pri pokračovaní najväčšieho komiksového filmu nemálo zamrzí. Ale napriek týmto negatívam zostáva celkový dojem z filmu nakoniec jednoznačne pozitívny a vysoko nad priemerom, pretože narozdiel od Transformerovských sequelov sa tu podarilo natočiť pokračovanie, ktoré rozhodne stojí za to vidieť a aj keď má svoje mušky a k dokonalosti mu pár krôčkov chýba, tak sa mu darí diváka baviť 2 a pol hodiny a to je to hlavné na čom pri letnom blockbusteri zaleží. P.S.: Pri hodnotení som chvíľu uvažoval o 3*, ale nakoniec som sa rozhodol jednu hviezdičku prihodiť. Dôvodom sú skvelé napísané, obsadené a zahrané postavy Paula Bettanyho a Elizabeth Olsen, ktorým by som hneď nadelil sólové filmy. P.P.S.: Len pre poriadok: Captain America: Winter Soldier stále zostáva zďaleka najlepším filmom v rámci Marvelovského filmového univerza a v porovnaní s ním sa druhí Avengeri blížia skôr k tým generickejším Marvelovkám, ktoré majú za úlohu iba pobaviť, pretože, narozdiel od druhého Kapitána, nemajú vlastnú tvár.

• 18.4.2015  18:42
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Netflix a Marvel prichádzajú s najlepším komiksovým originom široko-ďaleko a darí sa im prekvapovať na všetkých frontoch! Maskovaný ochranca mesta prináša na pomery komiksového gigantu až šokujúco drsné a brutálne scény a temnú atmosféru beznádeje a strachu, čím sa maximálnym možným spôsobom odkláňa od celej doterajšej tvorby Marvelu. Perfektne vybraní herci, na čele s Charliem Coxom, hrajú prvú ligu a je to práve predstaviteľ Daredevila, vďaka ktorému úplne zabudnete na Bena Afflecka a filmový teenagerský nepodarok z roku 2003. Samostatnou kapitolou je ale Vincent D´Onofrio v úlohe Kingpina, ktorý si vo svojich scénach kradne celý seriál kompletne pre seba a trúfam si tvrdiť, že s výnimkou Ledgerovho Jokera tu v rámci komiksových adaptácií nebol taký maniakálny a chladnokrvný záporák, akým sa pýši práve tento seriál. Skvele vygradovanému tempu seriálu napomáha aj precízny scenár, ktorý je navyše veľmi sympaticky rozvetvený a ponúka množstvo dejových línií, ktoré sa postupne pretínajú a odhaľujú. Keďže ide o projekt s komiksovým základom, určite je zo strany diváka očakávaná aj dávka akcie. Tú dostanete a je natočená veľmi prehľadne a dynamicky a to dokonca nielen na seriálové pomery. V niektorých momentoch pôsobí dokonca až mimoriadne osviežujúco, vďaka použitiu rôznych strihových a kamerových fintičiek. Zďaleka najsilnejším prvkom Daredevila je ale spôsob akým je natočený a podaný - ako kriminálna dráma, ktorá je výpoveďou o pôsobení a praktikách najväčších zločincov v uliciach new yorkskej štvrte Hell´s Kitchen, na pozadí ktorej sledujeme príbeh samotného Daredevila. Realistický až tak, že definitívne zmazáva stenu medzi komiksom a realitou.

• 2.2.2015  14:31

Bola by to fajnová stathamovská jednohubka, keby obsahovala viac akčných scén, tých zopár je totiž na pomery akčného béčka až prekvapivo podarených. A Statham bez akcie je ako Schwarzenegger bez akcie :)

• 6.2.2015  20:54

Béčkový scenár s áčkovým rozpočtom. Ak sa do kina vydáte na ďalší revolučný počin od tvorcov Matrixu a Atlasu mrakov, budete veľmi trpieť. Wachowskí si totiž tentokrát natočili priamočiare sci-fi na jedno pozretie, s dychvyrážajúcou výpravou a úžasnou vizuálnou stránkou, ktoré ale ľudia po rokoch iste nebudú citovať a viesť o ňom nekonečné diskusie, ako tomu bolo v prípade predchádzajúcich filmov tejto súrodeneckej dvojice. Naviac je vo filme neustále vidieť, či už sa to týka kostýmov, masiek, výpravy, efektov, že to všetko stálo obrovské množstvo námahy a vynaložených síl, ktoré sú ale tak trochu pochované pod čudesne pozliepaným scenárom a príbehom plným klišé a bizarných WTF scén. Ale ak v kine vypnete, je veľká šanca, že si užijete skvelými trikmi nabitú sci-fi jednohubku.....ber alebo nechaj tak!

• 9.5.2015  18:51
    Maggie (2015)

Arnold Schwarzenegger v najnetypickejšej úlohe celej jeho kariéry! Veľmi silný, veľmi depresívny, ale čím viac sa blíži k záveru, aj veľmi dojímavý film, ktorému sa podarí jedna zásadná vec - zanechá vás po skončení v nesmierne smutnej a melancholickej nálade. Pochváliť treba aj pôsobivú hudbu, celkovú beznádejnú atmosféru, ktorú cítiť v každom zábere filmu a samozrejme, aj takmer bezchybný herecký výkon Arnolda, ktorý v tejto polohe naozaj prekvapil. Film nemusí sadnúť divákom, ktorí vo filmoch nemajú radi pomalšie tempo, pretože Maggie sa nikam neponáhľa a pekne pomaly a starostlivo buduje mimoriadne sugestívnu atmosféru s niekoľkými malými odbočkami až do hororového žánru. Silný zážitok, po ktorom vám nebude príjemne...

• 3.5.2015  19:49

Fajnovo natočená parkourová akčná jednohubka, v ktorej je aj ten Krysí ksicht celkom znesiteľný.

• 21.2.2015  10:51

Film, ktorý dokonale zhŕňa svoju podstatu už v názve. Niečo tak šedivé, nudné, režisérsky a herecky brutálne nezvládnuté a natočené bez akéhokoľvek náboja a emócií som už veľmi dlho nevidel. Médiami všade skloňované horúce erotické scény sú veľmi vzrušujúce a sexy, ale jedine pre 12-ročné dievčatá, ktoré už zistili na čo to majú, no ich pomalšie dospievajúci chlapčenskí kamaráti ešte nie :) Nejde tu o nič iné, ako o nafúknutú bublinu plnú vzduchu, po ktorej zhliadnutí spätne doceníte aspoň čiastkové kvality všetkých Twilightov, Giverov, Divergencií a Rezistencií.

• 3.5.2015  19:51
    Superfast (2015)

Absolútne dno filmovej "paródie" natočené ultra amatérskym štýlom AKA film, pri ktorom bez väčších problémov niekoľkokrát zaspíte.

• 15.5.2015  21:55

Ešte stále som v nemom úžase...ešte stále nie celkom nachádzam slov... Je neuveriteľné, že 70-ročný (!!!) režisér George Miller natočil film tak neskutočne dravý a nabitý adrenalínom, že mu toto jeho maximálne nasadenie môže závidieť ktorýkoľvek z jeho (hoci aj o polovicu mladších) režisérskych kolegov. Navyše po veľmi dlhej dobe tu máme konečne opäť raz film, ktorého trailery diváka neklamali a výsledný produkt prináša PRESNE to čo upútavky sľubovali - brutálnu nonstop akčnú jazdu natočenú štýlom, aký v dnešnej dobe nemá obdoby a diváka doslova odpáli a zadupe do zeme. Štýlom, ktorý má gule a ktorý nie je podobný absolútne ničomu, čo v dnešnej dobe uvidíte v kinách pod označením "Blockbuster". Nebudem už ďalej chváliť, aj keď by som vedel pokračovať ešte veľmi veľmi dlho a na záver už len poviem: Choďte na to! A choďte na to do kina, pretože pozerať film takýchto rozmerov na monitore / telke (nech má akúkoľvek uhlopriečku), musí byť naozaj utrpenie. Po dlhých a dlhých rokoch tu totiž máme film, ktorý nie je len jedným z ďalších kinohitov natočených podľa rovnakej šablóny, ale namiesto toho mimoriadne úspešne rúca všetky zažité stereotypy a redefinuje to, čo doteraz diváci považovali za letný kinohit. Výnimočné dielo, ktorému bude o pár rokov patriť kultový status!

• 30.1.2015  08:50

Liam, už sa vykašli na Taken! Megaton, už sa vykašli na réžiu! Mimo akcie zúfalo vykonštruované, v akčných scénach vďaka guľometnému strihu šialene neprehľadné, ako celok teda absolútne nefunkčné. Hviezdička za Liama....zo zvyku.

• 30.1.2015  08:55

Veľmi vydarená spolupráca režisérskej legendy a hereckej hviezdy súčasnosti, ktorá spoľahlivo baví, dojíma, núti zatajovať dych...všetko presne ako má byť, ale bohužiaľ nič navyše. Kvalitná robota, ktorej ale chýba tá potrebná oscarová iskra.

• 3.5.2015  20:06
    Babadook (2014)

Skôr psycho-thriller s hororovými prvkami ako čistokrvný horor, ale s atmosférou tak depresívnou a nepríjemnou, že vám ešte veľmi dlho po jeho skončení nebude do smiechu. Babadook však najmä dokazuje (bez hviezdnych hercov, úspešných tvorcov a s absolútne minimálnym rozpočtom), že v súčasnosti polomŕtvy hororový žáner dnes pri živote udržujú už len podobné malé a nenápadné projekty, ktoré by bola veľká škoda prehliadnuť.

• 30.1.2015  08:40
    Birdman (2014)

Veľké plus za vynikajúce herecké výkony všetkých zúčastnených a občasný vydarený vtípek, ale zvyšok je podaný formou, ktorá je vyčerpávajúca a na mňa až príliš artová a divná. Vrátane miestami až neznesiteľného bubnového soundtracku. Dopozerané s veľmi veľkým sebazaprením.

• 8.2.2015  17:58
    Equalizer (2014)

Perfektne vygradovaný akčný thriller, po ktorom pre vás už návšteva Baumaxu nikdy nebude rovnaká :) Vynikajúci Denzel v hlavnej úlohe, sústredená a presná réžia Antoina Fuquu, poriadne krvavé súboje a parádny soundtrack spolu vytvárajú film, ktorý je v rámci žánru takmer bezchybný a jediným mínusom tak pre niektorých divákov môže byť trošku pomalšie tempo v prvej polovici, to ale plne vynahradí tá druhá, v ktorej okrem iného, nájdete aj mimoriadne pôsobivo natočenú akčnú finálovú 15-minútovku. Radosť pozerať!

• 2.2.2015  14:44

Krásny príklad toho, že na podarené a inteligentné sci-fi nie je potrebný miliónový rozpočet, najmodernejšie efekty a ani hviezdne herecké obsadenie. Úplne vám postačí premyslený scenár, traja no-name herci a jeden dom. Super!

• 30.1.2015  09:00
    Kód Enigmy (2014)

Chladný film, ktorému sa nepodarilo vo mne vyvolať ani len jedinú emóciu, ponúknuť ani jedinú scénu, ktorá by mi utkvela v pamäti. Cumberbatch si ide svoj Sherlock-Štandard, ostatní herci sú fajn, ale rovnako ako aj zvyšné aspekty filmu, nedokážu ničím mimoriadne prekvapiť a zaujať. Veľa zachraňuje nádherný klavírny soundtrack Alexandra Desplata.

• 12.5.2015  10:22
    Loft (2014)

Neublíži, ale ani nepoteší....natočené zúfalo priemerne, rovnako ako drvivá väčšina amerických remakeov európskych thrillerov. Určite siahnite radšej po belgickom origináli z roku 2008!

• 16.2.2015  07:24

Na úvod by som chcel spomenúť, že tento film krásne demonštruje fakt, že Ethan Hawke si v posledných rokoch vyberá mimoriadne zaujímavé postavy vo veľmi originálnych projektoch. Predestination je jedným z ďalších zástupcov filmov o cestovaní v čase, k tejto tematike ale pristupuje netradičným spôsobom, čím diváka hneď v úvode strhne a to je jedine dobre, pretože ide o film, ktorý vyžaduje maximálnu pozornosť od prvej sekundy až po poslednú. Bratia Spierigovci ho natočili štýlom veľmi komorným, až úsporným vo svojej prvej hodinke, kedy prakticky sledujete len rozhovor dvoch postáv, ktorý je však natočený veľmi pútavo. V záverečnej polhodinke ale film vygraduje naozaj ukážkovo a pokiaľ v tej chvíli ešte nebudete stratení vo všetkých tých časových skokoch, užijete si aj mimoriadne vydarenú záverečnú pointu filmu. Čo je však najdôležitejšie, budete o filme premýšľať ešte dlho po jeho skončení a s najväčšou pravdepodobnosťou ho, z dôvodu utriedenia si všetkých spojitostí, budete chcieť vidieť znova. A to čo najskôr...

• 3.5.2015  20:32
    The Gambler (2014)

Mark Wahlberg sa nám snaží dokázať, že má aj inú hereckú polohu, než tú, v ktorej ho všetci poznáme...bohužiaľ neúspešne. Režisér Rupert Wyatt sa nám snaží dokázať, že je všestranným tvorcom a je schopný natočiť aj film na míle vzdialený jeho predošlému Zrodeniu Planéty opíc...aj to však neúspešne. Gambler nedokáže držať tempo, ani ponúknuť zaujímavý zvrat, či aspoň originálny kamerový / zvukový prvok. Prakticky jediné, čo sa mu darí, je priniesť solídne množstvo fajn hlášok, ktoré možno začnete citovať a používať aj vo vašom živote, ale po pár dňoch si už nebudete vedieť spomenúť z akého filmu vlastne pochádzajú.

• 2.2.2015  14:53

Je tam toho proste príliš veľa a trvá to príliš dlho. Tentokrát už ani zopár pekných (a pekne natočených) akčných momentov neodvráti fakt, že by film vážne potreboval radikálny zásah strihača. A tak sa v jednom momente pristihnete ako si užívate peknú bitku robotov a v domnení, že ide o finálovú bitku sa pozriete na hodinky a zistíte, že do konca filmu zostáva ešte vyše hodina. Vtedy si poviete, že už NIE! Subjektívne ten film trval asi 5 hodín...

• 24.3.2015  20:45

Animovaná špionážna paródia, ktorá miestami vytiera zrak aj väčšine hraných pokusov. Len krôčik od úplnej dokonalosti a 100-nej zábavy.

• 30.1.2015  08:45
    Whiplash (2014)

Malý a svojim spôsobom nenápadný film, ktorý ale svojou silou, gradáciou a obrovskou dávkou emócii dokáže diváka úplne pohltiť a v závere sa najväčším víťazom, v napínavom súboji učiteľa a žiaka, stáva samotný divák. Dokonalosť!

• 1.5.2015  17:05
    Švec (2014)

Skvelý nápad, ktorý je ale bohužiaľ spracovaný nemastne-neslane. Plusové bodíky si film zaslúži za to, že nejde o klasickú Sandlerovku (film je niekde na polceste medzi komédiou a drámou) a tiež aj za zaujímavý casting vedľajších postáv (Method Man, Steve Buscemi, Dustin Hoffman...). V závere však prevláda trpká chuť neúplne využitého potenciálu.

• 16.2.2015  10:42
    Love song (2013)

Štipka drámy, za lyžičku romantiky, za hrnček humoru a dolievame chytľavými popovými pesničkami! Perfektne zvládnutý filmový mix vyššie spomenutých ingrediencií sa opiera najmä o presné herecké výkony všetkých zúčastnených a vynikajúcu hudbu. Poteší aj zopár známych tvárí z hudobného šoubiznisu, ktoré sa v priebehu filmu predstavia v menších / väčšich úlohách. Tie sú však len príjemným spestrením už tak veľmi kvalitného kúsku, ktorý vo vás v priebehu 100 minút dokáže, úplne prirodzeným spôsobom, postupne vyvolať kompletnú škálu emócií.

• 20.5.2010  21:39

Obrovské sklamanie, ktoré prvú hodinu neskutočne nudí a po zvyšok stopáže už ponúka len zle zostrihané a zúfalo nudné a neprehľadné akčné scény obohatené trhaným spomalením aké by ste nečakali ani pri lacnom béčku, nieto ešte pri letnom veľkofilme. Jake Gyllenhaal sa veľmi snaží a občas mu to aj ide, Gemma je krásna ako vždy a práve oni sú jedným z dvoch dôvodov prečo tento film neposlať medzi odpad. Druhým je efekt použitia dýky, ktorý je spracovaný bezchybne. To ale bohužiaľ nestačí ani na priemerné hodnotenie a človek si 20 minút po skončení filmu nepamätá ani len náznakom o čom to vôbec bolo, pretože "dej" je iba zmesou WTF scén a z prsta vycucaných somarín. Horšie ako nový Súboj Titanov .

• 19.2.2015  10:51
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Veľmi smutný príklad seriálu, ktorého nekonečné naťahovanie za účelom dojenia kravy, pokým dáva mlieko, postupne úplne zničilo akékoľvek zbytky atmosféry, napätia a zaujímavých postáv, ktorými ovyplývala skvelá 1.séria. V strede 5.série definitívne prestávam sledovať a už ma nikto a nič nepresvedčí, aby som si niekedy zapol nové epizódy tejto nechutne ukecanej telenovely, ktorej postavy postupom času prenášajú stále nezmyselnejšie vety a ich správanie je stále menej a menej uveriteľné. Nulové napätie, atmosféra priam až v mínusových hodnotách, postavy, ktoré už sa nemajú kam ďalej vyvíjať, vždy približne 3-5 minút priemernej akcie na 43 minútovú epizódu a neustále, doslova ubíjajúce potulovanie sa po lesoch spestrené kvázi-filozofickými blábolmi totálne o ničom - toto ponúka nasledovanejši seriál súčasnosti, dámy a páni! Zamyslite sa nad tým, či ho aj vy nepozeráte náhodou len zo zvyku, ako som to robil aj ja a ak áno, je najvyšší čas s touto nudnou zlátaninou skoncovať. Ktorákoľvek epizóda Búrlivého vína zabaví viac (aj keď trošku iným spôsobom) ako toto číre zúfalstvo...

• 22.6.2009  10:05
    12 kol (2009)

John Cena v ďalšom svojom filmovom pokuse! A tentokrát je na tom oveľa , oveľa lepšie. Bohvie ako by to ale dopadlo keby film nemal v rukách Renny Harlin. Ten, aj keď už má svoje roky, stále odvádza poctivú prácu o akú sa márne pokúšajú desiatky mladších režisérov. V jeho podaní má teda táto jedna veľká naháňačka naozaj "gule" a spád a nuda nehrozí. Na filme ale vidieť miestami až prekvapujúco lacnú kameru a výpravu. Pri scénach "Destruction Derby" s požiarnickym autom a s električkou zase naopak film v každom aspekte exceluje. Sám Cena sa veľmi snaží a film má slušný spád ale jeho najväčším problémom je, že vyzerá až príliš béčkovo. Okrem toho až príliš okato vykráda všetky Smrtonosné pasce, Nebezpečnú rýchlosť a ďalšie kultové filmy. Hlavnou devízou je ale fakt, že napriek všetkým týmto výtkam, film upaluje dopredu obrovskou rýchlosťou, takže na 100 minút je o zábavu postarané...

• 26.5.2009  08:17

Pozitívne prekvapenie! Hlavne kvôli tomu, že Da Vinciho kód-knihu som miloval,ale ako film sa mi vôbec nepáčil. Tentokrát to však Ron Howard zvládol oveľa lepšie. Napriek tomu, že mnoho z knihy vynechal, dokázal to, čo zostalo prakticky bezchybne zlepiť dohromady, tak aby film mal zmysel aj pre ľudí, ktorí knihu nečítali. Okrem režiséra sa vracia aj hlavná hviezda Tom Hanks, ktorému to tu tiež sekne oveľa viac, dokonca ani jeho účes už tak nebije do očí :) Navyše si úlohu doslova užíva a väčšinu filmu "dáva" až prekvapivo vtipné a trefné hlášky. Ďalšiu pochvalu si film zaslúži za DOKONALÉ zobrazenie Vatikánu. Tvorcom bolo zakázané nakrúcať v "pravom" Vatikáne a tak si vytvorili svoj a ten doslova vyráža dych. Ak by sme sa totiž nikdy nedozvedeli, že film nebol nakrúcaný naozaj vo Vatikáne, pravdepodobne by si to nikto nevšimol - taká verná je "kópia Vatikánu". Na záver prichádzame k tomu najlepšiemu a tým je soundtrack. Už veľmi veľmi dlho na svetlo sveta nevyšiel tak podarený soundtrack ako majú práve Anjeli a démoni. Hans Zimmer zase raz dokazuje svoje kvality a všetkých nás už behom úvodných minút presvedčí, že je naozaj majstrom vo svojom obore. Búracajúce chorály a monumentálna hudba akú nepočujete často, vás jednoducho zarazí do sedadiel. Bezkonkurenčne ide o zatiaľ najlepší soundtrack roka 2009!!! Film ide v šľapajách knihy aj tým, že nezabudol na známy sokujúci zvrat na záver - tak dobre známy z knihy. A aj tu funguje dokonale... :) Záverom teda snáď už len zhrniem, že filmoví Anjeli a démoni sa vydarili oveľa viac ako filmový Da Vinciho kód a ide o výborný letný kinohit.

• 27.6.2009  13:15

Po dlhom čase naozaj veľmi ambiciózna a súčasne veľmi príjemná romantická komédia s až prekvapivo hviezdnym obsadením - Jennifer Aniston, Ben Affleck, Jennifer Connelly, Bradley Cooper, Scarlett Johansson, Drew Barrymore, Justin Long a ďalší vám predvedú všetky podoby problémov, ktoré vznikajú kvôli tomu, že sú muži a ženy od seba tak odlišní. Veľakrát sa vo filme nájdete, veľakrát si poviete, že týmto ste si prešli aj vy, veľakrát si poviete: Áno, je to presne tak a je to tak správne. Maximálne príjemní herci, podarený soundtrack (hlavne Somewhere Only We Know od Keane a Friday Im In Love od The Cure) a naozaj uvolnená atmosféra spôsobujú, že filmom doslova prebehnete a ani na chviľu vás nebude nudiť. Pochváliť treba aj fakt, že je rozprávaný originálnou formou a aj keď je romantický, nie je presladený až natoľko ako väčšina jeho žánrových kolegov.

• 16.3.2009  07:21

Ani druhá polovica historického megafilmu Johna Woo vás nenechá v kľude! Neskutočne napínavé scény (dokonca aj tie mimo bojiska) sa striedajú s pokojnejšími a film vás drží v hrsti po celý čas. Všetko smeruje k záveru, ktorý je jedným slovom GIGANTICKÝ!!! Takmer 30-minútová bitka na záver, v ktorej uvidíte scény o ktorých ste si mysleli, že ani nejdú natočiť. Všetko to vyzerá veľkolepo a dokonalý zážitok opäť umocňuje aj skvelá hudba. Celkovo (spolu s 1.polovicou) ide o famózny zážitok, aký doteraz vaše oči a uši ešte nezažili :)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7